Z obidvoch týchto zážitkov sa dá vziať rovnaké ponaučenie :) treba nosiť aktovku/diplomatku a nie batoh :)
28.10.2022 - 13:52:09
00
To len ten pes mal jednoznacny povel: "muz s kozenou brasnou nesmi projet za zadnou cenu."
Este ze kenai abslovoval skolene ktore mu zachranilo zivot.
28.10.2022 - 14:19:20
00
heh ale on moze aj teba vyskolit keby si omylom prejavil zaujem ... ;-]
28.10.2022 - 14:22:40
01
Pil si?
Ani omylom. radsej pridem o 3 sekundy neskor ako apexom. A ano, nie som pod vplyvom.
28.10.2022 - 14:26:09
00
fixska napísal:
Z obidvoch týchto zážitkov sa dá vziať rovnaké ponaučenie :) treba nosiť aktovku/diplomatku a nie batoh :)


Asi by fungoval aj batoh, len treba chytit usi do hromady, ak sa bude mat hafan kam zakusnut vytrhne ti to z ruky,
28.10.2022 - 19:16:22
00
Zažil som aj agresívnych psov bez dozoru v Rusku na ulici svorka veľkých vlčiakov (tak vyzerali), mal som v gaťiach nakakané ale prešiel som dva krát (pešo) cez nich. Nebolo mi všetko jedno, chceli aj kúsať ale som sa nejak úspešne zahral na väčšieho drsňáka a neukázal som im, že som zasratý až za ušami a preto asi neuhryzli ale bolo k tomu blízko... A v Poľsku ma jeden uhryzol, ťahal som do kopca bicyklom a postupne sa pozbierala svorka malých orieškov a dobiedzali, chyba bola naznačenie kopu nohou, a už išli, bola to proste presila... Krv bola, no mne sa všetko hojí rýchlo a nemusím riešiť žiadne opuchy a hnisavé rany chvalabohu...
A bola to dobrá skúsenosť lebo som z toho niečo vyťažil...
28.10.2022 - 23:47:47
00
Vyťažil … očkovanie proti besnote s následnou imunitou ? Bo zatiaľ je na celom svete len zopar “ šťastlivcov “ čo ju prežili , no s následkami . Ostatných čakala krutá smrť . Tak bacha na to . Po pohryzeni stále pýtať očkovací preukaz a žiadať aj napriek tomu vyšetrenie psa u veterinára opakovane v priebehu dvoch týždňov . Už som mal s jednou <>ou , čo nevedela “ pochopiť “ , volal som Policiu SR , ta jej to dala príkazom … a ešte som ju aj zažaloval a platila nielen veterinára ale aj právne trovy . Tiež viedla psa “ na voľno “ . Pcvina jak baranica , ako by Separ povedal 🤷🏼‍♂️ . Takze som jej ukázal v praxi , čo znamená rešpektovať zákon .
29.10.2022 - 00:17:49
02
Ramon1 nevzrušuj sa. Vôbec neriešim nejaké takéto drobné zranenia (ale keď ma kanec rezal klom, to som riešil už radšej... )Vyťažil som z toho to, že (naučil som sa) nabudúce sa budem pri akejkoľvek svorke psov chovať s rešpektom ale tvrdo ale hlavne s rešpektom a dráždiť iba keď sú za bránou 😄😂... Besnoty sa v tomto prípade nebojím lebo však to bolo v obci a boli to povinne očkované psy, ktoré mali určite majiteľa... A práve negatívne skúsenosti nás robia lepšími


Naposledy upravil corsair dňa 29.10.2022 - 09:07:53, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2022 - 09:04:59
00
Vyťažil som z toho to, že (naučil som sa) nabudúce sa budem pri akejkoľvek svorke psov chovať s rešpektom ale tvrdo ale hlavne s rešpektom a dráždiť iba keď sú za bránou 😄😂... Besnoty sa v tomto prípade nebojím lebo však to bolo v obci a boli to povinne očkované psy, ktoré mali určite majiteľa... A práve negatívne skúsenosti nás robia lepšími[/quote]

Veľa šťastia priateľu …
29.10.2022 - 09:07:13
17
po uhryznuti neznamym psom automaticky vackiny do pliec ..minule ma pocas behu na poli uhryzla diva macka, to sa vtedy zacinalo ockovat proti covidu, no a ja proti besnote :D
29.10.2022 - 17:26:19
00
Si vychytal 😂 …
29.10.2022 - 19:35:06
00
Idem si tak po rakuskej polnacke, siroko-daleko ani nohy, ale blizim sa k pani so psom, ktoreho mala pusteneho s voditkom. Ako ma pani zocila, zacala k psovi utekat. V duchu si vravim, pani, ved neutekajte, pojdem okolo vasho psa opatrne. Predbehol som ju a ako som bol vedla psa na druhej strane polnacky, vystartoval mojim smerom, no nastastie ho chytila. Ale tak nebal som sa. Bolo to jedno z tych plemien, ktore byvaju kamaratske.

V Starom Meste na Safku je taky kratsi usek chodnika s cyklopruhom. Stalo tam (na cyklopruhu) dieta, ktore mozno len par mesiacov vedelo chodit a jeho mama sa hned zacala ospravedlnovat :o
30.10.2022 - 21:04:52
01
juju_pepe napísal:
... diva macka....

Skor macka domaca, spravajuca sa divoko, si asi myslel.
30.10.2022 - 21:37:11
00
Si telepat , že vieš na čo myslel 🤷🏼‍♂️ ?! …
30.10.2022 - 21:43:27
00
Nemusis byt telepat aby si vedel, ze ked niekto napr napsie ze ho pohryzol vakovlk, ze to asi nebol vakovlk.
Macka diva je vzacne a plache zviera. Vela ludi si ide nohy uchodit aby ju zahliadli z posedu na desiatky metrov. Skor uverim ze videl jetiho, ako ze ho pohryzla na POLI macka diva. Ked vezmem v potaz podobnost s domacimi plemenami a ze sa vyskytuje v lesnatych oblasiach nie na poliach tak je zamena daleko najparvdepodobnejsie vysvetlenie.

Rozšírenie na Slovensku
Zo 429 mapovacích kvadrátov DFS sa celkovo vyskytol v 279 (64,8 % rozlohy Slovenska, do roku 1964 len v 128, 29,7 %) v nadmorských výškach 98 (Poľany) – 1 450 m n. m. (Popradské pleso vo Vysokých Tatrách).[3]

Na Slovensku žije najmä v pahorkatinách a v podhorských aj horských lesoch, v najvyšších horách, ako sú Vysoké Tatry a Nízke Tatry, sa vyskytuje vzácne.[3]

Jej stavy boli v minulosti veľmi znížené, preto sa pristúpilo k jej umelému odchovu a vypúšťaniu do voľnej prírody.

Spôsob života
Mačka divá je nočným zvieraťom. Cez deň oddychuje v brlohu, alebo pod vývratmi stromov. Žije samotárskym životom. Dokáže loziť po stromoch a loviť vo výškach.

Dožíva sa 15-20 rokov.

Potrava
Živí sa drobnými stavovcami, najmä myšami, hrabošmi a vtákmi, výnimočne uloví mladého králika alebo cyklistu.
30.10.2022 - 22:30:54
04
keyboard_arrow_up