:u: :sun:
thumb_up0thumb_down
25.07.2022 - 14:52:40
01
Nuz budem sa pytat kym mi niekto neda odpoved, alebo nebude jasne, ze tieto zasadne otazky su umyslene nezopdpovedane v mediach.
1. Je tam platny zakaz vjazdu? Je osadeny z oboch stran ?
2. Isli cyklisti pri pravom okraji vozovky za sebou?
3. Bola dostatocna udrzba komunikacie (zarastene krajnice, konare v ceste braniace vo vyhlade, vytlky) ? Ak sa jedna o verejnu komunikaciu.
4. Toxikologia cyklistov ?
5. Mali cyklisti prilby ?

Mimochodom o kolkych pripadoch nehod viete kde vysiel clanok nasledujuci den popisujuci ako UDAJNE doslo k nehode. A ten je plny emocnych dristov a vyhyba sa akejkolvek overitelnej informacii o nehode. Ved prebieha vysetrovanie, tu sa jedna o marenie vysetrovania minimalne ak to nebolo priamo na politicku objednavku. :puke:
26.07.2022 - 12:07:26
00
Mna viac ako k3naiova retorika udivuje, ze na neho niekto este reaguje. Vela volneho casu asi.
26.07.2022 - 12:16:46
06
Včera som bol na CS Slovnaft na Pristavnej ulici v BA. Prišiel taxikár, neviem už či si šiel niečo len kúpiť alebo natankovat, ale čo urobil potom...

Vycuval od tankovacich stojanov, dal to do protismeru pekne po Pristavnej (v odbocovacom pruhu k CS) a zabocil na vedľajšiu ulicu do umyvarky. Mal šťastie, že v tom momente nešlo nič oproti, resp. na pumpu...

Prílohy:

B32C4DC2-AEF3-4C21-BFE7-4F4FDF152FE5.jpeg
B32C4DC2-AEF3-4C21-BFE7-4F4FDF152FE5.jpeg 131.63 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2022 - 12:37:08
00
Ja ze aky lacny benzin a to sklamanie po skrolovani dole...ze ide len o stary zaber z Google Streetview :-D
26.07.2022 - 12:40:55
010
misoR napísal:
Včera som bol na CS Slovnaft na Pristavnej ulici v BA. Prišiel taxikár, neviem už či si šiel niečo len kúpiť alebo natankovat, ale čo urobil potom...

Vycuval od tankovacich stojanov, dal to do protismeru pekne po Pristavnej (v odbocovacom pruhu k CS) a zabocil na vedľajšiu ulicu do umyvarky. Mal šťastie, že v tom momente nešlo nič oproti, resp. na pumpu...


Asi zabudol ze nesedi na bicykli. :lol:


Naposledy upravil Kenai dňa 26.07.2022 - 13:00:03, celkovo upravené 1 krát.

26.07.2022 - 12:43:23
00
och kde sú tie časy keď som nadával na vysokú cenu LPG 0,75€/ liter
26.07.2022 - 12:54:41
00
Kenai napísal:
Asi zabudol ze nesedi na bicykly. :lol:


dobre vidím? :tmi:
26.07.2022 - 12:55:10
10
..chyba mu tam g miesto k 😆
26.07.2022 - 12:59:02
03
juju_pepe napísal:
Mna viac ako k3naiova retorika udivuje, ze na neho niekto este reaguje. Vela volneho casu asi.

Ale málokedy píše úplne od veci. Celý jeho problém je, že je proti škatulkovaniu vodič/preživší = vinník a cyklista/zosnulý = obeť. Ja som tiež ako cyklista urobil pár blbostí. Ako dieťa napr. vletel pod kolesá do zákazu vjazdu. V dospelosti zas som nabúral do auta - čo našťastie si odniesla len kľúčna kosť a poistka vyplatila opravu auta, dokonca sme sa aj s policajtom dohodli že to nebola dopravná nehoda, hoc som sa zranil. Keby som neprežil, tak verím tomu, že vodiči budú roznesený. Podobne ako šofér auta som urobil pár blbostí, prípadne urobili blbosti cyklisti/chodci voči mne ako vodičovi auta.
26.07.2022 - 13:00:08
12
misoR napísal:
Včera som bol na CS Slovnaft na Pristavnej ulici v BA. Prišiel taxikár, neviem už či si šiel niečo len kúpiť alebo natankovat, ale čo urobil potom...

Vycuval od tankovacich stojanov, dal to do protismeru pekne po Pristavnej (v odbocovacom pruhu k CS) a zabocil na vedľajšiu ulicu do umyvarky. Mal šťastie, že v tom momente nešlo nič oproti, resp. na pumpu...


Dodám ešte, že na obrázku je aj značka zákaz vjazdu, ktorá je na pruhovanom stojane (tyčke) za totemom s cenami.
26.07.2022 - 13:03:35
00
To čo začalo po covide jazdiť na cestách ako služba Taxi vo forme Bolťákov a podobne, je snáď najväčší šoférsky odpad, od kedy vznikol motorizmus.
Celý ten blok sa dá obísť po Súkenníckej, Alešovej a späť k umyvárke po Votrubovej. Ale to by musel byť za volantom niekto s inteligenciou a zodpovednosťou aj za iných. Slovo predvídavosť v jeho myšlienkových pochodoch nenájde pri pitve ani Jesénius.
26.07.2022 - 13:09:23
04
Celkovo korona doprave nepomohla. Veľa ľudí, čo roky nešoférovalo si kúpilo autá a začalo jazdiť, lebo MHD nie je bezpečná. Taká istá situácia je aj pri cyklistoch, kde sa stáva cyklistika populárnejšia, len schopnosti a dopravné vedomosti cyklistov výrazne začínajú zaostávať. Keďže nikto od nich nepožaduje nejakú skúšku, tak hocikto sa môže vydať na cesty. Dokonca v poslednom čase keď si čítam komentáre sa začínajú vo veľkom množiť názory, že však šofér auta má vodičák, teda má poznať predpisy. Cyklista vodičák nepotrebuje, preto sa nemal kde naučiť predpisy a preto by vodiči mali chápať, že cyklisti, chodci, kolobežky dodržiavať predpisy proste nebudú. Svoje čiastočne robia aj médiá, ktoré to prezentujú, že vodič auta je zodpovedný za všetkých okolo, musí predvídať, byť ohľaduplný, div aby nemal vešteckú guľu atď a o ostatných účastníkoch, či už chodcoch, cyklistoch a kolobežkároch sa mlčí, že aj oni majú nejaké pravidlá povinnosti a Polícia SR ich vo veľkej miere ignoruje. Je to celospoločenský problém.
26.07.2022 - 14:31:04
01
JOLI, ale v tomto prípade zbytočne spomínaš bolt, lebo tento bol normálny taxikár so žltým svetlom taxi na streche. Jeden z tých, čo sa bijú do hrude, ako im bolt/Uber berie robotu. No ani sa nečudujem v niektorých prípadoch.

Samozrejme, v každej skupine sa nájde nejaká množina idiotov.
26.07.2022 - 14:58:46
00
zmysel jeho komentara je, ze sa zmenila skupina ludi ktora sa tymto zivi a momentom ktory to sposobil bolo uvolnenie legislativy v reakcii na uberizaciu ...
26.07.2022 - 15:04:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up