wow, o tomto preteku som myslim cital vo vele, a aj som na eurosporte o tom daco videl, fakt skvely pretek, ked budem starsi to dufam dam :)
03.06.2008 - 18:42:10
00
tak na take nieco v zivote nikdy nebudem mat natrenovane ... ale musi to byt nadhera ...
04.06.2008 - 18:39:41
00
tak ak to pojde podla predstav tak buduci rok tam ideme.... :) :) :)

...startovne....proste obetujem dovolenku....ale aspon raz prejst Transalp....a v zime Vassolopet....kua tak to je vyzva.... :D :D :D :D


...uz teraz som nazhaveny.... :D :D :D :D
04.06.2008 - 20:27:54
00
nj, to startovne je teda sila... ale organizatori asi vedia ze si mozu dat kolko chcu a stale tam pojde bajkerou neurekom :)
04.06.2008 - 20:34:12
00
tak ak to pojde podla predstav tak buduci rok tam ideme.... :) :) :)

...startovne....proste obetujem dovolenku....ale aspon raz prejst Transalp....a v zime Vassolopet....kua tak to je vyzva.... :D :D :D :D


...uz teraz som nazhaveny.... :D :D :D :D

Stačila by mi záverečná ôsma etapa, nechám Ti predchádzajúcich sedem. So štartovným sa nejako dohodneme alebo si strihnem s Tvojim synom Maťkom, čo Ty na to :wink:
04.06.2008 - 20:52:23
00
neda mi, musim zasiahnut troskou zakladov matematiky...

cena pre jedneho je EUR 1190:2x30=SKK 17850,- na 8 maratonov, co je SKK 2231,- na jeden maraton, ak prejdem autom v beznej sezone v priemere 400 km (2000,-aj s malou amortizaciou) tam a spät na maraton v SR plus startovne (400,-) plus ubytko (???), tak co je drahe???

a to nehovorim o urovni sluzieb, darcekoch od sponzorov a hlavne je to SEN mozno len raz za zivot... tak pls. co je na tom tak strasne drahe??? :roll:
04.06.2008 - 21:18:04
00
neda mi, musim zasiahnut troskou zakladov matematiky...

cena pre jedneho je EUR 1190:2x30=SKK 17850,- na 8 maratonov, co je SKK 2231,- na jeden maraton, ak prejdem autom v beznej sezone v priemere 400 km (2000,-aj s malou amortizaciou) tam a spät na maraton v SR plus startovne (400,-) plus ubytko (???), tak co je drahe???

a to nehovorim o urovni sluzieb, darcekoch od sponzorov a hlavne je to SEN mozno len raz za zivot... tak pls. co je na tom tak strasne drahe??? :roll:


DUDO jasne suhlasim aspon RAZ za zivot to zazit, mne to absolutne staci....len aby sa to podarilo prejst a budem na seba hrdy.... :D :D :D
04.06.2008 - 22:17:26
00
toto keby som presiel tak by som bol na seba nehorane hrdy :)
dudo ale zase ked si to tak vezmes: stale to mas len jeden zavod za ktory platis tu sumu, neni to akoby 8 roznych maratonov
04.06.2008 - 22:28:25
00
toto keby som presiel tak by som bol na seba nehorane hrdy :)
dudo ale zase ked si to tak vezmes: stale to mas len jeden zavod za ktory platis tu sumu, neni to akoby 8 roznych maratonov



....svejk jedna sa o to aspon raz to zazit, nic viac nic menej....kua kopec penazi prejazdis autom, kopec penazi minies na zbytocnosti...tak vyskusat toto nie je az tak drahe....a mas spomienku fakt na cely zivot....
04.06.2008 - 22:38:46
00
dudo ale zase ked si to tak vezmes: stale to mas len jeden zavod za ktory platis tu sumu, neni to akoby 8 roznych maratonov

preco? je to 8 roznych etap, na 8 roznych miestach, v 8 rozne dni, s 8-nasobnym servisom na starte pocas trasy aj v cieli - preco by to financnou narocnostou pre usporiadatela nebolo vlastne 8 pretekov za sebou? Iba nazov to ma spolocny...

odporucam raz zazit taky pretek, aby si pochopil tu financnu narocnost, videl ten team ludi, zabezpecenie, atd atd
04.06.2008 - 23:00:00
00
preco? je to 8 roznych etap, na 8 roznych miestach, v 8 rozne dni, s 8-nasobnym servisom na starte pocas trasy aj v cieli - preco by to financnou narocnostou pre usporiadatela nebolo vlastne 8 pretekov za sebou? Iba nazov to ma spolocny...

odporucam raz zazit taky pretek, aby si pochopil tu financnu narocnost, videl ten team ludi, zabezpecenie, atd atd



...to si vystihol....jedna sa len o jediny raz.... :D :D :D :D
04.06.2008 - 23:03:41
00
Moj nazor je, ze Ti, co riesia startovne, na tento pretek asi nikdy nevystartuju a vlastne tam ani nepatria. Ked budete dobre analyzovat vsetky suvislosti, tak je tolko dovodov a prekazok preco sa zucastnit neda, ze si kazdy moze nejaky dovod najst a sam pred sebou sa ospravedlnit za to, ze sa boji spravne rozhodnut. Zit s tym ale bude musiet sam. :)

Podla mna pre par eur plakat netreba. A ked mame byt presnejsi v nakladoch na osobu, tak nezabudnite okrem startovneho 600 € zaratat aj dopravu a dialnicne poplatky do miesta startu a spät na SK (z BA a spät 1200 km).

No a to sme este neriesili ubytovanie, stravovanie a prepravu spät na start k vasmu autu. :) 180 €. V tejto sume je zahrnute spanie v telocvicniach miestnych skol v cieloch etapy (karimatku a spacak treba mat), ranajky, preprava osobnych veci do ciela kazdej etapy a preprava busom z Gardy spät na miesto startu. Ak nedokoncite, zacina to byt trochu komplikovane, takze to pocitat nejdem. A ak budete chciet spat v penzionoch a hoteloch, tak to tiez radsej pocitat nejdem, lebo to uz treba, aby niekto soferoval vase auto do ciela kazdej etapy, prepravoval vam veci a v cieli vzdy zabezpecil ubytko a To uz je vyssi level logistiky a financovania a podla mna aj zbytocne komplikovany - museli by ste ratat s väcsou prejdenou trasou autom (celkovo cez 2000 km) a v prvom rade by ste museli najst cloveka, co kvoli vam obetuje minimalne tyzden dovolenky a pritom bude robit len sofera...

Takze ak zoberieme zakladny jednoduchy model a ratame, ze idete dvaja autom, tak konecne naklady na jednu osobu vratane cesty odhadujem takto:

cesta SK - DE - SK vratane dialnicnych poplatkov: cca 90 €
startovne: 600 €
ubytovanie + ranajky + doprava veci medzi etapami + doprava z ciela na start: 180 €
ostatna strava (vecere + vyzivove doplnky): cca 150 €

Tak a dostali sme sa ku krasnej orientacnej sume 1000€ a viac a to samozrejme este neratame cenu materialu na biku ak nieco odide. Nejake otazky? :lol:

Proste ak ide v prvom rade o peniaze, tak nestartujte a hotovo...


Naposledy upravil Jezus dňa 05.06.2008 - 10:14:04, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2008 - 10:04:24
00
ubytovanie + ranajky + doprava z ciela na start: 180 €
ostatna strava (vecere + vyzivove doplnky): 150 €...


som myslel, ze je to v cene, sorry :( , potom moj prepocet je trosku nepresny, aj ked pointa ostava :wink:

( :twisted: uz to citam, ale ten prevoz medzi etapami tam v cene je a pastaparty na veceru tiez...)


Naposledy upravil Dudo dňa 05.06.2008 - 10:21:26, celkovo upravené 3 krát.

05.06.2008 - 10:13:40
00
Aj ja som si myslel, vobec Ti to nezazlievam. :)


Az potom som si precital toto:

JEANTEX BIKE TRANSALP CAMP
Booking a starter package in combination with accommodation in the Transalp-Camp is not only the least expensive way to participate in the JEANTEX BIKE TRANSALP but also hassle-free in terms of not having to arrange accommodations and shuttles on one’s own. The Transalp-Camp package includes 8 nights in gym hall-style accommodations between 18. July (Füssen, Germany) and 26. July (Riva del Garda, Italy) 2008 that have to be booked and paid in advance.
Services included:

8 (or 9) x accommodations in mass quarters (gym halls, schools, etc.) for up to 300 racers / 150 teams
9 x breakfast
8 x baggage shuttles from the start to the finish of each stage
Price: € 140.- (incl. applicable taxes) per person / the fee has to be payed cash in Füssen. By cancelation of the Transalp Camp 14 days before the JEANTEX BIKE Transalp starts, you have to pay 50% of the camp fee!

Participants need to provide for their own sleeping (insulting) pads and sleeping bags. Please note that mass quarters may not provide an adequate accommodation option for anyone feeling cramped easily, in need of privacy or with a sensitivity to noises and smells. Adequate sanitary facilities (i.e. toilets and showers) are typically available but it can not be guarantee that sufficient quantities of hot water can be made available at all times.


--------------------------------------------------------------------------------
JEANTEX BIKE TRANSALP HOTEL
Contestants who opt to arrange for their own accommodations on each stage usually travel without caravan but want to enjoy the amenities of hotel or B&B-style rooms. Reservations for these accommodations are typically made well in advance but in communities with a stage finish tourist information offices will try to help out with bookings on site. However, the availability of rooms at such short notice cannot be guaranteed. The race organizers will provide racers with a confirmed registration with the addresses of tourist information offices in each of the communities that host a stage start / finish.


--------------------------------------------------------------------------------
JEANTEX BIKE TRANSALP CARAVAN

Caravans or mobile homes provide a third accommodation option during the race event. Caravan rentals and / or shuttles have to be organized by race participants and require a high degree of self-sufficiency in terms of (i) finding a friend or family member to shuttle the vehicle between stage communities, (ii) making rental arrangements for a caravan, (iii) locating suitable campgrounds and associated facilities. Most stage communities provide some camping / parking space for a nominal charge.


--------------------------------------------------------------------------------
Return Shuttle Service Riva del Garda – Füssen
Return shuttle by bus from Riva del Garda (Italy) to Füssen (Germany) on Sunday, 27. July 2008 can be booked for € 40.- (incl. applicable taxes) per person.
Return transportation from Italy to Germany can be arranged for race participants, their luggage and bikes but only at the time of registration. Sign up for the shuttle bus service on the registration form. Your request for a return shuttle is binding and the applicable fee will be charged ahead of time by direct debit from your account. Shuttle busses will leave Riva del Garda, Italy, for Füssen, Germany, without detour on Sunday, the day after the concluding stage of the TAC 2008. Bikes will be carried on separate trucks to Füssen, where they need to be picked up by their respective owners.
05.06.2008 - 10:17:09
00
Hlavne aby ste sa stihli prihlásiť: :twisted:

Aj tento rok sa pretekári vydajú na týždennú "túru" cez Alpy. Nastúpajú pritom za týždeň už zvyčajných 20 000 metrov... Cieľom bude už tradične Lago di Garda - Mekka nemeckých bikerov. O popularite týchto najväčších etapových MTB pretekoch snáď napovie to, že limitovaný počet 550 dvojíc sa naplní hodinu po spustení E-mailového prihlasovania. Takže, kto sa ešte nestihol prihlásiť - má smolu. Dal som si tu námahu a medzi 550 dvojicami som našiel aj jednu zo Slovenska - držíme palce.

viac info o transalpovej knihe:
http://www.vetroplachmagazin.sk/zobraz. ... =1&oblast=
05.06.2008 - 21:32:28
00
keyboard_arrow_up