Ja skor hladam skusenosti ludi s nejakymi vymenami atd. To ze si niekto kupi matrac a vyhovuje mu mi az tak velmi nepomoze 😁
07.06.2022 - 00:04:31
00
Ikea pružina : po dvoch mesiacoch išla naspäť na reklamáciu - aj keď hovorili, že nás posteľ unesie, tak kecali.

Paradoxne taká tá teleshopingová značka vydržala k úplnej spokojnosti cca 9-10 rokov

Potom ďalšia pružina z miestnej fabriky - 6 mesiacov a reklamácia, uznaná a dali pevnejšiu. Váži v rozmere 180x200 asi 60 kg a nedá sa na nej späť, lebo je to 28cm vysoká tvrdá doska.

Takze teraz riešime to isté a uvažujeme o nejakej drahšej Jysk (gold 110) alebo znova ten teleshoping.
(ani za boha si nespomeniem na meno firmy)
07.06.2022 - 00:17:23
00
No hura, konecne to co potrebujem.

Mato myslis Delimano? Tiez sme uz nad tym rozmyslali. V tej ikei som tam poskakal asi na vsetkom ale tazko sudit. Nejak tazki nie sme tak nosnost asi riesit nemusim.
07.06.2022 - 00:20:43
01
Dormeo to bolo. :-) Našiel som v reklamných e-mailoch.

A teraz je to znova jeden s favoritov, keďže tak dlho fungovala ako mala a to som jej pri kúpe dával max 3 mesiace - predsa len teleshopping
07.06.2022 - 00:24:18
10
No hej delimano dormeo, jedna firma 😁
07.06.2022 - 00:27:49
00
Ja mam tiez 2 roky Dormeo matrac a som spokojny, model ktory ma 4 urovne tvrdosti podla toho ako ho pootacas. Ja preferujem co najtvrdsi. Inac ponukaju aj moznost 60 dni na vyskusanie, neviem ako presne to funguje.
07.06.2022 - 00:32:18
10
S tebou je tazko. Myslis ze spim cely zivot na jednom? Jasne ze som ho menil, predtym som mal prave to dormeo a pred nim x dalsich.
Co ti ale pomoze par plne nahodnych cyklistickych vykrikov do tmy? Na modrom koniku ci heureke ich mas stovky a zistis z nich len to, ze musis vyskusat a zistit ci a ako ti sedi.
07.06.2022 - 05:46:28
02
juju_pepe napísal:
struny budu vrzgat casom..nie?

mne nevrzgaju, ale strunak pre mňa nie je pohodlný takže pôjdem naspäť do peničiek ...
07.06.2022 - 08:03:19
00
Vymena penovych Ikea prelezanin za Segum tastickopruzinove a spokojnost. Aj v Segume sa daju matrace vyskusat, ale len na predajni. Vratenie neumoznuju. A este mam aj Ikea postel s obycajnou pruzinou a ta je super - nema tlmenie, tak sa pekne pohojdava. :)
07.06.2022 - 08:46:33
10
cokupit napísal:
S tebou je tazko. Myslis ze spim cely zivot na jednom? Jasne ze som ho menil, predtym som mal prave to dormeo a pred nim x dalsich.
Co ti ale pomoze par plne nahodnych cyklistickych vykrikov do tmy? Na modrom koniku ci heureke ich mas stovky a zistis z nich len to, ze musis vyskusat a zistit ci a ako ti sedi.

pomoze mi to to, ze mi napisu ze tam a tam umoznuju vymenu za iny od nich, inde mozem vratit komplet a vratia peniaze, inde neumoznuju, v tom obchode bol personal co sa do toho aj rozumie, hentam nebol, atd
nemusim si tieto info vyslapavat vlastnymi nohami
ucit sa na vlastnych chybaj je hlupe a drahe ked uz za to niekto raz zaplatil tak pomoze inym rovnaku chybu nespravit. To ze tomu nerozumies ma ale neprekvapuje.
07.06.2022 - 10:07:27
00
Zlaty si ked sa durdis :* hlavne sa spoliehaj na jpp, to sa potom tvoje nozicky isto nenabehaju ;)
07.06.2022 - 12:08:04
00
Ak si mal doteraz 12cm penovy, tak nic horsie asi nevymyslis :-) Minimalne tie lacnejsie penove su katastrofa. Na drahsich som nespal, ak take vobec su. Svoj penovy som prelezal za 2 mesiace (mam 78kg, cize ziadna tazka vaha). Nastastie to bola len taka docasna nudzovka, inak by som bol asi uz invalid :-) Roky spavam na pruzinovom. Nic drahe, bol sucastou lacnej postele, ale je ovela lepsi ako penovy. Isiel by som do stredne tvrdeho, tym by si nemal nic pokazit. Na vrch svojho pruzinoveho som neskor dal este asi 5cm vrchny matrac z pamatovej peny. Najskor som si myslel, ze to bude prilis makke, ale nie je. Za seba by som prilis nemenil a siel do pruzinoveho, pripadne v kombinacii s pamatovou penou. Od rozpoctu uz potom zalezi, ake prevedenie a hustota pruzin.
07.06.2022 - 12:10:44
10
Presne, pena uz z podstaty nema taku tvarovu stalost a odolnost voci "unave" ako ocelova pruzina. Najjednoduchsie pruzinove matrace s kokosovymi doskami z oboch stran su najodolnejsie voci prelezaniu a este aj celkom slusne "dychaju". Napr. takyto typ bude asi dost dlho v pohode: https://www.segum.sk/produkt/super-kokos
07.06.2022 - 12:17:27
10
no vtedy to bola taka z nudze cnost, kupili sme byt, penazi bolo kruto malo, pred tym sme spavali na takej tej vyklapacke 140cm ktora bola pruzinova a tam sa nam to nepacilo lebo to sem tam tlacilo a vrzgalo ale dnes uz su lepsie pruziny. Vtedy som bol rad ze sme kupili v ikea tie penove, mozno maju 15cm, to uz je asi jedno a nepamatam. Praveze nemaju prelezanu jamu, zcasu na cas ich otacame hore/dole, priapdne otacam na druhu stranu. Mal som aj nejaky iny penovy a ten bol do roka ako lavor v strede.
na tom HYLLESTAD co som linkol sa mi pacilo ze je sice pruzinovy ale na nich je vrstva peny a na vrchu este vrstva pamatovej peny. Malo to taky fajn feeling na tom lezat. Blbe je ze aktualne nie je dostupny.

vyklikal som v ikea guide na vyber matracu a podla nich mame mat penove

Prílohy:

ikea guide matrace.PNG
ikea guide matrace.PNG 135.56 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2022 - 13:02:58
00
Tak za maly pruzinovy tvrdsi ikeac sme svojho casu ~5-6r dozadu dali ~400€. ~rok dozadu sme ho dali zadara (za odvoz), a po dvojici, toho casu ja pod 75kg, bol uz slusne prelezany.

Momentalne sme >rok na penovom Matts, a nepozorujeme prelezanie. Ikea myslimze za tu dobu bola na tom horsie
07.06.2022 - 16:55:09
10
keyboard_arrow_up