nejsi cyklista, pot , slzy a krv, to je mtb :D

To je boží trest,zato že si chcel predbiehat biobikerov hore kopcom?
16.01.2023 - 05:08:13
02
ďalší dôvod prečo nechcem takú rárohu,riešiť aplikácie,spárovanie,paličky na baterke, pomaly budete musieť mať povinné pripojenie k internetu aby vám tie črepy fungovali 😂
16.01.2023 - 07:52:23
17
Di2,AXS
😉
16.01.2023 - 08:04:27
00
aplikacie, to je mor dnesnej doby
16.01.2023 - 08:12:04
03
To je ŠPORT!
https://youtu.be/VMinwf-kRlA
Priam cyklistika 😉
16.01.2023 - 08:18:35
00
Práve som zistil že mnohí biobikeri sú problémoví ľudia. Hľadajú problémy aj tam kde niesú. Ešte som nevidel názor e-bikera, ktorý by hejtoval biobikerov. My vás tolerujeme a aj chápeme. Dokonca vás máme radi. A vôbec nám nevadí že lepšie športujete, máte výbornú kondičku, že sa precízne obliekate, že... atď....
Možno keby ste brali ebikerov ako výzvu k zvýšeniu výkonu hlavne v stúpaniach, malo by to pozitívny vplyv na vašu športovú morálku. To čo vás ničí sú negatívne myšlienky a posmešný prejav na ebikerov, To vám uberá silu a sami seba zosmiešňujete. Je dôležité okrem tréningu tela nezabúdať na tréning mysle. Potom bude všetko v rovnováhe.
16.01.2023 - 09:03:25
05
Dobrá ranná káva ? daj recept :)
16.01.2023 - 09:11:40
03
...My vás tolerujeme...

to je akoby recidivista toleroval ludi ktori dodrzuju zakony :D
16.01.2023 - 09:13:56
011
však aj ja mám rád e-bikerov,aj ich beriem ako výzvu v stúpaniach,hlavne mladé baby ak idú do kopca, rád sa za nimi veziem ,ak pravda nejdu pomalšie ako viem ísť ja 😋
16.01.2023 - 10:39:31
00
Clovece lezies do temy, v ktorej len provokujes a vypisujes pichoviny a este sa ohanaj toleranciou :) kazdopadne si tu spravne, je to tema presne o tebe, tvoje ego tu priam kypi ;)
16.01.2023 - 11:17:02
01
Aj tak je to o tom, že väčšina ľudí má ebike ako prvú vec v živote (na jazdenie mimo nutnej dopravy po meste) a nemajú ho s čím porovnať. Tých 8km po rovnej asfaltke do najbližšej krčmy by zvládli aj na lacnejšom a ľahšom bicykli. Druhá stránka veci je, že ak by tam ten motor nebol, tak by ich ani nenapadlo sa o jazdenie zaujímať. Stačilo by im lacno predať 15,7kg trek ecaliber 9,9, bez motora, obuť mu tenšie hladšie plášte a dať tam falošný displej, ktorý by sa zapínal pri rozbehu a nedal by sa pri jazde vypnúť. Stále by to malo vzhľad ebiku, ale malo to 12kg. Tak by si pochvaľovali, že ich to vezie...

Aj tak na tých ebikoch dychčia a v miernom kopčeku zosadajú. Rok predtým na klasickom bicykli s 3x9 prevodmi a s reťazou do kríža (nemohol som sa na to pozerať) ženská dychčala po rovnej ceste a točila aspoň 110/min. Nedivím sa, že po 5km bola viac unavená než deti. Vôbec ju nenapadlo preradiť si aspoň na stredný prevodník. Mala zaradený vpredu malý, vzadu malý. To je tak, keď jazdí len 2x za rok, keď mesto robí spoločný pojazd s gulášom doprevádzaný políciou. A na to si kúpi za 3100€ 25kg ebike.

Tým že módna novinka navnadila do lesa masu necyklistov bez technickej skúsenosti a bez cykloetikety, to kazí dobré meno celej cyklistike a slušní sa snažia na to poukázať. Ebiker to však pokladá za hejt.

Keď ide rozdrapiť tučného s domrvenými kolenami, že sa mu biobikeri smejú a snaží sa presádzať ebike ako dobrú vec vieme prižmúriť oči. Nie však u tých, čo podporujú jeho prečipovanie. Už teraz je kopec nehôd na ebikoch. Dať u nás tých amerických 32km/h ako legálnych, nehôd by bolo ešte viac. V USA ich používajú na bežnú dopravu po ceste a nie v lese. V teréne tam jazdia jazdci so skúsenosťami, nie masy dôchodkýň s vnúčatami po hrádzi. To hlavne u nás je taký ebike boom a títo necyklisti naobliekaní v dresoch TdF bez prilby, sú rozlezení po celej šírke cesty a v strede trailu si robia selfíčka a žiadna slušnosť keď chce niekto prejsť okolo.

Fandím výrobcom, že sa snažia sťažiť prečipovanie, keď to naši kompetentní nepostihujú. Keď sa chce niekto vyriadiť na výkonnom stroji, nech si opatrí značky a zaplatí poistku. Aj Martin spomenul vo videu, ako ľudia preskočili cykloškolu a vidieť v Alpách ako sa boja zjazdovať a ovládať ten ebike. Do kopca tých 25km/h kľudne stačí. Že je to po asfaltke málo? Tak nech jazdí na klasickom bicykli, alebo so značkami.
16.01.2023 - 12:33:48
04
peniakfoto napísal:
Ja si tu tiez trocha pofrflem. Jazdim si pre radost dole aj hore kopcom ma to bavi aj po lese aj po strku a ceste. Aktualne Enduro je namotavka tak k bio enduru som si kupil aj ebike endurko. Nech mam reku lanovku pod zadkom. Ako vsetko dobre, pomaha to do kopca a tak, ale ked som isiel sparovat aplikaciu v mobile s motorom skoro ma porazilo, ja ze to je pokazene a ono sa to naozaj 5 minut zapina a paruje... A obcas to celé spadne. Ukazovateľ batérie 5 paličiek v roku 2023?!? Este to hocikedy ukazuje ze dve palicky a zrazu jedna cervena! Hned na druhom vyjazde som isiel stojky uplne bez motora na 26kg ebiku s DH plastami ktore maju vyse 1,3kg kazdy. Skoro ma porazilo. V zivote som sa tak neznicil.

nieco take som spominal ze taky pripad viem pochopit, ale vyzera to ze technologie stale nedospeli...
16.01.2023 - 17:11:15
00
rs955i napísal:
Ten problém je v tom ze ABS,ESP,AT nás odúčajú šoférovať

Múdro píšeš... Len by som ešte pridal, že motorčeky mnohých odúčajú bicyklovať
16.01.2023 - 18:41:40
04
Aspoň budú motorkari😀
16.01.2023 - 18:46:46
00
xyz napísal:
ďalší dôvod prečo nechcem takú rárohu,riešiť aplikácie,spárovanie,paličky na baterke, pomaly budete musieť mať povinné pripojenie k internetu aby vám tie črepy fungovali 😂

svet zacina smrdiet orwellizmom. v cine maju rozpoznavanie tvare, ak mas nizky socialny kredit, sa ani z mesta nedostanes, atd.
toto v kombinacii s bezhotovostou (znemoznenie pristupu k peniazom), je krasny priklad centralizovanej sikany.

alebo z ineho sudka, uz sa uvazuje v eu kontrola uhlikovej stopy.
ak to prepalis, na dialku vypnu auto.. aby nezacali riesit aj ebajky :D
16.01.2023 - 19:13:41
02
keyboard_arrow_up