Dano5 napísal:
aj to,ale ak by také rámy nikto nekupoval,tak by ich ponúkali aj z možnosťou úchytu na prešmyk-nikto predsa nenúti zákazníka kúpiť niečo,čo mu nevyhovuje :^)
prípadne ak je dopyt po takých rámoch,kde sa dá namontovať prešmyk,tak je to obrovská šanca-diera na trhu,určite by ju niekto využil


No ani nie. To je zacarovany kruh. Cast problemu, je ze moderne prepakovania to neumoznuju, moderne materialy a tvary ramov to neumoznuju. Jazdci chcu kratku zadnu stavbu a velke kolesa = zahnuta sedlova trubka do tvaru kde nie je o co uchytit presmyk.
A potom majorita ludi sa tomu nerozumie, kupi co im podavac povie, ze je najmodernenjsie co sa v ich obmedzenom mysleni rovna najlepsie. Preco to tlacia vyrobcovia predajcovia sme si povedali. Nepomerne vacsi zisk z 1/2 roboty pri kompletizacii... A potom pre to nejsestvuje trh.
16.09.2022 - 13:37:10
00
Esteze ty do vsetkeho vidis a vsetkemu rozumies, potom mas plnu hlavu teorie (namiesto jazdenia) a povazujes Trojstrom (nic proti trailu samotnemu) za etalon trailov v okoli BA :clap:
16.09.2022 - 13:45:37
00
clxno1 napísal:
Esteze ty do vsetkeho vidis a vsetkemu rozumies, potom mas plnu hlavu teorie (namiesto jazdenia) a povazujes Trojstrom (nic proti trailu samotnemu) za etalon trailov v okoli BA :clap:

Druha polka uplne zle. Prva je sparvne :-)
Trojstrom nepovazujem za etalon, trojstrom povazujem za zazrak jediny svojho druhu v okoli BA. Ale to plati len pre mna a par dalsich ludi co mi to potvrdilo. Kazdy ma ine schopnosti iny bike ine preferencie. Nemozem za to ze mne sadol na aktualny level mojich schopnosti. Netlacim to nikomu co to vyskusal a nepaci sa mu to.

Dano5 Este mi napadlo, co som cital:
Na vzorke 220 aktívnych cyklistov, s najazdenými tisícami kilometrov ročne na nie práve najlacnejších bicykloch sa v ankete ukázalo, že len 58% z nich má radšej 1-prevodník.!!! (Anketa a diskusia)
zdroj: https://chces-ebajk.nazory.eu/menu/clanky/preco-nove-bicykle-nemaju


Naposledy upravil Kenai dňa 16.09.2022 - 13:56:47, celkovo upravené 1 krát.

16.09.2022 - 13:51:35
00
Kenai-nemyslíš,že každý velký výrobca má urobený prieskum trhu,a majú prehlad o tom,ako by sa predávali bicykle z pohonom 2 x niečo verzus 1 x 12 ? Alebo sa proste rozhodli,že ludí ošklbú o peniaze,nanútia im "drahý" pohon a vybavené?
Ak by to bolo tak,že podla priekumov by bol značný dopyt po prevodoch 2 x (alebo 3 x) niečo,určite by sa do toho niekto pustil-predsa podiel na trhu znamená podiel na tržbách-pokial to zbežne sledujem,žiaden velký výrobca pri svojich vyšších modeloch možnosť prešmyku nemá-je tu teda šanca pre iných-prečo ju nevyužijú?
Ja si myslím že preto,lebo väčšina bikerov už na kvalitnom bicykli prešmyk nechce-ak by to tak bolo,tak by tú možnosť aspoň u niektorých modelov ponúkali.
Ešte doplním,že aktálne mám kazetu Garbaruk 10-52 (rozsah 520%) odtupňovanie je tiež fajn,pre mňa niet cesty späť.
Tie tvoje argumenty ako je 1 x 12 zlé,sú doslova smiešne,mám dosť dojazdené aj na 3 x 10,2 x 10 (11) ale som rád,že už je iná možnosť,zbavenie sa prešmyku pokladám za podobnú "vychytávku" ako zavedenia teleskopky
16.09.2022 - 13:56:31
01
nestihol som edit tak este raz:

Dano5
Na vzorke 220 aktívnych cyklistov, s najazdenými tisícami kilometrov ročne na nie práve najlacnejších bicykloch sa v ankete ukázalo, že len 58% z nich má radšej 1-prevodník.!!! (Anketa a diskusia)
zdroj: https://chces-ebajk.nazory.eu/menu/clanky/preco-nove-bicykle-nemaju
16.09.2022 - 13:58:28
00
si tak spomínam ako sram prišiel s 1x a shimano stále mal 2x a mal to podložené vedecky .... a nakoniec začal sram získavať trh, čo predtým patril shimanu a tak sa shimano prispôsobilo ... to tiež vysvetlíš marketingom a nie tým že ľudia si vybrali?

Možno, že vtedy si ešte nejazdil a tak si to nepostrehol
16.09.2022 - 14:03:07
10
tak tú anketu pošli velkým výrobcom-alebo ešte lepšie,zožeň investorov a výfúkni im 58% podiel trhu ;)
16.09.2022 - 14:03:13
02
Dano opravim ta, 42, 58% ma 1prevodnik rado.
Ale aj 42% podiel na trhu za to stoji :-).
16.09.2022 - 14:04:24
01
dík za opravu,nejak som to prehliadol-samozrejme aj 42% podiel je super deal-nechápem,načo ešte čakajú :^)
aby som to teda ešte raz doplnil,už som to písal viackrát a napíšem to znovu-1 x 12 sa nehodí úplne pre každého-príklad:
niekto býva na konci Petržalky a chodí jazdiť do M.Karpát,takže 10 - 15 km tam a to isté späť ide viacmenej po rovine,ak má 1-prev. 32 z, a kazetu 10-50 (alebo 10-51 alebo 10 -52) tak po tých rovinkách odrovná pastorky 10 a 12 relatívne rýchlo,to je fakt-tam sa ozaj viac hodí pohon 2 x 11 , po rovinkách na velkej píle ušetrí najmenšie pastorky ;)
takže podiel na trhu by mal výrobca určite istý
16.09.2022 - 14:19:59
00
Dano5, min. pri Shimano nie je problem tie najmensie pastorky vymenit, takze zrovna toto by som za problem nepovazoval.
16.09.2022 - 14:37:41
00
lapaloma napísal:
si tak spomínam ako sram prišiel s 1x a shimano stále mal 2x a mal to podložené vedecky .... a nakoniec začal sram získavať trh, čo predtým patril shimanu a tak sa shimano prispôsobilo ... to tiež vysvetlíš marketingom a nie tým že ľudia si vybrali?


A ako inak ved to je samotna definicia marketingoveho efektu a stadovitosti ludi.
Na jednej strane vedecke argumenty na druhej stado a marketing SRAM.
16.09.2022 - 14:52:13
00
Preco stadovitost? Presmykac mi liezol na nervy v 90tych rokoch a liezol by mi na nervy aj teraz. Po dalsie, pri modernych geo s nizkym BB si neviem moc dobre predstavit jazdit na endure 38 alebo 40 zubovy prevodnik v technickom terene.
16.09.2022 - 14:58:30
02
Dano5 napísal:
tak tú anketu pošli velkým výrobcom-alebo ešte lepšie,zožeň investorov a výfúkni im 58% podiel trhu ;)


Tak to bud nemas sajn o tom ako funguje trh alebo to bol pokus o humor. Dokonca male garazove firmy co by si niekto mohol mysliet, ze si vyrobia co chcu sa musia prisposobit molochom ako SRAM a SHIMANO.
Lapaloma to tu pekne napisal. Shimano malo vedecky podlozene preco je 2x lepsie ale muselo sa prisposobit agesivnej marketingovej kampani SRAM. Nejaku dobu to drzali dufali ze aspon cast spotrebitelov si vie zratat 2+2 ale zjavne nie, sheeple sa nezapre. Ked to ma Kate Courtney tak to musi byt predsa popichi.
16.09.2022 - 14:59:08
00
lapaloma napísal:
si tak spomínam ako sram prišiel s 1x a shimano stále mal 2x a mal to podložené vedecky .... a nakoniec začal sram získavať trh, čo predtým patril shimanu a tak sa shimano prispôsobilo ... to tiež vysvetlíš marketingom a nie tým že ľudia si vybrali?

Možno, že vtedy si ešte nejazdil a tak si to nepostrehol


O Amikoch je zname, ze maju odpor k radeniu rychlosti (staci si pozriet ako dopadol trh aut s manualnymi prevodovkami), ale, ze sa to rozsiri aj do sveta... :lol:
16.09.2022 - 15:18:48
11
Kenai napísal:
Tak to bud nemas sajn o tom ako funguje trh alebo to bol pokus o humor. Dokonca male garazove firmy co by si niekto mohol mysliet, ze si vyrobia co chcu sa musia prisposobit molochom ako SRAM a SHIMANO.
Lapaloma to tu pekne napisal. Shimano malo vedecky podlozene preco je 2x lepsie ale muselo sa prisposobit agesivnej marketingovej kampani SRAM. Nejaku dobu to drzali dufali ze aspon cast spotrebitelov si vie zratat 2+2 ale zjavne nie, sheeple sa nezapre. Ked to ma Kate Courtney tak to musi byt predsa popichi.

prosím ťa,už netrep nezmysli-ak by nejaká malá garážová firma vyrábala top rámy z prešmykom,tak si objedná u Shimana sadu 2 x 11 a hotovo-alebo si myslíš,že by im ju odmietli dodať?
už nekonšpiruj,systém 1 x 12 je super,už som napísal prípady,kedy sa nehodí,trvám na tom,že ak je tu diera na trhu,treba ju využiť-ak to nikto nerobí,tak to nie je preto,lebo im to niekto zakazuje,ale skôr preto,lebo sa to nevyplatí-bodka.
16.09.2022 - 15:45:38
04
keyboard_arrow_up