vedel by som si vybrať :)
14.02.2023 - 23:15:27
01
Detto :-D
14.02.2023 - 23:20:56
00
dnes som bol na preventívku, sedím v čakárni a pozerám že aj sused /cca 120 kilo - asi pred 8 rokmi som vychádzal z domu na bike a položil mi otázku - neši ty nahodou na bicygle ? :D / prišiel, sestrička najprv jemu zmerala tlak, pulz a pýta sa ho - prečo máte taký vysoký pulz ? to ste teraz rovno prišli ? on že nie - už asi 15 minút sedím v čakárni, potom pomerala mne a pýtam sa jej na môj, ona že 58, a tak nenápadne som sa jej potom opýtal či to je dobre, a ona že hej :D
15.02.2023 - 16:41:47
01
uid napísal:
Zaujimavy katalog bicyklov, prislusenstva a inych vyrobkov z 1912
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/Stukenbrok_1912.pdf

HA pod 64 :)
15.02.2023 - 16:47:06
00
Také typické slovenské a celé zle samozrejme :fubar:
Naplánovať odstávku elektriny na 11 hodín počas 4 dní v dedine, ktorá má 2 metre snehu pravidelne vo februári, mrazy okolo - 10 stupňov a leží v 800 m n.m. môže iba niekto z teplých krajín v kravate a pri káve :fubar: A to sa môžeme do zadku kopať, že teraz nie sú tie 20-stupňové mrazy!
13., 16.,22.,24. 2. bez kúrenia. V pondelok večer bolo v kuchyni ako najteplejšie izbe domu 15,1 stupňa.
Po šiestej večer, keď zapli elektrinu sa nestihlo vykúriť nič. Zbytočne si nahrejete zásobníky, keď nejde obehové čerpadlo a teplo sa nemá ako dostať do radiátorov počas odstávky.
Áno, mám v dome v izbe romantickú piecku, ale kto z vás by v nej bez dozoru dovolil kúriť 12- ročnému dieťaťu, ktoré príde mokré z lyžiarskeho výcviku a nemá sa kde ohriať ani si vysušiť veci... Nieto ešte čaj uvarit, kým prídem z práce o pol šiestej a zapnem kempový plynový varič.
Toho....., ktorý toto plánuje, by som chcela vidieť, ako by si tu v tej zime spokojne sedel na svojej prdeli. Týždeň by si nevidel pipíka!
To si fakt páni myslia, že každý má doma elektrocentrálu?! :fubar:
Takéto veľké plánované opravy sa predsa majú robiť v lete, hlavne v horských dedinách, kde bude treba kúriť ešte do konca apríla.

Prílohy:

Screenshot_20230215_184113.jpg
Screenshot_20230215_184113.jpg 147.67 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20230215_184024_com.google.android.gm.jpg
Screenshot_20230215_184024_com.google.android.gm.jpg 68.4 KiB thumb_up0thumb_down

15.02.2023 - 19:16:34
12
Viem poradit len tolko, ze kratkodoba prevadzka toho obehoveho cerpadla sa da riesit aj malym zaloznym zdrojom typu autobateria alebo nieco podobne a netreba elektrocentralu kedze sa jedna o odber zhruba 30 W. Skus sa nakontaktovat na nejakeho kurenara ci Ti neporadi ako by sa to dalo nejak lacno vyriesit a tie odstavky 22. a 24. mozno este stihnete pokryt. Alebo mozno aj niekto tu z fora bude vediet poradit ako to riesit.

EDIT: Tak uz som to nasiel, lebo som o tom nedavno cital. Takato vec by to vedela vyriesit, aj ked samozrejme nie je to zadarmo:

https://shop.atoselektro.cz/zdroj-zalozni-kemot-prosinus-urz3404b-300w-12v_d259281.html
https://www.pro-topeni.cz/eshop-zdroj-regulus-pg-500-compact.html
15.02.2023 - 20:36:06
10
Podobný zázrak mám doma.
Vydržal 1 rok a keď ho bolo najviac treba išlo pec rozdrapiť, 130 stupňov na nej, záložný zdroj pípal a so synom som vyhadzovala horiace polená z pece do snehu, aby sme ju rýchlo ochladili. Fakt veľká sranda inak :tmi: Keby som nebola vtedy doma, neviem... Nedá sa na to spoľahnúť na 100%.
No a keď zapnú, vypnú elektrinu 4x za sebou v priebehu 2 minút tí exoti, nestíha sa nakalibrovať ani ventil a prdne elektrina znova :tmi:
Bojím sa, že nám odpália celú elektroniku. Fakt jej to "prospieva" |(

A ide o princíp.
To fakt nemôžu robiť v lete alebo na jar??
Je vôbec možné si v takýchto prípadoch uplatniť nejakú finančnú náhradu?
15.02.2023 - 21:12:57
00
Ak by nastala porucha nejakeho spotrebica, tak urcite treba ziadat kompenzaciu. Musia byt na to poisteni. A ked nepochodis priamo u nich, tak to riesit z poistky domacnosti, ale tam zavisi ake v nej mas podmienky a krytia. Ak sa jedna o kompenzaciu znizeneho komfortu (zima), tak to jedine riesit s distributorom elektriny, ale velku sancu tomu nedavam. Niektore tie prace sa musia robit preventivne, aby ste prave neskoncili bez elektriny na niekolko dni a kedze technici robia celorocne, tak nemozu casovat ukony podla pocasia atd. Druha vec je, ze ked to vyjde na leto, tak sa zas ludia stazuju, ze sa im kazia potraviny v chladnickach / mraznickach a ze preco to nerobia v zime. Proste nevedia velmi vyhoviet. Ale preto to nevypinaju 4 dni po sebe, ale s prestavkami, aby sa to dalo aspon ciastocne vykryt. Takze jedine to asi vydrzat. Pripadne ak nemoze dohliadnut na maleho starsi brat, tak skus poprosit nejakych susedov co su doma, nech ho zoberu zohriat sa k nim kym prides domov.
15.02.2023 - 21:26:15
12
PINY: mozno si chcu polyzovat po praci, tak si to naplanovali ked je sneh :?:
15.02.2023 - 21:29:52
00
PINY napísal:
Podobný zázrak mám doma.
Vydržal 1 rok a keď ho bolo najviac treba išlo pec rozdrapiť, 130 stupňov na nej, záložný zdroj pípal a so synom som vyhadzovala horiace polená z pece do snehu, aby sme ju rýchlo ochladili. Fakt veľká sranda inak :tmi: Keby som nebola vtedy doma, neviem... Nedá sa na to spoľahnúť na 100%.
No a keď zapnú, vypnú elektrinu 4x za sebou v priebehu 2 minút tí exoti, nestíha sa nakalibrovať ani ventil a prdne elektrina znova :tmi:
Bojím sa, že nám odpália celú elektroniku. Fakt jej to "prospieva" |(

A ide o princíp.
To fakt nemôžu robiť v lete alebo na jar??
Je vôbec možné si v takýchto prípadoch uplatniť nejakú finančnú náhradu?



ja som mal podobný bazmek tiež a tiež sa to dosralo, ale inak to fungovalo dobre, keď to išlo, vypadol prúd a automaticky sa to preplo na baterku... tú som tam dával z kosačky, aspoň bola v zime v teple a stále nabitá..

tie odstávky možno súvisia s tou snehovou kalamitou, že spôsobila nejaký havarijný stav, ktorý síce funguje ale treba to odstrániť, tak si to naplánovali...
15.02.2023 - 21:34:31
10
Vydržíme ;) Bolo aj horšie :lol:
Joj, ale som sa opustila teraz v tej zime :D
15.02.2023 - 21:37:38
05
musis si kupit elektrombil, niektore vedia davat dost vykonu do priamo zabudovanej 230V zastrcky 😂 alebo nejakú mensiu solarnu elektráreň s baterkami, ale to zrovna ako naschvál moze byt zamracene alebo nakydany sneh na paneloch pri takýchto zimných odstavkach.. cize nejaka mala elektrocentrala da asi najvacsi ekonomicky zmysel
15.02.2023 - 22:04:02
00
JoNesbovies poradit nejaku konkretnu elektrocentralu? ktora nebude v noci rusit celu dedinu a da sa pouzit aj na ine ucely? zhanam nieco do zahradkrarskej osady. len na nudzove pouzitie.
15.02.2023 - 22:16:46
00
Solarny panel, mikroprocesor a akumulator?
15.02.2023 - 22:19:53
00
chmeliak napísal:
JoNesbovies poradit nejaku konkretnu elektrocentralu? ktora nebude v noci rusit celu dedinu a da sa pouzit aj na ine ucely? zhanam nieco do zahradkrarskej osady. len na nudzove pouzitie.


je mi ľúto, o tomto segmente viem, že len také veci sú a že to nie je úplne finančne nedostupné... inak nemám žiadne osobné skúsenosti.. čo mám ale skúsenosti s inými takýmito "kosačkovými" motormi tak by som tam určite lial prémiové E5 palivo aby to malo čo najmenej biosračiek... lebo pri občasnom použití by sa pri lacnom palive mohlo stať, že keď to zrovna budeš potrebovať to nepôjde...
15.02.2023 - 22:40:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up