Ja by som zavrel uz davno ms, skoly ussteel, wolkswagen a vsetko co nieje nevyhnutne, (tak sa vyjadrili aj nejaki eoidemiologovia v ta3 davnejsie) bez ohladu na ekonomicke nasledky a riskoval aj svoj pad.
Tych co by museli pracovat by museli byt povinne pcr testovani.
Myslim ze by sa to dalo spravit tak ako v Taliansku v prvej vlne. Virus by stale tlel ale pri naslednom cielenom masivnom testovani, by sa dalo relativne normalne zit, okrem nocnych podnikov po 22hod, plnych tribun a hromadnych podujati v exterieri.
16.12.2020 - 10:41:49
00
Tak a mame to ... pre štvoréčkoveho debilka aj s grafmi

🔓 : https://dennikn.sk/2189735/pribudol-rekordny-pocet-umrti-aj-pozitivnych/?cst=c56c3eb0c51198126e99dbad996f2fc318eea9da
16.12.2020 - 10:43:23
00
double: preco by som nemohol/nemal na bajk do prirody ? Alebo zabehat, poskialpovat, pobezkovat ? Ved je to v dnesnej dobe a obzvlast pre tych, co neziju v dome s velkou zahradou a poľom, zivotna nevyhnutnost. Tych co chodia na bajk len pozjazdovat a pobavit sa je drviva mensina, aj ked to tak nevyzera /kedze vypisuju najviac :lol:/. Nemyslim teraz nikoho konkretne, len som sa nezdrzal komentara na margo jazdenia na bajku, pretoze drviva vacsina ludi jazdi na vselijakych herkach /tj. cokolvek pod 2-3tisic euro a 2.3"/ a na forum ani nechodia :)

A ist do prirody, nestykat sa s ludmi, do obchodu len potraviny, este pre rokom boli tito ludia vyvrheli spolocnosti, dnes su prikladom pre spolocnost :D :D

Absolutne nutne zivotne priority ... dychat cisty vzduch (bez dychania vydrzim max. 2-3 minuty), pit cistu vodu (vraj sa da vydrzat nepit tyzden, neskusal som ani den), zdrave jedlo (vraj je dobre obcas dat hladovku, ale max. 30 dni :lol:) .. potom venovat nejaky cas niecomu, co zabezpeci tieto zakladne potreby. A potom bajk :) .. jaj vlastne este treba niekde byvat, aby sa dal bajk ustajnit. No, je toho dost :D
16.12.2020 - 10:46:14
04
clxno1 napísal:
Toto mam(e) ako chapat? Ze ty nepojdes? Lebo ak nie, tak vsetky tvoje nareky tu su pekne pokrytecke (aj vyter nosa si bojkotoval).

jasné že pôjdem aj medzi prvými. Pozri ako výter nosa dopadol takže len som mal pravdu...Bol som za lockdown od začiatku tak ako epidemiologovia a to aj nastane ešte aj s pár mrtvími naviac. Dnes zomrelo 60 ludí čo je z denného priemeru mrtvých za den za den (150 ludí umrelo v roku 2019 denne) 40% na covid resp s covidom. To stále pripomínam dezinfekcia a rúška sú stále povinné, decká nechodia do školy, niesú hromadné akcie a aj tak umre na nejaký vírus 40% z denného priemeru a aj tak 30% ludí neverí ,že ten vírus je realny. Pre mna nepochopitelné.

@lto bol to ako príklad vidím,že aj tu na fôre ´´ radšej prekračovat mrtvoly ako sa vzdať bicykla´´ to bol len príklad niekto nemá hobby bike ale napr nejakú umeleckú činnost a tá je mu odopieraná. Proste z konfortnej zony súčasná generácia nevie odíst to je realita.


Naposledy upravil double dňa 16.12.2020 - 11:00:04, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2020 - 10:55:14
00
Panika moze zacat 😁

Prílohy:

IMG-20201216-WA0002.jpg
IMG-20201216-WA0002.jpg 109.17 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2020 - 10:57:23
00
no vravím, vukovatie, mohli by tí umelci ísť do tesca dokladať tovar, vlaky nakladať, ... nájdeme im prácu :) a my ITci čo zarábame x tisíc a pritom nič nerobíme sa im hajzlíkom bohémskym budeme vyškierať do xixtu
16.12.2020 - 10:57:49
00
Olano vzalo farizejov kdhakov k sebe a kostol nezavru. Drobnosti kde sa to takmer nesiri ano.
16.12.2020 - 11:05:49
01
double napísal:
to som hovoril na margo toho aby si sa vcítil do kože ľudí čo museli mat zatvorené reštaurácie, prišli o prácu, nemôžu vystupovať ako umelci. Všetci prišli o to čo majú radí. Čo by si spravil na ich mieste ak vidíš ako sa chová vláda a ostatní ľudia. Je nám tak resp bolo nám tak dobre,že sa nedokážeme uskromnit ani v takej situácii prenesene povedaníé ako neíst na bicykel...


Bicykel neni len zábava. Dal si zlý príklad vzdania sa niečoho. To ako keby si povedal, že by sme sa mali vzdať liekov ktoré posilňujú imunitu.
16.12.2020 - 11:10:22
01
ivan ty už tiež prestaň písať ***** o kilách Cčka kombinovaných s tréningom na biku. čo funguje u teba vzhľadom na tvoj život a genetiku nemusí platiť univerzálne
16.12.2020 - 11:12:36
03
Ty už prestaň písať bludy - hoaxy. Pohyb na čerstvom vzduchu, udržiavanie neobezity pohybom na čerstvom vzduchu, vitamín C, posilňujú odolnosť organizmu pri boji s vírusmi. Nenápadne si tu dal populistický hoax ak toto neguješ. A ešte chceš umlčať správne konanie. Dostaneš za krčmový názor zopár palcov nahor od nejakého Lára Fára a ideš dalej svoje. :D


Naposledy upravil Hosť dňa 16.12.2020 - 11:21:37, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2020 - 11:13:25
02
Clovek zvyknuty hrat za tazke prachy pred obecenstvom je silny extrovert a potrebuje tak odpustit paru a chybal by mi ten bohaty zivot. Im dat dokladat tovar miesto hrania, bude ako vam vziat bicykel.
https://www.innocentstore.sk/blog/zacnite-bicyklovat-12-pozitivnych-ucinkov-cyklistiky-pre-vase-telo-a-mysel/
16.12.2020 - 11:20:10
00
scarinko zdroj? A tie výnimky pri voľnosti pohybu vieme?
16.12.2020 - 11:24:00
00
pokiaľ viem oficiálne ešte nič nepublikovali, všetko sú len dohady a nič nie je jasné, a aj tak smerodajné bude uznesenie, ktoré bude asi až zajtra, ktoré sa môže líšiť od toho čo vyhlásia dnes
16.12.2020 - 11:32:34
01
double: tak ja viem ako si to asi myslel, ale pisat o vzdani sa bajku na tomto fore neni dobry napad :D .. resp. pisat nieco seriozne na tomto fore neni dobry napad :lol: ak sa to netyka vyjazdov/fotiek/tras .. vlastne ani v takom pripade uz moc nie. Ono ale stale plati to, ze ak mas nieco, cim sa zivis a stat ti zakaze tento sposob obzivy, resp. ti to znemozni, je povinny ti to kompenzovat. Proti tomu sa neda myslim ani poistit. Ono panika rastie, ale treba si aj uvedomit ake obdobie mame .. "chripkove". Su ale aj horsie veci ako toto. Staci si pozriet Syriu,Donbas, Karabach. O tom, ako tam ziju ludia media nevypisuju... je to moc daleko /ale nie tak moc/, zijeme v bubline a tvarime sa, ze sa nas to netyka.

srsen: mozme spustit tipovanie :D

ivan: toto neni moc o imunite si myslim .... je to v niecom inom. Ale hybanie sa je v kazdom pripade dobre.
16.12.2020 - 11:39:45
02
Co neni o imunite ? vitamín C, ... ? vitamín C, fyzická aktivita - training, neúčinkuje univerzálne ale len na niekoho ako bludaristicky šíri lapaloma ? S pochlebovaním Lara, tina 888 ?


Naposledy upravil Hosť dňa 16.12.2020 - 11:53:56, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2020 - 11:50:10
00
keyboard_arrow_up