Za seba mozem odporucit Sram HS2 kotuce, su trochu hrubsie tazsie, ale zas nehrozi ziadne prehrievanie a krutenie.
tu v obchode dokonca za super cenu :D
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-kotuce/sram-hs2-rounded-200-mm-kotuc-6-dier.html
09.03.2023 - 15:17:56
00
Pri tom koľko vydržia, by som riešil pomer km/výškove metre a potom ešte, či sa jazdí Xc alebo Trail - Enduro. Preto som písal rok - 8500km/175000 výškových, jazdím aj veľa trailov aj zvážnice, podľa výjazdu, kde a s kým :) Jasné ak niekto urobí 15000 km rok a je to v podstate rovina, bude údaj iný.
09.03.2023 - 15:20:03
01
Slimoo, za tu cenu (1 029 €), aby si nebol spokojny :D
09.03.2023 - 15:20:20
00
:D :tmi: Hneď sa mi tie platničky Ab zdajú lacné
09.03.2023 - 15:23:02
05
Gusto0 napísal:
km pri brzdovych platnickach je aky udaj? :-D tie iste viem vozit niekolko mesiacov ale aj odpalit ich za par dni.
viem si len porovnat vramci seba kolko mi ktore platne vydrzia - napr. obycajna organika cca 1.5-2 mesiace, metalika 0.5-1 rok. kotuce mi vydrzia 2-3 pary organiky, 1-2 pary metaliky. metalicke platne bezne stoja okolo 20€/par. jedine co by hentu hovadinu mohlo odlisit je iny brzdny prejav. lebo cim tvrdsie platne, tym dlhsia vydrz ale horsi brzdny ucinok. ale kedze je to firma AB ani by som to neskusal.

Presne to isté ma tiež napadlo :) Nulová výpovedná hodnota. V bike parku môžeš zodrať organiky za 1-2 dni. Z vlastnej skúsenosti-nové organiky som v Davose zodral za 2 dni. Keď som tam bol 2. x tak som dal rovno metaliky a tie vydržali v pohode, no za 4 dni som zodral 0,2 mm z kotúča :D . Takže buď zoderieš platne, alebo kotúč, môžeš si vybrať :) A pri normálnom jazdení a po zvažniciach niekomu možno vydržia platne aj celú sezónu. :)
09.03.2023 - 23:24:36
00
K teme... ja som prudky zastanca brzd MAGURA... odskusane a jazdene MT4, MT5 a MT8. doporucil a namontoval dalsich x sad kamaratom... zatial ani jedna reklamacia. Vie ze niekomu nemusi vyhovovat ta "plastova" packa, ale je to z velmi pevneho plastu, a ak sa nieco pokazi tak je to (vacsinou) bud tesnenie alebo zla montaz ci zanedbana udrzba. Osobne som mal pripad novej MT8 packy ktora nedrzala tlak, po zabrzdeni isla pomalicky dole.... uz, uz som to chcel demontovat a poslat na reklamaciu, ale nakoniec som zistil ze tlak sa stracal cez nie korektne dotiahnutu skrutku na packe co dotlaca olivku a hadicku na ihlu. Bola tam fakt malicka medzierka, a tlak mi unikal do priestoru opletenia medzi dve plastove vrstvy. Este byva problem z odvzdusnenim dlhej zadnej hadicky (na kolobezkach byva dlha skoro dva metre), kedy treba fakt rozmyslat z ktorej strany zacat plnit system a hlavne ako natocit stvorpiestikovy strmen aby v sebe neuzavrel bublinky... a to sa malokedy podari na prvy krat. A este jeden prakticky postreh... ak odzvdusnujete s dvoma striekackami, tak nevyvijat velky tlak v otvorenom systeme, lebo krytka expanzky je len nasadena/zacvaknuta a ak sa pri nestlacenej packe dostane tlak zo striekciek do expanzky a tento deklik odleti, tak uz po nasadeni napsat nedrzi - novy sa neda objednat, lebo je to dodavane ako sucast packy. Inak na Aliku sa daju kupit "tuningove" lahucke titanove piestiky aj s tesneniami
A 2mm kotuce su od Magury tie najlepsie...
10.03.2023 - 07:45:49
06
Veľmi pevný plast ktorý vzbudzuje dojem ze brzda ma neustále špongiový chod...
10.03.2023 - 09:10:09
01
FiLus napísal:
Jazdil som staršiu generáciu V4 s tech 3 pákou prasa je totožné no chýbal mi na nich výkon... S touto novou to je vraj aj ten výkon vyšší. Inak sú to brzdy založ a zabudni, riešil som iba výmenu platniciek.

Ahoj, ja som trochu zvažoval nejaké nové brzdy. Teraz mám SLX7120 teda zo začiatku fajn, no potom mi začali šúchať platničky o kotúč a nedá sa to normálne nastaviť. Teda vyzerá všetko ok, no pri pomalej rýchlosti do kopca to trochu šúcha, dosť nepríjemné. Možno by pomohli iné platne, aelbo kotúč. Asi tomu ešte dám šancu. No mal som chuť tie brzdy vyhodiť a kúpiť niečo iné. Celkom ma oslovili Magury MT7, ktoré sa v nemeckých eshopoch predávali komplet aj s kotúčmi v akcii za cca 300 €. Viacerí ich chvália, ale zas aj dosť ľudí na Magury nadáva :) . Ale to je skoro pri všetkom. Tak aj tie nové Hope ma zaujali, aj keď cena tam je dosť vysoká, skoro 2 násobná. ale tak zas kvalitné veci nebývajú lacné. Magury tie trail som kedysi skúšal aspoň na kúsku a bola to paráda. Hope som nikdy neskúšal. Vedel by si napísať aj niečo viac. Trochu ma prekvapil keď si písal že majú slabší výkon. Ale ako si spomenul, tak tie nové by mali byť aj papierovo o dosť silnejšie. Ak by si to vedel trochu porovnať napr. so Shimanom, prípadne aj niečim iným. Teda čo sa týka modulácie napr..
10.03.2023 - 10:20:59
00
Nahodis tie SLX packy na MT7 a mas vyriesene. Pozeram, ze sa to siri aj v predaji uz :D https://slovakbikeparks.sk/eshop/kotucove-brzdy/719-shigura-set-mt7-kotucove-brzdy-predpriprava-4055184029053.html

edit: skusenosti z praxe so Shigura https://www.mtb-news.de/forum/t/shigura-vs-original-mt7.910515/


Naposledy upravil lto dňa 10.03.2023 - 12:32:08, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2023 - 11:47:06
03
Hlavne že bez páčky, to mohli rovno predávať ako Magura strmeň s hadicou.

To môžu už aj holé rámy predávať ako predprípravu na bicykel :D
10.03.2023 - 11:59:04
04
Marketing je zaklad :D
Ale tak packu asi chce kazdy inu , ak ich maju v ponuke, tak ok.
10.03.2023 - 12:02:30
00
kedy si menil v slx-kach olej?
s hope som spokojny, po dlhom case brzda co mi vyhovuje (nemam rad kusave brzdy) . problem je s dostupnostou - diely su - ale nie vzdy a nie vsetko kupis v SR. napr. taka oliva+trn+podlozka ale aj platne niesu vzdy.
neviem ci by som siel koli tomu do nich znova
10.03.2023 - 12:04:48
00
imro1 za seba môžem povedať ze čo sa týka modulácie tak je na trhu mrte bŕzd ktoré ju majú dobrú no a potom je tu Hope, takto by som to zhrnul v skratke. Zasa netvrdím ze to boli slabé brzdy ale keď napríklad na Saintoch stlačím packu silnejšie tak to v momente zharyzne, toto mi na Hope chybalo. Platničky som skúšal všemožné no väčšinou som dosiahol iba to ze som úplne zabil modulaciu opori sériovým ale ten výkon nebol výrazne lepší. Zasa nech som robil čokoľvek páčka vždy zaberala na tom istom mieste, uvariť ich bolo snáď nemožné...
10.03.2023 - 12:09:56
11
FiLus napísal:
Veľmi pevný plast ktorý vzbudzuje dojem ze brzda ma neustále špongiový chod...

nespravne odvzdusnene/nainstalovane... hadam nechces tvrdit, ze roztahovanim telesa packy je brzda spongiovita...? Ze by si to doteraz nikto nevsimol a tie hodnotenia v testoch su vsetko omyl..? No neviem teda...
Ak brzda po dosadnuti dosticiek na kotuc mierne pruzi, tak moze to byt ked tak roztaznostou hadicky (preto sa pouzivaju opletene).
10.03.2023 - 14:42:11
00
ddemo napísal:
K teme... ja som prudky zastanca brzd MAGURA... odskusane a jazdene MT4, MT5 a MT8. doporucil a namontoval dalsich x sad kamaratom... zatial ani jedna reklamacia. Vie ze niekomu nemusi vyhovovat ta "plastova" packa, ale je to z velmi pevneho plastu, a ak sa nieco pokazi tak je to (vacsinou) bud tesnenie alebo zla montaz ci zanedbana udrzba. Osobne som mal pripad novej MT8 packy ktora nedrzala tlak, po zabrzdeni isla pomalicky dole.... uz, uz som to chcel demontovat a poslat na reklamaciu, ale nakoniec som zistil ze tlak sa stracal cez nie korektne dotiahnutu skrutku na packe co dotlaca olivku a hadicku na ihlu. Bola tam fakt malicka medzierka, a tlak mi unikal do priestoru opletenia medzi dve plastove vrstvy. Este byva problem z odvzdusnenim dlhej zadnej hadicky (na kolobezkach byva dlha skoro dva metre), kedy treba fakt rozmyslat z ktorej strany zacat plnit system a hlavne ako natocit stvorpiestikovy strmen aby v sebe neuzavrel bublinky... a to sa malokedy podari na prvy krat. A este jeden prakticky postreh... ak odzvdusnujete s dvoma striekackami, tak nevyvijat velky tlak v otvorenom systeme, lebo krytka expanzky je len nasadena/zacvaknuta a ak sa pri nestlacenej packe dostane tlak zo striekciek do expanzky a tento deklik odleti, tak uz po nasadeni napsat nedrzi - novy sa neda objednat, lebo je to dodavane ako sucast packy. Inak na Aliku sa daju kupit "tuningove" lahucke titanove piestiky aj s tesneniami
A 2mm kotuce su od Magury tie najlepsie...


Hodíš pls link na tie ali piestiky?
Diky.
11.03.2023 - 01:20:32
00
keyboard_arrow_up