su dost race, ledva som sa napratal do XL a to maval L bezne
26.10.2022 - 11:22:36
00
hmm ze by som ich zobral L-ka namiesto tutto nano ?
26.10.2022 - 13:44:01
00
corratec napísal:
Prosim vas pouzivate niekto dlhe gate alebo kratase ktore su aj vodeodolne ? Kupil som dlhe gate z decathlonu ktore by mali odpudzovat vodu no odpudzuju tak maximalne hmyz :D


Netreba si mýliť vodoodolné a nepremokavé. Ťažko sa v tom človek vyzná lebo jednak sa miešajú anglické názvy ako spray proof, water repelent, shower proof, water resistant, waterproof,.... a do toho ešte teda tie slovenké preklady, no chaos. V podstate ak to nemá membránu tak o má zväčša DWR povrchovú úpravu, ktorá však nie je trvalá a praním a nosením sa "minie" :) Následne sa dá obnoviť všakovakými prostriedkami. V podstate ak si nastriekaš impregnačným sprejom hocijaké kraťasy z hrubšej/hustotjanej látky tak budú trochu odolné voči vode ale nie nepremokavé.
Mala som dávnejšie Endura MT500 spray, ktoré boli nepremok na zadku, no aj tak premokli, lebo ak si sedíš na vode tak ju natlačíš cez látku.
Teraz mám a som s nimi veľmi spokojná Specialized Apparel Trail Cordura Shorts, ktoré oficiálne vôbec nie sú proti vode ale také šplechy blata a z mlák zadržia, na jeseň ideálne. Keby bolo mokro, nastriekam ich repelentom.
Keby som si mala kúpiť nepremokavé, tak jednoznačne s vetrákmi lebo mám Maloja Goretex shorts a mala som ich raz, síce nepremokli a okrem toho, že mi úplne nesadla veľkosť tak je v tom trochu teplo, čo sa ale na jeseň a zimu hodí, no nie na letné prehánky.
A teda ako TOP sa mi javia Leatt DBX 5.0 Shorts. Nie sú to len také naťahovacie šortky ale plnohodnotné prepracované kraťasy s vreckami a vetrákmi a membránou 30.000mm/23.000g/m² waterproof/breathable shell. Len teda stoja kilo...
26.10.2022 - 15:57:12
02
Aký repelent proti vode odporúčate?
26.10.2022 - 21:34:56
00
WD40
26.10.2022 - 21:41:59
03
scarinko napísal:
Mate niekto 3/4tove Sorpasso ROS?
Kedy v tom jazdite? Mam trochu obavy z tej kombinacie zateplenia a 3/4 dlzky. Ked uz je tak zima ze treba zateplene tak asi mi bude zima aj dole na lytka a ked by bolo tak ze su lytka v poho tak zas mi bude asi teplo na stehna.

Objednal som si ich a dost velky fail je na nich ze nemaju ziadne protismykove zakoncenie, hned sa zhrnu pod kolena. Inak strih je dost race - rosso corsa, pocitovo su trochu teplejsie ako nanoflex, ale clovek sa v nich nevari ani hore kopcom ked je teplejsie a vlozka je top.
27.10.2022 - 10:06:29
00
no to zakoncenie som aj ja pozeral ale asi mi to nevadi lebo nemam rad ked mi nieco tlaci na spodnu cast nohy, hlavne s ponozkami mavam problem ze mi znizuju prietok krvi nad clenkami kedze tam mam hrubsie nohy smerom na lytka ako predpokladaju vyrobci ponoziek
27.10.2022 - 10:27:34
00
rodo Ja som teraz vzal tento silikonovy na skusku. Je perfektny, mozem odporucit. Prvy sprej, ktory po naneseni najvernejsie prinavratil DWR aka bola na novom obleceni.

https://www.mthiker.sk/shop/outdoor/obuv/cistenie-a-impregnacia/atsko-silicone-water-guard-impregnacia-na-textil-sprej-350-ml.html?_ga=2.56417131.1156266165.1666586762-364855695.1615963779&_gac=1.58719960.1666767319.Cj0KCQjwkt6aBhDKARIsAAyeLJ2nUExEwGU4LSlYep0Dj0EVhS9BcYDzDDu-jbagsl9WLA3OsHZbsN4aAojDEALw_wcB
27.10.2022 - 10:37:49
01
Na tento som aj ja pozerala ale zľakla som sa slova silikón, že bude od toho všetko mastné :) raz dávno som mala nejaký nano impregnačný sprej a bola som ako Mojžiš, voda v potoku sa pred mojimi naimpregnovanými topánkami doslova rozostúpila :) len už neviem, ktorý to bol...
27.10.2022 - 11:13:28
01
@jachmel díky, presne toto som potreboval vedieť, nechce sa mi ísť cestou pokus-omyl.
27.10.2022 - 13:09:41
00
fixska napísal:
Netreba si mýliť vodoodolné a nepremokavé. Ťažko sa v tom človek vyzná lebo jednak sa miešajú anglické názvy ako spray proof, water repelent, shower proof, water resistant, waterproof,.... a do toho ešte teda tie slovenké preklady, no chaos. V podstate ak to nemá membránu tak o má zväčša DWR povrchovú úpravu, ktorá však nie je trvalá a praním a nosením sa "minie" :) Následne sa dá obnoviť všakovakými prostriedkami. V podstate ak si nastriekaš impregnačným sprejom hocijaké kraťasy z hrubšej/hustotjanej látky tak budú trochu odolné voči vode ale nie nepremokavé.
Mala som dávnejšie Endura MT500 spray, ktoré boli nepremok na zadku, no aj tak premokli, lebo ak si sedíš na vode tak ju natlačíš cez látku.
Teraz mám a som s nimi veľmi spokojná Specialized Apparel Trail Cordura Shorts, ktoré oficiálne vôbec nie sú proti vode ale také šplechy blata a z mlák zadržia, na jeseň ideálne. Keby bolo mokro, nastriekam ich repelentom.
Keby som si mala kúpiť nepremokavé, tak jednoznačne s vetrákmi lebo mám Maloja Goretex shorts a mala som ich raz, síce nepremokli a okrem toho, že mi úplne nesadla veľkosť tak je v tom trochu teplo, čo sa ale na jeseň a zimu hodí, no nie na letné prehánky.
A teda ako TOP sa mi javia Leatt DBX 5.0 Shorts. Nie sú to len také naťahovacie šortky ale plnohodnotné prepracované kraťasy s vreckami a vetrákmi a membránou 30.000mm/23.000g/m² waterproof/breathable shell. Len teda stoja kilo...



Ahoj. Ja mam tiez tie Leatt 5.0 black/gold a su super do vlhka a vetra, komfort fajn, akurat neviem, ci by som ich nazval strecove, mne pridu skor hardshell a v teplejsom pocasi som sa v nich paril. Tebe sa nevytahuju/nepadaju v krizoch? Mne brutalne.
Mam aj Leatt 4.0 na normalne teple dni a tie su aspon strecovejsie.
Rozmyslal som nad tymito v dlhom prevedeni, akurat neviem, ako sa spravaju v takomto pocasi 🤔
27.10.2022 - 15:54:04
00
Omylom som postol otazku do ineho vlakna .. :fubar: pytam sa teda tu

Nema niekto skusenost so santini C3 vlozkou? Kratasy redux instinto maju v zaujimavej zlave a rozmyslam, ze by som skúsil
27.10.2022 - 20:27:32
00
Ahojte. Chcel by som poradiť ( s čím máte dobrú skúsenosť ), nejaké vrchné kraťasy na zimu, ktoré by som obliekol ešte na vrch dlhých zimných, kvôli prdely a časti krížom. Niečo jemne zateplené, vodeodolné, čo nebude plantať a možno zbaliť. Kľudne aj do SS. Vďaka
02.11.2022 - 10:05:53
00
Ak mas problrm s krizami tak tam idem skusat merino ladvinak, svoje kratase na sebe si moc predatavit neviem
02.11.2022 - 19:11:17
00
Black Friday sa chystá v Isadore
02.11.2022 - 19:31:22
03

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up