nebudem to reklamovat, spravim z nich shigury a ked to nebude dobre kupim si XT 4piesty a budem mat svaty pokoj s brzdami...je plny internet problemov s tymi ich pakami a ja nemam rad ked mam na biku nieco o com viem ze sa casto kazi
06.03.2023 - 09:02:46
01
Leony napísal:
Berieme Magury a vieme preco :)
Ale mas lajk od majitela eshopu predavajuceho brzdy v akcii co tu boli linknute :D

Samalama co tak reklamacia? Ja som Magury uz 2 roky neodvzdusnoval a to mam na to komplet sadu doma.


Vidis Leony, ja som vedel ze prave tym palcekom ti urobim radost. Ale ten palcek je tam hlavne kvoli tomu ze sme aj v time jazdili sezonu Magury a vsetky skoncili v prepadlisku dejin ( taky Andrej K. by ti vedel o nich porozpravat par "veselych" historiek aj z pretekov ). Zda sa mi ze som prave ja Jaiub-ovi odhovaral prave tie MT8 na zaklade mojich skusenosti...proste nam to nebrzdilo, pripadne dopadli tak ako opisuje Samalama. Ale komu vyhovuju Magury a brzdia mu, tak super. Mimochodom tieto XTR-ka si vsetky za danu cenu zachvilku najdu svojich majitelov ( a vobec by nemuseli byt linkovane v tomto vlakne ). Takze peace...
06.03.2023 - 09:11:58
03
Tie moje MT7 maju neskutocnu silu,neskusal som este silnejsie brzdy na biku...cez predne koleso by som isiel ako nic a to tam mam performance platne,brat ma tie zlate race v MT5 a tie su este kusavejsie no rychlejsie zvadnu.on tie brzdy jazdi 2 sezony bez problemu,nahodil som mu ich odvzdusnil a vozi sa.prave kvoli nemu som si aj ja nakonfiguroval na novom biku magury a rovno MT7.ale prave tie maju viac problemov s pakou...
06.03.2023 - 09:18:47
00
Leony napísal:
Berieme Magury a vieme preco :)
Ale mas lajk od majitela eshopu predavajuceho brzdy v akcii co tu boli linknute :D

Samalama co tak reklamacia? Ja som Magury uz 2 roky neodvzdusnoval a to mam na to komplet sadu doma.


Nemyslím že menovaný majiteľ shopu je závislý na tom či kúpim tieto brzdy alebo nie ?
06.03.2023 - 09:23:12
00
Samalama, ano, moze byt ze "problem" je v pakach MT7 a MT8...prave tie sme jazdili a za mna to bola hroza + pri tych XC modeloch ten nestastny karbon na nich ktory slusne "prepruzoval" ( s hlinikovymi by to bolo asi o poznanie lepsie ). Takze za mna uprimne...ked sa ma niekto opyta ci MT7/MT8 alebo XT/XTR, tak mu poviem nech berie Shimano ( a to tu mam aj MT7 a MT8 na ktore tak trochu sada prach / ale este ze iba po pare, tak ma to az tak netrapi )

Mimochodom doteraz spominam ako som tu na nasich trailoch mackal nadoraz tie karbonove MT7 paky ( 4-piest vpredu, 180mm kotuc, 68kg jazdec ) az ma ruky boleli a stale so isiel...to sa mi pri 2-piestovych XTR-kach a 160mm kotuci nikdy nestalo.


Naposledy upravil matt dňa 06.03.2023 - 09:43:56, celkovo upravené 1 krát.

06.03.2023 - 09:37:56
01
teraz zhodou nahod mi pise chalanisko ktoremu som na jesen nahadzoval MT5,ze mu vcera vytiekla cela predna brzda cez paku :D ide ich reklamovat Viktorovi zo slovakbikeparks...
06.03.2023 - 09:40:47
01
Ako môžu najlepšie brzdy na svete vytiecť? :D :D :D
06.03.2023 - 09:43:28
03
Tak ako vedia vytiecť cez páku shimano alebo kľudne aj sram
06.03.2023 - 09:48:31
06
scart335 ty si tusim jazdil/jazdis Shigury,co na to hovoris? ake si mal kombo strmen - paky?
06.03.2023 - 09:58:18
00
Lepšie brzdy som nejazdil,(Hayes Dominion,Cury 4, Shimano XT 4 piest) teraz mám Code RSC s Galfer platňami a pôjdu z domu.

Modulácia niekde medzi Shimano a Sram,nehryzú ako Sainty a nie sú tupé ako Sram.
Človek sa musí naučiť ich aplikovať lebo majú rýchly nástup ale pri väčšej sile stlačenia sa dajú krásne modulovať.
Nebolo situácie kedy by som nezabrzdil alebo, že by vädli a to som jazdil Saalbach,Schladming,Chatel,PdS, a iné výživné ilegálne "drážky" v alpách. Contact point a sila vždy rovnaká.

Čo je horšie tak, že magura má žalostne malú medzeru medzi platničkami a kotúčom a naladiť to je celkom pôrod, teda ak ctíš to, že kotúč má byť v strmeni vystredený.
Odvzdušňoval som len v rámci ročného servisu alebo pred bike dovolenkou. Inak som len menil platne a čistil piesty.

Jazdil som Zee páky + MT5 strmene a zelené origo platne. Teraz pôjdem XT/XTR a tiež MT5.
06.03.2023 - 13:54:09
03
Skuste shitmana prerobit na pancierove hadice a dat do nich riadny olej a zrazu je to ina brzda + kotuc minimalne hrubky 2,1mm
06.03.2023 - 14:10:05
02
mal som goodridge hadice na XTckach kedysi a fungovalo to dobre ale nwm ci by som ich teraz napchal do ramu skrz vnutorne vedenie,ta pancierova hadica mal 6 ci viac mm uz ani nwm

ale s poslednymi XT co som jazdil (M8000)som bol spokojny,bite point sa menil len v zime a kym som udrzoval brzdy riadne odvzdusnene a expanzku plnu tak nebol problem...jazdil som snimi Xlinu v saalbachu na supu a az ku koncu stracali silu,na to ze to boli 2 piesty tak spoko,ja ak nebudem spokojny s tymi magurami ano po prerabke tak kupim XT 4piesty


Naposledy upravil Samalama dňa 06.03.2023 - 14:26:12, celkovo upravené 1 krát.

06.03.2023 - 14:16:02
00
Neverím, že to vyrieši aspoň mňa najväčší problém Shiman. Wandering bite point, lebo výkon, kúsavosť aj ostatné je OK. Ale toto ma hlavne za chladnejšieho počasia fakt serie. Staršie 675 a Zee boli celkom v pohode. Nových 7120 som sa kvôli tomu zbavil a kým to Shimano neporieši, tak nechcem o nich ani počuť. Dovtedy som si u seba iné brzdy ako Shimano ani nevedel predstaviť.
06.03.2023 - 14:24:56
02
Sanren napísal:
Dik za info. Zistil som, ze vlastne staci vymenit paky, lebo strmene medzi roznymi typmi G2 su rovnake. Tak asi najprv otestujem tieto a potom prip. vymenim len RSC paky.

Btw. tie standardne dodane organicke platnicky su schopne?


Nie, niesu rovnake. Dizajnom urcite nie - G2 R maju minimalne ine uchytenie hadice ako G2 RSC a ultimate - tam to je na banjo a R maju bezny vstup s olivou. Aky je tam naozaj funkcny rodiel neviem, menil som ich cele a paka urobila vela.

Zalezi co jazdis, ale zatial sme ich mali dvaja a v obidvoch pripadoch isli velmi rychlo prec a miesto nich bud sintrovane, alebo aspo "polo". Take nukeproof brzdili pekne a moc sa neprehrievali, ale piskali ako vlak. Ja mam vpredu zelene galfer a vzadu semi metalic Jagwire s chaldicom a prrejav obidvoch je velmi podobny.
06.03.2023 - 14:56:32
00
Korki napísal:
ahojte, neviem či to sem patrí,ale mám taký dotaz, na 180 mm sram kotúče budú pasovať shimano brzdy? Rozmer 180 mm nebude problém, ale či tá brzdná plocha na kotúči je podobná, ako pre shimano, aby sa nestalo, že bude shimano zaberať "polovicou" platničiek

ďalej adaptér na prednej vidlici bude treba meniť, alebo keď sa kotúč nemení, tak ten čo tam je, poberie aj shimano? :D

na vysvetlenie, objednal som priateľke neuron 5, dnes prišiel, ale vybaľovať z krabice ho budem až za týždeň (prekvapenie k narodeninám) tak to neviem poriadne overiť čo tam je....ale vidlica je rockshock recon silver a adaptér pravdepodobne zo 160 mm na 180 mm
brzdy by som bral Deore 6100, dopredu 4-piest, vzadu 2 piesty


bude pasovať, už sa to tu riešilo par krat
a adapter netreba meniť

s brzdami bude riateľka spoko, ja mam Deore 6100, 2 piesty vpredu aj vzadu a to jazdim aj treily, akurat kotuče som menil za Shimano XT
06.03.2023 - 15:13:23
00
keyboard_arrow_up