Dredd napísal:
Kice

Úvodom je mi srdečne jedno, čo a ako je vyplnené v tom “certifikáte”.😊😊 (v uvodzovkách je to preto, lebo to certifikát nie je, ale ani s tým problém nemám) Kice, viem že ty istotne ako skúsený vetrami korporátu a podnikania ošľahaný vrcholový manažér a člen testovacieho tímu narážaš na skutočnosť, že na “certifikáte” nie sú kolonky pečiatka a podpis. Ale nie je tam ani kolonka “číslo vojenského útvaru (čvú)” ani kolonka “čas vykonania testu” a tieto údaje tam mám dopísané rukou. Pri viacerích príležitostiach sa uvádzalo, že certifikát má byť opatrený pečiatkou, podpisom pracovníka, ktorý test vykonal, a časom vykonania testu. A to by bolo len podzákonné minimum. Kedže ako skúsený harcovník iste vieš, že certifikát je osvedčenie, odkážem Ťa len stručne na §89, ods.11, Zákona o ochrane osobných údajov 18/2018, ktorý stanovuje obsahové náležitosti certifikátu. Mrkni na to očkom, keď Ti popri tom všetkom zostame čas. Určite mi povieš, že preboha živého, riešiš sprostosti, je tam toho, máš “certifikát”, máš tak čo. Mám a opakujem je mi jedno, čo a ako na ňom “certifikačný orgán” vyznačil. O to jednoduchšie to majú tí, ktorých tých pár stovák ukradnutých prázdnych “certifikátov” môžu zneužiť, pretože pečiatky by sa im zháňali ťažšie. Ako som tu už spomínal, ctím si poriadok a disciplínu, testovaniu som sa podrobil, nie som Kotlebovec, popierač, ani konšpirátor a dokonca ani ľavičiar !!😂😂😂. Ale keď sa už štát hrá na zákonnosť, musí byť presný v prvom rade on sám. Stačilo byť zo strany štátu menej upätý a oficiálny a nenazvať to honosne “certifikát” ale “papier, ktorý Vás pustí do Billy, Hornbachu a všade inde ako po masle, ale chcieť ho tam od Vás nebudú”😂😂😂. Ale u barbera, pozóór u barbera ho budete potrebovať, to vyloboval stylista a minister Brani Gröhling.😂😂😂 Žiadne iné dodatočné náklady by iný, priliehavejši názov toho namodrastého papierika nepriniesol.

Prajem Ti pekný večer a ak budeš členom testovacieho tímu o týždeň, tak prirodzene veľa síl a optimizmu.



Nuž na toto použijem stanovisko renomovaného právnika: "Vám musí *****.ť chalani. Vám musí *****.ť"
02.11.2020 - 21:54:08
00
cize orava ide treti krat? zihadlo 5 drzim palce :lol:
kludne by som pretestoval aj BA ci si to tam nerozniesli v tych dlhych radoch pocas hodin cakania - ale pekne v interieri - ziadne podchladene testy :-D
02.11.2020 - 21:55:34
00
vlastoch napísal:
blbost pises ty , skoda stracat cas ...

No s absolventom vysokej školy života sa baviť o matematike je naozaj asi strata času.
Ak ten test s pravdepodobnosťou 99,6% určí pozitívne testovaného správne, tak koľko ľudí z 38 tis. pozitívne testovaných, je asi negatívnych? 152 alebo 14 400? Tipujem to na matematiku 7-8 ročník ZŠ.
02.11.2020 - 21:58:37
00
Kice

Je milé vidieť, keď bohorovnému suverénovi ako ty dôjdu argumenty😂. A teraz nepovedz to isté, čo ten istý renomovaný právnik, že “niéé”😂😂 (keď sa ho pýtali či rokoval s ficom poza bučky😂😂). Ešte raz, veľa síl a elánu Ti prajem.
02.11.2020 - 21:59:56
00
Joe70 napísal:
No s absolventom vysokej školy života sa baviť o matematike je naozaj asi strata času.
Ak ten test s pravdepodobnosťou 99,6% určí pozitívne testovaného správne, tak koľko ľudí z 38 tis. pozitívne testovaných, je asi negatívnych? 152 alebo 14 400? Tipujem to na matematiku 7-8 ročník ZŠ.


problem v tvojom chapani je, ze specificitu 99,6% mas definovanu NESPRAVNE ...

specificita 99,6% NIE JE pravdepodobnost, ze pozitivny vysledok je spravny ...

specificita 99,6% JE pravdepodobnost, ze zdravy človek dostane negativny vysledok

a senzitivita je pravdepodobnost, ze nakazeny clovek dostane pozitivny vysledok ...

opakom senzitivity je false negative
opakom specificity je false positive
02.11.2020 - 22:00:56
03
Slovak zijuci (asi uz dlhu dobu) v Cine vysvetluje, ako to robia majstri, aj ked pre bezneho Europana zijuceho v demokracii je to dost utopia
7:30 - a vy preco netancujete? :lol:
video je este z marca


spravanie bezneho Cinana vs. spravanie bezneho Europana
aktualnejsie video z oktobra
02.11.2020 - 22:04:04
02
Dredd napísal:
Kice

Je milé vidieť, keď bohorovnému suverénovi ako ty dôjdu argumenty😂. A teraz nepovedz to isté, čo ten istý renomovaný právnik, že “niéé”😂😂 (keď sa ho pýtali či rokoval s ficom poza bučky😂😂). Ešte raz, veľa síl a elánu Ti prajem.


Ale mne nedošli argumenty, ja len neriešim sprostosti. Tak ťa v nich nechám samého.
Fakt si myslíš, že budem ten tvoj výlev konkrétne rozoberať?
02.11.2020 - 22:04:17
00
Gusto0 napísal:
cize orava ide treti krat? zihadlo 5 drzim palce :lol:
kludne by som pretestoval aj BA ci si to tam nerozniesli v tych dlhych radoch pocas hodin cakania - ale pekne v interieri - ziadne podchladene testy :-D

neser, mám od dogtorky :D 90 dnovú imunitu na testovanie :P
02.11.2020 - 22:10:49
04
Kice

Ty si reagoval prvý na mňa, nie ja na Teba😊. A keď som si dovolil trošku reagovať analýzou ja, citoval si Procházku, jeho smiešny vulgarizmus. Viackrát som zdôraznil, že neriešim, čo je v tom “certifikáte” napísané. Lebo to certifikát nie je. A v danej situácii je to jedno, ten papier splní svoj účel, aj keby sa to volalo priepustka😂.

Ako pri všetkých, ktorým dôjdu argumenty, ak máš ešte nejaké ctené poznatky, konkrétne a hlavne relevantné k niečomu, načo si úplne zbytočne reagoval na mňa ako prvý, pokojne mi to napíš do pošty. Netreba zahlcovať toto verejné fórum. Ďakujem.
02.11.2020 - 22:17:35
04
Daniel6669 veď ja som neprečítal ani tretinu toho tvojho výlevu. Nečakaj, že to budem čítať a reagovať. :-)
Nestrácam čas sprostosťami
02.11.2020 - 22:21:19
00
Kice

😊😊😊 ani ja.
02.11.2020 - 22:31:41
00
tak, čo mi vypisuješ SS???
02.11.2020 - 22:33:18
00
Joe70 napísal:
No s absolventom vysokej školy života sa baviť o matematike je naozaj asi strata času.
Ak ten test s pravdepodobnosťou 99,6% určí pozitívne testovaného správne, tak koľko ľudí z 38 tis. pozitívne testovaných, je asi negatívnych? 152 alebo 14 400? Tipujem to na matematiku 7-8 ročník ZŠ.

Matematika 7 triedy urcite ano, ale nie tak ako sa domnievas. Vobec nerozumies tomu, co je specificita testu a z coho sa urcuje. V tomto pripade, ak sa otestovalo 3.8m ludi , tak to znamena, ze falosne pozitivnych moze byt do 0.4% a teda cca 15tisic /podotykam, ze zjednodusujem, pretoze spravne sa to pocita z cisla ktore nemame, ale vieme sa priblizne dointerpolovat k hraniciam/. Cize z tych 38tisic pozitivne otestovanych moze byt 15 tisic falosne. Ale to su teoreticke hranice. V kazdom pripade, specificita 99.6% neznamena, ze to je % presnosti urcenia pozitivneho testu. Fakt si to nastuduj. https://cs.wikipedia.org/wiki/Specificita .. apropo, statistika sa myslim v tomto rozsahu na ZS neuci ;)
02.11.2020 - 22:50:55
04
zihadlo 5 napísal:
neser, mám od dogtorky :D 90 dnovú imunitu na testovanie :P

Ktovie, ci nepride za mesiac cas, kedy sa nam budes z Oravy smiat, ked budeme trpiet zavreti doma a ty budes mavat cerifikatom na horach pri skialpe :)
02.11.2020 - 22:53:12
01
Kice

Chcel som byť len slušný a nezahlcovať toto fórum ďalším z desiatok zbytočných mikrokonfliktov. Prepáč, ak som narušil Tvoju súkromnú zónu. Už sa to nestane. Máš moje slovo.
02.11.2020 - 22:53:56
00
keyboard_arrow_up