No idem kuknut kde tychto posledych 5 stran zacalo😀
Zlate 90 roky
18.10.2022 - 20:43:00
04
Jj neboli internety a pesiaci mohli posielat tak maximalne korespondencne listky na MNV 😄
18.10.2022 - 20:45:08
00
Nie vsetci sme mali pred sebou respekt,uctu a hladuplnost.Tento svet speje do velkej piceéeé tvrdim to uz par rokov
18.10.2022 - 20:58:37
111
Si si isty ze medzi Nie a Vsetci si nechcel dat ciarku? 🙂
18.10.2022 - 21:03:21
01
rasto napísal:
Nie vsetci sme mali pred sebou respekt,uctu a hladuplnost.Tento svet speje do velkej piceéeé tvrdim to uz par rokov

2000-2010 to tiez este bolo ok... odkedy som sa vratil na bike do lesa sa nestiham cudovat kam sa "to" dostalo...
18.10.2022 - 21:12:01
02
Kto chce pochopi aj bez ciarky😂
18.10.2022 - 21:27:43
05
proste tá doba nemala takéto "produkty" :)
18.10.2022 - 21:29:58
00
rasto napísal:
Kto chce pochopi aj bez ciarky😂

Praveze bez tej ciarky je to presny opak toho co si chcel napisat 😁
18.10.2022 - 21:47:49
01
rasto napísal:
Nie vsetci sme mali pred sebou respekt,uctu a hladuplnost.Tento svet speje do velkej piceéeé tvrdim to uz par rokov

este dako do 2008 sa to dalo ale pak sa to dako .... kazdy menezeris podlahovich krytin si kupil lepsi bike bo sa stali financne dostupnejsie a zacal si vybijat frustraciu na nom. Pred par rokmi som zacal behat ultra a tam som objavil to co sa v cyklistike stratilo aj na pretekoch brutal ohladuplnost a typek v pohode pusti osobak ak potrebujes na trati pomoct.
18.10.2022 - 21:47:54
02
Tak ale to porovnavas skupiny pocetnostou (a schopnostami, kvalitou,urovnou) ako napr piloti vetronov vs vsetci soferi motorovych vozidiel ;)
18.10.2022 - 22:31:16
03
Pali65 napísal:
Nekomplikuj to. Toto je o obyčajnej slušnosti a schopnosti definovať si limity, ktoré si prisúdiš aj sám. Som omnoho aktivnejší v turistickej komunite ako v cyklistickej. Stret cyklistov v MK okolo Bratislavy by bol neznesiteľný už aj vtedy, keby tu boli iba slušní ľudia. To oddelenie je nutné podobne, ako sa v mestách oddelili chodníky od ciest, alebo prečo nechceme cyklistov a traktory na diaľniciach. Plynulosť, bezpečnosť a zdravý rozum. Preto viem, že to pretrasovanie sa riešilo OD ZAČIATKU len kvôli tomu, aby sa tieto dve skupiny oddelili. Podobne som začal riešiť obchvat KH už v roku 2018, prečo som tam vlani dovliekol osobne primátora Pezinka a loboval za to, aby sa v tom prudkom klesaní čo najviac oddelili cyklisti od peších.


Tak jednoducho aby toi to nepripadalo komplikovane. Chces oddelit pesich od cyklistov, tak ze vytvoris chodnik pre pesich tam kde jazdia MTB cyklisti (ucelove komunikacie) a pritom ani nezabranis, aby chodili nadalej tadial, kadial chodili predtym, to jest po asfalte. Co si teda oddelil ? Vlasnte si len rozdelil pesiakov na dve cesty.
Chces oddelit, tak najprv zamedz, aby boli pesiaci vsasde, nasledne vytvor segregovane trasy pre tych co sa nemaju stretmnut. Ak je dopyt po chodzi lesom, OK. Ale ak na to zaberies ucelovu komunikaciu, kadiela predtym jazdili MTB jazdci mal by si im dat morlane aj pravne nahradu. Tou nie je asdfalt, kadial chodia chodci nadalej.

Nemozes segregovat chodcov ak chodia kadialkolvek, Chapes ?
18.10.2022 - 22:35:38
00
Ty si fakt zúfalec :)
18.10.2022 - 22:58:01
08
Pali65 napísal:
Pofúkam ti bobo?

Ak chodec ide napriek všetkému na tú asfaltku, tak už je to jeho vec. Treba však dodať, že je obrovský rozdiel v šírke tej asfaltky v porovnaní s tým chodníkom, preto sa dá úplne racionálne zhodnotiť, že tam ten stret nie je tak kritický.

A napokon si myslím, že chodec má vo všeobecnosti v takomto teréne prednosť, pokiaľ nie je reč o nejakých DH tratiach, ktoré by však mali byť veľmi dôsledne vyznačené.

Ruku na srdce, ak si chcem dobre zajazdiť a pustiť sa aj dolu kopcom rýchlejšie, nejdem do Bratislavského lesoparku a vyberám si miesta a čas tak, aby tam bolo ľudí čo najmenej. Schopnosť posúdiť situáciu s ohľadom na množstvo ľudí na trase, považujem za prejav elementárnej súdnosti. Tým by som aj uzavrel za seba všetky tie náreky o tom, ako chodci "provokujú" cyklistov na bratislavskej hrádzi a podobných miestach. Treba trénovať nielen svaly, ale aj psychickú odolnosť.


OK, Budem ta parafrazovat. Cize chodec ma prednost lebo medved, moze ist kadial chce, kludne aj v pravo po asfaltovej ceste, kludne 4 vedla seba, kludne po cyklotrail a kludne volnym lesom. Ked sa ocitne na DH traily tak je to pre to, ze ho babraci bikeri nedostatocne oznacili (nie je to na kazdom strome iba kzadom druhom a tie klopky sa v lese rodia svine uz uplne vsade, tako podla nich nejde poznat ci je na traily)
Ked sa to nejakemu cyklistovi nepaci, je netolerantny a ma sa riadit zakladnou slusnostou, jazdit ked v lese nikto nie je (10 min po odchode chodcov, pred nastupom polovnikov) a to najlespie len po DH trailoch, ktore si sam vybuduje a oznaci. Ma sa na ne dostat po ucelovych komunikaciach, ktore ale nesmu byt TZ. Ked su na jeho trase chodci, ma posudit ich pocet a ak je ich vela ma od svojho jazdenia radsej upustit a prelozit ho na inokedy, aby sa zachoval podla elementarnej slusnosti. Ak su chodci na cesticke pre cyklistov kam im zakazuje vstup vyhlaska tak nikoho npeprovokuju a ked si nahodou cyklista dovoli k tomu nieco povedat, tak nema nariekat a ma si trenovat psychicku odolnost.

Tlieskam, ty prosim ani slovo tolerancia, slusnost a zaklade porozumenie do ust neber. Neuveritelne! :swear:
Potom sa cudujes, ze ked niekto stretne niekoh s takym nazorm ma chut mui rovno dat jednu, alebo dve cez ten otvor odkial take veci vychadzaju.


Naposledy upravil Kenai dňa 18.10.2022 - 23:05:14, celkovo upravené 1 krát.

18.10.2022 - 22:58:18
00
user_id napísal:
Na druhu stranu, pozemky vlastni mesto, MLBA ich spravuje, cize spravca ma opravnenie urcit podmienky pohybu na spravovanom uzemi.

Na lesnom pozemku nie, ani ako spravca , ani ako vlastnik, zakon o lesoch, zakon o ochrane a zakon o polovnictve je nadradeny. Okrem vynimky v pripade ako ked hrozi poziar a pod. ale to sa riesi nejako inak, nepamatam.

Ale inak neviem o com bola debata, a citat sa mi to nechce, lebo vidim vela textu ( :lol:) a pomazaneho vrabc0 :o
18.10.2022 - 23:05:11
10
Tak nie je to jeho prve zmazanie sa co som tak vydedukoval.pred tym tu bol pod nickom Andrej neviem kolko
18.10.2022 - 23:14:04
00
keyboard_arrow_up