Ako nič v zlom, ale toto už ani nie je smiešne. Nad čím sa treba zamýšľať? Bielorusko a protesty v súvislosti s voľbami sú ekvivalentom súčasnej Ukrajiny, alebo čo? Všetko nechať tak a do ničoho sa nevŕtať je nasledovaniahodný prístup? Česi nikdy nevyužili peniaze daňovníkov z iných krajín na riešenie svojich problémov? Žlté vesty boli pokojné protesty, ktoré si vôbec v ničom nezaslúžili gumoliečbu? Je Paríž a gumené projektily to isté ako Minsk s ostrými? Bolo by to vhodné upresniť, lebo tam borec namiešal témy štýlom pejsek a mačička pečou dort hadr ...

A len tak mimochodom - propaganda bola, je a bude na oboch stranách. Len sa netreba tváriť, že informovanie obyvateľov Ruska je presným zrkadlom informovania na západe (lebo jednoducho nie je). Dokonca ani zákony o tom, že nezávisle komentovať mimoriadne úspešnú špeciálnu operáciu idúcu absolútne podľa plánu s minimom obetí a pojazdnými krematóriami môže znamenať bonus 15 rokov za mrežami tam nikde nemajú ...
09.03.2022 - 21:14:28
1012
nam by sa zase nieco zislo z ruska. nejaky tvrdsi trest pre nasich proruskych kazatelov. napachali rovnake skody ako letecka puma
09.03.2022 - 21:29:51
02
Toto je výsledok RU troll fabriky, ktorá tu operuje roky a ako vidno veľmi úspešne, je mi z toho zle.
09.03.2022 - 21:39:36
06
ako som tu už raz napísal, základom života v rusku je korupcia, od úplného spodku až po samý vrchol, to je aj dôvod stavu ich armády,
ale ich je mnogo a mnogo .... ľudský život tam nemá žiadnu cenu a ukrajincov, vždy brali ako ešte niečo menej - viď ukrajinský hladomor aj teraz ich nemajú problém masakrovať
a toto ide niekto obdivovať :puke:
09.03.2022 - 21:52:56
02
toto je naozaj perfektna prednaska, odorucam pozriet a vypocut. prednaska trva 1:25 hod a potom nasleduju otazky.

thumb_up0thumb_down
09.03.2022 - 21:53:44
12
Tomas-O napísal:
Výpadok prúdu v jadrovej elektrárni v Černobyli nemá zásadný vplyv na bezpečnosť, uviedla Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu.
„Tepelná záťaž bazénu skladu vyhoreného paliva a objem chladiacej vody v jadrovej elektrárni Černobyľ je dostatočný na efektívny odvod tepla bez potreby elektrického napájania,“

Zdroj: The Guardian
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: vacsiu somarinu som jakziv necital a nepocul.... toto ludia ani necitajte a neverte tomu,to musia pisat pekari a maliari snad
si pozrite zaznamy Fukushimy ako im tam "svacol" vodikom vybuchujuci sklad vyhoreneho paliva :tmi: kriste a pane,zaklady atomovej fyziky a materialoveho inzinierstva a chemie. Kde sme sa to paneboze dostali


Naposledy upravil canopus dňa 09.03.2022 - 22:06:01, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2022 - 22:02:39
00
Tesak napísal:
este pred agresiou na Ukraine... len pocuvat.... zamysliet sa....
a predtym jak ma pojdete sudit..... nepaci sa mi co robi Putin....ale ....bol som zobrat maleho chlapca z hranic k sestre do BA(1570km s km v robote a 25 hodin ze som bol na nohach, v aute), .... a asi pojdem cez vikend zaviest lieky na leukemiu nejakej pani, ktora ich nemoze dostat.... je to mama zeninej kolegine.... pojdem 200km do Ukrainy, Cerveny kriz je mimo a co?.... nikomu som neublizil, pojdem a pomozem a vratim sa.....
btw. hovori sa o ruskej propagande...... zapadna propaganda nieje?.......
https://www.facebook.com/tomas.bergmann.526/videos/326597639521907


Môj názor na súčasné dianie som myslím dal doteraz dostatočne jasne najavo, nezahlcujem to tu desiatkami príspevkov denne, ale sem tam sa objaví niečo, na čo reagovať treba. Tesak, nepoznáme sa, ale z obsahu Tvojich starších príspevkov som mal dojem, že okrem toho, že sme rovesníci, si aj v pohode, Tvoje príspevky nezvykli byť skryté, netáral si do vetra, preto vlastne reagujem, skrytý príspevok od Teba ma prekvapil.

Nevidím dôvod, prečo by Ťa mal za pomoc niekto z nás súdiť, či dokonca odsudzovať. Robíš viac, ako 90% z nás, za to Ti patrí rešpekt a vďaka. Propaganda bola pred vojnou, je aj počas vojny, a bude aj po vojne, myslím tým nielen klasickú názorovú propagandu, ale propagandu zo všetkých smerov, od všetkých zainteresovaných. Ale Rusko, či nebodaj Bielorusko sa v povahe svojej propagandy dostali na úplne inú úroveň, typickú pre totalitné, či minimálne silne autoritárske spoločnosti. V Rusku propaganda, okrem bezprecedentných sankcií proti občanom, doslova prevalcovala denný život ľudí, a hlavne zatlačila do úzadia ekonomické otázky, ktoré Rusko malo riešiť a neriešilo už dávno pred vojenskou agresiou.

Pozrel som si video Jaroslava Foldynu. Ak chceš len zbežne vedieť, o koho ide, nech sa páči :
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nocni-vlci-2021-jaroslav-foldyna-rusko_2105051322_ako
https://www.lidovky.cz/domov/kdo-je-mistopredseda-cssd-foldyna-srbsky-ranar-ktery-neda-dopustit-na-zemana-a-rusko.A180510_092003_ln_domov_jho

Je to prvotriedny politický prospechár, akonáhle videl a predvídal úpadok ČSSD, preskočil ako správny ľavičiar k radikálovi Okamurovi do SPD. V prejave sa sám chytil do pasce, keď spomínal, že nemáme iným krajinám vnucovať predstavy o západnej demokracii. WTF ? Veď nikto nemiluje výdobytky kapitalizmu a západnej demokracie viac, ako Rusi :D. Počnúc autami, Colou a McDonaldom, a končiac dovolenkami na Mauríciu, v Aspene, či vo Švajčiarsku. Len tak mimochodom, to mi pripomína farizejstvo poniektorých iných bojovníkov za skromný ľavicový život. Rusi si tú demokraciu naordinovali sami, a teraz sú prekvapení, keď nemôžu naplno užívať jej výdobytky. Vo svojej schizofrénii idú tak ďaleko, že šomrú nad zavretým mekáčom, ale zároveň 70% z nich podporuje Vladimíra Vladimíroviča. Sú veľmi zahľadení do seba, viac sa starajú o svoje problémy, ako o problémy, ktoré prináša ruská agresia na Ukrajine. Aj takto sa treba možno zamyslieť, ak hovoríme o propagande.

Prajem Ti šťastnú a bezproblémovú cestu. Ja by som to nedal, úprimne priznávam.
09.03.2022 - 22:05:19
512
Tesak napísal:
este pred agresiou na Ukraine... len pocuvat.... zamysliet sa....
a predtym jak ma pojdete sudit..... nepaci sa mi co robi Putin....ale ....bol som zobrat maleho chlapca z hranic k sestre do BA(1570km s km v robote a 25 hodin ze som bol na nohach, v aute), .... a asi pojdem cez vikend zaviest lieky na leukemiu nejakej pani, ktora ich nemoze dostat.... je to mama zeninej kolegine.... pojdem 200km do Ukrainy, Cerveny kriz je mimo a co?.... nikomu som neublizil, pojdem a pomozem a vratim sa.....
btw. hovori sa o ruskej propagande...... zapadna propaganda nieje?.......
https://www.facebook.com/tomas.bergmann.526/videos/326597639521907


Majú snáď západné štáty zriadených trolov aby vymyvali mozgy jednoduchým ľuďom na fb a iných pochybných médiách? Lebo ja som nič také ešte nepočul. Na západe máš možnosť si vybrať z množstva názorov. Dá sa to v Rusku?

BTW Ruská propaganda je jasne zdokumentovateľná snaha ovplyvňovať verejnú mienku iných štátov, napr. aj v suvislosti s Brexitom a pod. A propaguje sa to výmyslami...

Však ku*va nech sa všetci kritici západu odsťahujú do Ruska. Prečo idú pracovať Slováci na západ a potom naň pič*jú ako choré vrany. Tak treba ísť vytriezvieť na matičku Rus...
09.03.2022 - 22:09:27
08
Srsen napísal:
Toto je výsledok RU troll fabriky, ktorá tu operuje roky a ako vidno veľmi úspešne, je mi z toho zle.


Už ma zatiahli do nenavistnej protikremelskej politiky v téme o autickach. Dovolil som si názor na rusky tereňák niva … veru sú všade 😂
09.03.2022 - 22:10:07
01
ennio napísal:
toto je naozaj perfektna prednaska, odorucam pozriet a vypocut. prednaska trva 1:25 hod a potom nasleduju otazky.

thumb_up0thumb_down

uz to tu niekto daval, tusim matt. je to naozaj putave
09.03.2022 - 22:13:37
03
stale nepisu,kolko tam je paliva,ake stare palivo...... ach jaj
09.03.2022 - 22:15:57
00
nuž martin-baker je o inom.blbo sa lieta bez krídel a bez padáku.
https://twitter.com/andrewofpolesia/status/1501521662063357957?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1501523365311533059%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fecho24.cz%2Fa%2FSpj9p%2Fruska-armada-ma-potize-se-zasobovanim-a-prepravou-prilis-spolehala-na-zeleznici
09.03.2022 - 22:25:04
00
to Tesak - viem, že je človek s veľkým Č, veľakrát nezištne pomohol kadekomu tu z fóra a aj teraz, smekám klobouk, za to si ho vážim
ale je potrebné vedieť, kedy je niečo už cez určitú čiaru,
podľahnúť demagógii a sústavnej manipulácii je v tuzemsku zdá sa ľahké
edit -ale rozhodujú činy a nie slová, aspoň u mňa
09.03.2022 - 22:28:33
08
nimm_zwei napísal:
uz to tu niekto daval, tusim matt. je to naozaj putave


No, uz som link na toto video stihol rozposlat snad vsetkym znamym a vacsina ( vratane mna ) priznala ze mala len chabe znalosti o "stave ruskej spolocnosti". Ved osobne aj ja som tu bol za "idiota" ktory pisal ze preco by Putin zautocil na Ukrajinu, ved je to uplne iracionalne...a teraz priznavam, ako velmi som sa mylil. Ono clovek sa uci cely zivot a vsetko zle je na nieco dobre ( viem ze z pohladu ukrajincov utekajucich pred vojnou by som za tuto vetu dostal mozno aj po hube )...ale aspon som si trosku nasiel cas a postudoval dejiny ako aj sucasnost Ruska.

A napriklad v tomto smere musim podakovat aj Daniel6669 za velmi dobre a hodnotne prispevky na historiu a aj aktualnu situaciu...cloveku to kazde den otvara cestu k novym poznatkom a informaciam.
09.03.2022 - 22:43:16
16
ono kto chcel, ten videl co je Putin zac - tie ritualne vrazdy oponentov sa fakt nedali prehliadnut. Ved Putin vyslovene chcel aby ludia vedeli ze to je jeho praca. Polonium, Novicok atd - to bola demonstracie jeho moci.

A Europa mu to prilis dlho tolerovala.
09.03.2022 - 22:59:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up