Dredd napísal:
Predpokladám, že si to myslel len žartom, lebo ak bicykluješ, hoci len čiastočne, kvôli nasratiu biobajkerov, tak je to veľmi nestála a biedna motivácia. Vzhľadom na Tvoju hmotnosť je ebajk pre Teba momentálne jediné možné riešenie cyklopohybu. Ale verím, že keď zhodíš na 100, presedláš na bežný bajk tak ako mnoho metrákových borcov tu prítomných :muscle: . Teda pokiaľ nemáš 75 rokov, hoci aj pri tomto veku by napríklad pista mohol oprávnene namietať.

40 rokov a asi štvrť milióna kilometrov na motorkách som relatívne v zdraví prežil aj vďaka tomu ze som sa naučil čítať,čo mi robí železo pod zadkom.A na kopci ktorý som len tento týždeň prešiel 6 krát ,a ty máš pocit ze neviem co robím? Hm...
Za minulý rok som priemerne denne naslapal ~27km,z toho každý tretí deň na analogu...
A ty máš pocit ze neviem o com tu píšem?
Je to tu taka zábavná téma, ale ak ta trápi moja motivácia...?????
04.01.2023 - 05:57:39
01
Chlapi, musíte uznať, že cyklistika aká sa tu doteraz prevádzkovala, bola len v plienkach. Konečne cyklistika zažíva pokrokové obdobie. Nazvime to prechodom z detstva do puberty a z bicyklov vyrástli E-biky. Majú sexi tvar, sú také pojašené a nezbedné a idú si vlastnou cestou. Sršia energiou a nasierajú svoje okolie. Pochopia ich však len rovesníci.
A že vás trápia odblokovaní jedinci? To sú len predsudky...Všetci ste čakali do veku 18 rokov kým ste si dali pivo, poldeci či cigaretu? alebo ste si sami odblokovali vekovú hranicu??? no vidíte :)
04.01.2023 - 08:08:32
00
práveže sa to už prestáva podobať na cyklistiku, určite ľudia z tohto fóra jazdia ako by som to pomenoval...seriózne...ale drvivá väčšina čo stretávam ide s max. pomocou,kadencia 20 a hučí to ako vysávač
04.01.2023 - 08:21:15
01
Nauč sa žiť s tým že cyklistika je väčšine populácie celkom ľahostajná,a výraz cyklista pomaly nadavkou.
A teda pár jedincov sa aj tu snaží ich v tom utvrdit.
Ale to si uz musi kazdy prebrat sam.🤨
04.01.2023 - 08:56:09
01
Za mojich mladych cias kopa sa chlapov v najlepsom veku vozila na Manetoch, Babetach a Koradoch, ale ziaden sa nevyhlasoval za cyklistu. Pouzivali legalny dopravny prostriedok na dopravu do prace alebo za svojim konickom, tym zacinalo aj koncilo. Otazkou ktora sa natiska je, preco sa dnes ludia ktori pouzivaju casto nelegalne upraveny dopravny prostriedok s motorom maju potrebu tvarit sa ako sportovci.
04.01.2023 - 09:07:00
014
Dazo.Bzzz: takych nestabilnych ludi, co nahlasuju je tu asi viacej. Nechapem ich. Hlavne v teme hejtovanie ebikov :lol: To su taki novodobi pozeraci z okien , kde spehuju a hlasia stb :D
Daniel6669: taky Mondraker ebike vyzera dost dobre.
ivast: presne tak :) a tak ako kedysi, ked sa vozilo na kadecom aj bez znaciek, nevadi (ak toho nie je moc) ani precipovanie. Len ta neustala potreba sa tvarit ako cyklista je divna. Ebike je dnes ako babeta, ktora nesmrdi a nehuci a da sa na tom lahsie slapat , ked sa vypne motor. (akurat sa neda vozit benzin vo flasi v batohu :lol:)
04.01.2023 - 09:44:10
01
Ja myslim ze ta zahada, preco maju potrebu sa tvarit ako sportovci a porovnavat s biobajkermi sa vysvetlila na nemenovanych prispievajucich. Imho mindraky z nich doslova tecu, potreba porovnavat si pipiky, chvalit sa a riesit kto, co, ako opacikoval :) Ucebnicove prikady...
04.01.2023 - 10:46:04
06
Na druhej strane je e-bajk aj o slobode. Za jazdy si človek zvolí či je viac cyklista či sa viac nechá ťahať. A to je na tom skvelé.

V slovenskom raji požičiavajú na kopci bycikle. Či kláštorisko či koniec suchej belej. Turista čo tam vyšlapal si zvolí či pôjde nazad pešky, alebo sa dole zvezie na bicykli. Je to skvelé pretože ciest po raji končiacich na kláštorisku je neúrekom a tá cesta nazad dole sa večšinou opakuje. Takže si človek preklenie tieto úseky bikom. A vôbec to nieje vnímané ako prehrešok voči klasickej turistike a peší na nich nenadávajú. :)
Proste je to súčasťou dnešnej doby.

Máte radi reklamy počas filmov? Alebo by ste ich najradšej mali čím skôr za sebou?
Odrádza vás pozerať film keď viete že tam bude toľko reklám?
Tak je to aj na bicykli.
Nemáte radi prudké stúpanie na cyklotúre? Alebo by ste ich mali najradšej čím skôr za sebou? Odrádza vás vyraziť na cyklotúru keď viete že tam bude veľa stúpaní?
A práve toto je jedno veľké plus e-biku. To čo nemáte radi, proste prekleniete. Ostáva čistá radosť. A práve tu radosť v tvári neznášaju biobikeri, lebo majú pocit že sa im ebikeri smejú... :)
04.01.2023 - 14:07:45
00
Derek24 napísal:
Nemáte radi prudké stúpanie na cyklotúre? Alebo by ste ich mali najradšej čím skôr za sebou? Odrádza vás vyraziť na cyklotúru keď viete že tam bude veľa stúpaní? A práve toto je jedno veľké plus e-biku. To čo nemáte radi, proste prekleniete. Ostáva čistá radosť.

Smerom hore to namáhavé prekleniete a dole potom pešo? Zjazd je pre nich rovnako namáhavý. Strašne z toho bolia ruky. Radosťou by som to nenazýval. Prvý krát v živote sedia na mtb a vybrali si tak náročný kopec na Slovensku.

Človek správne posúdi vyhody a nevýhody produktu len keď ho má s čím porovnať. Keď ebiky neexistovali, nemohlo sa porovnávať. Teraz keď sa vyrábajú, časť zákazníkov kúpi ebike aj keď predtým nikdy žiaden bicykel nemali.

Nie každý je schopný jazdu na ebiku zvládnuť, ale vysadne naň pre veľké oči. Zasahovať musí horská služba a pribúdajú zákazy od ochranárov.

Čítajte ako ebikerom horia platničky, alebo kráčajú povedľa neho.
Začína to pod 6 fotkou.
https://vlado3.blogspot.com/2021/09/navrat-na-kralovu-holu.html?m=1
04.01.2023 - 15:16:27
11
marseluspp
Tie posledné dva tvoje príspevky....🙄🥴
To je čo za matroš, na ktorom fičíš?
Riadne výgrcky produkuješ....
04.01.2023 - 15:33:30
01
Je to tak. Nováčikovia v oblasti bicyklovania tie e-biky nezvládajú. Nevedia posúdiť vhodnú prípomoc, tak ako píšeš dole kopcom spália brzdy, bike je na nich ťažký a neovládatelný.
Je ale rozdiel ak ebike začne používať dlhoročný cyklista(mtb) v strednom veku. V tom prípade sa dá využit plný potenciál ebiku, pretože človek má aj vlastnu silu ale aj pohodlie prípomoci, ktoré keď chce, tak má poruke. A to nehovorím o bonuse nevnímania protivetru, ktorý kazí náladu aj bio prekonávačom limitov.
04.01.2023 - 15:35:43
00
bladerunner napísal:
marseluspp

To je čo za matroš, .......


E-bike ... nezažiješ, nepochpíš :)
04.01.2023 - 15:40:53
00
Tak uz hlavne tie baterie nehul! :P

images2.memedroid.com
04.01.2023 - 16:25:15
03
že vraj e-bike je o slobode.... už som to tu dával-chcel som ísť s kamošmi e-lektrikármi na jedno miesto a oni že nie lebo im nevydržia baterky...ta aká sloboda???
doplním...ja na obyčajnom HT-čku tam jazdím bežne, baterky nevydržia...
04.01.2023 - 16:29:39
011
No možno raz pomenuju most podľa teba a nie posla Chucka Norrisa👍😀
04.01.2023 - 16:44:38
00
keyboard_arrow_up