mirec16 napísal:

"Podle Krondaka je Rus člověk bez vůle, odevzdán osudu. „Směs nihilismu, melancholie, ukřivděnosti a zatrpklosti,“ popisuje dál. Uvádí však, že Rus je zároveň srdečný a pohostinný."

taký bol aj môj názor po návšteve Ruska niekedy v roku 2004 - bol som tam na pozvanie bývalého kolegu, býval u jeho bratranca v paneláku (v Petrohrade), chodil "maršrutkou" a popri tom oprašoval školskú ruštinu. Rusi, ktorých som nepoznal, boli naozaj takí nejakí zatrpklí a nedôverčiví, ale keď sme už čo-to popili, tak sa vedeli zmeniť na nepoznanie. :-)

Ale podobné veci som zažil asi vo všetkých postkomunistických krajinách a týkalo sa to hlavne starších, mladí už boli otvorenejší (a sebavedomejší), Chce to asi čas...
04.02.2022 - 18:07:43
02
madbugie napísal:
trošku som si dovolil poupraviť tvoje tvrdenie... a je jedno či mocensky, ideologicky, politicky, ekonomicky... a myslím si, že Rusko je niekde na chvoste tých predním menovaných... 😉

v tomto kontexte by sa dala vnímať aj včera podpísaná "zmluva", jaj vlastne nie, v mtbiker bubline sa to tak nevníma, sorry som zabudol...



Prosim, ked to uz poupravujes,tak nie takymto hulvatskym sposobom... Dopis si ich tam kľudne sam, ale nie tak, ze to vyzera na mna....

A napriklad Britania je uz par desatroci imperializmu na míle vzdialena, imho.
04.02.2022 - 18:46:06
01
Jeho musíš citovať, lebo je ešte aj slizký
04.02.2022 - 19:18:48
00
pekne-plexiksicht zvoláva na utorok večer ďalší protest,proti obrannej zmluve z USA,ktorú sám pomáhal vyrokovať-to je už iný level kretenizmu :fubar: ale aspoň sa vyfarbil,pozval okrem svojho bývalého sluhu-teplého Peťka aj fašistov,dobre vedieť-takto dopadol bývalý 3-násobný premiér :puke:
https://www.youtube.com/watch?v=QSaB-uVjP6k
05.02.2022 - 08:34:28
00
Marli napísal:
Prosim, ked to uz poupravujes,tak nie takymto hulvatskym sposobom... Dopis si ich tam kľudne sam, ale nie tak, ze to vyzera na mna....

A napriklad Britania je uz par desatroci imperializmu na míle vzdialena, imho.


jejda, tak to sa teda hlboko omlúvam, že som narušil tvoj politicky-korektný jemnocit (som zabudol, že som na politicky korektnom fóre), OK mea culpa, beriem na vedomie a nabudúce to nejako zvýrazním a označím, že toto a tamto som zmenil, aby nepadlo ani zrnko podozrenia na pôvodného autora...

a tú Britániu som tam prskol len tak z nostalgie, oni síce ako píšeš už od vojny sú v takej letargii, ale čo sa týka ekonomicko-politických sankcií, tak sa správajú ako keby im patrila 1/2 sveta (asi pozostatky z koloniálnej minulosti)

váš "slizký šaľený dežolát" Bugie ;-)

chalani, neberte ten život až tak vážne...
05.02.2022 - 08:49:30
02
tolko protestov, ved to sa Bodor nedoplati :-)
05.02.2022 - 12:15:55
01
má našporené
05.02.2022 - 12:22:02
00
najlepšie sa šporí z cudzích peňazí...
05.02.2022 - 14:04:55
01
Bugie, nic si nenarusil, len potvrdil.

Teraz znova, Britaniu som sice spomenul, ale ani nahodou ze 'od vojny' a 'v letargii'

Pohoda, o vaznych veciach vazne, o ostatnych menej. Staci neskreslovat - z nevedomosti sa obcas da akceptovat, ale umyselne a opakovane to je vizitka cloveka.
(Posledna veta je vseobecne, nie osobne, naozaj.)
05.02.2022 - 14:17:42
01
Aby ticho nebolo 😂😂

Spravodlivosť po americky :
https://blog.sme.sk/kompisova/politika/pripad-ramstein-americka-zakladna-porusujuca-medzinarodne-pravo-na-uzemi-nemecka?ref=sekciabox

https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/555260-budu-americki-vojaci-sudeni/

+
Deutsche Welle. „Například, v únoru 2003, byl unesen CIA imám v Miláně a přepraven přes Ramstein do egyptského vězení k mučení. V roce 2008 státní zástupce Zweibrückenu zastavil vyšetřování, protože nezjistila identita únosců. V Itálii byl naproti tomu ve stejném roce předchozího roku zahájen případ proti 23 agentům CIA, kteří byli později odsouzeni k dlouhým trestům odnětí svobody v nepřítomnosti," píše Deutsche Welle.

Italové na rozdíl od Němců jména zjistili. Soud v Římě uznal, že vztahy s USA byly silně zatíženy, německé soudnictví k takovému závěru nedospělo, uzavírá Deutsche Welle.

Tak aspoň už vieme z koho čerpali Fico a spol pri unosey vietnamca 😂😂
05.02.2022 - 20:09:17
00
ja len trošku na tému priateľov Ruska,
keby mohli vymenovať:
ČO všetko maju doma ruské, napríklad (bajk, auto, telka, mikrovlnka, mobil, pc, ....)
teda okrem vodky, ktorá im trošku poopravila svetonázor (predpokladám, že ani tá nebola ozaj ruská)
koľko krát boli v Rusku a koľko krát z toho na dovolenke s rodinou ...
05.02.2022 - 21:38:21
010
skorpion napísal:
tolko protestov, ved to sa Bodor nedoplati :-)

Vezme úver za ktorý bude ručiť budúcimi výnosmi. Vzhľadom na mentálnu úroveň slovenského voliča a vývoj situácie bude mať v bankách vysokú kredibilitu.
05.02.2022 - 21:55:14
00
Môj známy bol v Rusku aj na Ukrajine a teda z jeho slov mi je hneď jasné, aký je rozdiel medzi Ruskom ktoré sme si ako Slováci vysnívali a realitou... Vraj je tam obrovský rozdiel, keď je človek v metropole napr. Moskva, ale stačí zájsť kúsok von a život ako u nás za Rakúsko-Uhorska a ešte aj horšie... O Ukrajine vraj platí to isté... Ale tu na Slovensku máme vysnívaného veľkého brata, silný slovanský národ, ktorý je krajina zázrakov a realita nás nezaujíma... Týmto netvrdím, že USA sú dobrodinci, tiež nakopili kopec chýb, ale fakt sa nám žije tak zle? Keby sa v tejto krajine poriešila korupcia a zlepšili možnosti bývania, je to tu krásna krajina... Ale myslením polovice národa budeme stále iba idioti, čo veria "mačovským" slovám z TV
06.02.2022 - 08:46:41
012
https://dennikn.sk/2707849/na-rozdiel-od-ruska-zapad-nevie-co-chce-vo-vychodnej-europe/?ref=tit

zaujimavy text. ktovie, aka je sanca na existenciu demokratickeho Ruska v ere po Putinovi.
06.02.2022 - 11:08:30
00
"Miera ochoty plniť si záväzky voči členským krajinám NATO je menšia ako deklarovaná podpora členstva v NATO. Členstvo v EÚ a NATO však nie je len do dobrého počasia...."

Presne tak, ale drankať len výhody je vždy to ľahšie.. :worried: A to sme dokopy ešte vlastne ani nič robiť nemuseli...

https://dennikn.sk/2706708/analytik-milo-nasa-prislusnost-k-zapadu-je-plytka-eu-a-nato-su-pre-nas-len-do-dobreho-pocasia/?ref=tit1
06.02.2022 - 11:32:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up