iron.hide napísal:
kolega ma koronu, stratil zatial cuch a chut. Sice je mlady (cca 25), no ma dlhodobo oslabenu imunitu, tak snad to da


info od neho:
"Vies co minuly tyzden som ani nerobil to mi bolo uplne zle, teraz uz lepsie. Som na PN ale normalne robim lebo by som sa unudil uz ked mi je lepsie. Ale mal som teploty bolesti hlavy dost velke, bolesti klbov, dve noci som nespal, riadna nadcha a potom som stratil chut a cuch.."

--ta nadcha je divna, to pokial viem nie je typicky priznak korony. Ale pozitivny na covid je, 27.11. mu dosla o tom sms s vysledkom.
A dostal to vraj od suseda, s ktorym sa stretol a ktory bol den na to pozitiv v Ag testoch.
30.11.2020 - 11:26:39
00
Gusto0 napísal:
my sme tu mali atomovu bombu, tycinky v nose 4 vikendy, vsetko pozatvarane a vraj sa u nas situacia zhorsuje a krivka sa otaca.

A práve vďaka nekoncepčnosti celej matelkoviny máme poškodené dáta, ktoré od jeho pilotu nie sú použiteľné, keďže sa nič PCRkou nepotvrdzovalo, nemáme dáta z antigénových testov podľa okresov etc. etc. etc.
Reálne? Nevieme, ako to vlastne je, resp. práve sa to asi znova začíname dozvedať.
Neviem, kto mu to poradil, ale vďaka tým chybám v postupe to môže hrať na to, že neexistuje dizertabilný dôkaz, aká to bola blbosť.
30.11.2020 - 11:53:04
04
lto napísal:
double: taka krajina samozrejme existuje, minimalne teda jedna o ktorej viem a nie,nie je to Severna Korea.

V NK majú spontánne taký lockdown, o ktorom sa nikde inde nikomu nesníva :D mimochodom NK zavrela hranice ešte 3 dni predtým ako Čína Wuhan.
30.11.2020 - 12:19:43
00
NK - Nová Kaledonia ?
30.11.2020 - 12:44:24
00
Sev.korea
Oni ani sol nesmu tazit z mora. Mozu sa nakazit. Ani do mora ist aby sa nenakazili predmetom do doplavilo k brehu.
Ekonomicky ich to este viac poskodilo ako boli.
30.11.2020 - 12:46:43
00
... som si robil pr*del 😏
30.11.2020 - 12:50:11
02
lto napísal:
Dodam len tolko, ze kto sa boji nech sedi doma a nediriguje druhych, ako ma zit.
odporucas nedirigovanie a sam dirigujes..to sa potom neguje
30.11.2020 - 12:55:35
01
To nieje spravna rovnovaha. Aj introvert musi obcas medzi ludi, k lekarovi, na urad, postu, mhdckou, do prace a tam sa nakazi, lebo extroverti to hromadne rozsiria.
Takze vinnik je extrovert.
Introvert ma zakaz sa branit? Ved ten to vedome nesiril. ( myslim tym vedome zvysovat riziko)
30.11.2020 - 13:10:47
00
juju_pepe napísal:
odporucas nedirigovanie a sam dirigujes..to sa potom neguje


no lebo toto sa týka priamo jeho zivota. Ale ci niekto ma tri nove bicykle a ci jazdi len dole kopcom a na e-biku sa už jeho netýka to už môže s kľudom zakazovať:) Ale takto to má 99% ľudí ak sa ho to netýka tak kludne zakázať.
To je vidno ako vsetci chcú zachranovat lesy a demanovsku ale dom a drevennú chalupu ci nabytok každych 10 rokoch musia mat a samozrejme lyžovačka , hotel za 2000 eur v Jasnej to tiež musí byť.
Ja by som bol bol zato aby to ostalo pozatvarane ale ak napr otvoria lyž. strediska pôjdem lyžovať. Nebudem ja robit zo seba obetneho baránka ked vidím ako to majú všetci už na háku. Takže aj na sebe vidím, že je lepšie človeku zakazovat lebo to nedopadne dobre:)
30.11.2020 - 13:23:24
01
Ja by som zavrel jasnú, štrbské a pod. Ich klientela pôjde do rakúska a potom ostane v karanténe :). Pre bežných ľudí by som dovolil otvoriť menšie strediská ...
30.11.2020 - 13:25:33
00
No ved toto otváranie bude ešte velky boj. Lebo malo by to bud byt zatvorené v celej Eu alebo potom všetko otvorené. Lokálne otváranie spôsobí pekný chaos. Najlepšie sa mi lubi stredisko Ischgl ktoré bolo zdrojom nákazy v marci ako obhajuje otvorenie už od 1 dec. Sú pripravení. od 19 dec do 10 Jan je pre lyžiarske strediska tkz zlaté týždne. Tu zarobia až tretinu svojich zimných príjmov. predpokladam,že sa to bude musiet už vyriešit tento týžden.
30.11.2020 - 13:36:11
00
Tak ono pokial nebudu otvorene bary, restiky a apres ski tak nevidim problem preco by mali byt lyziarske strediska zatvorene. Este obmedzit pocet ludi v kabinkach (osobne by som sa im vyhybal tak ci tak) a pri cakani v rade a myslim si, ze to nie je problem. Caj sa da vypit aj vonku, pripadne nieco male zahryznut. Ak bude mat kazdy rusko/satku a dodrziavat rozostupy. Vo vacsine stredisk pokial je vo vacsine stredisk sneh aj tak clovek lyzuje bez cakania a za dve, tri hodky takejto lyzovacky je ko.
30.11.2020 - 13:49:06
00
Počty ťažkých prípadov ochorenia na Covid /ľudia hospitalizovaní na JIS/ + ľudia na ventilácii. Česi v prepočte na počet obyvateľov Slovenska. Za posledný mesiac - od slovenského víkendového 3,6 miliónového Ag testovania - údaje by mali korešpondovať s počtami úmrtí na Covid, samozrejme tiež v prepočte na počet obyvateľov. Počet úmrtí slovákov by mal byť počet úmrtí čechov delené 1,96:

Prílohy:

Počty ťažkých prípadov ochorenia na Covid - ľudia hospitalizovaní na JIS + ľudia na ventilácii - Česi v prepočte na počet obyvateľov Slovenska - za posledný mesiac - od celoslovenského víkendového 3,6 miliónového Ag testovania.PNG
Počty ťažkých prípadov ochorenia na Covid - ľudia hospitalizovaní na JIS + ľudia na ventilácii - Česi v prepočte na počet obyvateľov Slovenska - za posledný mesiac - od celoslovenského víkendového 3,6 miliónového Ag testovania.PNG 89.09 KiB thumb_up0thumb_down

30.11.2020 - 14:53:37
00
Japonci , hlavne Japonky sa samovraždia v zvýšenej miere pre Covid19. Pričom pandemiu zvládajú ako jedny z najlepších na zemeguli . Čo by asi spravili Japonky v Česku ...Seppuku už v letištnej hale Václava Havla 😏 ?

https://dennikn.sk/2165198/v-japonsku-na-jesen-pre-covid-stupol-pocet-samovrazd-narast-vidno-najma-medzi-zenami/?cst=76ac0d37f87e3fbcb985de2f19949e141436af39
30.11.2020 - 17:55:54
00
maju malo sexu a chlastu :D
30.11.2020 - 19:03:03
04
keyboard_arrow_up