Ako riešite zdražovanie potravín v porovnaní s dobou pred infláciou?
Žiadno. Kupujem stále rovnaký tovar a rovnako veľa, neobmedzujem/e sa. 70% [ 40 ]
Kupujem rovnaký tovar, ale menej často či menšie množstvo, teda jem/e menej. 7% [ 4 ]
Kupujem už menší sortiment tovaru (len základné potraviny naj/lacnejšia značka+akcie/zľavy, drahý tovar a blbosti navyše čo netreba som prestal/a kupovať), v jedení sa neobmedzujem/e. 14% [ 8 ]
Kupujem už len nutné zákl. potraviny a potraviny v akcií/zľave, v jedení sa obmedzujem/e. 4% [ 2 ]
Kupujem už len tovar, k veľkosti balenia alebo schopnosti zasýtiť lacný (princíp veľa jedla za málo - príklad pečivo, múka, zemiaky, ryža, cestoviny, vločky, niektoré sladkosti...). Teda tovar, k veľkosti balenia alebo schopnosti zasýtiť drahý (draho a málo - príklad maslo, syr, tvarohy, cottage, šunky, jogurty, zelenina...), som prestal/a kupovať úplne. (Toto označte, ak kupujete vyložene štýlom čo najviac sa najesť za čo najmenej peňazí (€/deň), či už sa v jedení obmedzujete, alebo nie). 5% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 57
Fúha, tak tlačiť sa lacnými čokoládovými kremámi aby človek nebol hladný a eliminovať základné potraviny je celkom záhul na telo. Z čoho teda prijímaš živiny? Však teda jasné, že každý šetrí kde sa dá ale tá pestrá a výživná strava je základ pre zdravý a dobre fungujúci organizmus. Neviem teda či som to zle pochopila ale píšeš l, že by si nepotreboval mliečne výrobky, mäso zeleninu a ovocie... to naozaj prežiješ len na tom lacnom variante Nugety, kečupe, čaji, káve a asi chlebe a cestovinách? To je horšie ako na internáte ale tam sa šetrilo na strave any bolo na pivo 🙂 Mne v tvojom texte rezonuje, že asi nevieš variť alebo teda hospodáriť čo sa týka rozpočtu na jedlo vs nákup stravy a rozvrhnutie jedálnička na celý mesiac lebo nebaríš také klasiky do veľkého hrnca na tri dni. Alebo sa mýlim? Podľa mňa je práveže lacnejšie variť ja neviem maso, zelenina, zemiaky, ryža, cestoviny, strukoviny, kyslá kapusta, ako sa tlačiť takou suchou stravou. Však to sa dá milión jedál navariť a keď kupuješ podľa akcií veľké balenia a mrazíš mäso tak to zas nestojí veľa.
01.03.2023 - 08:29:50
013
zacina rast medvedi cesnak :)
01.03.2023 - 08:33:24
03
Som zvedavý či Taliani budú tento rok provokovať :)
https://www.latomatinatours.com/
01.03.2023 - 08:48:25
00
Robert - ked si kupis vifonku, tak po uvareni mas tu stavu ako polievku a slize preosej, daj na ne kecup a mas spagety :geek:
Pripadne aj taketo nieco -

Prílohy:

ang34rz_460s~2.jpg
ang34rz_460s~2.jpg 30.66 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2023 - 08:57:16
04
lto napísal:
zacina rast medvedi cesnak :)

u nás je cesnak pod metrovou vrstvou :D
01.03.2023 - 09:07:53
02
Asi tak, vylezie klasicky začiatkom apríla :D
01.03.2023 - 09:11:41
00
no len aby :D
01.03.2023 - 09:20:45
00
Našťastie sa nemusím obmedzovať. Ale ako dlhoročný odporca vernostných kariet (proste bol som z princípu proti), tak mám nejakú dobu Tesco CC (nie je to reklama :) ). Prečo som zmenil názor na vernostné karty? Lebo veci čo bežne kupujem (idem skôr po kvalite ako kvantite) tak poslednú dobu často boli v akcii len pre verných, na a do toho akcie s 10 a 20% zľavami. Kupujem rovnaký tovar ale v rozpočítanom globále platím možno menej ako pred zdražovaním :?:
01.03.2023 - 09:31:28
01
Tesco kartu mám už roky, a to zdražovanie je vidieť... Ale kvôli 60,- Eur naviac za mesiac pri rovnakom objeme a kvalite sa obmedzovať nebudem... Občas mi síce vybehne zrak, keď pozriem, čo teraz stojí maslo, či vajcia, ale nebudem kvôli tomu mazať chlieb margarínom, alebo kupovať odstredenú vodu namiesto mlieka...
01.03.2023 - 11:26:43
02
JoKo napísal:
Okrem úspor z dávnejších čias (čítam a usmievam sa nad objaviteľmi investovania na tomto fóre), ja mám čo-to priebežne zainvestované, už sa tomu venujem 30 rokov, takže tu mám rezervy do budúcna.

Kedy skôr som to mal skôr objaviť, keď investujem hneď od stabilného príjmu po škole :lol:
01.03.2023 - 11:58:49
01
Nazgul napísal:
Tesco kartu mám už roky, a to zdražovanie je vidieť... Ale kvôli 60,- Eur naviac za mesiac pri rovnakom objeme a kvalite sa obmedzovať nebudem... Občas mi síce vybehne zrak, keď pozriem, čo teraz stojí maslo, či vajcia, ale nebudem kvôli tomu mazať chlieb margarínom, alebo kupovať odstredenú vodu namiesto mlieka...

Ja som tiež začala používať tie karty a kupóny v appkách, lebo už len z princípu ma štve, že cena nie je výsledkom toho či to a ono toľko stojí ale toho, či niečo používam a nie. Nech si re mňa za mňa spravia marketingový priesku ale minule som si v Kauflande nascanovala všetky položky v smoobslužnej pokladni a že 20,40 € a keď som nascanovala kartu, tak výsledná cena nákupu skočola na 17,10 €. A tri éčka sú dva pivá :!: Nieže by som kupovala položky cielene, ktoré sú v lepšej cene s kartou ale ak môžem nejaké drobné ušetriť, tak ma to nezabije. Ak ak si tak či onak kúpim ja neviem Rajo lakto mínus mlieko ale v appke je naň 30 % zľava, tak si to proste ťuknem. Tak aj tak si myslím, že ušetrím.
01.03.2023 - 14:04:21
00
Isteže ušetríš, mne to urobí pri každom nákupe aj 10,- Eur s kartou... Myslené to bolo tak, že nárast cien je cítiť aj keď máš kartu... A inak - "dva pivá"... ;-) Za toto som dostal v maturitnom ročníku na gympli bez milosti dvojku na pol roka, aj keď som mal známky na čistú jednotku... :-) Ale zas - veď sme z Bystrici, ni? :-D
01.03.2023 - 14:09:23
10
Minule som si dal taký pekný výjazd na biku. Z Bystrici do Kremnici :lol:
01.03.2023 - 14:10:39
01
fixska - tak na živiny by som sa musel spoliehať z vločiek, celozrn. cestovín a toastov, mlieka a vajec (chováme sliepky, ale keby nie, ani vajcia by som nekupoval). A občas (!), keby som si kúpil šunku, syr do toastov, ktoré by som si chcel zapiecť. A verím, že aj v tých ,,prázdnych kalóriach" nejaké živiny sú. Zeleninu, ovocie od malička ,,neľúbim", tudíž som to v detstve prakticky nikdy nejedol (možno len mrkvu v polievke). Ztej chuti, hlavne zeleniny ma napínalo, a ovocie mi prišlo vodové a kyslé.
Na ZŠ som býval chorý každú zimu, aj to na 50% z toho, že som to už od niekoho dostal doma. Od SŠ, keď som začal jazdiť (aj v zime), som málokedy ochorel, mal som z triedy najmenej vymeškaných hodín, kľudne aj pod 10 (aj to kvôli prehliadke u zubárky). Tak asi je lepšia prevencia pred ochorením otužovanie, ako jesť O-Z. Teraz si viem dať zo zeleniny aspoň ľad. šalát a z ovocia tie banány, jahody, mandarínku a jablko/čerešne keď sú v koláči. Ale nemá to takú chuť, aby som to vyhľadával.
Či variť viem? Čo potrebujem, si uvariť viem (cestoviny, vajcia, o. kaša, pudingy), aj syr vysmažiť. Mäso keď nejedávam, tak by som ho nevedel, ani ostatné bežné jedlá. Max. tak ešte vysmažiť palacinky, langoše, šišky. Uprednostňujem potraviny, ktoré sa dajú jesť/nasypať z balenia, resp. sa nemusia variť. Aspoň nezabordelujem celú linku od riadu a hrncov. Čo však viem, je piecť (nie tak dokonalo a profesionálne, ako v Pečie celé SK), ale vždy mi pečenie vyšlo, aj v rodine si pochvaľujú.
01.03.2023 - 18:08:25
00
Tak čo ti poviem, blahoželám tvojmu organizmu, že ešte drží pokope z tej stravy 💪 ale ako sa hovorí, každý ai je strojcom svojho šťastia a v to to prípade aj zdravia.
01.03.2023 - 19:54:28
06
keyboard_arrow_up