čisto hypoteticky keby rasto trafí to decko tak že mu zlomí vaz, tak jednak by asi nebolo príjemné s tým žiť a druhak by nejaký prípadný súd bol asi zaujímavý... ťažko by sa tam hájil tým že gravity je o tom, že niektoré prekážky sa idú na slepo atd, aj ked tomu samozrejme rozumiem, že to inak nejde ale zvyčajne nikto nemyslí takýmto spôsobom, že sa može niečo také stať... a to že tam decko nemalo byť... keď to je len nejaký verejný priestor typu les a tam je trail... tak neviem aký zákon mu tam zakazuje pohyb a keby aj bol, tak že je niekde zákaz nie je záruka..
23.02.2023 - 22:17:37
04
Yogisz napísal:
ešte sa vrátim k tomu jeho tupému príkladu autami na ceste
chýba tomu kontext

ak odstavím auto v noci krížom cez dva pruhy na R1 a niekto do mňa napáli, tak to bude asi rozdiel oproti tomu keď mi buchne pneu a skríži má do cesty

ti trti tam stáli z vlastnej svojvôle, nič im nebránilo nevytvárať prekážku

Dudo a ty a tvoj nečakaný chodec na traily? ja som teda ešte značený trail spoločne s turistickým chodníkom nevidel (na SK)


to ani nemalo kontext s tým videom, to bolo len taká polemika, že v doprave to tak zvyčajne funguje... nebol to v zmysle že obhajujem tých čo tam zastavili... ja som nikoho neobhajoval ani neodsudzoval, príliš málo info z toho videa, ja som tam napríklad ani nevidel že je to bikepark a nie len nejaký lokal trail
vodičáky tu má asi väčšina, tak toto každý pozná "Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad."
a nie som dement, že v praxi sa to nedá uplatniť jak pri jazde autom a už vôbec nie na gravity
23.02.2023 - 22:23:34
00
Yogisz napísal:
Dudo a ty a tvoj nečakaný chodec na traily? ja som teda ešte značený trail spoločne s turistickým chodníkom nevidel (na SK)

Dobre, tak skusme inak, ides sam, zle doskocis a ostanes lezat. Za tebou iduci bajker ma pravo na teba dopadnut a este ta dokopat, ze sa tam vlastne "valas" neopravnene...
Ved kazda situacia je ina, treba sa vzdy prisposobit. To, ze nam to nenapadne este neznamena, ze sa to nemoze stat.
Sakra si davam pozor na rozostup a stale pocitam s nemoznym, preto mam k parkom aj urcitu averziu, cim viac ludi, tym viac.
23.02.2023 - 22:32:58
03
a s pravidlami ktore su v bikeparkoch alebo zakazove a prikazove znacky na ofic. trailoch si mozme pravne vytriet anal? na co sa to potom vsetko vybavuje, znaci ... ?
23.02.2023 - 22:42:16
00
Gusto, takze vpalis na prechod do ludi, iducich na cervenu, lebo pravidla? Ved to trochu predychajte.
Ja neobhajujem dementa stojaceho na traily, ale rovnako ja sa nemam spravat bezmozgovo len preto, lebo som v prave.
23.02.2023 - 22:50:42
05
Gusto0 napísal:
a s pravidlami ktore su v bikeparkoch alebo zakazove a prikazove znacky na ofic. trailoch si mozme pravne vytriet anal? na co sa to potom vsetko vybavuje, znaci ... ?


aby sa znížilo riziko... tak isto na čo máme pravidlá cestného zákona,,, tiež ti nezaručí, že máš automaticky prednosť na hlavnej, hlavne keď si cyklista, že ano... ten čo má pud sebazáchovy s tým počíta a automaticky sa netlačí niekam, len preto že zákon, prednosť atď
23.02.2023 - 22:52:44
02
JoNesbo ok, ja ze komentujes to video, kazdopadne teraz nedavno niekto na R1 si isiel kupit cigarety, krizom, po tme, dvaja ho nabrali zopar ho este preslo, asi vodici neboli na vine aj ked smeli, mali mohli predvidat, ze nejakoho somara napadne prechadzat po tme cestu
nie je to univeralne pravidlo

Dudo, ale no , keby si ma citoval komplet tak na kontext situacie som narazal ako prve, ze je rozdiel ak sa nieco deje zamerne doslova umyselne ako v tom videu, alebo neumyslene
idem na tail, kde doskok je za horizontom, nemal ako predvidat ze tam nieco bude, zbadal prekazdku(nech by tam bolo cokolvek) urobil co mohol aby sa vyhol, co na tom bolo bezmozgove? to si este necham vysvetlit a potom opustam temu

obaja mi pride ze sa to snazite brat zo siroka, aby ste sa z vlastnej motanice nejako dostali a vidim snahu o pripomenutie o nejakej primeranosti jazdy stiuacii a podmienkam, ked primarne sa tu komentovalo jedno jednoduche video
23.02.2023 - 23:12:53
02
Yogisz, fakt neviem vyhodnotit celu situaciu z kratkeho videa, tak skusim fabulovat. V prvej sekunde vidim vlavo pohodeny bajk, asi bude niekde jeho majitel, nasledne si vyberam stopu, prava skok, lava bez... Ja by som asi preventivne volil lavu stopu a brzdil... Uz v osmej sekunde, tesne po kolizii stoji na horizonte dalsi bajker. Idu v 5sec intervaloch?

Este raz, vlna hejtu sa spustila na vinikov stojacich na traily, ja neviem vyhodnotit, ako dlho tam stali a preco. Pointa je, ze vina nie je na 100% jasna...
23.02.2023 - 23:32:08
00
Ten s ktorym sa zrazil si tam pohodlne sedi na biku, to nevyzera na naliehave zastavenie krizom cez trail, ked uz musim zastavit tak aspon bike na kraj polozim
24.02.2023 - 06:54:21
02
Dudo tiez miesas - je rozdiel prechod na ktory vidis, kde pri jeho vyznaceni platia urcite vyhladove pravidla koli bezpecnosti - na to su projekty a pod. - a trail ktory je robeny tak ze casto nevidis a z toho dovodu tam platia iste pravidla ktore keby neboli tak ten trail a jazda po nom straca zmysel.

ked uz porovnavate tak porovnajte napr. okruh, nie beznu premavku kedze taky trail nieje bezny turisticky chodnik - je to proste trat robena na zabavu a jazdi sa tam inak a tomu sa treba prisposobit. na takom slovakiaringu by si asi tiez nezostal len tak stat s autom niekde na vyjazde z neprehladnej zakruty a riesil si problem bez nejakeho vyznacenia.
24.02.2023 - 10:03:02
00
Mozeme vymyslat dalsie a dalsie pravidla a zakony, napr. kazde dopadisko, na ktore nie je vidiet, oznacit reflexnou oranzovou farbou s preskrnutym pesiakom :D EU na to urcite da prachy :lol:

Pritom by stacilo len keby ludia boli viac ochotny a schopny vnimat okolie a hlavne druhych. Napr. casto sa mi stava, ze na asfaltkach kadetade si zastavi pesiak presne v strede tak, ze ani zlava, ani sprava. Nejde ku kraju. Obcianska vychova a rodicia asi uz tiez nevedu deti (cest vynimkam) k tomu, aby neriesili seba, ale aby premyslali.

Preto sa najlepsie jazdi hlboko v horach, kde nie su ludia :D Ziadni ludia = ziadne problemy :D Aj ked teda, doskok na :hug: by nemusel byt zdravy :lol:
24.02.2023 - 11:06:35
00
Lto - a preco asi mam rad tmu a zimu? No lebo minimum ludi.
24.02.2023 - 11:32:39
00
lto napísal:
Pritom by stacilo len keby ludia boli viac ochotny a schopny vnimat okolie a hlavne druhych.

Napr. jazdili tak, aby zabrzdili na vzdialenost na ktoru vidia a neskakali do "tmy". A aj to uz je rizikove, lebo sa nerata s tym, ze niekto pojde oproti :D
Chalani urobili hlupost, ale mozno si to ani neuvedomovali, co ma neprekvapuje, ved sa staci pozriet, kolko na SVK rusofilov. Ak by to realne skoncilo na sude, tak vidim vysledok na 50-50 spoluvinu.
24.02.2023 - 11:55:12
00
thumb_up0thumb_down
06.03.2023 - 11:30:46
04
Tomuto sa asi povie "opacny mindfulness "

https://www.instagram.com/reel/CqBu8OZol_r/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
01.04.2023 - 14:30:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie / Chrániče)
keyboard_arrow_up