Ako som písal vyššie, legs asi jediný čo ma čip. Je aj verzia 1.0b, ktorá podporuje aj app na tuning
08.09.2022 - 00:03:38
10
Arrow79 dikes, jj, čítal som UK forum, že chip ide no problem, ale zaujíma ma či pri aktivovanom chipe ide normalne aj fitness mod, ktorý meria kadenciu a watty a aj po prekročení 25km/hod, dáva reálne hodnoty alebo skreslené?
neviem sa nejako k tomu dopracovať :-)
08.09.2022 - 08:47:29
00
Finess mod nepoznam. To je vo Flow appke nieco? Priznam sa, ze som este velmi neskumal do akej miery su statistiky skreslene po aktivovani chipu.
08.09.2022 - 11:09:12
00
no neviem ci je to presne pomenované ... je to obrazovka v Kioxe s udajmi, kde vidis kadenciu a watty ked slapes .. niekde som to urcite videl pomenovane ako fittnes mod alebo zobrazenie fitness tak nejako. :-)
08.09.2022 - 11:11:32
00
Maco_PP mám doma ešte zabalený speedbox1, zatiaľ som sa k tomu nedostal, ale keď nahodím, dám vedieť. Predpokladám, že problém nebude, len pri nabíjaní nevypínať nech dopočíta.
10.09.2022 - 19:27:13
00
Ahoj
Co mate tento novy smart system (KIOX300, mobil)
Ked si pozriete statistiky (data) v PC na ebikeconnect ucte
1. ukazuje vam to prejdene km v jednotlivych rezimoch dopomoci?
2. ked prechadzate mysou po trase tak to zaznamenava presne na trase kde ste aku dopomoc pouzili podla GPS?

Mam ten starsi system (KIOX)
1. Vytahujem data z CSV z ebikeconnect uctu a mam urobenu excel tab. na prepocet prejdenych km v jednotlivych rezimoch.

Príloha:
Ebike_2.jpg
Ebike_2.jpg 74.57 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2022 - 18:03:58
00
Nič v zlom, ale tuším sa viacej nadrieš v exceli, ako na biku. :) Mne úplne stačia dáta z Kioxu. Načo si kaziť oči za monitorom, keď si môžeš radšej zodrať kolená na čerstvom vzduchu. V ebikeconnecte na poslednej stránke si klikneš na nejaký režim v kruhovom diagrame a ukáže ti percento dopomoci v danom režime z celkovej vzdialenosti.
23.09.2022 - 18:36:55
03
Čaute, otázka, nedeje sa vám na Bosch Kiox 300 smart systéme bezdôvodné reštartovanie za jazdy ? Ja s tým mám problém hádam na každom výjazde, že sa aspoň vždy raz reštartuje. Obrazovka zhasne, režim akejkolvek podpory sa preruší, a cca po 10-15 sekundách znova nabehne. Myslíte, že to može mať súvis s namontovaným speedboxom 1.0 ?
14.10.2022 - 22:00:36
00
Mne funguje všetko ok, čip nemám. Vyskúšaj fyzicky odpojiť čip na ďalšiu jazdu.
15.10.2022 - 08:32:17
02
martinholikmartin Je to urcite tym ... Tu je otom az az: https://www.pedelecforum.de/forum/index.php?threads/tuning-fuer-bosch-smart-system-2022-keine-rechtsbeitraege-u-ae-diese-bitte-nur-in-der-plauderecke-ansonsten-gibt-es-threadsperren.95628/
Ludia skusaju rozne chipy ale ziadny nieje na 100% spolahlivy
15.10.2022 - 13:24:59
01
Mam Speedbox 1.0 a nemam taky problem. Mas nahraty najnovsi firmware na motore?
15.10.2022 - 20:06:03
00
jj mám 3.19.0 . Ešte som ho ale neskúšal odpájať a namontovať ešte raz. Vyskúšam ..
16.10.2022 - 18:15:04
00
caute, mam cube 140sl 750 29, najnovsiu aktualizaciu cez ebike flow 24.8.2022, chcem nejaky tuning ale ten speedbox sa mi nepozdava, su aj dobre skusenosti? neviem ci ho tam dat alebo pockat na nejaky lepsi napr volspeed
24.10.2022 - 16:53:32
00
....asi ťa niečo mrzí,že ti všetko funguje normálne
24.10.2022 - 17:48:30
05
sk8er4ever napísal:
caute, mam cube 140sl 750 29, najnovsiu aktualizaciu cez ebike flow 24.8.2022, chcem nejaky tuning ale ten speedbox sa mi nepozdava, su aj dobre skusenosti? neviem ci ho tam dat alebo pockat na nejaky lepsi napr volspeed


Ahoj
Je to tvoja vec ci si to tam das alebo nie.
Ale polozil si si otazku, preco chces tunning?

Ja mam ebike len 14 mesiacov.
A kamarat hned navrhoval, dame si tam chipy aby sme isli rychlejsie.
On je typ hrrr, bez rozmyslu by ho tam dal.
Ja som typ, ze uvazujem.
Zmysel, vyhody, nevyhody.

Ak jazdis len rovinky obcas nejake male prevysenie, mal si si kupit rovno nejaky cinsky lacny nonpedelec, neobmedzovany, pripadne moznost odblokovania kombinaciou tlacidiel ci softwarovo.
Kolega taky ma, stal okolo 1 100€ a staci mu. Nemusi ani slapat. Kolega vazi okolo 65kg + bike 30kg na rovinke ide 40kmh.
Su aj take co idu 90kmh ale aj stoja ine peniaze.
---

Ty mas celoodpruzeny, pedelec, tak ho chces asi primarne do kopcov.
Poloz si otazku:
Ked pojdes do kopca akou rychlostou chces resp potrebujes ist? 20, 25, 32, 50 kmh?
Mas pedelec tak musis slapat inak budes stat.
Aku mas vykonnost aby si dosiahol do kopca, tebou pozadovane rychlosti?
Ako rychlo potrebujes jazdit v lese napr. na single cestickach medzi stromami?
Ma zmysel vytriskat baterku 2-3x rychlejsie, znizit si rapidne dojazd aby som dal kopec o "5 min" skor?

Pozri napr. moje skusanie a vysledky do kopca. 3 rozne dopomoci na Bosch motore, vykon, cas, priemerna rychlost, spotreba baterie.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1875321.html#p1875321
---

Takze by som to zhrnul podla mojich skromnych skusenosti s ebikom, na zaklade, kt. som si ja chip nedal.

Vyhody chipu:
* vietor vo vlasoch na rovinke

Nevyhody:
* Vyssia spotreba baterie => nizsi dojazd
* Prides o zaruku.
* problemy s chipom a fungovanim pri updatoch firmwaru (softwaru) zo strany vyrobcu motora, pretoze musia dodrziavat legislativu a budu sa snazit zabranit chipovaniu
* zrejme aj rychlejsie opotrebenie motora a baterie
* o par rokov mozes dostat pokutu ( https://www.youtube.com/watch?v=1jcJqQGSGuM )

Ale ako pisem na zaciatku.
Kazdy sme iny. Niekomu staci aj ten vietor vo vlasoch na rovinke.
Navyse je to tvoja vec a rozhodnutie.

---
PS:
Mam vsak jednu otazku na tych, co maju s e-bikami viac skusenosti, pripadne maju chip.
Co vlastne ten chip urobi.

1. Iba odblokuje vypnutie motora pri 25kmh ale nezmeni krivku dopomoci, kt je nastavena na motore od vyrobcu.
Teda ak chces ist rychlejsie nez 25kmh tak si aj tak viac prisliapnes.

Myslim mimo moznost upravy v aplikaciach napr. pre BOSCH v ebike flow (ci inych apkach k ebikom Shimano etube, atd.), kde clovek vie v urcitom rozsahu zmenit jednotlive stupne dopomoci v jednotlivych rezimoch (ECO, TOUR+, eMBT, Trail, Turbo, atd.)

alebo

2. Nielen odblokuje vypnutie motora pri 25kmh ale aj navysi dopomoc, pripadne software k chipu ti umozni zmenit krivku dopomoci, mimo rozsah, kt. bola nastavena od vyrobcu.
25.10.2022 - 21:16:51
01
keyboard_arrow_up