Viete mi to niekto odomknut alebo ulozit v citatelnej forme?

Hrozí rast účtov za bývanie až o dvetisíc eur za rok. Príklady HN: koľko vyjde teplo, plyn a elektrina.
https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96039739-hrozi-rast-uctov-za-byvanie-az-o-dvetisic-eur-za-rok-priklady-hn-kolko-vyjde-teplo-plyn-a-elektrina
06.09.2022 - 21:07:51
00
2 000 euro za rok, to je 166 e mesačne, za 10 rokov 20 000 e, za sto rokov viac o 200 000 euro - riadna palka
06.09.2022 - 21:14:10
00
sankcie nás robia silnešími...klokoti

https://echo24.cz/a/SUwZu/zpravy-ekonomika-sankce-maji-obrovsky-vliv-rusko-valka
06.09.2022 - 21:24:15
00
2 000 euro za rok, to je 166 e mesačne, za 10 rokov 20 000 e, za sto rokov viac o 200 000 euro - riadna palka


a za 10 milionov rokov to je suma sucasnych prijmov statneho rozpoctu SR!
06.09.2022 - 21:26:04
014
Ten dokument je presne to, co som pisal a o com sa malo hovori aj na tejto strane barikady a to ako je na tom Ruska ekonomika teraz. Papierovo ok, ale ten zamrznuty import sa uz musi zacina prejavovat a oni ho nevedia obist nijako.
Preto tie zufale pokusy s vypinanim plynu, ale snad to aspon presvedci vahavych nemcurov a frantikov, aby posielali na Ukrajinu viac zbrani.
Ja som zvedavy co spravi vyssia moc...ak ma zvrateny zmysel pre humor caka nas tazka zima, ak hore nesedi ziaden vtipalek tak mierna ako boli aj tie minule, co nam dost pomoze.
06.09.2022 - 21:29:53
03
Nieco na potesenie, trosku skodoradosti pred spanim nezaskodi.
Roky sedavam na pivo s rusofilom, ktoreho otec je plukovnik vo vysluzbe a ktory ma pravidelne roky presviedcal o tom ake maju rusaci zbrane a ze to raz uvidime.
No vidime v priamom prenose a maju ich este horsie ako som si myslel.
https://www.securitymagazin.cz/defence/debakl-dalsi-ruske-zazracne-zbrane-na-ukrajine-s400-neochrani-vzdusny-prostor-a-ani-sam-sebe-1404069054.html
alebo
https://www.securitymagazin.cz/security/putin-zuril-a-vyrazil-ctyri-generaly-vcetne-velitele-zapadniho-vojenskeho-okruhu-1404069353.html
Musim sa smiat, ked je protiraketovy system zniceny raketou;o)).
Btw S500 bola 1x ukazana v praxi v roku 2021 a samozrejme podobne ako "zazracny tank Armata", ci SU-57 doteraz nenasadena na fronte, pretoze...a to si mozme tipovat:
- bud ich rusaci okrem tych predvadzacich kusov viacej nevyrobili
- alebo je tak zla, ze sa ich boja nasadit, aby neutrpeli fiasko na bojisku podobne ako ine ich zazracne zbrane.

Ja tipujem kombinaciu oboch faktorov...maju ich zufalo malo a su zufalo neucinne voci zapadnej technike.
06.09.2022 - 22:11:08
05
Pani, zase sa neplasme. Energie boli extremne lacne. Teraz zdrazeju. Pokial sme mali na n-tisicove bicykle a veci okolo toho, tak bude aj na energie. Aspon sa nimi nebude tolko plytvat.

A ked nebudu, tak bude chladnejsie. Ale nezamrzneme.
06.09.2022 - 22:28:08
06
Uprimne ma viac sere na drahych energiach to kam tie peniaze idu, ako osobne straty
06.09.2022 - 22:34:56
04
posxali to nemci tak ako vždy a všetko.teraz idú všade stropovať ceny lebo už majú strach,že sa im to prevalí.hlavne porušme si všetky stabilné zdroje el.
06.09.2022 - 22:49:09
01
Politika je tak trochu ako sachova partia. Mnohi aj tu vycitaju CDU/CSU (a Merklovej), ze odstavila jadro. Viete si ale predstavit variantu, ze by si koalicia neprivlastnila zelenu agendu a volby by vyhrali Zeleni??? Ak by dnes bola premierka Annalena Baerbock, co fakt realne hrozilo, este len to by ste/sme sa posrali...
06.09.2022 - 23:25:17
10
Bolo jasne ze tam lezia figuranti, ale ze sa natocia a zverejnia aj ako odchadzaju :P
Rusaci su fakt tragedi.

https://mobile.twitter.com/nevedimka123/status/1567228697492471820
07.09.2022 - 00:03:48
10
will napísal:
Pani, zase sa neplasme. Energie boli extremne lacne. Teraz zdrazeju. Pokial sme mali na n-tisicove bicykle a veci okolo toho, tak bude aj na energie. Aspon sa nimi nebude tolko plytvat.

A ked nebudu, tak bude chladnejsie. Ale nezamrzneme.


Skus tento nazor povedat do US steel.momentalne. ci dobre sa smeje a.hovori ked este pípne vyplata a ucty za elektrinu su po starom ale ono.to pride na vsetkych.
Nas blahobyt bol zalozeny na lacnych zdrojoch prevazne z Ruska, spoluprace globalnej ekonomiky, tlacenim penazi , nulovych urokov a nevyraznou klimatickou zmenou. Toto vsetko zrazu konci len stale si niekto mysli ze bez Ruska a po novom aj Ciny si v pohode bude zit ako doteraz a.nechape.mozno ze ten Vas sucasny bicykel mozno bude posledny ktory ste si v zivote kupili.
07.09.2022 - 00:29:20
02
double kto bude na tom horsie, nase zoskupenie,a ci russacke?


tragedi :D :D :D :D
https://domov.sme.sk/c/23001927/volby-2022-zilina-sme-rodina-kandidati.html
07.09.2022 - 02:04:30
02
hmmm všetci tu buď pracujete v súkromnej sfére, alebo v malých podnikoch, keď si myslíte, že takýmto rapídnym skokovým niekoľkonásobným zdražením energetických nosičov (elektrika, plyn, ropa, uhlie, drevo), resp. všetkých vstupných surovín do výroby, bude všetko OK, že si jednoducho, ako píše cokupit radšej "připlatíme" a pohoda, klídek, tabáček...

že to veľké firmy ustoja, takýto nárast nákladov??? len tak mimo reči, ten rast cien vstupných surovín začal už v roku 2021 a už tento rok od 1.1.2022 sa zdvihla el. energia o 100-200% pre celú výrobnú sféru a teraz nám hrozí ďaľšie skokové zdražovanie... to už jednoducho, ako firmy neustojíme... Slovalco je len predjedlo... už tento rok narobil našej firme "vrásky na čele", tieto nové avizované ceny surovín = el. energia a plyn neustojíme nijako... pre nás by to znamenalo 8% - 10% navýšenie nákladov v už tak našponovanej bilancii...

áno politici nám neklamú (akurát nám nehovoria úplnú pravdu), konkrétne taký Sulík a zástupca SPP vždy deklarovali, že naše zásobníky sú na 2/3 plné, a vykurovaciu sezónu máme pokrytú... (realita je taká, že 2/3 sú síce plné, ale nie všetok plyn v tých zásobníkoch aj patrí SR)

dôležité je to slovné spojenie "vykurovacia sezóna", ale to platí iba za podmienky, že všetky veľké podniky: automobilky, subdodávatelia, strojárne, Slovnaft, ale hlavne Duslo budú odstavené od plynu!!! a vieme čo sa stane, ak také Duslo prestane na 2-3 mesiace vyrábať AdBlue? tuším na jar bola malá ochutnávka toho...

na jednej strane sa celá EU oháňa tým, že všetko je OK, zásobníky sa plnia, plyn máme, na druhej strane je realita taká, že ak sa zastaví trvalý prísun plynu z Ruska, do 1 mesiaca je veľa štátov EU na suchu, a tuším 3 štáty vrátane SR do 2 mesiacov a nebude čím ani kúriť, ani z čoho vyrábať... také Nemecko, aj keby malo 100% zásobníkov plných (a to nemá), je v zime za 3 týždne prázdne... bez trvalého prísunu novej suroviny... (a prestaňte tu fantazírovať o tých tankeroch skvapalneného amerického plynu, že nás to zachráni), prečo asi francúzi idú naštartovať tých 50 jadrových reaktorov... lebo už vedia, že plyn do plynových elektrární v Nemecku, ak sa nič nezmení a nedohodnú sa, tak asi nebude...

Rusi potrebujú suroviny predávať a Európa ich potrebuje lacno nakupovať... na tom je to celé postavené... už teraz prestávame byť cenovo konkurencieschopný...
07.09.2022 - 07:14:09
02
Aj tak raz vsetci zomrieme… :)
07.09.2022 - 07:23:19
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up