:D https://www.zilinak.sk/prispevky/15982/opity-mladik-hadzal-o-zem-bicykel-v-centre-ziliny-ako-dovod-uviedol-radost-z-vysledku-testovania
03.11.2020 - 10:53:38
12
lto napísal:
Inak, asi sa to uz pisalo, ale ked som si pozrel par veci, tak stat nevyuzil ohromnu prilezitost /vedecku/, pouzit PCR testy na tych pozitivnych. To by boli data, za ktore by kadekto ruky utrhal. Vecna skoda, ze do vsetkeho sa montuje politika a podobne veci :/ .. ked uz sa zorganizovalo toto, mohlo sa dodatocne PCR otestovat za par dni. Len tam asi hrozi, ze ak by sa ukazalo , ze vela bolo falosnych, tak by to bol obrovsky problem (ale z vedeckeho hladiska nie).


Keby to boli také cenné údaje ako vravíš, že by niekto za ne ruky trhal, tak už by boli všade rozvešané plagáty s ponukou na bezplatné PCR testy pre pozitívne testovaných AG testom. Zatiaľ som ich ešte nevidel.
03.11.2020 - 11:07:14
00
lto napísal:
Inak, asi sa to uz pisalo, ale ked som si pozrel par veci, tak stat nevyuzil ohromnu prilezitost /vedecku/, pouzit PCR testy na tych pozitivnych. To by boli data, za ktore by kadekto ruky utrhal. Vecna skoda, ze do vsetkeho sa montuje politika a podobne veci :/ .. ked uz sa zorganizovalo toto, mohlo sa dodatocne PCR otestovat za par dni. Len tam asi hrozi, ze ak by sa ukazalo , ze vela bolo falosnych, tak by to bol obrovsky problem (ale z vedeckeho hladiska nie).

Už keby sa urobila porovnávacia štúdia Ag vs PCR počas pilotu na Orave na štatisticky významnej vzorke, tak by to bolo lepšie. Stále tu niektorí operujú nejakými číslami (99,6%), ale tie neplatia všeobecne, ale len za podmienok, pri ktorých ich testoval výrobca testov. Mimochodom tie testy výrobcov sa robia práve porovnávaním so "zlatým štandardom", ktorým je v romto prípade PCR.

Toto je stále v polohe "niečo sme urobili a dúfame, že to nejako vyjde". Nemyslím si, že to bolo zbytočné, ale stále mám pocit, že sa to dalo urobiť aj lepšie (nebyť plagiátorov na rozhodujúcich miestach).
03.11.2020 - 11:09:15
00
Vsak to tak byva, ked sa veda dostane do pazurov politiky :/
03.11.2020 - 11:18:05
01
Bol sa niekto previest vcera okolo cintorínov?, môžeš robit opatrenia aké chces pokial ludia budú mat vysoko v paži. Ak si niekto myslí, že ak budeme mat 100 nakazených že už môžme volne dýchat tak sa dobre mýli. Dufam, že zavedú tie testy na hraniciach to je podlamna konečne nejake zmysluplné riešenie ktoré robí aj Čína kde to funguje. Možno škoda , že ten virus ma takú malú umrtnost a na Slovensku ju máme najlepšiu v EU. Takto sa to dost podcenuje
03.11.2020 - 11:23:25
00
Inak cital som, ze mapka premorenia z testov z vikendu cca dost dobre zodpoveda mapke vyrobenej na baze PCR testov a dohladavania. Co z toho plynie, uz tu minule pisal tulenik. Cize fakticky potvrdenie znamych veci za nejaky par desiatok mega eur :D Mohli to zvalit aspon na vedcov, ze oni chcu cisla :lol:

double: pozeral som si zavery studie toho anglicana, o ktorom sa vraj vyjadrili, ze siri hoaxy :lol: .. ak si dobre pamatam, tak pre mladych ludi je SARS menej nebezpecny ako klasicka chripka, ale pre starych (alebo nejako zdravotne pokazenych) naopak velmi vyrazne nebezpecnejsie. Su to statisticke data .. plus, realna hrozba pre ludi nad 70 rokov. Statisticky, samozrejme, vzdy sa najdu vynimky, ako vo vsetkom. Ale ked ludia hromadne nepadaju po uliciach, tak vacsina na to asi kasle a nechape. Na jar sa zacali bat, pod dojmom roznych videii z Talianska (inak medialne klamstvo to bolo, v skutocnosti boli veci trochu inak), aaale ked sa potom nic nedialo, tak to konci takto. Prislo chripkove obdobie a je to horsie. Ale statisitky umrti sa teraz pocitaju u nas inak ako na jar, na to treba tiez poukazat.
03.11.2020 - 11:35:01
04
Po slabocitlivych plosnych testoch takto.
18 994 testov
Pribudlo: 1 727
Počet hospitalizovaných 1542 (+80)

na JIS: 104 a na pľúcnej ventilácii: 96
235 umrti.

V CR umiera 200 ludi denne a vobec sa im to nezlepsuje https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 stale 50% testovanych su pozitivni.
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3804:chripkova-sezona-20182019-sa-skonila-chripka-mala-mierneji-priebeh-celotatnu-chripkovu-epidemiu-sme-v-sr-nezaznamenali Umrti len 40 bez rusok a zatvarani prevadzok.
Kedy sa kvoli chripke reprofilizovali lozka a zaplnali takto oddelenia?

Nasa rodina ma umriet kvoli sebeckym nezodpovednym blaznom? pretoze je u nas v rodine diabetes, porazka, silne znizena imunita, viaceri nad 70 rokov? Este mozu niekolko rokov zit. Poznam tazsie chorych ludi a dozili sa 90 rokov., len nebola ziadna epidemia a nikdy nemali chripku.
Kvoli tomu ze zivnostnik zarabajuci 2-3k mesacne s lizingom na auto a stavajuci dom nechce ist byvat do garsonky a nechce zabudnut na dovolenky a nocne bary, kavicky a pizzerie, novy bicykel a nove auto, a v potravinach nerozmyslat kolko to stoji, ma chut, tak si to kupi.

Niektorim sa nechce platit na takych mrzakov. Raz aj oni budu stari mrzaci a nejaky mlady chuligan ich niekde nakazi.
Smeju sa ze si Jozef Kmeto moze za to sam, ked bol obezny. Su to hyeny. Len peniaze, peniaze a zase diabolske peniaze a hyrivy zivot ako v Sodomegomore. Niekto sa narodil vo vojnovej zone, ten si vazi ine hodnoty, nez nocne podniky, dovolenky auta, kabelky, sauny...
Aj tomu lekarovi z Oravy sa smiali, ze je to len divadlo.

38 000 plosne pozitivnych, stale sa pohybuje medzi nami 12500 falosne negativnych, podla Motolskej studie (mozno aj viac, testy su urcene na ludi s priznakmi podla pribaloveho letaku) a 2 miliony netestovanych a dalsi co prichadzaju zo zahranicia.
03.11.2020 - 12:18:00
02
ako si prišiel na to, že majú 50% z testovaných pozitívnych?? Stále sa to tam poslednú dobu hýbe okolo 30% ...
03.11.2020 - 12:39:44
00
chýbal si mi
03.11.2020 - 12:41:38
00
kleine napísal:
ako si prišiel na to, že majú 50% z testovaných pozitívnych?? Stále sa to tam poslednú dobu hýbe okolo 30% ...

Kde sa spominalo 30%? Skor som zachytil, ze citlivost je tych cca. 50%. Vsak o par dni uvidime v druhom kole. Ak bude ucast priblizne rovnaka, malo by byt pri citlivosti 50% odhalene percento pozitivnych cca. polovicne voci prvemu kolu.
Ci je realna specifickost (falosne pozitivni) 99,6% neriesim.
03.11.2020 - 13:01:35
00
"Vyliečilo sa ďalších 1 245 ľudí"
to su ti co im skoncila karantena?:)
03.11.2020 - 13:15:22
00
Palo TT napísal:
Kde sa spominalo 30%? Skor som zachytil, ze citlivost je tych cca. 50%. Vsak o par dni uvidime v druhom kole. Ak bude ucast priblizne rovnaka, malo by byt pri citlivosti 50% odhalene percento pozitivnych cca. polovicne voci prvemu kolu.
Ci je realna specifickost (falosne pozitivni) 99,6% neriesim.


jeden o koze druhy o voze :D
03.11.2020 - 13:20:13
02
Uz som si vsimol :) To bude tym, ze mam Lisku bloknutu.
03.11.2020 - 13:21:24
00
https://www.fnmotol.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2854/priloha_vysledky-srovnavaci-studie-antigen-vs-pcr.pdf
67% je zachytenych z plosnych testov a 33% beha po svete falosne negativnych.

CR 20 411 testov, 9 241 pozitivnych to je 45,27%. Myslim dnes, nie priemer za tyzden. Datum u testov maju starsi, zverejnuju len raz denne o 18tej, pozitivnych zverejnuju 2x a konecny vysldok za den je o 1h.

A Bukovskemu neverte, dava rady ako zlepsit zdravie do buducna, aby neboli ludia obezni, nedostavali infarkty, cukrovku, ale na toto jeho zrniecka nepomozu. Tych chorych to odrovna.
03.11.2020 - 13:27:09
00
aJoN napísal:
Keby to boli také cenné údaje ako vravíš, že by niekto za ne ruky trhal, tak už by boli všade rozvešané plagáty s ponukou na bezplatné PCR testy pre pozitívne testovaných AG testom. Zatiaľ som ich ešte nevidel.

Nie neboli. Kto ich má podľa teba akože rozvešiavať? To mala byť automatika, že RÚVZ tých odchytených pretestuje PCRkou. (Samozrejme, keby sa ukázalo, že zhruba tretina z nich sú false positives, tak by to niekomu vrcholne nevyhovovalo... v BA napr. vyšlo číslo ako keby boli false positives vlastne všetci!!! v zamorenejších oblastiach by to pochopiteľne vyško o kus lepšie.)
Základná otázka totiž znie, že kto by to zaplatil.
(Jeden PCRkou potvrdený pozitívny prípad z normálneho trackingu stojí zhruba 300 €, jeden nájdený touto krávovinou stojí skoro 3 litre... inak povedané už sú dosť v mínuse na to, aby to ešte bolo aj na papieri dokázané, vrátane toho, že odhadom tretina z nich je obmedzená na slobode nedôvodne, ale zato zhruba toľko, koľko ich odchytili, sitom prešlo :D)
03.11.2020 - 13:53:27
09
keyboard_arrow_up