Kotuc nieje voci platnickam a strmenu vystredeny, preto jeden piestik ide viac ako druhy a predlzuje to chod paky. Poriadne vystred strmen.
27.03.2021 - 23:41:27
01
Joe70 napísal:
Platničky sú ok. Bicykel má 1100 km a predná brzda nebrzdí, tak sú ako nové :-)
Natlačil som zospodu snáď 10 striekačiek oleja, ja neviem kde sa ten vzduch berie. Keď je v brzde špalok, brzdí to uspokojivo. Ako tam nahodím platničky a koleso tak je to po starom. Piesty sa trochu vysunú, ale systém by si mal nasať olej z lievika a brzdiť by to malo rovnako. Nerozumiem tomu.


nakolko mas podobny problem :D tiez som tam tlacil 10 striekaciek oleja, a stale ked som vybral blok, tak spongiovity prejav. Nechal som cez noc iba ten lievik, vycistil kotuc aj platnicky cisticom na brzdy, a platnicky aj kotuc trochu posmirgloval. Pustil som sa z najväcsieho kopca v okoli ako mam dole a "sadli si" :D este som cital na nete ze niektory ludia zbrusia ten blok. Tiez som cital na pinbike fore ze welcome to world of bleeding of shimano brakes where you never know where the last buble is, takze s tym ma problem kopec ludi.
28.03.2021 - 13:23:09
01
Objednal som iný olej. Teraz som mal čo prišiel s odvzdušňovacou sadou. Nejaká čína.
Keď zatrepem flaštičkou tak bublinkuje. Možno je problém tam.
28.03.2021 - 21:17:11
00
Pozdravujem všetkých. Viete mi prosím poradiť, v čom môže byť problém, keď po odvzdusneni je brzdová páka stále "gumená" a ponara sa hlbšie než druhá páka, ktorú som ani neodvzdusnoval? Po odvzdusneni nevidím takmer žiaden rozdiel. Môže byť nejaký problém aj v nastavení páky?
25.08.2021 - 09:32:33
00
To môže robit velka vola medzi platnickami a kotucom.
Vyber koleso a zmackni packu aby sa vysunuli platnicky.A uvidis kolko sa vratia vlož koleso a porovnaj volu.
Ja to zmacknem aj 3x naprazno aby som docielil pozadovanu volu...
25.08.2021 - 10:12:53
00
To by ale bol prípad, keby boli platničky už opotrebované. Ide však o nové platničky. Vždy keď som ich v minulosti menil, tak sa to výrazne zlepšilo a stlačenie páky bolo plytsie.
25.08.2021 - 10:38:58
00
Skusil si?
25.08.2021 - 10:55:16
00
Neskúsil, páka je vsak gumená, aj keď je tam strceny brzdovy blok. Samozrejme, nevylučujem aj možnosť, ze odvzdusnenie nebolo urobene dobre.
25.08.2021 - 11:29:36
00
rs955i napísal:
To môže robit velka vola medzi platnickami a kotucom.
Vyber koleso a zmackni packu aby sa vysunuli platnicky.A uvidis kolko sa vratia vlož koleso a porovnaj volu.
Ja to zmacknem aj 3x naprazno aby som docielil pozadovanu volu...

S odvzdušnením 105 bojujem druhý mesiac a toto som nikde nevidel ani nečítal.
So špalkom mám páky ako kameň, s kolesom ako špongia. Opotrebením platničiek to nie je, ale problém je možno v tej vôli medzi platničkami a kotúčom. (rsp. v konštrukcii 105, lebo MTB brzdy odvzdušniť je brnkačka)
Tú vôľu treba nastaviť pri otvorenom systém predpokladám. (s lievikom a olejom) Či?
26.08.2021 - 00:22:39
00
Treba po istých kilometroch pri servise merať aj opotrebenie kotúča. Ten vie tiež zmeniť pocit /charakteristiku/ z brzdy.
26.08.2021 - 07:53:19
01
Skúšal som vymedziť tú vôľu medzi platničkami a kotúčom a dodrbal som si páku. A aj tak to nefunguje.
Vytláčal som piesty pri uzatvorenom systéme a povolilo mi nejaké tesnenie. Únik nie je taký masívny ako na videu, ale slzí to. Takže vyskúšam jazdiť a ak to bude požadovať časté dolievanie oleja, budem musieť kúpiť novú páku. jedna 105 stojí okolo Ł180, pár Ultegra má Merlin aktuálne za Ł225. Bude to fungovať, ak by boli páky Ultegra a zbytok (káble, hadice, prehadzovačka, kalipre) ostali 105?
thumb_up0thumb_down
27.08.2021 - 23:05:15
00
ahoj, chcel som si doma prvxy krat vymenit kvapalinu v xt brzdach a dopadol som tak ze su strasne makke, vlastne ani nebrzdia idu na doraz. Na packe som odsruboval odvzdusnovaciu srubku. Nasruboval striekacku, kedze mam sadu bez lievika ale ta striekacka ma byt namiesto neho. v zadu na prasati som nastrcil hadicku so striekackou s novym olejom a pretlacil stary prepaleny olej do striekacky na packe. Po tom zavrel zadny odvzdusnovak na prasati. trochu som jemne pochodil s pakou nech vyjdu bublinky posledne. Kedze ziadne bublinky nesli tak som vsetko uzvrel ale paka ostala makka. Kde robim chybu? skusal som to viac krat. Bajk ma vedenie v rame a je to fullka, este ma napadlo ze som to mohol robit v zvyslej polohe aby som bublinky dostal do paky, ak tam nejake su, ci nie? Vsetko som robil pri zalozenom kolese a cca 70% doskach. diky za rady.
27.09.2021 - 20:36:03
00
daj pozor aby si v striekacke nemal ziadny vzduch ked tlacis do prasata.pretlac to este este raz,zavri odvzdusnovaci srob na prasati a skus stlacit paku aj 50 x mozes pri tom naklonit bike do stran povolit objimku a dat paku nizsie vyssie pobuchat po hadiciach a bubliny isto vyjdu von.Hlavne to cele pretac bez toho aby si si tam napustil bubliny zdola.Ak sa to nezlepsi skusil by som dat na paku striekacku s novym olejom a na strmen iba nejaku hadicku na odvzdusnovaci srob a povolit ho a nechat zdola odtiect troska ci ti nahodou bubliny nevybehnu zo strmena von.
27.09.2021 - 21:08:05
00
dakujem, daval som pozor na tej striekacke aby neboli bubliny. skusim ponaklanat ako hovoris a potom opacne pretlacit ak nepomoze.
27.09.2021 - 21:14:33
00
no ja by som asi hlavne dal dole koleso, vybral platne, roztlacil piesty a dal medzi ne bleed block - taky ten zlty hranol. az potom zacal s vymenou oleja
27.09.2021 - 21:29:58
00
keyboard_arrow_up