No....tí dvaja ma oklamali telom. Išli dosť pomaly a nejako som nečakal že sa mi vyrútia do cesty.
01.06.2021 - 10:34:01
00
Vo všeobecnosti platí pravidlo pravej ruky, teda prednosť zprava, ak to nie je značkami určené inak. V realite ktorej žijeme drvivá väčšina cyklistov považuje hrádzu za hlavnú, zjazd za vedľajšiu. Ja osobne tam vždy pribrzdím a zvýšim opatrnosť, nech idem hocijako tade, keď že každý si tam robí čo chce a znamenie o zmene smeru tam nedáva skoro nikto...
01.06.2021 - 10:38:55
03
Na zjazd z lavky na moste na hradzu by sa dalo pozerat ako na zjazd na dialnicu, ale kedze sme na Slovensku, mimo buzerujucich dopravnych znaceni ako "Zosadni z bicykla" a smerovnikov, na cestickach pre cyklistov clovek nenajde ine, lebo by ich vacsina populacie aj tak nepochopila, inak by tam tiez bolo znacenie "Stoj, daj prednost v jazde".
Este sa mi nikdy nestalo, ze by sa mi niekto vrutil do cesty z hocijakej cesticky, ktora sa napaja na hradzu, ale uz tak automaticky mam prsty na brzdovych pakach a v predstihu mierne spomalujem...
01.06.2021 - 10:42:37
00
som sa dnes do práce previezol na prístavný a potom smerom na ružinov a do centra ... a poviem teda, že je to strašný chaos ... zdielaný chodník kde sú stále nejaké pripájania z parkoviska a firiem a naopak z hlavnej cesty ... príde mi to menej bezpečné ako ísť po ceste :) furt mi hlava lietala doľava doprava kde ma kto sepáli :)
01.06.2021 - 10:48:14
01
Je to tak a este to aj skonci v podstate nikde
01.06.2021 - 10:58:41
01
To je aj dôvod, prečo mi je jazda po ceste medzi autami komfortnejšia ako po tých našich paškviloch užívajúcich pomenovanie "cestička pre cyklistov" alebo zdieľaný chodník. V prvom rade sa potrebujem niekde rýchlo dostať a na to je cesta v meste najlepšia, hlavne ak to rýchle je niekde za mesto na kludné okresky.
01.06.2021 - 12:36:31
00
Joli - aj tak je ten usek pri Pristavnom moste momentalne strasne, ale strasne roz*****ny, teda minimalne pre cestak urcite. Jednak vselijake blatove rigoly priamo pri slimaku, jednak furt menia cast iducu popri Slovnatfskej, kde staci ked trochu prsalo a hned je tam velka kaluz, a okrem nej vsade aj kopa strku a kusov rozbiteho asfaltu, potom ides priamo cez zastavku, a ked je tam prave bus a ludia, tak neprejdes :D .... no a potom samozrejme odbocka cez dalsi strk a blato, a este k tomu pekne do kopceka... no proste zaujimavy cyklokrosovy segment

--mimochodom, vsimol som si ze brana do pristavu z horneho konca (teda od hradze) byva cez pracovny den otvorena, je tam vtedy akurat rampa, tak teoreticky by sa tade dalo prejst. Ale raz som to bol kuknut aj vecer a uz ta brana bola zavreta.


Naposledy upravil iron.hide dňa 01.06.2021 - 14:40:39, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2021 - 14:34:16
02
som sa tam zastavil na nejakom mostíku a ako tam stavajú cestu smerom na vrakuňu tak tam šiel po štrku nejaký cyklista, to je normálne prejazdné?

edit hneď za prístavným, ja som potom šiel doľava na ružinov


Naposledy upravil lapaloma dňa 01.06.2021 - 14:36:56, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2021 - 14:36:11
00
Kedy uz bude funkcna ta lavka na novom moste?

lapaloma kde si stal?

Edit: ano 😁 dokonca to zvladam na galuskach ale pitchujem na to cely cas
01.06.2021 - 14:36:43
00
one a ešte takto, chcel som teraz v nedeľu ale nevydalo, tak možno ďalšiu, chcem ísť po hrádzi až na juravu a z jura už buď do mesta alebo hore na BK ... po dnešnom teste po prístavný most ale veru neviem ako mám ísť, nechápem tomu značeniu ako sa mám dostať k tomu ramenu dunaja a potom k letisku alebo tým štrkovým jazerám. SPrávne chápem, že tam čo som sa teraz pýtal pôjdem proste doprava až dôjdem do vrakune? Alebo mám radšej počkať kým tú cestu dokončia? Ide mi o to nájsť najlepší spôsob ako opustiť bratislavu smerom na ivanku keď budem chcieť ísť bajkom do BB
01.06.2021 - 14:45:12
00
Takto
https://strava.app.link/WihViJdAJgb
01.06.2021 - 14:46:50
01
No posledne bol usek od zastavky po nadjazd do Ruzinova fakt super MTB vlozkou, ale tiez som to dal na cestaku :lol:
01.06.2021 - 14:48:37
00
no OK, tade som pred rokmi šiel na športový deň v studenom, takže aj keď tam je rozkopané je všetko prejazdné ako bolo, len opatrnejšie
01.06.2021 - 14:49:12
00
Ked tam nepojdes hlava nehlava tak je to v pohode. Aj tak sa tam velmi rychlo neda. Ale ta obchadzka ma kazdy tyzden novy update takze uz ta moja trasa nemusi byt uplne aktualna 😁

ak sa nebojis aut da sa ist aj takto ten usek
https://mapy.cz/s/gutazomoja
01.06.2021 - 14:57:15
00
Chlapi a tato trasa cez pristavny most na Vrakunu je zjazdna na cestaku ?

https://sk.mapy.cz/s/popukezofo
01.06.2021 - 15:22:31
00
keyboard_arrow_up