sorcerer

https://www.relevans.sk/nove-povinnosti-zamestnavatela-v-suvislosti-s-pandemiou-covid-19/

Pozri toto, myslím že novelizácie toto od konca septembra nezmenili, a malo by to byť takto. Avšak týmto nie je dotknuté právo zamestnávateľa prevádzkovými nariadeniami ďalej definovať povinnosti zamestnanca vo vzťahu k aktuálnemu vývoju Covid záležitostí.
16.12.2020 - 18:41:19
02
By ma zaujímalo, akú bublinu vytvorí náš ctený predseda parlamentu. S celou Krížnou ulicou? Či si doma otvorí lekáreň?
16.12.2020 - 18:41:33
01
Sorcerer, aj nas poslali, siel som, dalsie kolo 28-30.12 a potom uvidia. Nabuduce tam pojdem bikom, kaslem uz palit naftu, a ze mi to zozerie viac casu z pracovneho dna uz neni moj problem :D
16.12.2020 - 18:50:51
01
Hazard napísal:
Myslím, že dosť veľa ľudí je falošne pozitivnych z ag testov...

kazdopadne pcr pozitivnych bolo vela.
a ag testy skor nezachytia skutocne pozitivneho, nez by mali ukazat falosne pozitivnych.
pozri motolsku studiu https://www.fnmotol.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2854/priloha_vysledky-srovnavaci-studie-antigen-vs-pcr.pdf
16.12.2020 - 18:53:19
01
maju nam prist cez vikend odpisovat stav vodomerov a merace na teplo. niekto sa stazoval ze v tejto sit. je to nezmysel. tak teraz beha jedna pani po bytoch (88 bytov) a zbiera podpisy kto stym suhlasi a kto nie :lol:

a videli ste uz mníšku s rúškom? :lol:
16.12.2020 - 19:10:00
00
No, jedni to porieisli tak, ze mame poslat odpocet sami, dalsi zase posielaju list vlade, lebo podla zakona je povinnost organizovat domove schodze raz za daky cas a je to priamo vo vynimkach zo zhromazdovania sa :/

edit: co pozeram, ako riesia teraz vynimky v zakazoch, tak narychlo, tak sa mi zda, ze konecne to zacali riesit rozumne. Aj ked, ak si to zhrniem cele, tak mi to pride cele dake divne :^) .. ale tak dufajme, ze sa poliecia ludia a dalsi moc nepribudnu. Neni dobra doba na lezanie.


Naposledy upravil lto dňa 16.12.2020 - 19:43:48, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2020 - 19:34:00
01
sorcerer napísal:
ahojte, vedel by pls niekto poradiť?
zamestnávateľ ma chce poslať na PCR test (+ kolegov, len malá časť ľudí z celej firmy) a ja s tým nesúhlasím. má vôbec zamestnávateľ nárok na takéto niečo? na plošnom testovaní sme boli na oboch kolách, príznaky nákazy žiadne u nikoho.

Ak ma 500+ ludi, tak uz ma podla zakona .. sice neviem ako chcu riesit dalsie nalezitosti, ale uz to tak je. Ak ti test preplati, a nemas s tym psychicky problem, tak by som to neriesil a isiel. Lebo z toho budu len problemy, ak nepojdes :( Ak budes pozitivny, tak mas narok na PN od statu.
16.12.2020 - 19:36:49
02
https://domov.sme.sk/c/22556271/opatrenia-slovensko-koronavirus-prehlad-zakaz-vychadzania.html
vraj v prirode rusko povinne :-D asi len preklep. kostoly, firmy, lyz. strediska otvorene ale s rodinou sa stretnut nesmiem lebo som tretia domacnost :-D jasne ze sa zariadim podla seba ale nad tymto rozmyslali 2 tyzdne? a kde je ten zakaz vychadzania ked sa vsade moze?
16.12.2020 - 19:47:27
02
ale v podstate sa môžete stretnúť s celou širokou rodinou v kostole :)
16.12.2020 - 19:51:35
010
gusto0: no, vsak to mi pride vtipne, ze vlastne zakaz vychadzania defacto neni, ale zas na druhej strane, vychytas tym nejake veci. Rusko v prirode je somarina, pokial teda nerobis to, co som videl vcera .. zhromazdisko vencicov psov, co zabrali celu siroku zvaznicu aj okolo a clovek ich musi obchadzat nasiroko a nic ich neserie ...
Ale dobre ze tak :)
Plus, zavrene obchody .. ja som vzdy mal obchody zavrene pre seba, lebo tu v BA sa pred Vianocami nedalo do tych centier ani dostat :D ..aspon bude klud, to spraivli dobre, lebo ten natresk v obchodoch som nikdy nepochopil. Konecne snad ludia pochopia, ze sa da zit aj bez toho. Len dufam, ze ich potom nebude o tolko viac v lesoch :D

:edit: fop ? preco ? :tmi: ..srsen, pokaslal si to .. vbehol si mi do prispevku :D
16.12.2020 - 19:56:50
02
lto napísal:
Ak ma 500+ ludi, tak uz ma podla zakona .. sice neviem ako chcu riesit dalsie nalezitosti, ale uz to tak je. Ak ti test preplati, a nemas s tym psychicky problem, tak by som to neriesil a isiel. Lebo z toho budu len problemy, ak nepojdes :( Ak budes pozitivny, tak mas narok na PN od statu.


podla akeho zakona ???
16.12.2020 - 20:04:45
00
lto napísal:
Len dufam, ze ich potom nebude o tolko viac v lesoch :D

A co myslis kde ti ludia pojdu ked budu obchody zavrete? Spomen na predosle logdauny 😁
16.12.2020 - 20:07:13
00
Hranice nezavreli... ako to bude s obchodmi u susedov? :D
16.12.2020 - 20:08:55
00
Celý akože LD, je vlastne len o zatvorení obchodov, a služieb ( maséri, kaderníci .. )
ináč môžeš hocičo, len si zvolíš jednu z výnimiek ako výhovorku :facepalm:
16.12.2020 - 20:18:05
00
Osobne si myslim ze o tyzden nebude ani ten les.len potraviny a domov. Holandania to spravili dobre ze zo dna na den zavreli. Takto dva dni to bude.riadne premorenie v obchodoch. Uz dnes som chcel ist do tesca ale otocil som sa na kruhaci pred nim. Potom v sobotu booknut hotel a hybaj lyzovat a v nedelu na omsu. Popritom navstivit este znamich. Ale dobre to je.treba facku v podobe preplnenych nemocnic dufam ze vtedy aj kotlebovci pochopia a pojdu sa zaockovat a tu druhu vlade. Dufam ze pride demisia.
16.12.2020 - 20:20:37
00
keyboard_arrow_up