corsair napísal:
Aký má význam reg partnerstvo?

Ked si vies odpovedat na otazku aky vyznam ma manzelstvo, tak by si na to analogicky mohol prist.
14.10.2022 - 22:15:38
06
scarinko napísal:
nj jednemu pakovi tresne v palici a uz ich vsetci nenavidime tak treba pochod. Je nejaky pochod proti nenavisti voci cyklistom? lebo mam pocit ze to sa castejsie prejavuje ako udajna nenavist voci LGBT

No zavadzajú LGBT na ceste? Jazdia rozťahaní po celej ceste? Jazdia v čiernych dresoch a neosvetlení? Jazdia na červenú, po chodníkoch, prechodoch pre chodcov etc? Naháňajú komy na hrádzach a cyklocestách?
Mňa LGBT nijako neobmedzuje ani neohrozuje. Určité prejavy mi teda vadia, ale že by som preto vraždil to nie.
Na druhú stranu, som aj vodič a viem, ako ma vodiči vnímajú. Preto sa ich na bicykli snažím obmedzovať čo najmenej. Mali sme tu kampaň a zákon o 1.5m odstupe, ale nebola tu kampaň o viditeľnosti cyklistov. Práve naopak, nejaký cyklo splnomocnenec z BA magistrátu obhajoval nenosenie prilieb a nosenie slúchadiel, lebo to spôsobí viac cyklistov na ceste. Sa nedivím, že cyklistov nikto nemá rád. Ani v lese ani na ceste. A nemôže za to Gates ani Soros, ani Brusel.
15.10.2022 - 00:28:50
00
Joe70 napísal:
No zavadzajú LGBT na ceste? Jazdia rozťahaní po celej ceste?

https://m.topky.sk/cl/10/1810419/Duhovy-Pride-aj-pochod-za-rodinu--FOTO-Bratislavu-cakaju-dopravne-obmedzenia--na-toto-sa-pripravte

😁
15.10.2022 - 00:36:15
00
OMG LGBTI má raz za rok pochod a extrémisti, dezoláti a úchyláci zorganizovali protipochod "za rodinu". Podporovaný úchylákmi a pedofilmi. Čo si tým chcel vlastne povedať???
Robia to denne na všetkých cestách Slovenska či ako? A v ten deň blokovali dopravu LGBTI aj dezoláti. Takźe 50:50.
A myslím, že záľuba v cyklistike nezávisí od sexuálnej orientácie. Aj keď holenie nôh a mazanie zadočkov... :-) Tu sme už úplne mimo témy,
15.10.2022 - 01:03:22
00
V pieskovisku mimo temy?
Paci sa mi ako ludia pouzivaju slovo dezolat vzdy na oznacenie inych ludi ktori maju iny nazor. Je to posledne dva roky strasne moderne a podporovane mediami 🙂
Ako vies ze ludia co ti vadia na cestach nie su clenmi lgbt? Alebo nebodaj tvojich dezolatov, pripadne ich opak? (Co je opak dezolata?, Hlupa ovca?) Si mimo a nie len na mape.
15.10.2022 - 01:19:50
02
Palo TT napísal:
Dudo on narazal na pride pochody. Kde nazor, ze to nie je najlepsia prezentacia...

Pali, s tvojim nazorom som ok, tu spor nie je. No chytam za slovicka "marketing", "prezentacia"... lebo mi to pripomina cirkus alebo arenu, kde sa minorita zviditelni a majorita ukaze palcom hore alebo dole, podla pobavenia a sympatie. Majorita nema co posudzovat, kto sa ako prezentuje. Btw kto je to "ta" majorita, ktora urcuje pravidla...?

Dnesnu pochmurnu naladu som ukoncil s priatelom... :inlove:

Prílohy:

PXL_20221014_195815891.jpg
PXL_20221014_195815891.jpg 293.51 KiB thumb_up-1thumb_down

15.10.2022 - 01:28:38
04
scarinko napísal:
V pieskovisku mimo temy?
Paci sa mi ako ludia pouzivaju slovo dezolat vzdy na oznacenie inych ludi ktori maju iny nazor. Je to posledne dva roky strasne moderne a podporovane mediami 🙂
Ako vies ze ludia co ti vadia na cestach nie su clenmi lgbt? Alebo nebodaj tvojich dezolatov, pripadne ich opak? (Co je opak dezolata?, Hlupa ovca?) Si mimo a nie len na mape.

Mimo témy sme v tom, že cyklisti mnohým ľuďom vadia oprávnene. Nie je to jednorazový pochod. Zavadzajú zbytočne na cestách aj keď by nemuseli a vadia tam aj prirodzene, keď sú súčasťou premávky. Ako autobusy, kamióny, traktory. Pretekajú sa na cyklotrasách, na turistických chodníkoch. Alebo bežných chodníkoch. Nie sú logicky obľúbení, to sa deje denne. A k tomu si argumentoval jednou akciou LGBT, ktorá vyvolala protiakciu "zástancov rodiny". Podporovanej úchylným Kollarom, farármi etc... Ale ako ťa ináč LGBTI obmedzuje? Ty si dal predsa "rovná sa" medzi cyklisti a LGBT. že prečo vadí vražda dvoch homosexuálov a nevadí hejtovanie cyklistov.
Btw, dezolát a "hlúpa ouca" je predsa to isté. Človek čo verí na plochú zem, nanočipy, fandí Rusku, nosí alobalovú čapicu, verí na židojašterov, QAnon etc. Že to je moderné je super. Znie to lepšie a menej expresívne ako kkt.
15.10.2022 - 01:49:17
00
Joe70 napísal:
... Ale ako ťa ináč LGBTI obmedzuje?....


Clovek by aj rad mal duhovy bicykel, ale nemoze, lebo maju na ten vzor "patent". Je sice volne siritelny...no za akych podmienok :-D.
15.10.2022 - 09:13:03
00
A duhovych kvazimajstrovsveta na cestach stretnes stovky, (ne)boraci
15.10.2022 - 09:34:45
00
Dudo napísal:
No chytam za slovicka "marketing", "prezentacia"... lebo mi to pripomina cirkus alebo arenu, kde sa minorita zviditelni a majorita ukaze palcom hore alebo dole, podla pobavenia a sympatie. Majorita nema co posudzovat, kto sa ako prezentuje. Btw kto je to "ta" majorita, ktora urcuje pravidla...?

Pravidla urcuju nasi voleni zastupcovia v parlamente. S pojmami majorita/minorita si prisiel ty, ale zrovna v tomto pripade je to jasne. Statisticky je ludi, ktori priamo spadaju pod pojem LGBTI cca. 4%
Pride pochod svojim sposobom cirkus/zabava je, podobne ako festival v Riu. A tomuto obrazu pomahaju aj media, ktore prirodzene publikuju tie najextravagantnejsie zabery a mimo pride pridaju pribeh niekoho, kto sa citi byt traktorom atd. A majorita si aj na zaklade tohto vytvora obraz o minorite.
A posudzovat a vytvorit si nazor na nieco, co sa deje okolo (a mozno sa nas uplne priamo netyka) ludia zo svojej podstaty zvyknu. Nazor si vytvaraju primarne podla toho, ako sa druhy prezentuje/sprava, pripadne ako je prezentovany napr. mediami. Staci ist kuknut vedla to temy, na opacny pristup v zmysle "My chceme mier, vsak vojna na Ukrajine sa na netyka, Slovaci chcu zit v mieri."
15.10.2022 - 09:35:54
14
Dochodcom zvysia dochodky o 11,8%
https://www.cas.sk/clanok/2727769/socialna-poistovna-od-buduceho-roka-zvysi-dochodky-o-kolko-si-dochodcovia-polepsia/

Chapem ze to niektori asi berete negativne, ale napriklad ja pozitivne, lebo uz mam oboch rodicov dochodcov, tak nech maju na prilepsenie :)
Btw - vo firme kde robim (zahranicna IT firma) nam uz avizovali, ze nam nezvysia o nic. A pritom je inflacia 14%


Naposledy upravil iron.hide dňa 15.10.2022 - 13:53:55, celkovo upravené 2 krát.

15.10.2022 - 13:24:16
03
Veď to je fajn... Sú aj ľudia, ktorí robia aj 3mesiace zadarmo a potom dostanú sľúbené 30% mzdy... Dlhoročná práca (viac ako 30r) v stabilnej firme...
15.10.2022 - 13:43:58
00
Je zjavné, že smerujeme do ekonomickej krízy, takže sa dá očakávať, že dôjde k nejakému "zníženiu životnej úrovne".... a očakávať, že infláciu bude mať každý kompenzovanú vyššou mzdou resp. nejakými kompenzáciami od štátu je iluzórne....to by vlastne žiadna kríza nebola....
Len toto ľuďom politici neradi hovoria....
15.10.2022 - 13:51:10
03
scarinko položim ti takú otazočku , nakolko som postrehol v tvojich príspevkoch " náznaky " antipatie voči predmetnej skupine ...Máš dieťa so svojou pani ? Bo ak niekedy by sa " poštastilo " pomysli na možnosť , že by mohli byť " inakejší " . Bo ja mám doma "pošťastenie " na trikrát , a neviem si predstaviť , že by som ktorékoľvek zo svojich detí nemiloval pre jeho orientáciu. Sledujem ťa , no si veľmi " inakejší " temer vo všetkom .
15.10.2022 - 14:17:03
120
iron.hide napísal:
...
Btw - vo firme kde robim (zahranicna IT firma) nam uz avizovali, ze nam nezvysia o nic. A pritom je inflacia 14%


Ak ti dlhsie nezvysili, skus si individualne pohovorit s teamleadom. Pokial ani tak nezvysia, v BA je plno ponuk v IT sektore :-P
15.10.2022 - 14:23:11
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up