chripocka ... "Basketbalista Karl-Anthony Towns stratil sedem členov rodiny v dôsledku ochorenia COVID-19. Po jeho matke podľahlo novému koronavírusu ďalších šesť jeho blízkych vrátane strýka, ktorý zomrel vo štvrtok."
https://www.teraz.sk/sport/nba-townsovi-zomrelo-na-koronavirus-se/512293-clanok.html
05.12.2020 - 20:37:50
00
sú to babráci a doplatíme na to všetci...na fb majú akt.čísla k 3. dec.
toho trotla z tt treba čo najskôr vymeniť.

https://databezpatosu.sk/2020/11/28/covid-19-sme-babraci-a-doplatime-na-to-vsetci/
05.12.2020 - 20:58:10
00
Mne sa najviac páči, ako popierači covidu a kritici vlády kvôli prehnaným opatreniam prejdú plynule do kritizovania, že opatrenia boli nedostatočné.
05.12.2020 - 21:13:09
213
Lenže to tak je, že niektoré pseudoopatrenia sú debiliny a honitby s mocou a reálne veci sa nerobia.
Samozrejme že kotlebštajnský dezolát nie je schopný rozlišovať, tak mu prepína. Ale rozlišovať nevie ani matelko, tak mu prepína tiež. Lenže jemu dizertabilne prepína odkedy sa zjavil, čo svedčí o nulovej rozlišovacej schopnosti aj Svedkov Matelkových.
05.12.2020 - 23:13:17
116
Keby nam nad hlavami lietali bomby, tak to vnimame zhruba kazdy rovnako. Politikov nevynimajuc. Lenze s koronou je to ine. Niekto ju ma denne na tacke, iny o nej pocul len z rozpravania. Preto su nejake celoplosne opatrenia uplne mimo terca. Ani k veku by sa to nemalo statisticky vyhodnocovat. 30 rocny extrovert je ina kategoria ako babka co 24/7 sedi doma a pozera Musila.
Jedina celoplosna akcia ktora by mala preto vyznam, podla mna, je urcenie rizikovych skupin (realnych), podla nejakeho dotaznika. Dost obsiahleho, s matematickym a statistickym jadrom, ktoreho vystupom by bolo cislo, mozno percentami vyjadrena moznost nahodneho nakazenia (MNN). Urcite by boli odchylky, lebo nie kazdy by mal ciste svedomie pri zadavani udajov. Ale aspon by sa zhruba oddelilo "zrno od pliev", ak mam pouzit taketo prirovnanie a nasledne opatrenia by sa uz tykali tych konkretnych skupin obyvatelstva. Dotaznik by mohol byt oficialnym dokumentom, ktory by mal urcite vacsiu vypovednu hodnotu ako modre papieriky Matovicove.
Keby som sam sebe mal urcit nejaku hodnotu MNN, urcite by som bol pod 10%. Cize by som ani nemusel nosit handru na xichte...Ale nosim.
06.12.2020 - 07:58:36
06
Mňa takto raz napadlo, či by nebolo vhodné sa odpichnúť od nemocníc, o ktoré ide v prvom rade už od prvej vlny. Veď keď je povedzme prešovská nemocnica plná COVID pacientov a trnavská "zíva prázdnotou", tak to asi niečo naznačuje, nie? V tých nemocniciach vedia, odkiaľ pacienti sú a aj ich zdravotný stav. Teda by asi na základe týchto dát vedeli určiť, kde sa problém vyskytuje a koho najviac postihuje (rizikové faktory). A následné opatrenia by už mohli byť cielené priamo na tieto skupiny. Namiesto toho sa zverejňujú nejaké rebríčky "pozitívnych", ktoré ale nemajú veľkú výpovednú hodnotu, lebo nie každý pozitívny je aj chorý...
06.12.2020 - 09:00:36
00
Tak bojovat proti virusu vypisanim dotaznika, to tu este nebolo. Ani nebude. Co len ludia nevymyslia, len aby nemuseli mat rusko...
06.12.2020 - 09:32:17
00
tulenik napísal:
Lenže to tak je, že niektoré pseudoopatrenia sú debiliny a honitby s mocou a reálne veci sa nerobia.
Samozrejme že kotlebštajnský dezolát nie je schopný rozlišovať, tak mu prepína. Ale rozlišovať nevie ani matelko, tak mu prepína tiež. Lenže jemu dizertabilne prepína odkedy sa zjavil, čo svedčí o nulovej rozlišovacej schopnosti aj Svedkov Matelkových.


... dnes fiči Harapičníkov neologizmus : nulitný 😂
06.12.2020 - 11:00:48
01
fuu,netusil som,ze sa da este nieco vymysliet originalne na poli testovania na tento virus,aaale ..da sa,kloktanie celej triedy :o :tmi: :tmi: :D

edit: cinska sonda sa spojila na mesacnej orbite s navratovym modulom a vzorka z mesiaca uspesne presunuta. Uz len kusok a cina ma novy matros na dalsie tie .. one :D
06.12.2020 - 17:17:52
00
A čo je smiešne na testovaní kloktanim? Vieš ja nemám zmysel pre humor tak prosím vysvetli
06.12.2020 - 17:36:08
00
Nie som odbornik ale preco doteraz sa nebrali vzorky zo slin?
06.12.2020 - 17:42:44
01
pretože ešte také testy neboli vyvinuté ?..
06.12.2020 - 17:45:29
00
A uz take testy mame?
06.12.2020 - 17:45:45
00
ja to tiez nejak extra nesledujem ale zachytil som ze sa na nich pracuje na Slovensku aj v Cz
06.12.2020 - 17:47:07
00
Kloktanim sa už testovalo, ale tam nejde o sliny... A toto co navrhli s kloktanim pre triedy mi hneď pripomenulo dátovú štruktúru merkle tree co používajú na riešenie podobných problémov v IT svete
06.12.2020 - 17:49:55
01
keyboard_arrow_up