cokupit napísal:
Aky volic, taky politik. Vecne nadavame na to, co mame v parlamente, ze to ma casto iq burgyne a vie to prinajlepsom iba kradnut. Ale presne rovnaki sme aj my, volici.

A riesenie nie je snivat o "lepsich" politikoch, ale vstupit si do svedomia co mozem spravit aby som bol lepsi volic, a ako mozem prebudit okolie.
Mimochodom comu vobec nerozumiem je, naco ludia vobec sleduju nejake vyjadrenia politikov. Ved to su len marketingove zvasty. Zaborska "pomaha rodickam", psychopatovic rodinam, kollar netusim co trepe lebo jedine co ma zaujima je, co robi. Maju dlhy zoznam toho, co v parlamente ci vlade presadzovali. To jedine je podstatne a nie akekolvek reci.


Je to jednoduché
Prííjem médíí zavisí od sledovanosti a ľudia sledujú práve to čo im lieči ich psyché tj. kde sa deklaruje že za ich problémy môže vláda a nie ich vlastná lenivosť.
Čím viac žvástov tým viac zaplatených hodín.
15.03.2023 - 10:00:52
00
eCT81 napísal:
Ešte musím doplniť že zatiaľ nikto nevymyslel nič spravodlivejšie ako tržnú ekonomiku a mi Slováci to stále nechápeme.

To spravodlivejsie by som nahradil slovom lepsie. Spravodlivost ma zabezpecit demokraticke statne zriadenie, ktore ma aj eliminovat negativa trhovej ekonomiky. Ta je samo o sebe zakon dzungle v zmysle vacsi=bohatsi pes jb.
Argumentovat spravodlivou trhovou ekonomikou pred niekym, kto sa narodil v ciganskej osade, pripadne v kontexte zdravotnickeho systemu v USA, alebo nielen Slovenske aplikovanie trhovej ekonomiky do sudnictva...

Dalsi aspekt je ten, ze tym, ktorym sa (nielen) v trhovej ekonomike darilo, sa castokrat odrhnu od reality a chcu pretvarat svet len na svoj obraz a idu proti demokracii. Zrovna predvcerom som cital zaujmavy clanok od Simecka:
https://dennikn.sk/3279828/premnozene-elity-ako-hrozba-pre-slovensku-demokraciu/?cst=6a0e23dc45c7c392e9c98acf424fc8bc173ea5631c4ff289a71f46b8b141d7a6

Putin a peniaze sa spominali tu:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1925902.html#p1925902
15.03.2023 - 10:36:27
12
eCT81 napísal:
Ešte musím doplniť že zatiaľ nikto nevymyslel nič spravodlivejšie ako tržnú ekonomiku a mi Slováci to stále nechápeme.

:lol: hej keď cena vyrobenej elektriny a fakturovanej je mnohonásobne väčšia.. s tým maju skúsenosti firmy.
Asi to bude tou spravodlivou burzou s energiami
15.03.2023 - 10:55:07
01
peter120 napísal:
:lol: hej keď cena vyrobenej elektriny a fakturovanej je mnohonásobne väčšia.. s tým maju skúsenosti firmy.
Asi to bude tou spravodlivou burzou s energiami

toto je solidna demagogia... zacni od zajtra vyrabat elektrinu a predavat ju za naklady pripadne 10% marzu ;)
15.03.2023 - 11:08:13
04
peter120 napísal:
:lol: hej keď cena vyrobenej elektriny a fakturovanej je mnohonásobne väčšia.. s tým maju skúsenosti firmy.
Asi to bude tou spravodlivou burzou s energiami


Vzniknuté anomálie ktoré nám spôsobil náš "najlepší" východný priateľ treba samozrejme zásadne eliminovať.
A súhlasím však s majstrom ZZ že demokracia je slabá a preto ju musíme vylepšiť o zákony riešiace jej ohrozenie a dúfam že aspoň moje vnúčence sa toho dožijú.
15.03.2023 - 11:56:38
00
!
thumb_up0thumb_down
15.03.2023 - 17:09:15
02
pozeral som to dnes naživo celé-je úplne zrejmé,že generálna prokuratúra má enormnú snahu stíhať elitných vyšetrovatelov Čurila a spol. :( je neuveritelné,že sú schopný celý tým stíhať na základe sfalšovaných prepisoch odposluchov,a to aj napriek rozhodnutiu súdov,že stíhanie je nezákonné-strašné,v akej žumpe sa nachádzame :puke:
15.03.2023 - 17:37:35
05
Kvoli korone a vojne a horsej stranke intetrnetu sme pozabudli, co sa u nas naozaj deje. Toto je hrozna doba.
15.03.2023 - 17:52:40
00
Áno prišla zásadná geopolitická zmena a dočasná (5r ?) deglobalizácia a treba len dúfať že prebehne bez celosvetovej vojny a zničeniu zemegule.
Ten optimistickejší scenár je ekonomická súťaž dvoch odlišných zriadení ktorí zase povedie k vylepšovaniu oboch a teda vlastne k opätovnému zbližovaniu.
Už dnes je však jasné kto šancu na ekonomickú súťaž žiaľ prepásol.

Takže áno dobre už bolo ale to neznamená že si to nemôžme len mi Slováci urobiť ešte oveľa horšie.
15.03.2023 - 19:00:09
00
Je teda nie som ziadny gramaticky guru, ale vyjadrovat sa ku geopolitike v prispevkoch pisanych wannabe odbornym stylom a dva krat napisat “mi Slovaci” to mi pride za hranou :)
15.03.2023 - 19:27:49
07
martinkluckask napísal:
Je teda nie som ziadny gramaticky guru, ale vyjadrovat sa ku geopolitike v prispevkoch pisanych wannabe odbornym stylom a dva krat napisat “mi Slovaci” to mi pride za hranou :)


U mňa nemá zmysel sa ospravedlňovať lebo ja som dokonca žiaľ gramatický ignorant a urobím takú chybu určite znovu lebo ja sa na formu absolútne neviem/nechcem sústrediť. :headbang:

Takže len poznámka ktorá možno prezentuje aj našu/moju a samozrejme nesprávnu neformálnosť až atómovú inakosť.
Mi Slováci sme predsa aj kvôli hystórii jedinečný.
My nemôžme byť preto z princípu demokratickí aj keď sa o to, aspoň poniektorí už snažíme.
Obaja moji starí otcovia boli Slovenskí kulaci.
16.03.2023 - 06:00:20
00
To ano, jedinecni. Maloktory narod by nevzdelanost a ignoraciu (aj pravopisnych) pravidiel povazoval za svoju silnu stranku.
16.03.2023 - 06:31:21
02
mareno17 napísal:
To ano, jedinecni. Maloktory narod by nevzdelanost a ignoraciu (aj pravopisnych) pravidiel povazoval za svoju silnu stranku.


Ja osobne som podvedomú ignoranciu informácií založených na pamäti nadobudol preto že aj napriek tomu že na gymnáziu som sa doma veľmi veľa učil len a len humanitné predmety aj tak som z nich temer prepadal a matiku a fyziku som sa musel, aj to len tak trochu, začať učiť až na SVŠT .

Ako straší dôchodca to už jednoznačne považujem za môj vážny handicap a úprimne sa za to hanbím a ospravedlňujem.
16.03.2023 - 08:37:54
00
a vlastne nič, zmažte to niekto, prosím


Naposledy upravil lapaloma dňa 16.03.2023 - 10:43:20, celkovo upravené 3 krát.

16.03.2023 - 09:38:44
00
ale tvoj je 🤣
16.03.2023 - 09:42:57
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up