Asi sa to pokazilo, dnes už ani tie traktory nič nevydržia...
Ako učeň som robil na montáž traktorov Zetor,a tam do brzd šla brzdová kvapalina Syntol HD 205, ak to tridsať rokov niekto dolieha olejom tak sme tie traktory kua dobre robili?
28.11.2022 - 17:46:13
00
traktor nerovná sa automaticky zetor... je to zahraničné, bývala značka fiat agri, ktorú neskôr pohltilo new holland.... na západe toho ešte lieta mraky a niekde v turecku to aj vyrábajú pod svojou značkou... výabavou a technologiami to v tých rokoch bolo trochu inde ako zetor... rýchlosť 40, samosvor v prednej náprave, riadenie orstou atď.... nehovorím, zetory boli zlé traktory ale za socíku aj tam zaspal vývoj, podobne ako v škodovke
28.11.2022 - 18:31:09
00
Ved v pohode ale podla predošlého príspevku to vyzeralo ,že tu znacku tajiš😀
28.11.2022 - 18:44:20
00
JoNesbo napísal:
vie na základe tohoto niekto stanoviť pravdepodobnú závadu?

Tak nejak by som si predstavoval prasknutie tesnenia na hlavnom brzdovom valci (pri pedali).
Ziadny unik, ale nebrzdi, lebo tok kvapaliny ide popri pieste spat do "expanzky".
28.11.2022 - 19:19:00
03
znie to logicky, akurat divne ze by praskli oba dva, lebo tam su dva okruhy na kazde koleso zvlast, aby sa dalo otáčat v style tank, ale kratko po tom ako sa to pokazilo, som skusil rozpojit ten pedal a po nasliapany aspon pravy stvrdol... ale potom uz aj ten bol ko... ale asi zacnem demotnazovu toho valca, to je jedine ako tak dostupne, lebo prasce su niekde v prevodovke a to uz doma bez jasterice alebo niecoho podobneho nedam
28.11.2022 - 19:35:31
00
To mi tiez napadlo, ze je to divne, lebo aj auta maju dva nezavisle okruhy, aby si mal cim brzdit, ak by jeden zlyhal. https://www.youtube.com/watch?v=oVE2pQuMJM0&t=70s
Mozno sa potom pomiesal vzduch a olej v "expanzke" (pena co spominas) a to potom nasal aj ten druhy okruh resp. asi piest v tvojom pripade. Vsak potom poreferuj.
28.11.2022 - 19:58:31
00
je to možné, ešte sú tie okruhy na konci aj nejak prepojené dokopy, ale neviem ako to funguje, je tam také "T" kde sa dá každý okruh zvlášť odvzdušniť a ďalej to origo pokračovalo na kardanovú brzdu na prednú nápravu.. normálne kotúč na kardane ako z motorky a strmen a platničky... ale to bolo zaslepené a odstavené už keď som to pred rokmi kúpil a nikdy som to nemal potrebu dávať dokopy... jediné čo som som tam bastlil bolo vzduchový okruh na brzdy prívesu, lebo to tam nebolo nikdy namontované, tak som tam musel dať všetko od kompresoru, cez vzdušník a komponenty čo to ovládajú, na to ako darca poslúžil práve zetor....ďalšia vec čo je v tom brzdovom okruhu zaradená je taký bazmek čo vypne uzavierku, tá je ovládaná mechanicky stlačením pedála a ostane uzavretá až stlačením brzdy sa deaktivuje a pedál vyskočí do povodnej polohy... je to také čierno biele riešenie... na jednu vec fajn, že netreba na tom pedály stáť ako to bolo na zetoroch na stranu druhú, keď sa niekde hrabeš , tak že potrebuješ zabrzdiť, a cúvať vždy tá uzávierka vyskočí
28.11.2022 - 20:11:30
00
Lubik napísal:
...ja som kedysi dávno na POLE len spomalil kôli fotke :$
Myslím si, že o chvíľu bude mať 200 000 :?:
kibib ???

Ešte to chvíľu potrvá.

Prílohy:

IMG-20221128-WA0002.jpg
IMG-20221128-WA0002.jpg 45.46 KiB thumb_up1thumb_down

29.11.2022 - 15:28:34
01
Je krasna (a v tejto ciernej :mm: ), na pomery hondy az prekvapivo uhladena a neextravagantna ako predosle generacie. Mne tam az dokonca ani to kridlo a trojita koncovka nepasuje a pride priliz k ostatnemu, ale ta cena? Urcite je to vyborne auto, ale 54 900€? WTF?
Mimochodom v tejto ciernej mi naramne pripomina civic z prveho fast&furious
https://auto.pravda.sk/novinky/clanok/645038-honda-civic-type-r-najrychlejsi-civic-vsetkych-cias-prezradil-vykon/
ipravda.sk
01.12.2022 - 14:17:07
08
Ten novy Civic je sice velmi vydareny, ale nebude lahke obhajit cenovku TypeRu, ked i30N stoji polovicu...
01.12.2022 - 14:38:12
00
Paráda, škoda že v ponuke nie je aj automat, ale zas - je to type R. Snáď sa podarí ju niekedy vyskúšať.
01.12.2022 - 14:45:54
00
Zoidberg napísal:
Ten novy Civic je sice velmi vydareny, ale nebude lahke obhajit cenovku TypeRu, ked i30N stoji polovicu...

Tak ale Hyundai sa na Hondu nechyta. To je myslim si kvalitativne aj jazdne uplne ina liga.
01.12.2022 - 15:01:12
00
Ja si nemyslím, že by sa Hyundai nechytal na Hondu. Určite nie kvalitou spracovania. Motoricky a šoférsky je to samozrejme historicky na strane Hondy, ale inak... Ani predchádzajúce Civicy neboli bez chýb a kopa ľudí s nimi záživala aj užívateľské problémy...
01.12.2022 - 15:06:32
00
Jaaj ale ta biela Hondicka :l: ... Tento dizajn sa im fakt podaril

ipravda.sk
01.12.2022 - 15:26:45
04
Zoidberg napísal:
Ten novy Civic je sice velmi vydareny, ale nebude lahke obhajit cenovku TypeRu, ked i30N stoji polovicu...


Ono cenovky niektorych aut sa budu tazko "obhajovat". Osobne pozeram nejake rodinne SUV a celkom na prvy pohlad zaujala nova Mazda CX-60. Ked vsak na to clovek pozrie blizsie, tak zisti ze je to v podstate CX-5 na steroidoch, podla testov miesta na zadnych sedadlach na take auto zalostne malo, kufor s objemom v podstate ako CX-5. OK, kvoli novym motorom ( ktore mimochodom vsade vychvaluju ) natiahli prednu kapotu...ale vo finale si nie som isty kolko ludi bude ochotnych dat za Mazdu 60k+...
01.12.2022 - 15:35:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up