www.azquotes.com
04.09.2022 - 10:57:17
011
Pls aky povrch je medzi cervenym kamenom - fugelkou a hubalovou ? Da sa to prejst na cestaku ako zo zochovej na hubalovu?
04.09.2022 - 12:25:59
00
Tomas11 napísal:

Dobry prvy krok, teraz to este dostat z papiera aj do tovjho spravania.

Tak ci onak, si v blackliste, tento prispevok som otvoril len pre pripad, ze by si nahodou chcel nieco korigovat. Pripadne vysvetlit o co ta vedie k tvojmu vemi osvietenemu pohladu na mna. Kazdemu treba dat moznost sa opravit, ludia su omylny. Ja tiez a vela krat som tu napisal, ze som sa mylil. Ale z principu nebudem diskutovat s niekym co sa uchyluje k osobnym utokom a posudzovaniu diskutujucich. To je vyplytvany cas. Dalej sa uz nemusis unuvat reagovat, klikat to nebudem.
04.09.2022 - 12:47:39
00
scarinko napísal:
Pls aky povrch je medzi cervenym kamenom - fugelkou a hubalovou ? Da sa to prejst na cestaku ako zo zochovej na hubalovu?


Po Fugelku asfalt, dalej na Hubalku uz s cestakom nie. Este tak mozno s gravelom a gravel plastami.
04.09.2022 - 12:52:30
10
Trojstrom zaznamenal za minuly tyzden vyrazny upgrade. Kto nebol urcite odporucam pozriet, vsetko je rolovatelne skoky su upravene, aby boli bezpecnejsie a maju uz aj vybudovane doskoky luxusnych rozmerov, nie na plocho ci protikopca. Klopky rozsirene, uz nemozu byt nikomu uzke. Kto uz to isiel v minulosti a pacilo sa mu, teraz bude v extaze. Zase ma BA MK modry flowtrail. ^_^ :rock:
priklad za vsetky :
pred: ep1.pinkbike.org
po: ep1.pinkbike.org
04.09.2022 - 14:38:28
02
Kenai napísal:
Dobry prvy krok, teraz to este dostat z papiera aj do tovjho spravania.

Tak ci onak, si v blackliste, tento prispevok som otvoril len pre pripad, ze by si nahodou chcel nieco korigovat. Pripadne vysvetlit o co ta vedie k tvojmu vemi osvietenemu pohladu na mna. Kazdemu treba dat moznost sa opravit, ludia su omylny. Ja tiez a vela krat som tu napisal, ze som sa mylil. Ale z principu nebudem diskutovat s niekym co sa uchyluje k osobnym utokom a posudzovaniu diskutujucich. To je vyplytvany cas. Dalej sa uz nemusis unuvat reagovat, klikat to nebudem.


Človeče, s tebou je to ozaj ťažké.
Čo ma vedie k tomu osvietenému pohľadu na teba som vysvetlil už vyššie - tváriš sa (minimálne v tejto diskusii) ako keby by si všetko vedel najlepšie. Už len tá tvoja formulácia o pár príspevkov vyššie Ucit nieco ludi co sa chcu len zabavat, je dalsia chyba. dáva tušiť, koľko si toho o sebe myslíš... Bez urážky, ale obrazne povedané, dvakrát si sa spustil z kopca a videl si pár videí a tu chceš učiť ľudí, ktorí majú nezriedka desiatky rokov skúseností? To predsa nemôžeš myslieť vážne.

Ja aj iní sme sa ti tu už dlhšie a diplomatickejšie snažili vysvetliť, že to trochu preháňaš, no nemalo to žiadny efekt. Stále sme boli my tí nechápaví, neschopní zadefinovať si pojmy a ty si všetko vedel najlepšie. Ozaj to už inak nešlo, než ti to napísať priamo. A to som rozhodne z tých, ktorí sa k takýmto deterministickým záverom uchyľujú len veľmi zriedka. Nie je to hlúposť ani arogancia a dokonca to nebolo myslené ani ako urážka, čo by malo byť dostatočne jasné z druhého odseku toho príspevku. Bola to len snaha trochu ti otvoriť oči, no podľa všetkého sa minula účinku. Ak má byť niekto z nás dvoch arogantný, tak som naozaj bez urážky veľmi silno presvedčený a veľmi pravdepodobne mi dajú za pravdu aj ostatní diskutujúci, že k tomu máš výrazne bližšie ty.

Jeden z najlepších prednášajúcich, ktorých som mal na vysokej škole nám hneď na prvej prednáške povedal (a to bol ako bývalý dekan Mat-Fyzu voči nám prvákom na FMUK vo výrazne inej pozícii, než si ty voči ostatným diskutujucim v tomto fóre) že predmet, ktorý prednáša nie je zďaleka čiernobiely. Že teda prednáša len svoje názory na vec a je otvorený akejkoľvek diskusii. A v tom je jeho veľkosť, že aj keď je to docent s naozaj dlhoročnou praxou, je ochotný diskutovať (a aj reálne diskutoval) aj s 18 ročnými takmer deťmi. Aj ja som sa s tebou snažil diskutovať slušne a všetko ti povysvetľovať. Opäť, samozrejme, podľa vzoru pána docenta len ako to vidím ja, no tiež aj väčšina ostatných bikerov. Keď si ale potom v ďalšom príspevku znova "nahodil formu" v štýle ostatní tomu nerozumejú, pretože sa ani len na definícii nedohodnú, už som to nevydržal a dal som ti vedieť, že veci sa majú skôr trochu inak. Opäť je to, samozrejme, len môj názor, ale na základe reakcií na príspevok myslím si dosť silno podporený aj ostatnými.

Ak chceš diskutovať, nech sa páči, ja proti tebe (ako som už písal vyššie) nič nemám, no ten tvoj extrémne sebavedomý prejav mi veru veľmi sympatický nie je.
04.09.2022 - 17:12:39
111
Kenai napísal:
Neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Ale je to asi ako ked prides do pohostinstva v Hornom Vyplachu a zacnes im vysvetlovat ako sa stavia dom. Kazdy je murar, kazdy je obkladac, kazdy elektrikar kazdy vie co je najlepsie, akurat maju domy na krivo, el. pripojku prichytenu o drvenny tram na streche bleskozvod netreba, Ved my sme to tak vzdy robili. Jazyk sa im mota od piva s borovickou, ale instante ti tuzia dat cez palulu lebo... no len oni vedia co a ako.

Tvoj prispevok hovori ovela viac o tebe nez o mne. Vycitas mi, ze si neuznam chybu a pritom vypustis taketo nieco. Ako keby si mal gloriolu na hlave a patent na pravdu. Tragikomicke. :facepalm:

Ano, mylil som sa v tom, ze som myslel, ze na net chodite aby ste sa nieco dozvedeli. Ucit nieco ludi co sa chcu len zabavat, je dalsia chyba. Robim to len pre to, ze sa mi pravidelne stava, ze mi niekto napise do SS, ze nasiel moj prisevok s pred n mesiacov velmi pomohol a ze sa pyta tu, lebo neche spustit flame. Tak daleko je to s monotematickostou tohto fora a s pochlebovanim "autoritam".
Tomas11 Tak si tu zi ako do teraz. a pls. daj si ma do nepriatelov a dalej na mna nereguj. Zariadim sa rovnako. Dalej sa s tebou zapodievat nebudem, uspesne si ma presvedcil, ze to nema vyznam. Hlupost som tolerovat zvyknuty, ale aroganciu tolerovat nebudem.


Igor, si to ty ?

BTW mozno aj v tom hornom vyplachu maju taku tabulku, videl som je velakrat - "Kibic drz hubu"
04.09.2022 - 19:45:46
00
user_id napísal:
Po Fugelku asfalt, dalej na Hubalku uz s cestakom nie. Este tak mozno s gravelom a gravel plastami.


Dnes som tadial isiel cestakom.. od Hubalovej to ide dole kopcom, takze to nie je take zle.. mam sice podhustene bezdusaky, ale boli sme traja a parťaci to išli na galuskách a nikto nenariekal... ale opacne od Fugelky hore kopcom by sa mi to teda nechcelo ist na cestnych plaštoch
04.09.2022 - 20:51:06
01
Tak praveze to mi pride schodnejsie, hore sa ide pomaly.
04.09.2022 - 21:03:06
00
miidlo Tak partaci asi nechceli byt za babovky :lol:
Stale plati, ze tadial by som nikoho na cestaku neposielal. Radsej z Hubalky na Zosku.
04.09.2022 - 21:31:58
00
https://maps.app.goo.gl/bsbrC5xK7VZb8CUE7
Takto vyzerá celá cesta? Bo takto to vyzerá aj zhora na hubalke, smerom hore by to mohlo byť ok, asi pôjdem skusit 🙂
04.09.2022 - 21:46:08
00
To je na nic. Ty mas inu mierku na tieto veci ?
Ty by si siel na reaktore kludne aj cerovku ?
Ja si to otestujem sam na graveli s 32mm gp5000 tl
04.09.2022 - 21:48:15
00
Tak som si dnes spravil vylet do BA vlakom. Z hl. stanice hore na Kamzik a odtial cez Krive jarky, Krasnansky, Vydricu na Maly Slavin. Potom prvu cast Cerovky, cez Trojstrom na Klanec a spat na hl. stanicu.
Krive jarky super trailik, vsetky gapy skakatelne (tak akurat velke), “wall ride” okolo velkej jamy na paradu, klopky super. Fakt ma ten trail bavil. scarinko, neviem ci som siel spravne, lebo ziadnu strmsiu cast som si na traili nevsimol 🤷‍♂️
Krasnansky tiez super, bavia ma taketo lesne cesticky.
Cerovka od Maleho Slavina na paradu, tymto smerom som ju este nesiel, krasne to ubiehalo, niekedy som mal pocit, ze som viac vo vzduchu ako na zemi.
Trojstrom tiez fajn trailik s cerstvo shapovanymi klopkami (mal som pocit, ze sme tade isli prvi po shape). Nemam proti tomu trailu nic, fakt bol zabavny, ale je pre mna uplne od ruky, takze to bolo prvy a zaroven aj posledny prejazd po nom. Kenai, aj ked sa mi ten trail pacil, tak mi uplne unika, preco ho tak chvalis. Klopky boli fajn, ale skoky, ehm, vlastne tie krtince veru slabota a podla mna sa tam neda nic naucit. Isli sme to na oci, bez zastavky, ale prelietavali sme vsetko (teda tych par, co tam je). Najhorsi je nezmyselne vysoky odpal na stepupe? pred klopkou, obaja sme mali co robit, aby sme nedoskocili az za klopku. Este raz, fajn trail, ale urcite nie prilis vhodny na ucenie sa skakania.
Klanec, to bola ceresnicka na torte. Tolko gapov (a nie extremne dlhych) som na jednom malom mieste este nevidel. Fakt uzasna jump zona, pre mierne pokrocilych idealna na ucenie a posuvanie latky. Klobuk dolu, jednoducho parada.

Sorry, ja na vyjazdoch nefotim, takze ziadne fotky 🤷‍♂️
04.09.2022 - 22:04:42
07
scarinko napísal:
To je na nic. Ty mas inu mierku na tieto veci ?
Ty by si siel na reaktore kludne aj cerovku ?
Ja si to otestujem sam na graveli s 32mm gp5000 tl

Tak daj info potom ak to skôr pôjdeš, díky...
04.09.2022 - 22:15:13
01
clxno1 Tak pre niekoho moze byt zaver Krivych jarkov v tych zakrutach strmsi. Ja som este rozmyslal ci aspon niekto z tych co to pisali nezbehli mimo trail, lebo z TKJ sa da napojit na taku vyjazdenu strminku.
04.09.2022 - 22:17:25
00
keyboard_arrow_up