skynet napísal:
Len s tym rozdielom ze idu zavriet teba. Nie seba

staci ked zavru matovica, ja uz som 10 dni doma zavrety
08.12.2020 - 13:18:35
01
no vidíte, som vravel, že nás asi zavrú, keď nás chceli z práce dobrovoľne povinne poslať na test, aby sme aj napriek base mohli ísť do práce
08.12.2020 - 13:22:13
00
Situácia je dosť na pi🍕u ... dojbali to hlavne vhlavenasrálkovia a novembroví demobštranti . Vakcínu tu budeme mať až v polovici januára . Dovtedy bez lockdownu čísla budú nebezpečne rast ... a keď to už ma aj Sajfa 👽 s manželom nosatej 👃a aj nosatá , ma to už kazdy .

🔓 : https://dennikn.sk/2177729/situacia-sa-zhorsuje-v-nemocniciach-je-najviac-ludi-od-zaciatku-pandemie-krajci-ide-na-stab-so-semaforom-ktory-moze-poslat-do-lockdownu-niektore-regiony-okamzite/?cst=fe1cd8b0df9a5091640150b747206f00bc025484
08.12.2020 - 13:42:15
04
diky za info Ramon, to som chcel vediet:

"V piatok po pandemickej komisii minister ukázal mapu, ktorá zobrazovala najhoršiu situáciu v Novom Meste nad Váhom, Prievidzi, Púchove, Leviciach a vo Veľkom Krtíši. "
08.12.2020 - 13:45:35
00
Edit : demonštranti
08.12.2020 - 13:47:54
00
Hlavne že trnavský oný tu experimentuje so školami, lebo si nevie urobiť doma poriadok so svojimi dcerami....školy už tie dva týždne výuky nespasia, ani náhodou.....energiu by mal venovať podstatnejším veciam a toto nechať na prislúchajúcich ministrov a PK
08.12.2020 - 14:12:35
04
Ramon1 Markizu nepozeram, Fun Radio nepocuvam, cize to nemam :P Ak to ale chytia aj stromy v lese, som v p...

Prílohy:

stalker.JPG
stalker.JPG 164.93 KiB thumb_up0thumb_down

08.12.2020 - 14:12:40
04
tulenik napísal:
Ďalšia kontraproduktíva, ktorou sa budú, podobne ako kadejakými súdnymi rozhodnutiami, antivaxeri oháňať až kým sa neuzákoní ich export do napalmevisičských končín.
Jediný ako-tak reálny adverse effect je anafylaktická reakcia, a tá sa vyskytuje extrémne zriedkavo.
Samozrejme, bežný sériový antivax plašák (ale zďaleka nielen ten) má kopu hovien v hlave, zahŕňajúcich dobre známe "potom, teda preto" a zámenu korelácie a kauzality...


Práveže je škandál, že u nás nič podobné neexistuje. V Amerikáňsku si výrobcovia vakcín presadili cez lobystov už v roku 1988 zákon, ktorý zakazuje žaloby za škody vyvolané očkovaním, nahradil ho verejný fond, dodnes z neho vyplatili už cca. 5,5 miliardy dolárov (úmrtie dieťaťa je max. 250.000$), odhaduje sa však, že len malý zlomok poškodených dostalo nejaké kompenzácie. Iba úplný blázon by si mohol myslieť, že to je úplne bezpečná záležitosť a preto je skutočnosť, že u nás neexistujú ľudia poškodení očkovaním, iba popieraním elementárnej reality.
08.12.2020 - 14:24:43
04
:D
Ruská vakcína proti covidu vyžaduje osm týdnů abstinence

Při očkování proti koronaviru se nesmí pít alkohol nejméně osm týdnů, upozornila šéfka úřadu na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor Anna Popovová podle ruského listu Kommersant. Alkoholických nápojů je podle ní nutné se zřeknout dva týdny před očkováním a také po dalších šest týdnů po naočkování první dávkou vakcíny.

Již dříve se proti požívání alkoholu po očkování vyslovila místopředsedkyně ruské vlády Taťjana Golikovová. Ta ale nabádala krajany pouze k „omezení spotřeby lihovin“.

Popovová objasnila, že v zájmu zdraví se alkohol nesmí pít „ani před, ani po, ani během“ očkování, které sestává ze dvou dávek očkovací látky. Vysvětlila to tím, že požití lihovin se organismus pustí vší vervou do detoxikace organismu, což se ale děje na úkor vytváření imunity. Zkrátka, organismus by měl dostat šanci vytvořit si správnou obrannou reakci po očkování.

„Přinejmenším dva týdny před očkováním je nutné přerušit příjem (alkoholu). Vypracování imunity zabere 21 dní mezi dvěma injekcemi a dalších 21 dnů po (druhé) injekci, což dělá 42 dnů. Ale musíte jasně chápat, že v tyto dny se musíte šetřit,“ uvedla Popovová v rozhlasovém rozhovoru.

Kommersant připomněl, že v Rusku úřady zatím schválily dvě ruské vakcíny: Sputnik V a EpiVakKorona. K výrobě se také připravuje třetí vakcína. Na příkaz prezidenta Vladimira Putin se od konce uplynulého týdne vede masové očkování, zpočátku učitelů, lékařů a sociálních pracovníků. Očkování je dobrovolné, i když v nezávislých médiích se už objevily informace, že v některých velkých státních firmách jde spíše o „dobrovolně povinné“ očkování s přesně stanovenými kvótami pracovníků. V Rusku se od začátku pandemie nakazilo již více než 2,5 milionu lidí.
(ČTK)
08.12.2020 - 16:01:02
00
Dobre si ošetrili prípadné nezdary. 😜
08.12.2020 - 16:05:54
02
jaro1 napísal:
Hlavne že trnavský oný tu experimentuje so školami, lebo si nevie urobiť doma poriadok so svojimi dcerami....školy už tie dva týždne výuky nespasia, ani náhodou.....energiu by mal venovať podstatnejším veciam a toto nechať na prislúchajúcich ministrov a PK


Ale LenOn dokáže efektívne riadiť celú túto krízu. Je to tragéd ešte väčší ako sa čakalo. Ľudia volili OĽANO zo zúfalstva a preto, že konečne dostane polícia voľné ruky a v štáte sa zrealizuje nejaká očista. To je v poriadku, zatiaľ to ide. Ale on je len kuvik, ktorý rozpráva tak, ako mu huba narástla. Keby aspoň bol ticho a vyjadroval sa normálne, tak má tam ľudí čo makajú on je v podstate taký prostredník. Ale všetko kazí svojim správaním a aj ľudia čo s ním nemali problém ho majú plné zuby. Najväčšia tragédia je, že si museli k sebe pribrať Kolára - to je to najhoršie zo všetkého...
Normálny človek pochopí, že toto je situácia aká ja raz za 100 rokov a táto vláda do toho vhupla bez nejakej prípravy, ale všetko sa dá riešiť aj za pochodu, ale hlavne z citom...

https://www.aktuality.sk/clanok/846557/kto-je-za-gastro-iniciativou-clovek-podla-ktoreho-mazurek-pise-svatu-pravdu-a-zdiela-blahu/
08.12.2020 - 17:16:10
07
iron.hide napísal:
Sesulak - bohuzial, na homeoffice sa maka stale jak sroub. Tam nemam ziadnu vyhovorku. Aj keby som mal lahsiu formu covidu, tak by som musel makat dalej.
Nieco take ako prestavky na obed, co bolo v kancli pred koronou uplne bezne (niekedy aj hodinove) uz nemam pekne davno.

Ja mam aktuálne ľahšiu formu a práca z domu neprichádza do úvahy. Dúfal som ze aspoň prečítam nejaké knižky ale keď na niečo dlhšie pozerám hneď mi rozboli hlava
08.12.2020 - 18:31:06
11
Vie mi niekto s prístupom k informáciám potvrdiť tieto tabuľky??? Ak dobre počítam, tak na respiračné choroby u nás umiera priemerne 4000 ľudí ročne... Tak to sme potom v pohode, či... Myslím že vďaka tomu, že nosíme rúška, toto číslo toho roku klesne, aj po započítaní tých cca 1000 "coviďákov"...

Prílohy:

FB_IMG_1607448797424.jpg
FB_IMG_1607448797424.jpg 197.33 KiB thumb_up0thumb_down

08.12.2020 - 18:35:27
03
tino888 napísal:
Ja mam aktuálne ľahšiu formu a práca z domu neprichádza do úvahy. Dúfal som ze aspoň prečítam nejaké knižky ale keď na niečo dlhšie pozerám hneď mi rozboli hlava

ake mas priznaky, mas teplotu, kasel alebo sopel?
08.12.2020 - 18:45:23
00
iron.hide napísal:
:D
Ruská vakcína proti covidu vyžaduje osm týdnů abstinence

:D ked si clovek mysli, ze uz nic absurdnejsie vymysliet nejde, tak Rusi nikdy nesklamu
08.12.2020 - 18:53:37
04
keyboard_arrow_up