ahojte nadsenci. Shimano R8020 prava packa ultegra mi prestala radit na vacsie koliesko vzadu, iba dolu. je v tom vnutri zlomena tenulinka pruzinka. Viete mi poradit niekoho, kto by to opravil, resp existuje niekde tzv vrakovisko suciastok? kludne pripadne keby mal niekto zlomenu packu pravu tak ju s radostou odkupim za symbolicky peniaz, bo nova je okolo 200e
09.09.2022 - 13:31:16
00
Ked vies co hladat, skus pozriet tuto: http://www.pruziny.com/index.php Je tam toho bohate. Mozno sa Ti zadari.
01.10.2022 - 22:03:21
00
Preto som sa rozhodol pri upgrade pre grx lebo toto o tej pruzine mastrasi kamoska nakonec kupovala paku
01.12.2022 - 19:14:15
00
mbstrsp podarilo sa ti ipravit tu paku? Ja mam podobny problem ale s lavou odvcera. Este neviem ci je to tou pruzinkou. Mne proste nejde tu brzdovu paku ktorou radis na velku pilu vobec stlacit akoby sa v tej krajnej polohe zasekla. Zvlastne je ked stlacim spodnu, cou radis dole tak sa to uvolni a viem s brzdovou hybat no nemam lanko v zabere lebo som to odistil malou pakou. Ked veelmi pomaly tu brzdovu paku uvolnujem tak zachytim tu polohu ked mam lanko a vtedy ked zatiahnem normalne preradim. Este som to nepozeral, idem prave na to.
07.01.2023 - 11:55:34
00
Ahoj ahoj. Len vymena
07.01.2023 - 12:37:37
00
uz som prisiel na to co tam hapruje, vyzera ze pruzinka funguje istotne nieje prasknuta len nema tah ako by mala mat, je tam taka krytka ktora sa da otvorit a bude snad stacit precistenie. 3 roky jazdenia prevazne po poliach a v suchu sa uz muselo nejak prejavit.
07.01.2023 - 21:40:01
00
Žiaľ, mám rovnaký problém s R8020 - veľká páčka nejde stlačiť normálnou silou a malá nerobí nič (akoby už bolo na najmenšom zaradené, čo vlastne aj je). Podarilo sa to niekomu nejako vyriešiť? Maroshito?

V mojom prípade si za to môžem sám - tak nejako som „zabudol“, že lanká treba občas aj vymeniť (človek si povie, že veď všetko krásne funguje, tak načo niečo riešiť…), až sa mi utrhol koniec lanka. Myslel som si, že pohoda, vymením a bude, lenže to už nefunguje. Dal som dole nejakú veľkú plastovú krytku, že nech sa pozriem na mechanizmus a tam som našiel zaseknutú hlavičku z pôvodného lanka (pripájam fotku) + kúsky vláken starého lanka kade-tade. Snažil som sa všetko povyťahovať, ale je tam zlý prístup, rozoberať to neviem a ani nechcem skúšať (už by to nik nedal dokopy). Našiel som podobný problém aj s riešením, ale zdá sa, že mne také jednoduché riešenie nefunguje: Shimano Ultegra shifter investigation and fix

Existuje nejaký servis, kde by to vedeli nejako vyčistiť a spojazdniť?
Je nutné kúpiť novú páčku za 200+ €?
Trpí takýmto problémom len R8020 a oplatí sa radšej kúpiť niečo iné?

Prílohy:

Komentár súboru: toto som našiel zakliesnené vnútri v mechanizme
staré lanko.jpg
staré lanko.jpg 168.11 KiB thumb_up0thumb_down

12.07.2024 - 20:34:05
00
Sláva, podarilo sa mi to spojazdniť! Asi sa bolo treba vyspať. :) Všimol som si, že ukončenie lanka nie je v správnej polohe, že vlastne celý ten spodný prstenec je zle otočený / zaradený. Tak som opäť povytiahol lanko, strekol teflónový olej (dobre ním zlieza špina) a kefkou na reťaz som to tam poriadne pošpáral. Ešte vyšli nejaké vlákna starého lanka, zaradil som už bez problémov „na najmenšie“, dal tam už na správne miesto nové lanko a funguje! Dúfam, že to bude trvalé a že sa vnútri nič nepoškodilo.

Každopádne som sa poučil, že lanko treba meniť preventívne a neotáľať. :$
13.07.2024 - 08:20:37
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Radenie / Cestné)
keyboard_arrow_up