Ako? Je to selfsupported zavod. To ze nemas mat ludi co ta pocas preteku nasleduju tam vyslovene napisane nie je ale isto tam nie je plno dalsich veci ktore spadaju do toho selfsupported. Organizator rodinku dokumentujucu jeho jazdu povazuje za podporu, pretekar si mysli ze je to ok. Dohodli si vopred nejake pravidla a tie nedodrzali, bez ohladu na to ci o fotogravovi a kameramanke pretekar vedel alebo nie.
Skutocne sa ale velmi tazko hodnoti aky vplyv tam jeho kamarat s rodinou na pretekara ma. Takyto pretek musi byt proste brutal, na hranici fyzickych i psychyckych moznosti. Si co najviac na bajku, cca 300-500km denne, na zaciatku dal cez 600km nonstop, k tomu spis len 3 hodiny denne. Osobne som mal halusky uz po dvoch dnoch jazdy, ked som medzi nimi "spal" 4h otravovany hmyzom kdesi na luke a druhy den tahal nonstop 300km aj s terenom a vyslapmi. Za svitania som videl zajace a srnky ale ja som ich videl farebne, zajaca ktory pri prebehnuti mi cez cestu mal za sebou duhu ako nyan cat, zelenu srnku ktora skocila asi 30m. A to sa potom clovek k niecomu upne a ide si zatym, slape sa mu potom lepsie a lahsie prekonava krizu. Mne staci uplna malickost ako napriklad vediet ze o par sto km budem prechadzat nejakym zaujimavym miestom. Alebo rozmyslas co komu povies, ze si vopred predstavujes nejaky rozhovor ci si ides len za tym ze sa tesis na to az niekoho uvidis. Takze si viem predstavit ze by sa mi islo lepsie ak by som vedel ze tam niekde je so mnou skupina ludi, ak by sa predomnou skryvali tak by som sa zamestnaval ich hladanim. Alebo klasika, pri behu, na turistike a podobne, ja to mam na skialpoch ked slapem zlab s lyzami na chrbte, ze si poviem ze pojdem nonstop tam po tu skalu a tam si dam pauzu. A takto si dam cestou dve-tri pauzy a mam tym padom nejaky mensi ciel za ktorym idem. Viem si teda predstavit kuskovat tu trasu aj podla toho kde stretnem ten team. Samozrejme to co tam predviedol a s akymi problemami sa tam stretol je urcite extremny vykon.
Fotky a videa robil lebo ho to zcasti asi zivy, pise knihy, robi prednasky. Ak by ale isiel v tom duchu selfsupported tak si k tomu dokumentaciu robi sam a bolo by uplne bez problemov ak by daval fotak niekomu koho stretne nahodou cestou. V novom rocniku toto uz budu mat urcite v pravidlach podchytene.
22.07.2022 - 12:35:05
00
Lenže on vraví že po upozornení sa fotograf schovával a sám závodnik o ňom nevedel. Čiže zavodnil nemohol mat pocit , že tam niekto blízky s ním je .Pulman nie je typ ktorý potrebuje podvádzať. Ako píšeš živí ho to a preto šiel na ten maraton ako na X iných kde problém nebol . Lenže závisť je bežná vlastnosť . Už len na tunajších maratónoch kde jazdia pracujúci hobici sa hovorí že “sypú “ a pritom je za tým obrovské množstvo odriekania a driny.
22.07.2022 - 23:00:56
00
OMG Kamarát mu povedal, že sa bude schovávať a on mal zrazu pocit, že o ňom nevie...
22.07.2022 - 23:43:59
00
konkurencia petoh, ale na vyskove metre :D
https://www.strava.com/athletes/11724379#interval?interval=202229&interval_type=week&chart_type=miles&year_offset=0
25.07.2022 - 20:23:03
00
ona dava strasne. a kazdy den. uplny masaker.
25.07.2022 - 20:36:36
00
Podobne https://www.strava.com/athletes/horvth_peter
25.07.2022 - 20:43:06
00
Casso napísal:


A teraz mi prid ocistit ogrcany displej.
25.07.2022 - 20:46:27
02
slavomirk napísal:

Uz zacal k 170km denne davat aj 3000 vyskovych?
25.07.2022 - 21:26:31
02
Tuto tu uz osadenstvo rozoberalo, nic nove. Celkom vystraha, kam sa da dopracovat, ked ma clovek ciel,zalubu, posadnutost....a nevidi okolo.

Edit: a ani nema niekoho, kto ho/ju vie zdravo 'zatriast'
25.07.2022 - 22:35:45
05
To by ma nebavilo ani keby som vyhral eurojackpot . Na strave sú aj väčší “borci “ s nájazdom 400km denne . Dávnejšie som sledoval babu čo dal za mesiac viac ako ja za rok.
26.07.2022 - 09:15:53
00
A vám sa to zdá normálne, že tí ľudia nemajú iný zmysel života iba bike? Je to skôr smutné ako obdivuhodné.
26.07.2022 - 11:19:10
09
To je vec pohľadu . Pre neho zrejme áno , pre mna absolútne nie. Veď nik ich nenúti . Či je to vyslobodenie , katarzia alebo radosť je na nich . Do iste miery je to na obdiv. Zas sú ľudia čo dokážu sedieť hodiny v krčme alebo nezmyselne žiť .
26.07.2022 - 11:24:00
00
Kazdy je predsa strojcom vlastneho stastia/zmyslu zivota a vsetko je v poriadku pokial tym neublizuju druhym (Moje zdesenie zo zjavu pani de Col je len mojim problemom :lol:)
26.07.2022 - 11:24:59
00
Je jasne ze to uz je z podobneho sudka ako anorexia/bulimia = diagnozy pre odbornika. Zaujimave je to z pohladu co az ludske telo dokaze. Zdrave to nie je a doma by to chcel mat malokto (ja urcite nie).
26.07.2022 - 11:27:59
00
Všimnite si na STRAVA, že jazdí celý rok stále to isté, tú istú trasu dokola. Takže normálne to nie je. Niečo si tým kompenzuje, prípadne sa tam vracia kvôli niečomu, čo sa možno stalo... Je mi to v podstate úplne jedno, len to vôbec nepokladám za obdivuhodné. Keby jazdila tie km po svete a vždy niečo nové ukázala, trasy, prírodu, zážitky a napríklad písala o tom, motivovala decká k cyklistike a podobne, klobúk dole. Ale toto je choroba, nič viac podľa mňa. Takže je to smutné. Ale ako bolo povedané, každý je strojcom svojho šťastia...
26.07.2022 - 13:50:17
03
keyboard_arrow_up