Kenai napísal:
Prepac, nechcel som sa ta dotkunt. To vies mam potrebu bojovat za prava mensin ako pises, biley heterosexual je bohuzial mensina. Ale nechcem byt viac OT, verim ze pocty si vies dohladat sam.


Ty saso, bojujes len a len za seba a svoj egoizmus robit cokolvek sa ti zachce. Ked ide jeho velicenstvo a tlupa jemu podobnych, vsetci musia uskakovat lebo ON sa chce bicyklovat. Mentalita trojrocneho, ale ti zvacsa nie su rasisti. Hnoj. Admin vsetko ok, vytvarame tu priestor pre otvorene rasistickych, homofobnych bojovnikov?!
18.10.2022 - 00:56:44
010
Kenai pozri, mozes sa tu kludne i na hlavu postavit a argumentovat cimkolvek chces ale nic to nezmeni na fakte ze obhajujes arogantne tupe hovada a minimalne za mna tym padom medzi nich patris. Uvedom si ale ze taketo slaboduche spravanie ktorym sa snazite akoze bojovat za prava bezmocnych bikerov paradoxne vedie k ich utlacaniu. A je uplne jedno ake su zakony, je uplne jedno kto je v prave, je uplne jedno ze nejake egoisticke hovado odmieta jazdit asfalt, je uplne jedno ci tym chodnikom niekto chodi alebo nie, ...to spravanie ktore tu bolo popisovane je proste na nakopanie do prdele. Naviac bola velka kampan ohladuplnosti pesich a cyklistov, ta cervena bola neskutocne omielana a vznikla prave preto aby oddelila pesich od cyklistov. Je tam znacka s preskrtnutym bicyklom takze to musi pochopit i uplny analfabet ze tam kua cyklista nema co robit. A aj keby boli dani cyklisti len imaginarny vymysel cloveka co to sem pastol tak ja mam uplne totozne skusenosti. Hanbim sa za to ze ma maju turisti zaskatulkovanych spolu s takymito ludmi. Ja s nimi nechcem mat nic spolocne.
18.10.2022 - 01:08:42
07
to kto to nevydržal? Vrabc0?
18.10.2022 - 07:25:31
00
jj uhádol si ...
18.10.2022 - 07:38:18
00
:( (a takto svet prichadza o basnikov, cyklistov a pod. Škoda)
18.10.2022 - 07:39:15
00
Ak ten chodník vznikol špecificky pre potreby peších turistov, o čom je aj spoločenská dohoda, potom pokus tam jazdiť, je prejavom sebectva, neokrôchanosti a všeobecne nízkeho charakteru. Ešte viac to platí, ak na oprávnené upozornenie reaguje hrozbou násilia.

Nepomôže tu ani pokus obhajovať toto grobianstvo právnymi analýzami, ktoré majú dokázať, že si ten chodníček vytvorený pre turistov, môžu cyklisti aj tak prisvojovať. Mohli by sme totiž rovnako argumentovať, že zákon predsa nezakazuje nahlas grgať, prdieť a krikom obťažovať ostatných v reštaurácii...

Ospravedlnením nie je ani ačohentizmus, keď niekto v tejto debate vyťahuje prípady, keď chodci (na inom mieste) znepríjemňujú život cyklistom na ich vyhradenej trase. Tu sme na cyklistickom fóre, teda nevychovávame chodcov, ale "ťaháme za uši" nespratníkov z vlastnej komunity.
18.10.2022 - 09:43:24
123
Hosť napísal:
Kenai pozri, mozes sa tu kludne i na hlavu postavit a argumentovat cimkolvek chces ale nic to nezmeni na fakte ze obhajujes arogantne tupe hovada a minimalne za mna tym padom medzi nich patris. Uvedom si ale ze taketo slaboduche spravanie ktorym sa snazite akoze bojovat za prava bezmocnych bikerov paradoxne vedie k ich utlacaniu. A je uplne jedno ake su zakony, je uplne jedno kto je v prave, je uplne jedno ze nejake egoisticke hovado odmieta jazdit asfalt, je uplne jedno ci tym chodnikom niekto chodi alebo nie, ...to spravanie ktore tu bolo popisovane je proste na nakopanie do prdele. Naviac bola velka kampan ohladuplnosti pesich a cyklistov, ta cervena bola neskutocne omielana a vznikla prave preto aby oddelila pesich od cyklistov. Je tam znacka s preskrtnutym bicyklom takze to musi pochopit i uplny analfabet ze tam kua cyklista nema co robit. A aj keby boli dani cyklisti len imaginarny vymysel cloveka co to sem pastol tak ja mam uplne totozne skusenosti. Hanbim sa za to ze ma maju turisti zaskatulkovanych spolu s takymito ludmi. Ja s nimi nechcem mat nic spolocne.

Mozes mat pravdu ludia su iracionalne, emociami zmietane bytosti. Cize ak riesia veci cez emocie nie cez fakty tak je to asi ako pises. Ale v jednom sa velmimylis. Ja neobhjajujem necie chovanie ci uz realne alebo vyfabrikovane. To co som napisal sa tyka jazdenia na EN biku a vysvetlil som preco aktualne riesenie je z mojho pohladu nevhodne a uprednostnuje stale tu istu skupinu do nekonecna. Vo vsetkom a byt rovnovaha. Tu chyba.
Preukazak som ze znacky zakaz vjazdu su na danomuseku protizakonne. Dokonca to ani nie su dopravne znacky cize co. To si uz moze ktokolvek zatlct kam chce cokolvek? Lebo medved?
Navrhol som lepsie riesenie ktore inde funguje bez problemu.
A som resvedceny ze problemy v skutocnosti robi segregovanie chodcov od cyklistov... vsetci sme ludia ja som jeden den cyklista jeden den turista. A teraz co jeden den mam volat po zakaz mtb druhy po zakaze vstupu na trail? Ja som rad ked vidim bikera co sa bavi na traily aj ked je to TZ aj ked tam nema co robit (udajne). Cim viac sa budu objavovat zakazove znacky tym viac budu ludia reagovat ako vraj reagovali obe strany. Ak by tam ta znacka nebola amiest toho by jeden pozdravil a uhol druhy podakoval mali hy obaja pekny den, ale nie tu musi mat kazdy len niecovzdy len pre seba a ostatni su zlo.
A v neposlednomrade, co teda robi MLBA pre mtbikerov aby sme nemali dojem, ze pesiaci su uprednostnovani.
18.10.2022 - 17:20:14
00
Pali65 napísal:
Ak ten chodník vznikol špecificky pre potreby peších turistov, o čom je aj spoločenská dohoda, potom pokus tam jazdiť, je prejavom sebectva, neokrôchanosti a všeobecne nízkeho charakteru. Ešte viac to platí, ak na oprávnené upozornenie reaguje hrozbou násilia.

Nepomôže tu ani pokus obhajovať toto grobianstvo právnymi analýzami, ktoré majú dokázať, že si ten chodníček vytvorený pre turistov, môžu cyklisti aj tak prisvojovať. Mohli by sme totiž rovnako argumentovať, že zákon predsa nezakazuje nahlas grgať, prdieť a krikom obťažovať ostatných v reštaurácii...

Ospravedlnením nie je ani ačohentizmus, keď niekto v tejto debate vyťahuje prípady, keď chodci (na inom mieste) znepríjemňujú život cyklistom na ich vyhradenej trase. Tu sme na cyklistickom fóre, teda nevychovávame chodcov, ale "ťaháme za uši" nespratníkov z vlastnej komunity.


Ja o voze ty o koze. Jediny co si nieco prisvojil su turisti. 2/3 toho useku su ucelova komunikacia, mozno aj viac. To zalezi od uhlu pohladu. Pozri si mapu pred vybudovanim tych 300m chodnika, tie cesty tam boli.

Za dalsie, uz po neviem kolkate. Nikoho neobhajujem, este nikto nepreukazal, ze je vobec dovod. Len vysvetlujem preco dane riesenie je nevhodne a nekorektne. Navrhujem ine ktore nevedie k roztrzkam a obliekaniu dresov chodci vs bikeri. A to o tom, ze tu si robime poriadok s valstmini sa mi paci. Odpoucam zavitat do tem ako Skusenosti s vodicmi, rip, skusenbosti s chodcami a psickarmi.... Tam tvoju pomoc velmi uvitam, tam je na programe permanentny hon na vsetkych okrem robenia poriadku si na vlastnom.
18.10.2022 - 17:48:52
00
Nič nenavrhuj, zmier sa s tým, že sa tá červená značka pretrasovala práve preto, aby sa oddelili turisti od cyklistov. Tak to láskavo rešpektuj, lebo to je o elementárnej slušnosti a o nepísanej spoločenskej zmluve. Ten trend oddeľovania peších a cyklotrás bude len pokračovať a tak je to dobre. Nepotrebujeme na všetko zákon, vyhlášku a technickú normu, stačí len trochu ochoty a rešpektu. Teda ešte raz, ak sa bavíme o tom chodníku, vysvetlím to každému cyklistovi tak, ako by to povedali starí Slovania: Fuck off!
18.10.2022 - 18:02:17
03
Pali65 napísal:
Nič nenavrhuj, zmier sa s tým, že sa tá červená značka pretrasovala práve preto, aby sa oddelili turisti od cyklistov.

Tvrdis na zaklade coho. Ja som cital vyjadrenie preco to robili, nic o oddeleni cyklistov tam nebolo. A znova opakujem, takmer nic tam vybudovane nebolo. Cela ta cesta tam bola, kusok chodnika odhrabaneho nic nemeni.

A ked tvrdis, ze nejaka cedula osadena neviem kym, je nadradena zakonu a mozno nuo obmedizt niekomu uzivanie neicoho, aj ked ma na to zo zakona pravo, tak si urobme brigadu a na vsetky singlace vybudovane bikermi pre bikerov dajme zakaz vstupu chodcom. Co ty na to? Neva, ze je to protizakonne, podme segregovat! Ved treba chodcov segregovat pre ich vlastne dobro. Aby sa nahodou nemuseli uhnut a nepokazilo im to den. Nie je to tam pre nich zjavne bezpecne, ved sa tam pohybuju ti arogantni, zli, egocentricki bikeri pred ktorimi ich ma chranit ta znacka zakaz vjazdu cyklistom na tej TZ. Ja si myslim, ze by sme to z lasky pre nich mali urobit. |(
18.10.2022 - 18:25:25
00
Nekomplikuj to. Toto je o obyčajnej slušnosti a schopnosti definovať si limity, ktoré si prisúdiš aj sám. Som omnoho aktivnejší v turistickej komunite ako v cyklistickej. Stret cyklistov v MK okolo Bratislavy by bol neznesiteľný už aj vtedy, keby tu boli iba slušní ľudia. To oddelenie je nutné podobne, ako sa v mestách oddelili chodníky od ciest, alebo prečo nechceme cyklistov a traktory na diaľniciach. Plynulosť, bezpečnosť a zdravý rozum. Preto viem, že to pretrasovanie sa riešilo OD ZAČIATKU len kvôli tomu, aby sa tieto dve skupiny oddelili. Podobne som začal riešiť obchvat KH už v roku 2018, prečo som tam vlani dovliekol osobne primátora Pezinka a loboval za to, aby sa v tom prudkom klesaní čo najviac oddelili cyklisti od peších.
18.10.2022 - 18:58:25
010
Pali65 ale ti chodci tam nemaju povinnost ist cize nic nesegregujes, len davas pesiakom na vyber. Cyklistom nedavas na vyber. Pesiaci na tu cervenu prdia a stale vacsina chodi po tom asfalte cize co sa tym dosiahlo? Len provokacia cyklistov.

Zamer bol mozno dobry ale pesiaci v BA na nieco take kaslu, radsej asfalt lebo je to lahsie a mozu chodit 4 vedla seba co v lese nejde. A mozno len par ludi z MLBA chcelo lepsiu trasu lebo maju radi lesnu turistiku tak si spravili pre seba tuto cervenu.
18.10.2022 - 20:04:51
10
Pofúkam ti bobo?

Ak chodec ide napriek všetkému na tú asfaltku, tak už je to jeho vec. Treba však dodať, že je obrovský rozdiel v šírke tej asfaltky v porovnaní s tým chodníkom, preto sa dá úplne racionálne zhodnotiť, že tam ten stret nie je tak kritický.

A napokon si myslím, že chodec má vo všeobecnosti v takomto teréne prednosť, pokiaľ nie je reč o nejakých DH tratiach, ktoré by však mali byť veľmi dôsledne vyznačené.

Ruku na srdce, ak si chcem dobre zajazdiť a pustiť sa aj dolu kopcom rýchlejšie, nejdem do Bratislavského lesoparku a vyberám si miesta a čas tak, aby tam bolo ľudí čo najmenej. Schopnosť posúdiť situáciu s ohľadom na množstvo ľudí na trase, považujem za prejav elementárnej súdnosti. Tým by som aj uzavrel za seba všetky tie náreky o tom, ako chodci "provokujú" cyklistov na bratislavskej hrádzi a podobných miestach. Treba trénovať nielen svaly, ale aj psychickú odolnosť.
18.10.2022 - 20:18:38
05
A ze kto tu vyvolava nevrazivost. Cykloturista ktory najradsej jazdi po asfalte nedajboze po zvaznici. Dik viac mi netreba.
18.10.2022 - 20:33:44
10
To oddelenie funguje vyborne, hned vidiet kto je ok a kto sebestredny arogantny piiip. Kazdy sa mozeme zaradit, aj na internetoch, vidiet to na kilometre...
18.10.2022 - 20:35:47
05
keyboard_arrow_up