Myslím, že to by mal riešiť GP.
21.07.2022 - 13:49:43
00
Rachela Tazko mi reagovat lebo sa dotikas velmi vela bodov ktore by boli na zvlast diskusiu ako si sam napisal. Pritom pises ze na nu nemas cas co chapem. Tak skusim len strucne.
Dakujem za reakciu, vazim si to.
Cela cast tvojho prispevku venovana diskusi na internete je uplne sprava a suhlasim s tebou. Citim z toho zaver ze to povazujes za zabity cas, co asi naozaj je. Lenze bohuzial je to dnes jedina forma diskusie ktora masovo prebieha. Pre nedostatok lepsich nastrojov a politickej podpory to stale povazujem za najlepsi sposob ako posunut masovu verejnu mienku niekam. Aj za cenu, ze ma za to raz upalia na hranici.

O mojich zaveroch z diskusie. Ano ak nikto nepoda argument suhlasi. Kto mlci ten sveci je velmi stara mudrost. Je ireleventne ak ma niekto uzasny napad a riesenie problemu ak si ho necha pre seba. Je to hodne toho isteho ako keby ho nemal, bez ohladu na to ake ma na to dovody.

Kto si ty?
je najzhubnejsia myslienka rozsirena v spolocnosti. Ludia pocuvaju ludi co su niketo, ale nepocuvaju tych co maju co povedat. Kam to spolocnost doviedlo vidis sam. Preco je tomu tak by bolo na dalsiu n stranovu diskusiu pocinajuc skolstvom, vychovou ... Ale aby som ti odpovedal. Som uplne nikto . Nikto co ma technicke myslenie a vzdelanie, v zivote skusil uz toho skutocne vela, nenecha sa zmietat emociami, ma nadpriemerne logicke uvazovanie, napriemerne IQ, milujucu manzelku, ma velmi vela casu na vzdelavanie sa, velmi vela casu na analyzovanie sveta okol seba a este aj chut ludom dohovarat a vychovavat v nadeji, ze aspon o trochiu posunie neci pohlad niekam.

Plne autonomne auta su riesenie a velmi sa mi paci, za jedinej podmienky. Budu vo vlastnictve statu alebo nejakeho prevadzkovatela. Ja budem platit akurat taxu od km. Lebo nebudem si na seba chovat klietku co so mnou urobi to o com rozhodol programator a este do nej ladovat svoje peniaze, ani ju prevadzkovat na moju zodpovednost. Sucastny stav vodic ma zodpovednost auto ma kontrolu je pre mna absolutne neakceptovatelny. Model autonomne TAXI je pre mna OK. A ano ludia budu zasa o nieco neschopnejsi, ale to je moderna evolucia tipujem. Dnes sme, z pohladu schopnosti ,najzaostalejsi zivocisny druh. Jediny co nevie prezit bez technologie ani vo sovojom prirodzenom prostredi.

PS. Skoda ze chces debatovat len s Niekym. Bolo to osviezujice reagovat na nieco co ma hlavu a patu. Ale necudujem sa ti a chepem. V sucastnej spolocnosti je to asi spravna volba. Dakujem a drz sa. Mozno zase raz az si najdes trocha casu na vyplytvanie prehodime par riadkov. Vedz ze z mojho pohladu si cas nevyplytval lebo min jednemu cloveku si urobil radost. :)
21.07.2022 - 13:55:03
01
vikino1 , ale vieme ako sa robí keď ťa šéf kontroluje a keď nie.😉
21.07.2022 - 14:06:12
00
Kenai napísal:
O mojich zaveroch z diskusie. Ano ak nikto nepoda argument suhlasi. Kto mlci ten sveci je velmi stara mudrost.

Tvoje prispevky sa ti zobrazuju ako skryte?
Ja vidim skryte vsetky tvoje (a to som dole pacik nedaval a ani ta neblokoval), takze to je strucny nazor ucastnikov diskusie na ich uroven. Trosku sebareflexie by nezaskodilo. Ja som par klikol a dalsie nemam chut ani citat, nieto este reagovat na ne.

Prílohy:

Kenai.JPG
Kenai.JPG 8.49 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2022 - 14:11:19
011
@Palo TT
To je super, ak som vyvolal emocionalnu reakciu u tolko ludi, tak asi robim nieco dobre. Tiez som rad ze si to tolko ludi precitalo aby dali palec dole. Google v nich isto hlada a nazor cloveka co nema chut si precitat iny nazor ma pramalo zaujima. Nema zmysel debatovat s niekym kto debatovat nechce, alebo nema co povedat. Dat na prispevok plaec dole je ako si zakryt oci. A preventivne ich zakryt aj ostatnym. Tak mile pstrosy kludne pokracujte. :) PS: sorry za neskoru reakciu, mne sa nezobrazuju tvoje prispevky, lebo ludi co sa uchylia k osobnym utokom mam vsetkych v nepriateloch. Dokonca aj ja viem, kde je akakolvek snaha o argumentaciu zbytocna a nadnimi som uz zlomil palicu ako nad marnymi pripadmi. Do nekostruktivneho osocovania sa stiahnut nenecham.
21.07.2022 - 19:21:22
00
btw, dávam tip:
určite je lepšie a užitočnejšie stráviť čas onanovaním, ako vypisovaním siahodlhých elaborátov, ktoré radšej nikto nečíta, aby sa nesral :)
21.07.2022 - 19:47:29
010
Pani, prejdime teda na skusenosti s vodickami. Raz mi jedna nedala prednost, ale nenabral som ju, bol som prilis pomaly.
21.07.2022 - 19:55:49
00
Kenai napísal:
...Kto mlci ten sveci je velmi stara mudrost...


Autor danej mudrosti si vsak kratko nato uvedomil svoj omyl a prisiel s jej volnym pokracovanim..."Mlcat je zlato" .
Odporuci ti 9 z 10 foristov :lol:
21.07.2022 - 21:49:34
011
V tomto prípade "celkovo 219 894 používateľov" ...
21.07.2022 - 22:42:58
03
uid napísal:
Autor danej mudrosti si vsak kratko nato uvedomil svoj omyl a prisiel s jej volnym pokracovanim..."Mlcat je zlato" .
Odporuci ti 9 z 10 foristov :lol:


Tak kto potrebuje nech si mlci a zlato sa mu iste sype na nohy z CD mechaniky. Mne nikdy o hmotne statky neslo.
ivast :-D
media.giphy.com
23.07.2022 - 12:25:15
00
Kenai sem tam fakt nieje na škodu priznať si vlastnú chybu ;)
23.07.2022 - 13:49:01
00
Tak s tym si myslim ze rohodne problem nemam. Daj si vyhladat klucove slova v mojich prispevkoch. A o akej chybe hovoris v tomto pripade ?
23.07.2022 - 13:52:22
00
Kenai, lenze ty sa tu v postate snazis obhajit neobhajitelne. Ked je niekto pablb bez EQ, nepomoze mu ani to ze sedi v SUV, ani slovickarenie, ani rozne "pravne klucky"...proste pablbom zostane. Napr ja osobne som z nasich ciest da sa povedat usiel na gravel na tie vedlajsie a rozne polnacky a tam sa citim ako tak bezpecne ( samozrejme aj tam sa snazim sam davat pozor ako to len ide ). A vysledok? Obcas sa musim presunut po "hlavnej" a tam je to doslova o zivot...ako pisem, jazdim po nich minimalne a aj tak ma tam tuto nedelu okolo obeda "lizol" podobny pablb na SUV na cca 20-30cm pri jeho rychlosti 100kmh+ medzi Hornou Vsou a krizovatkou na Oslany. Oproti islo auto a velmi dobre som ho pocul ze leti zozadu a teda vobec nemal umysel brzdit/pribrzdit ( ved sa predsa zmesti )...rychlo som sa obzrel a nezostavalo mi nic ine ako sa ihned stiahnut uplne na krajnicu ( tam kde uz asfalt ani nie je ) inak by ma tam zramoval. No a podla niektorych ludi v diskusiach jazdil dany panko velmi podobne uz niekolko rokov...a teraz je podla jeho druzky "zdrveny"...co k tomu dodat? Vies na co som si pri tom "mojom" nedelnom pablbovi spomenul? Na to mnozstvo rodiniek ktore sa idu bicyklovat a napr ich ratolesti idu pred nimi aby na ne rodicia ako tak davali pozor. A vies si predstavit co by sa mohlo stat ak by tam bola v nedelu namiesto mna nejaka takato rodinka a to dieta by sa pri otacani za seba dostalo viac do cesty namiesto toho aby sa uhlo na krajnicu? ( a ze presne toto robia deti ale aj neskusenejsi cyklisti... :/ )

Fakt ta prosim o jedno...neslovickar, nehladaj "pravne klucky", nesnaz sa obhajovat neobhajitelne. Lebo napr ja ked si spomeniem na tu nedelu, je mi este stale tak trochu nevolno z toho co sa stalo...stacila sekunda, mozno trochu ine rozhodnutie, zopar centimentrov inym smerom a domov sa uz za detmi nevratim. A preco? Lebo niekto sa "ponahlal" s vedomim ze sa "urcite zmesti"...len akosi pri tej jeho arogancii nedomyslel aku ma to jeho 2-tonove auto hybnost a energiu. Ale viem, aj on by sa potom podla vsetkeho z toho "zrutil"...
25.07.2022 - 11:29:39
317
matt Dakujem za reakciu k veci. Nie, ja sa nesnazim nikoho obhajovat. Ja len nemam rad skatulkovanie a vyvraranie predpokladov v mysleni ludi. Kde plechovkar je zly, cykllista dobry, kde ten co prezije je utocnik, ten co po strete zomrie je poskodeny, kde ten co je pekny a mily je v prave, kde je ovca chudak a vlk bestia... Chapes kam tym smerujem. Spolocnost je plna tychto mylnych predpokladov a obrovska cast populacie si to ani neuvedomuje. Ja chcem aby sa kazdy nad sebou zamyslel, prestal byt zmietany emociami a zacal pouzivat to co mu este medzi usami ostalo po dekadach gumovania z medii. Bohuzial u drvivej vacsiny ludi je jedina moznost, ako ich stimulovat cez emocie. Nikto sa nenzamysli nad situaciou kym ho bud nenaserie alebo nerozplace. Tolko k tomu o co sa tu snazim. Len o to aby ludia zacali rozmyslat.

Tvoje tvrdenia o niekoho IQ by nebolo na mieste ani keby si ho doverne poznal. Nevies co sa tam stalo a media robia vsetko co je v ich silach, aby si dostal tak skresleny obraz, ako je to len mozne. Media vzdy siria to co chcu aby si ludia mysleli, nie to co je pravda. To je pravidlo cislo 1. Teda jedine co mozes urobit, ak nechces byt ovca zmietana dezinformaciami je zistit si co najviac faktov, ktore su nebvyvratitelne, odfiltorvat vsetko co sa neda overit a analyzovat len to co ti ostane. To je to co som tu urobil. Zidne pravne klucky len fakty.

Mrzi ma tvoja skusenost, ale nevytvaraj dalsi predpoklad a mantru. Mas zlu skusenost chapem, ja ich ma mtiesz zopar aj ako vodic auta aj ako vodic nemotoroveho vozidla. Nebol som tam, nevidel som to, mam info len z jednej strany. Len kratko ti mozem povedat moju skusenost. Ako pubertiak som mal babetu a vozil som sa na nej po dedine ako ostatny chalani. Bol som mlady a sprosty. Jedneho dna som isiel ako uz ntisic krat po ulici ,kde som byval a vyzeral kamaratov, stojac na babete, ponad brany vo dvoroch. Isiel som asi 30km/h stredom cesty sirokej cca 3m. Dotiahol som to k takej dokonalosti, ze som sa pred seba pozrel mozno raz za 10sec. No a to stacilo na to aby sused o par domov dalej vytiahol auto na cestu zastavil celne oporti mne a ja som donho v tej 30 drbol. Civel som ako puk. Na stastie sa mne ani babaete ani jeho autu nic nestalo. Vynadal mi co sa do mna voslo, ja som sa ospravedlinil a isili sme kazdy po sovojm. Ale predstav si zde by som sa zabil. Nobol tam svedok a Novy Cas by hned z toho urobil vraha v aute co zraza deti. Veci nie su vzdy ako sa javia na prvy pohlad. Treba sa drzat faktov a ked nie su, treba pochybovat o vsetkom co sa neda overit.

PS: Mali prilby ? Ako dopadla toxikologia ?
25.07.2022 - 12:23:28
00
Úplne od veci, ale že úplne.
25.07.2022 - 12:55:20
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up