neviem aký zmysel má oceľový full ale ten reeb je proste nádherný. Takto má vyzerať bicykel
a má to dokonca aj bsa bb shell a 31,6 seatpost :P všetko by som vedel prehodiť z rámu na rám
29.09.2022 - 13:55:22
01
Dredd napísal:
Piedmont je fajn, najmä s flat bar á la MTB, jediná nevýhoda je že rám pojme podľa všetkého len 44mm plášte, to je vcelku škoda…


Preco davat na gravelovy ram rovne riaditka, ked si mozes kupit MTB ram a k nemu pevnu vidlicu? :-)
30.09.2022 - 11:20:13
00
lebo na mtb ram nedas 40z jednoprevodnik
30.09.2022 - 11:43:25
00
i.imgflip.com
30.09.2022 - 13:02:16
01
Hosť napísal:
Je to ako s makkymi a tvrdymi kolesami, rozdiel v bocnom flexe pocitis na ht i na fulle. To je ten isty princip, do uplne rozbiteho terenu nechces uplne najtvrdsie kolesa ani na fulle. A ocelovy ram ak je tak spraveny bude pruzit i v tom smere v ktorom pracuje odpruzenie, najviac asi v doraze. Kamos ma ocelovy murmur a tam sme pozerali ze ked dava doraz tak mu koleso spravi otlacok na sedlovej trubke, pritom s vypustenym tlmicom tam ma dostatocnu medzeru.


...ked vadny dizajn je povazovany za plus :lol: ...to robia aj niektore ibisy, tiez ide koleso do sedlovej trubky :D
30.09.2022 - 13:22:30
02
Vytrhnute z kontextu. Nepovazujem to za plus ale za dobry priklad toho ze i na fulle ten ram (tu konkretne zadna stavba) pracuje.
30.09.2022 - 13:41:48
00
..a to ze pracuje je prave ta chyba, a dovod preco ocelove fully nemaju zmysel... okrem toho ze su navyse aj tazke ;)
30.09.2022 - 13:48:05
00
Lebo na ht to nepracuje alebo co? Vsak to ze to spravi na jednom biku neznamena ze to spravi i na druhom. Ak to dobre navrhnes tak mozes mat bocny flex taky aky chces a vo vysledku s bajkom nemusis v rockgardenoch az tak bojovat. A mozes si to navrhnut tak ze v smere v ktorom chodi odpruzenie to budes mat dostatocne pevne. Toto je velmi dobre vysvetlene v jendom v tom cotic odkaze co som sem dal. Ale stale je to len jeden z dovodov. Dalsi moze byt to ze ten ram ti vydrzi dlhsie ako hlinik. Dalsi napriklad ten design tenkych trubiek. Dalsi lepsia moznost upravy geo pri garazovkach.

https://www.cotic.co.uk/geek/page/SteelFullSuspension
Despite the strength and durability advantages of our Reynolds 853 top and down tubes compared to other materials, they aren't as stiff. However, the more I've ridden our bikes, and the more feedback I've got from testers, owners and journalists, the more I've come to realise that the famous 'steel feel' is just as obvious and advantageous in suspension bikes as it is on hardtails.

What the top and down tubes allow the bike to do is twist a little along its length. Top tubes in particular are very much the defining feature of the ride character of a bike, and bike to flex just a little bit along its length as you cover rough terrain is a huge advantage in terms of traction and confidence. It's what makes good steel hardtails feel so great, and I love the phrase 'breathing with the trail'. Instead of "Stiffer is better. MORE STIFF", let the bike give a little across those bumps. This is especially true on cambers where the hits are no longer in line with the suspension movement. The ability of the bike to mould itself to the terrain instead of being pinged off the line is a great trait of a steel bike - whether it has springs or not!
30.09.2022 - 14:10:49
00
na HT to ma vyznam, pretoze tam nemas tlmic - na fulle je to uplne zbytocne
30.09.2022 - 14:14:35
00
A vies to tvoje tvrdenie i niecim podporit alebo je to len tvoj pocit?

Ja som sem pacol clanok od vyrobcu ktory dlhodobo vyraba ocelove ht i fullsuspension ramy/bajky. Clanok ktory vysvetluje preco ma ocel vyznam i na fulloch. Nejde len o to tlmenie co ma nahradzat full.
To ze ocelovy ram tlmi narazy neznamena ze ich tlmi len v jednom smere v ktorom pracuje odpruzenie. On ich moze tlmit vo vsetkych smeroch. V rockgardenoch sa uhybat a viac plavat, zakruty trochu viac rezat (podobne ako lyze v prasane), lepsie tlmit vibracie (napriklad pri brzdeni, na panelovej ceste na roletach ... nie vsetko ti spracuje odpruzenie), vies mat nizsi zdvih s vacsou progresivitou a na mensich narazoch sa spoliehat na ram, atd atd...
30.09.2022 - 14:36:15
01
vyrobca ocelovych ramov nic ine tvrdit ani nemoze - o tom, ci to ma zmysel alebo nie predsa uz davno rozhodol trh
30.09.2022 - 14:53:33
00
Ok, nemam dalsie otazky
30.09.2022 - 14:56:25
00
Mnam :-)
Kona Sutra LTD 2022
cdn.webshopapp.com
Cotic Cascade 2022
off.road.cc
30.09.2022 - 18:07:34
06
Strašné :D
30.09.2022 - 18:41:21
012
Ach jo kam toto speje...
30.09.2022 - 18:51:14
08

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up