Že vás to baví :?: Vianočné pečenie na vás! :P :lol:
17.12.2022 - 14:13:28
03
Z vianočného pečenia je aj tak najlepšia krkovička 😉
17.12.2022 - 14:19:24
01
mňa by zaujímalo či e-bikeri ktorých obieham po rovine a aj do miernych kopcov sú z toho frustrovaní :lol:
e-bike je dobrá vec lebo jazdia na tom aj mladé baby a ísť za nimi do kopca je radosť...dobre sa na to pozerá :rofl:
17.12.2022 - 14:28:11
00
PINY napísal:
Že vás to baví :?: Vianočné pečenie na vás! :P :lol:

Prosim vas neotravujte, tu sme pri e-zatve. Neotravujte, majte prosim aspon trosku ucty k tymto ludom, ktori sa na rozdiel od vas narobia ako hovada :)
17.12.2022 - 14:53:13
02
lto napísal:
Inak zaujimavost, zakon sa odvolava na technicku normu, ktora je zrusena :o (ak internety neklamu) . Chcel som si pozriet, presne co pise, ono totiz sa tam hovori o menovitom vykone 250w, co je trvalo udrzitelny max. vykon (mozme viest polemiku co to presne je a ako dlho trva :lol:), ale dnes ziaden bike nema 250w menovity, ale povacsine tak 600+. Ako som raz uz spominal, ak by max. vykon bol naozaj len do 250w, tak by tieto hejty ani neboli, pretoze prevazna vacsina ludi s takym ebikom by aj tak nemala sancu v kopcoch :D A celkom isto by to neslo bez slapania (turbo mod). Prevazna vacsina spominanych (nie sportovo zalozenych uzivatelov tuna) su jedinci s neoptimalnou hmotnostou, tucnymi pomalymi pneus, naobliekany v kozuchoch + tazky bike, takze len na to by padlo aspon 150w. A ten zbytok by nestacil, aby dokazali predbehnut aspon trochu trenovanych jedincov, ktori su pozitivne naladeni na ehejty.

Cela polemika sa odraza od nejakej premisy o 250w, ktora by (vyssie napisane) bola tazko povsimnutiahodna, ale realita je uplne inde, ten motor nie je dopomoc v tomto zmysle, to je realny motor (snad okrem chudaka shimana :lol:) a preto v ramci sportovania naozaj nema zmysel vyrabat nejake sialene nocne konstrukty.
...

Ono je to trochu komplikovanejšie s tými 250W motormi ako si hore napísal. Nominálny výkon motora určuje voltáž batérie (v našich končinách väčšinou 36V) a koľko ampérov púšťajú elektro komponenty. Ak máš 15A okruh tak máš tzv. Peak power 540W (36x15=540).
A potom je tu ešte koľko tie motory vydržia keď sa často využíva max prípomoc. Vidím to u nás v servise.
"A motor’s nominal wattage is the maximum amount of power it can sustain for long periods of time, while the max output is the wattage a motor is capable of for a very short burst. Nominal wattage is the more important of the two and really describes what a motor will feel like for the majority of the time you’re riding it.

Max output is still a useful rating — one that gives you an idea of how hard a bike might accelerate or how it might feel on a very steep hill — but motors are only capable of reaching their max output for just a few seconds. Anything more than that, and a motor would produce so much heat it risks permanent damage."
https://electricbikereport.com/is-250-watt-motor-enough/
17.12.2022 - 16:29:00
00
rs955i: zoparkrat som ebikerov horekopcom obehol,pretoze nevladali tak rychlo ani s. motorom ;),tolko ku komplexom :D,a o rovine ani nemusime debatovat,ze :)

povacsine si ebikeri do kopca myslia,ze mozu blokovat,lebo su najsamrychlejsi,co samozrejme ani nahodou,okrem tych ,co porusuju predpis :p

kristina: nie je to komplikovanejsie,vykon je to,co dava motor,ak ho stitkuje vyrobca s nejakym a vyrobca pretaktuje,tak to je ina oesnicka,ale moze zhoriet. ale to sa nedeje, 600w je mozno chvilkovy peak,ale bezne sa pouzivaju hodne cez 250 a v pohode. da sa to aj priblizne zmerat,ak mas vhodny kopec a pw na kluke
17.12.2022 - 17:41:11
02
xyz: mlade baby na ebiku,to vacsinou rozmyslam kde mam lekarnicku,tak to na mna posobi niekedy

spravne je to tak,ked nevies tu babu na bajku dobehnut :D
17.12.2022 - 17:51:00
02
xyz napísal:
mňa by zaujímalo či e-bikeri ktorých obieham po rovine a aj do miernych kopcov sú z toho frustrovaní :lol:
e-bike je dobrá vec lebo jazdia na tom aj mladé baby a ísť za nimi do kopca je radosť...dobre sa na to pozerá :rofl:


A na nás "biobikerky" :lol: sa pri šľapaní do kopca zle pozerá? :P
To bio je masaker inak :D
17.12.2022 - 18:00:05
02
Ja osobne proti samotným E-bikom nemám nič. E-bike je naozaj skvelá vec pre určitú skupinu ľudí. Neviem ale prečo skoro vždy keď stretnem niekoho na E-biku tak nepozdraví, nemá helmu, jazdí na miestach kde jazdiť nemá, nepozná pravidlá cestnej premávky, potrebuje si niečo dokazovať v kopci.... Chvalabohu nie každý je taký no je ich rozhodne väčšina čo stretám. Samozrejme podobní ľudia sú aj na klasických Bicykloch no akosi v ďaleko menšom pomere. Uvažujem čím to asi bude... 🧐😉
17.12.2022 - 18:31:33
00
lto napísal:
rs955i: zoparkrat som ebikerov horekopcom obehol,pretoze nevladali tak rychlo ani s. motorom ;),tolko ku komplexom :D,a o rovine ani nemusime debatovat,ze :)

povacsine si ebikeri do kopca myslia,ze mozu blokovat,lebo su najsamrychlejsi,co samozrejme ani nahodou,okrem tych ,co porusuju predpis :p

kristina: nie je to komplikovanejsie,vykon je to,co dava motor,ak ho stitkuje vyrobca s nejakym a vyrobca pretaktuje,tak to je ina oesnicka,ale moze zhoriet. ale to sa nedeje, 600w je mozno chvilkovy peak,ale bezne sa pouzivaju hodne cez 250 a v pohode. da sa to aj priblizne zmerat,ak mas vhodny kopec a pw na kluke

A nie je to v konečnom dôsledku jedno? Toto vlákno je plné negatívnej energie. Fakt nechápem prečo niekomu vadí, že sa ľudia vozia na e-bajkoch? Čo koho do toho, že ja si kúpim top karbonový bajk a niekto iný si kúpi e-bajk? Napadá mi jediný dôvod prečo to niekomu môže vadiť. A väčšina hejtov v tomto vlákne smeruje k tomu jedinému. Zraňuje jeho ego, že ho s úsmevom predbieha v kopci dôchodca, ale "plnoštíhly" bajker v šušťákovej bunde. No a čo? Tiež sa mi stáva, že ma niekto "ofúkne" v tiahlom stúpaní. No a čo? Pokiaľ ma neohrozí tak nerozumiem prečo by mi to malo vadiť? Užívam si svoj vlastný výjazd a nič na tom nezmení fakt, že okolo mňa prefičí niekto na električke.
Hejteri si proste budú musieť zvyknúť na fakt, že e-bajky sú tu, nezmiznú a bude ich stále viac na úkor "bio" bajkov.
17.12.2022 - 18:42:57
05
Mne osobne by ani nevadilo keby ma E-biker len tak normálne obehol, odzdravil a išiel normálne ďalej. Skôr je to o tom že on si ide nejaké tempo, ja ho dobehnem a predbehnem lebo proste idem rýchlejšie a pozdravím sa mu. On sa neodzdraví, pridá a snaží sa so mnou závodiť. Príde mi to podobné ako keď sa snaží porovnávať a súťažiť chlap so ženou.
17.12.2022 - 18:55:14
02
PINY nooo...nie...len ako by som to... ''biobikerky'' v mojom okolí idú do kopca
veľmi pomaly takže ich obieham
17.12.2022 - 19:00:52
00
Nemyslím že sa bude pomer ebikov zvyšovať donekonečna.
Jedna vec je na nich znacne nepríjemná.
Hmotnosť! Koli nej nevidim dôvod pouzitia ebiku na rovine.Mna by teda rozhodne nemohol nik upodozrievať z nejakých športových ambicii,ale po hradzi za Dunajom radšej volím biobajk?
17.12.2022 - 19:01:12
00
PINY napísal:
A na nás "biobikerky" :lol: sa pri šľapaní do kopca zle pozerá? :P
To bio je masaker inak :D


Vyraz biobikerka sa hodi skor pre oznacenie cyklistky bez umelej vyplne poprsia, makeupu alebo inej neprirodzenej modifikacie :lol:
17.12.2022 - 19:32:35
00
:lol:
17.12.2022 - 20:08:49
04
keyboard_arrow_up