Chcem poslať zásielku na firmu..ale packeta ani iné spoločnosti nemajú možnosť na firmu, alé len na fyzickú osobu...cez čo posielate vy?
Slovenskej pošte som sa chcel vyhnúť
12.11.2022 - 06:26:46
00
Ja som uz posielal na firmu aj cez Packetu, normalne som do kontaktu dal firemne udaje. Ale posielal som to ako dorucenie kurierom na adresu, nie do vydajneho miesta.
12.11.2022 - 07:30:12
00
riešil niekto reklamáciu na tovar zakúpený v EU konkrétne v Nemcku, že aká tam platí legislatíva na vybavenie a na čo sa prípadne odvolať, keby im chcem trocha pohroziť... lebo poslal som im to tam ešte v júli na ich náklady... prijali to niekedy až 15. augusta a doteraz nič... nedávno som sa na to písomne informoval, že čo sa deje, tetka napísala, že to preverí a dá mi vedieť najskôr ako sa bude dať... zatiaľ sa asi nedalo
12.11.2022 - 19:42:46
00
minule sa to tu rozoberalo, je to tusim 6 tyzdnov ale presne to asi nezistis, jedine u niekoho kto zije v Nemecku. Nasiel som vtedy aj ich obciansky zakonnik, ale nenasiel som v nom o tej lehote ani prd.
co sa tyka vratenia penazi, nicim sa nevyhrazaj. normalne napisa, ze presla neprimerane dlha doba a reklamaciu ti nevybavili a na zaklade toho ziadas o vratenie kupnej sumy. to je take diplomaticke a malo by to zabrat ak je to solidny obchodnik.
12.11.2022 - 19:47:38
10
no je to bike24, doteraz sme spolu vychádzali dobre... pár tisíc som u nich utopil za tie roky :D oni aj písali začiatkom, že to bude trvať odhadom 6t... ale to už dávno ubehlo. vratka peňazí je aj pre mna najlepšia volba, lebo ten produkt som už nahradil a keby mi to aj vrátili či nové alebo opravené, pojde to len na bazár a aj tak na tom budem len stratový.. resp nech mi dajú ich poukaz, to by mohla byť zhodná cesta aj pre nich
12.11.2022 - 19:57:42
00
nechcem strielat do vetra, ale tusim v de je to nieco na sposob "primerana doba". Ziadne take ako 30 dni na reklamacku tam nieje. Je mi velmi zvlastne ze bike24 ma nieco taketo. Skusil by som zacat pravidelne kontaktovat ze co sa deje, ze to chces uzavriet kedze ti ani nedali vediet co/kedy/ako a predsa len od jula je doba uz dlhocizna
12.11.2022 - 21:30:48
00
je to trocha smutné, keby som to nevyriešil kúpou iného produktu až potom reklamácie, tak som prakticky celú dobu bez biku... ale myslím si, že asi v tom nemec bude trocha "bez viny" kedže sa jedná o kľuky rotor a počítam že to preposlali do španielska a tam majú typický južanský prístup...
12.11.2022 - 21:42:22
00
Mam malo dodatocnych informacii, ale budem dedukovat:
Ak si kupoval ako fyzik a neslo o vypredaj a tovar bol poskodeny/nefunkcny:
- mas dvojrocnu zaruku
- za napravu je zodpovedny predajca, nie vyrobca
- reklamacia je mozna, aj ked obchodnik vylucuje vymenu tovaru

Ak sa chyba vyskytla do 6M od kupy, predpoklada sa, ze je sucastou uz od kupy. Pri nakupoch od 01.01.2022 je tato doba predlzena na 1 rok. Po uplynuti tejto doby musi kupujuci dokazat, ze chyba bola od kupy resp. od zaciatku.

Pri reklamacii sa odporuca dohodnut si s predavajucim lehotu napravy, tzn. bud opravy alebo vymeny. Primerana doba sa povazuje 1-2 tyzdne. Ak sa tovar preposiela, je nutne pripocitat patricnu dobu. Ak predajca nereaguje, alebo zlyhavaju dodatocne pokusy o opravu, ma kupujuci narok na odstupenie od zmluvy pripadne redukciu kupnej ceny.

(Gewährleistungsrecht BGB)
12.11.2022 - 22:01:14
02
A co ak kupoval ako matematik?
12.11.2022 - 22:11:59
07
Či matematik, germanista, slovenčinár je to jedno. Na Slovensku platí, že fyzická osoba osoba spadá pod občiansky zákonník (24 mesiacov záruka, ale platí tam "ale"). Právnická osoba spadá pod obchodný zákonník a tam žiadna záruka nie nie. Existuje niečo ako Worldwide warranty ale záleží od konkrétneho výrobcu. Výrobcovia telefónov etc. na Slovensku npr. ponúkali 24 mesačnú záruku aj pre právnické osoby. Naopak predajcovia PC často ponúkali obmedzenú záruku npr. iba 6 mesiacov.
Pár rokov na Slovensku nežijem, niečo sa mohlo zmeniť, ale či kupuje matematik nehrá rolu. Či to kupuje na firmu rolu hrá.
13.11.2022 - 00:59:52
00
Joe70 asi nepochopil a spustil svoje ;)

JoNesbo sa pytal na DE, Dudo krasne vysvetlil (skratene) a to jedno slovicko a user_id Ta nastartovali,zda sa, pisat o SK, no na pieSKovisku nie je nic odveci....;)
13.11.2022 - 07:42:36
20
Joe trpi podobnou diagnozou ako Scari... "moje Bravíčko - vyjadrit sa musim k vsetkemu".
Joe70, poskepkam ti - fyzik/pravnik
13.11.2022 - 09:16:32
04
Ach chlapi, vážni ste, každú srandu pokazíte, toto mohla byť krásna, plodná a hlavne odborná debata s našim polyhistorom spoza kanála. Asi mu ako pravidelnému čitateľovi Justičnej revue ušiel fakt, že napríklad chemik - analytik má stopercentnú zľavu na nákup mlieka do plášťov, a mariňáci majú právo nakupovať bicykle americkej značky M…n BEZ marže, dokonca jeden kapitán s poruchou reči dostal ten bike zadarmo, len aby už držal h..u.
13.11.2022 - 09:30:46
07
Dudo napísal:
Joe trpi podobnou diagnozou ako Scari... "moje Bravíčko - vyjadrit sa musim k vsetkemu".
Joe70, poskepkam ti - fyzik/pravnik

keby len vyjadrit, ale kktiny tara, raz napr. tvrdil, ze v UK nie su lesy (lebo z nich postavili lode?? ten jeho dovod si uz velmi nepamatam, ale da sa dohladat) :lol:
13.11.2022 - 09:33:47
01
Nepomylil si to s islandom? 😅 tam sa v lese stratis len ak po nom chodis stvornozky 🤣
13.11.2022 - 10:26:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up