Tak to sa to robí: https://liveuamap.com/en/2022/29-october-video-released-from-todays-attack-on-sevastopol
29.10.2022 - 18:49:29
00
Blba otazka a ako si pozriem to video? Ukaze mi mapu, to hlasenie ale nikde nejde kliknut, link na telegram zmizne skor ako nan stihnem kliknut. Diky

Edit:
Ok, zistil som, treba ist na zoznam a tam listovat.
29.10.2022 - 19:05:09
00
cokupit napísal:
To je tvoja zodpovednost aby si sa zaujimal a zistil si, kto je kto. Naco celemu svetu oznamujes, ze si ignorant, ktory si nevie precitat miestne noviny alebo pogooglit zopar mien? Ty sa mas zaujimat o svoje okolie a mesto, ty tam zijes...

no to nie je take jednoduche. Tych poslancov su desiatky. "Lustrovat" kazdeho zaberie kopec casu, ak sa vobec da nieco zistit. Ja som napriklad volil podla politickej strany. Aj ked "stranictvo" v komunalnych volbach nehra az taku rolu, plus tie koalicie su castokrat krkolomne. Volil som rovnaku stranu ako primatora, aby mal podporu svojich pri presadzovani volebneho programu. Ale co su to za ludia a aky maju moralny kredit, to netusim. Loteria :-)
29.10.2022 - 19:17:51
02
He he he …

Prílohy:

2FDE39A7-E3BE-4804-9227-8116FCCDB1CD.png
2FDE39A7-E3BE-4804-9227-8116FCCDB1CD.png 116.38 KiB thumb_up0thumb_down

29.10.2022 - 19:23:05
05
tak predsa aj tie gb námorné drony.dobre ich vyškolili.rusák je chronicky nepoučiteľný.
29.10.2022 - 19:30:29
00
Pre všetky prorusské propagandou dopletené temné duše, ktoré vyzývajú na mier na Ukrajine (nebudem ich tu tagovať, oni sa nájdu): https://twitter.com/MargoGontar/status/1586119578282770433
Aby to zasa niekto nepochopil zle a po svojom. Každý normálny človek chce mier, ale taký, že russ vypadne na svoje územie a kompletne opustí územie Ukrajiny.
29.10.2022 - 20:43:28
01
cokupit napísal:
To je tvoja zodpovednost aby si sa zaujimal a zistil si, kto je kto. Naco celemu svetu oznamujes, ze si ignorant, ktory si nevie precitat miestne noviny alebo pogooglit zopar mien? Ty sa mas zaujimat o svoje okolie a mesto, ty tam zijes...

Moc silné slová, dobre že som ťa nepočúvol. Konkrétne v našom okrsku 3 kandidáti poslancov na 2 miesta, ani podľa strany sa nedá krúžkovať, jeden HLAS a dvaja SNS (a to som zistil dodatočne, lebo na hlasovacích lístkoch je iba meno a prípadný titul) čiže z kaluže do blata. Primátor je síce nezávislý, ale stále si ho spájam s SNS (neviem či za tú stranu minule nekandidoval), ale neviem o ňom viac, a nemám pocit že mesto ničí, tak nech tam je ak chce a jeho protikandidát neviem prečo by som mu mal dať hlas, len z princípu aby sa vymenilo obsadenie stoličky? A poslanci VUC, neviem či to naša oblasť je na tom tak zlé, ale ak by som sa mal riadiť podľa strán, tak to bola zmes nacistov, fašistov, komunistov, dezolátov, xenofóbov a katolibanovcov. Už tú chybu nikdy nespravím, že budem krúžkovať náhodne: krúžok = za svojím hlasom si stojím, aj keby to mala byť voľba menšieho zla (ale nie až takého zla ako voľba napr. medzi Hitlerom, Putinom, Lukašenkom a Orbanom). Dnes som dal iba jeden krúžok na predsedu VUC, síce celý čas som sa prehupoval nad 2 menami a aj teraz rozmýšľam či som dal dobre. V parlamentných voľbách som ochotný dať hlas nejakej strane a je jej zodpovednosť a v jej záujme zložiť kandidátku najkvalitnejších ľudí a nie pomýlencov a lokalpatriotov. Ja už nie som zástancom ani priamej voľby ako sa špekulovalo (v minulosti keď som bol idealista v ružových okuliaroch, tak som bol). Slovensko na také priame voľby ešte nedorástlo, a keď vidím spektrum ľudí čo sa hlási na tieto verejné funkcie, tak tak skoro ani nedorastie.

Prečo niektorí nemajú sebareflexiu? To ako keby som ja šiel kandidovať za mestského poslanca, síce na to nemám čas na zodpovedné plnenie takejto funkcie, vedomosti ani odbornosť. Prečo si ľudia myslia, že keď majú dieru v zadku, tak sú najvodnejší kandidáti? Viem že niekto to robiť musí, ale fakt potrebujeme toľko samospráv v takom počte primátorov/starostov/poslancov? Ale viem prečo, lebo na každom gazdovstve je lokálpatriot, ktorý by susednú dedinu pod svojím velením dal zrovnať so zemou aby jeho dedina bola tá lepšia...

Na ignoranta sa asi zaoberám politikou viac ako by som chcel.
29.10.2022 - 20:52:48
05
Ja som to mal pri tychto volbach jednoduche...u nas primator ani protikandidata nemal a pri poslancoch som "vyskrtal" vsetky "hlasy, smery, zelenohnedych" a zvysku sa presne usli tie volne kruzky ( takze si asi viete predstavit tu zostavu kandidatov ). Uprimne, nejaka ta kvalita sa u nas nedala volit, ale ked som videl po billboardoch vyfotosopavane zelenohnede nevychovane individua hlasajuce ako nase mesto posunu vpred, tak ma zakazdym striaslo a proste volit som musel ist.
29.10.2022 - 21:51:48
010
milos21, v predchadzajucich prispevkoch som s tebou silne nesuhlasil... teraz ako si to blizsie vysvetlil (ak to v tvojom bydlisku je tak), potom ta chapem. Tiez by som nesiel volit, ak mam na vyber len ludi zo napr. sns alebo smer. Tam pre mna by nebolo mensie zlo.
U mna v Bratislave je to v tomto smere jednoduchsie, je z coho vyberat, resp. je pre mna lahke komu ten hlas nedat.

edit: v podobnom duchu ma uz predbehol matt...
29.10.2022 - 21:56:00
02
Bistoš náhoda … ⬇️

Ruská novinárka Svetlana Babajevová zomrela počas nehody na strelnici na Kryme, údajne ju zasiahla „zatúlaná guľka“, tvrdia ruské médiá. Babajevová bola šéfkou krymskej kancelárie mediálnej skupiny Rossija segodňa podporovanej Kremľom.

50-ročná novinárka bola počas svojej dlhej kariéry v prokremeľských médiách vyslaná aj v Spojených štátoch a Británii.

Šéf zoskupenia Rossija segodňa a jeden z hlavných moderátorov ruskej štátnej televízie Dmitrij Kiseľov tamojším médiám povedal, že Babajevová „chcela podporiť našich hrdinov“ a bude „veľmi chýbať“. „Neúnavná Sveta bola profesionálka najvyššej úrovne so širokou žurnalistickou biografiou,“ dodal.

Nad jej stratou vyjadril ľútosť aj Kremeľ. Jeho hovorca Dmitrij Peskov ju nazval „všestranne talentovanou novinárkou“ a „nezvyčajne šarmantnou ženou“.

Babajevová bola predstaviteľkou Rossija segodňa v krymskom meste Simferopol od roku 2019. Moskvou dosadené ruské úrady v juhoukrajinskom meste Cherson ju ocenili za prinášanie „pravdivých informácií“ z okupovaných oblastí. (tasr, afp)Denník N
29.10.2022 - 22:41:12
00
Tak vidim z volieb aj nejake pozitivne vysledky ale ze sa do zastupitelstva ZSK dostane Anna Belousovová a Palo Slota (tankista mladsi) som necakal. Sa bojim kazdeho refreshnutia stranky s kandidatmi na primatora.
30.10.2022 - 01:33:46
00
V ZSK to nie je az tak prekvapujuce ked referendum vo Varine ukazalo, ze normalnych tam je zda sa mensina...

https://www.zilinak.sk/prispevky/21990/varincania-si-premenovanie-ulice-dr-jozefa-tisu-nezelaju-k-platnosti-referenda-vsak-chybali-3-volicov

"S premenovaním súhlasilo 360 Varínčanov, proti premenovaniu bolo 1053 ľudí."

P.S. Problemy cyklotras cez Konhoru a Janosikovo tiez vela naznacuju o de-mentalite miestnych...
30.10.2022 - 01:38:31
01
No u nás už bude 24 rokov vládnuť klan Kval... choré...aké čo čakám od Slovace, čo podporuje Rusa 🤦
30.10.2022 - 06:13:46
00
v Nitre stacilo primatorovi na vitazstvo 30% hlasov a zupanovi 27.5%. To je najmenej zo vsetkych krajskych miest a VUC. Evidentne drtive vitazstva :-D
30.10.2022 - 06:26:05
00
medzitým v krajine,kde už včera bolo lepšie ako dnes :^)
V reakcii na masívny útok na námorné aktíva Ruskej federácie Putin nariadil zablokovanie ruského telegramu. Posledné ruské telegramové kanály sa odmlčali o 17:30 NYC. @MriyaReport @officejjsmart @MalcolmNance @AVindman @WarintheFuture @SpencerGuard @ChuckPfarrer
https://twitter.com/YAmzallagh/status/1586473888648949760
30.10.2022 - 06:43:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up