foobar napísal:
inak moze mi niekto vysvetlit preco princ Charles bol princ Charles ale king Charles III je zrazu kral KAROL III?

Lebo Charles znie v slovenčine celkom normálne. Bolo to zaužívané. Ale Charles tretí znie slušne povedané ebnuto. Charles the third tiež znie v slovenčine zvláštne a polovica slovákov by ani netušila čo to znamená.
Proste miešať angličtinu so slovenčinou v jednom názve je nezmysel. V písomnej forme je Charles III ok. Ale v hovorenej je to problém. Preto asi lepšie Karol.
Trhá to uši oči ako keď niekto používa v písomnom prejave bikovať, bikov, bikoch etc.
Ja by som osobne bol radšej, keby sa riešilo prečo Viliam XY a nie William XY.
Betu bude ťažké nahradiť a nič proti Charlesovi (tiež to vyzerá zvláštne ako bikeovi), ale preferoval by som mladú krv.
09.09.2022 - 23:51:31
00
Volodja napísal:
Na to, ze Karol cely zivot nic nerobil, vyzera pomerne zhumplovany na svoj vek.
ty si vazne myslis,ze cely zivot nic nerobil? :tmi: :tmi: :tmi: veta hodna typickeho hlupaka.Ten clovek by Ta schoval jedna radost.
10.09.2022 - 22:28:33
00
tak zase povedzme si uprimne, absolvovanie charitativnych vecierkov a stretnuti s politikmi nie je zrovna faranie v bani
10.09.2022 - 23:06:27
00
Choďte do riti s takými príspevkami v téme RIP!
10.09.2022 - 23:10:14
07
ja by som toho karola prijal.nemusel by robiť vôbec nič.
10.09.2022 - 23:14:26
00
laco napísal:
Choďte do riti s takými príspevkami v téme RIP!


ty co mas kramy? nejaky si nervozny vkuse
10.09.2022 - 23:15:56
00
canopus Teba sa to už ako dotklo, napadnúť fóristu a nazvať ho hlupákom za vyslovenie názoru. A čože teda také úmorné robil povieš nám?
Zrejme je Karolko tvoj obľúbený papaláš, ale poviem ti, ten ťa má úprimne na saláme, ako aj svojich ,,poddaných´´.

Osobne si vážim viac pracujúceho smetiara, pekára alebo baníka poctivo živiaceho svoju rodinu, ako tohto podareného potentáta s ,,modrou krvou´´.
10.09.2022 - 23:17:49
06
a práve preto sme tam kde sme,lebo nám vždy chýbala tá elita aj s modrou krvou.
10.09.2022 - 23:41:07
05
Kks. Kto nekope kanály tak nepracuje.
10.09.2022 - 23:41:52
00
AnitaCok napísal:
canopus Teba sa to už ako dotklo, napadnúť fóristu a nazvať ho hlupákom za vyslovenie názoru. A čože teda také úmorné robil povieš nám?
Zrejme je Karolko tvoj obľúbený papaláš, ale poviem ti, ten ťa má úprimne na saláme, ako aj svojich ,,poddaných´´.

Osobne si vážim viac pracujúceho smetiara, pekára alebo baníka poctivo živiaceho svoju rodinu, ako tohto podareného potentáta s ,,modrou krvou´´.
ty ani to IQ nemas,aby si si to zistil,kolko vrazil vlastnych prachov na rozbehnutie fariem,firiem pre beznych ludi,,ktori prisli o pracu skrz britsku vladu ,kolko nadacii zalozil,aby chranil deti bez rodicov,tyrane matky, a kopec inych veci. Ale taky anitaCOCK ako ty to vediet ani nebude

dobry odpadik sa tu za posledne roky rokuce nazbieral na mtbiker fore....sa ani necudujem ludom,ze sem prestali chodit,ked citam tieto silacke recicky
11.09.2022 - 00:04:18
03
laco niekto dalsi musi pre toto vlakno umriet :?: aby sa tu prestali vadit
11.09.2022 - 00:07:10
03
canopus O "vlastnych prachoch" by som pri clenoch britskej kralovskej rodiny nehovoril....urcite aj sam vies ako si kedysi panstvo nadobudalo majetky :-)
11.09.2022 - 00:15:02
04
minulost je jedna vec, ale dnes kralovska rodina zaraba stovky milionov libier :)
11.09.2022 - 06:43:15
02
Trochu odľahčím.
pbs.twimg.com
11.09.2022 - 09:59:32
04
No mám rád tieto reči o "vyvražďovaní indiánov", aby tým tí istí ľudia obhajovali vyvražďovanie Ukrajincov etc. História bola aká bola. Každý má za ušami. Aj fašistické Slovensko. Niektoré národy sa s ňou dokážu vysporiadať, niektoré nie. Royal family je dnes firma ktorá dokáže prežiť aj bez štátu. Štátne financie dostáva iba za reprezentáciu krajiny. Zbytok si platia sami.
A financovanie prezidenta, v krajine kde plní iba reprezentatívnu funkciu, tiež niečo stojí.
V prípade monarchie sa nemôže stať, že funkciu bude zastávať niekto, ako náš dvojnásobný starý ujo. Alebo aktuálne ten dvojnásobný český. Kandidát na trón je na funkciu od narodenia pripravovaný a ak by hrozilo, že sa na trón dostane nejaký exot, vedia tomu zabrániť.
12.09.2022 - 00:29:37
02
keyboard_arrow_up