Jano1987 napísal:
....... Chodec či cyklista nemá žiadnu povinnosť nahradiť automaticky škodu. Všetko musí ísť cez súd.

Ešte raz- ak je vinník majetný, s pravidelným príjmom, tak je šanca, že to nebude chcieť riešiť súdnou cestou, lebo aj preňho to budú náklady a navyše keď prehrá, tak bude musieť uhradiť zrejme aj súdne trovy (?)
Čiže treba ho osloviť, prípadne mu napísať predžalobnú výzvu.
Ak však je nemajetný, bez príjmu .....tak to je na figu

Neviem o akej "povinnosti automaticky nahradiť škodu" hovoríš...
To čo znamená?
Kde sa také niečo uplatňuje????
03.03.2023 - 19:30:47
01
Jano1987, čisto pre zaujímavosť, ty sám máš nejakú formu poistky zodpovednosti za škodu?
03.03.2023 - 20:13:48
00
milos21 napísal:
Ja to tak mám a už som tak platil škodu cca 2000€ keď som na biku zrámoval autu kufor. Všetko do posledného centu uhradila poisťovňa bez mojej spoluúčasti.
bud nas odrbavas,alebo riadne dobre odrbavas. Neverim,ze bez spoluucasti zaplati nejaka poistovna tvoju skodovu udalost s tym,ze chyba bola na Tvojej strane.Tvoja spoluucast je zahrnuta v dalsom platiacom roku,ked Ti paradne dvihnu cenu poistenia. TAKZE s takymto na nas doktorko nechod

na margo sposobenia skod niekomu:
jedna predzalobna vyzva pohni vzdy lady
03.03.2023 - 20:24:25
00
perez vinník bol kontaktovaný s tým, že keď budú známe výsledky obhliadky, tak ho kontaktujeme. Jeho reakcia bola bola citujem: "Nasr*r si, nedám ti ani jeden poj*ebaný cent." Celá odpoveď, na ďalšie maily nereagoval. Dokonca mu bol poslaný aj doporučený list, ktorý si neprevzal. Nereagoval ani na predžalobnú výzvu od advokáta.

bladerunner ako som vyššie napísal, bol kontaktovaný, dokonca aj právnikom a žiadna reakcia. To s automatickým platením je myslené na spôsob PZP, keď sa všetko vyšetrí, tak poisťovňa vyplatí peniaze. Preto sa platí PZP, aby sa predišlo súdom a je zo zákona povinné.

Jaroh áno mám, do 250 000€.
03.03.2023 - 23:36:23
00
Uvedom si , že aj keby sa zaviedla povinnosť platiť PZP cyklistom, tak taký zmrd by to aj tak nezaplatil, takže by si bol na tom narovnako....
04.03.2023 - 00:02:01
00
Nezaplatil, ale preto sa časť peňazí z PZP odvádza do fondu, odkiaľ potom poisťovne preplatia škodu a tá sa potom vymáha od neplatiča.
04.03.2023 - 01:36:04
00
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=skusobne-testy-na-ziskanie-vodicskeho-preukazy-budu-nove-uz-dnes-sa-mozete-cvicne-preskusat
06.03.2023 - 01:10:11
10
clxno1 napísal:
Ked na 4. prev. stupni vies ist tachometrovych 55 km/h, tak neverim, ze tachometrovych 35 km/h musis ist na 2. prev. stupni, to mi nejako nevychadza, 3. prev. stupen to musi dat s prehladom.

Inak k novym autam, mam pol rocnu S-Crossku, tachometrovych 55 km/h je medzi 3. a 4. prev. stupnom, ak by som chcel tocit 2000 ot/s, tak cisty 3. prev. stupen. Cize pokial idem v meste na tempomate, tak tam mam stvorku, ale pri akejkolvek dynamickejsej jazde, prip. jazde (aj do mierneho) kopca podradzujem do trojky.


Problem je ze moje auto nevie zopnut tempomat na 3ke, 2ke atd… tempomat funguje len na 4ke a vyssich stupnoch… pri 55km/h to este vychadza na lenivu stvorku…ale rozbeh bez podradenia je fakt leeeenivy 😅 pri 30tke budem musiet drzat nohu na plyne stale 🙈
06.03.2023 - 05:59:25
00
Tak to je fakt neuveriteľný problém držať nohu na plyne....aby si si ju nebodaj nejak nepreťažil.... |(

Už aby fakt čo najskôr boli autonómne autá, kde len nasadneš a povieš kde ťa má odviezť a do riadenia nebudeš zasahovať....ta potom budeš spokojný ;)
06.03.2023 - 11:46:08
01
Skor je to hanba a nepochopitelne, ze vyrabaju auta, kde ma tempomat taketo obmedzenie, este som sa s tym nestretol.

Stretol som sa, ze nesiel pod 30kmh, ale ze by nesiel na 3. stupen nie.
Najma pri predlzovani prevodovych pomerov u modenych aut to nema zmysel, pred 20 rokmi by som to pochopil :)
06.03.2023 - 11:57:06
03
clxno1 napísal:
Ked na 4. prev. stupni vies ist tachometrovych 55 km/h, tak neverim, ze tachometrovych 35 km/h musis ist na 2. prev. stupni, to mi nejako nevychadza, 3. prev. stupen to musi dat s prehladom.

Inak k novym autam, mam pol rocnu S-Crossku, tachometrovych 55 km/h je medzi 3. a 4. prev. stupnom, ak by som chcel tocit 2000 ot/s, tak cisty 3. prev. stupen. Cize pokial idem v meste na tempomate, tak tam mam stvorku, ale pri akejkolvek dynamickejsej jazde, prip. jazde (aj do mierneho) kopca podradzujem do trojky.

Tak som si to ešte raz pozrel, pri 2000/min na 2. prev. stupni idem niečo cez 30km (aspoň podľa ručičiek možno 32km/h). Pri preradení na 3. klesnú otáčky o viac ako 500/min (ostatne z 3-4 a 4-5 len do 500/min)
06.03.2023 - 12:12:21
00
quasimoto napísal:
Skor je to hanba a nepochopitelne, ze vyrabaju auta, kde ma tempomat taketo obmedzenie, este som sa s tym nestretol.

Stretol som sa, ze nesiel pod 30kmh, ale ze by nesiel na 3. stupen nie.
Najma pri predlzovani prevodovych pomerov u modenych aut to nema zmysel, pred 20 rokmi by som to pochopil :)


V prirucke mercedesu (takmer spred 20rokov) je jasne uvedene, ze tempomat sa neda spustit pod 50km/h z bezpecnostnych dovodov, aby si sa plne venoval jazde. (mesto, posuny v kolonach etc.)
06.03.2023 - 12:41:09
01
Moderné autámajú ten obmedzovač, či ako sa to volá. Nastavím si rýchlosť a rýchlejšie ma to nepustí, pokiaľ nedám plný plyn. Nemusím riešiť, že ako rychlo idem, či som trocha viac pridal plyn a podobne. Otec to bežne používa na firemnom aute.
06.03.2023 - 13:10:42
01
V dnesnej dobe uz tento argument velmi neplati, prednarazove systemy su uz seriovo a z 30kmh vedia zabrzdit s velmi velkou uspesnostou.

A zaroven sa rozsiruju v Europe zony s obmedzenou rychlostou na 30 alebo 40 kmh, aj u nas nie je zriedkave, ze cela dedina napr 2km dlha ma limit 40kmh.

Keby islo o bezpecnost, nedovolili by nastavit na tempomate 200 a viac kmh, kedy za sekundu prejde auto 70m :)
06.03.2023 - 13:14:03
00
canopus napísal:
bud nas odrbavas,alebo riadne dobre odrbavas. Neverim,ze bez spoluucasti zaplati nejaka poistovna tvoju skodovu udalost s tym,ze chyba bola na Tvojej strane.Tvoja spoluucast je zahrnuta v dalsom platiacom roku,ked Ti paradne dvihnu cenu poistenia. TAKZE s takymto na nas doktorko nechod

Nahlásil som nehodu ČSOB, servis kde auto opravili im poslalo faktúru, ČSOB zaplatilo. Ja som iba skoordinoval kto je poškodený, hotovo, mňa to nestalo nič. Ale keď budem mať čas, tak pozriem vyjadrenie poisťovne (ak ešte to mám niekde založené) aby som nešíril misinformácie...

PS: aj keby bola spoluúčasť, tak to nič nemení na fakte, že to uhradila poisťovňa ako keby som mal PZP aj na biku.
06.03.2023 - 13:17:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up