Ale bude to uvedeneen do max toho co mozu dostat cize ak zarabas viac ako max tak to neuvidia.
Najviac to moze dodrbat vztahy ked rodicia zacnu konfrontovat jedno dieta ze za neho dostava menej ako za ine dieta. Alebo si v krcme budu porovnavat koho dieta kolko zaraba. No cele zle.

Prílohy:

IMG-20230321-WA0001.jpg
IMG-20230321-WA0001.jpg 165.76 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2023 - 19:42:56
01
Zoidberg napísal:
A nie je uz fuk, ci si ten vymeriavaci zaklad precitaju v liste, alebo vypocitaju sami cez zvysenie*12/1.5*100?


z toho nic nevypocitaju, kedze vyska bonusu je obmedzena na 21.80€, tj nic nad cca 1450€/mesacne by aj tak "neuvideli"
21.03.2023 - 19:49:36
11
Ok, to som nevedel. Ale vzhladom na medianovu mzdu ~1250 (statistics.sk uvadza len 1145e v 2021) by to stale poodhalilo mnozstvo ludi.
21.03.2023 - 20:01:27
00
A prave kvoli tym, ktorych to nepoodhali lebo limit prekrocia, tam uvadzaju celkovu hrubu rocnu mzdu, nech maju uplnu istotu, ze rodicia resp. osoby ktore sa k tomu listu dostanu budu presne vediet kolko ktory rodinny prislusnik za dany rok zarobil bez ohladu na nejaky limit. :D

Skoda, ze nemaju aj udaje o nevere a pod. a nemozu posielat aj tie. Lebo ved ak by chceli vyvolavat napätie v "tradicnej" rodine, tak nic lepsie ako zverejnit kazdeho cely hruby rocny prijem ani vymysliet nemohli. Ono to az vyzera ako pomsta statnych zamestnancov Socialnej poistovne, ktori navrhli, aby sa to v tom liste takto explicitne uviedlo. Nieco v style "ked uz my zarabame malo, tak aspon nech ini si vyzeru, ze zarabaju viac". :D
21.03.2023 - 20:07:33
01
https://www.securion.sk/co-patri-medzi-osobne-udaje/
21.03.2023 - 20:11:40
00
Osobne budem rad ak moje dieta bude dobre zarabat poctivou pracou a verim, ze aj moji rodicia su radi, ze s bratom zarobime nadpriemerne
21.03.2023 - 20:34:28
04
Sesulak napísal:
No este aby som vlastnemu dietatu zavidel kolko zaraba... To by som musel byt padnuty na hlavu.


nie bude to skor o tom ze od matka mame "30€" a joza iba "15€", matkovi upecieme kolac, jozo nech si kupi v cukrarni ... ako bolo spomenute - neveril by si, ake vztahy su medzi ludmi a najhorsie byvaju v ramci rodiny. osobne mi to je uprdele ale pride mi to dost nemiestne uvadzat taketo udaje.
21.03.2023 - 20:48:01
02
Lapaloma, a mozno ked uvidia, ze brat zarobi "nadpriemernejsie" ako ty, ta zacnu viac podporovat, a brat z toho bude smutny ci ukrivdeny...
// heh, Gusto to vnima este pesimistickejsie :D
21.03.2023 - 20:50:45
01
ty mas moc ruzove okuliare, Gusto je podla mna blizsi k pravde :D
21.03.2023 - 20:54:53
00
Keby na tom ministerstve pracovali normalni inteligentni ludia respektujuci pravo na sukromie, tak cely ten navrh mohol byt koncipovany jednotne a uplne anonymne stylom "za kazde vychovane a zarabajuce dieta platiace odvody navysenie dochodku o X eur", pricom X by vypocitali tak, aby to nemalo negativny dopad na rozpocet v porovnani s tymto sialenym systemom vypoctu individualne na jednotlivca. Alebo ak chceli nejaku zasluhovost a chceli rozlisit menej a viac zarabajucich, tak mohli navrhnut aspon ciastocne anonymizovanu schemu stylom "za kazde vychovane a zarabajuce dieta navysenie dochodku o X / Y / Z eur" v zavislosti od intervalu, do ktoreho spada prijem dietata. Toto proste u casti rodin nie ze nezlepsi, ale moze vyrazne zhorsit vztahy. Prorodinna politika ala SMERodina...

P.S. Casy ked vsetko patrilo vsetkym a vsetko sa o kazdom vedelo uz dufam nadobro pominuli, aj ked prave toto je zda sa priklad, ze uplne este nie.
21.03.2023 - 20:58:33
00
skorpion napísal:
zaujimalo ma to, tak som to pohladal:

Za osobný údaj zamestnanca sa na účely pracovnoprávnych vzťahoch považuje aj ...

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/mzda-osobny-udaj © Podnikajte.sk


Kedze vieme, ze zakony su o slovickach, zaujalo moa to "na účely pracovnoprávnych vzťahoch". Mozno na ine ucely to neplati.... Je tu nejaky pravnik? :-D


Pravnik nie som, ale verit textu, v ktorom je gramaticka chyba? No neviem...;) Hned v prvej vete,

vzťahoch vs vzťahov


//Do zakona ci odkial to je som radsej nepozeral;)
21.03.2023 - 21:14:13
00
Ked mama uvidi moju mzdu, mi zacne prispievat zo svojho dochodku :D
21.03.2023 - 22:08:30
021
no z toho čo tu píšete, tak by som sa na mieste tých ludí potom nezaoberal dajakým papierom ale skôr riešil sedenia u terapeuta :) lebo také rodinné vzťahy stoja za :finger:

a čo sa týka papiera je mi jedno, moja mama vie kolko zarábam, niekolkokrát jej cez ruky prešlo aj ročné zúčtovanie keď mi riešila DP :)
22.03.2023 - 07:03:28
05
Tiez to vidim tak, ze je to sposob, ako sa zo zumpy posunut trochu do 21 storocia. Ak si chce niekto zavidiet este aj v najuzsej rodine, tak bude. To je na terapiu a nie aby sme sa vsetci tvarili, ze sa nic nedeje. Len nech vredy popraskaju a zacnu sa liecit.
Niekto tu spomenul aj neveru. To je trefne. Utajujme, tym sa to nepochybne vyriesi k spokojnosti.
22.03.2023 - 07:18:31
03
čo sa nevery týka, tak aj Radim Uzel už v minulom tisícročí hovoril: zatloukat, zatloukat, zatloukat
22.03.2023 - 07:26:35
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up