Je to tak ako sa pise vyssie - nove shimano orechy urcene na 12spd (Microspline) sa spravaju presne takto - pri nizsej rychlosti rapkaju, pri vyssich postupne utichnu.. vsetky shimano naboje, ktore maju v oznaceni na druhej pozicii z lava cislo 1 (napr 7110-B), su urcene na 12spd.. tie co tam maju 0 maju klasicky "stary shimano" orech urceny este na 11spd, mozno aj 10spd (to som si uz neni isty)
17.08.2020 - 17:58:38
02
ahojte,
nechcem zakladať novú tému, skúsim sem. dnes mi nastal problém, zo zadného kolesa sa ozývajú zvuky podobné ako keď reťaz šúcha o klietku prešmyku, prejavuje sa to hlavne v stúpaniach keď je väčší tlak do pedálov, na rovinách menej. stretli ste sa s tým niekto? náboj, reťaz aj prehadzovačka 12s SLX, nájazd necelých 800 km. vymenil som aj reťaz pre istotu, stará mala 132,5 mm, asi by ešte niečo zniesla, ale problém nezmizol. kladky aj klietka na prehadzovačke vyzerajú byť v poriadku, nikde nič nedrie ani nešúcha. pôjdem s tým do servisu až v pondelok, ak by niekto pomohol radou budem vďačný
24.09.2020 - 13:54:58
00
Pises, ze naboj ma 800km, cize cely vyplet ma 800km? Mal si dotahovane spice? Ono ja som mal podobny problem, zacalo mi to po cca 1500 km cele vzadu tak divne vrzgat, skusal som vsetko (rozobratie orecha, vymena kazety, ...), ale nakoniec to robil vyplet. Myslim, ze viaceri tu na fore opisovali podobny problem a vyriesili to dotiahnutim spicov.
24.09.2020 - 14:09:35
01
bol som na skok v servise, chalan mi trochu špice narýchlo dotiahol, žiadna zmena. ale robí to len pri šlapaní, keby to bolo výpletom robí to stále, či?
24.09.2020 - 14:46:16
00
Ahoj, je toto tvoj zvuk ?
https://www.youtube.com/watch?v=7i8534rlCMs&t=5s&ab_channel=vladimirzavyalov
23.07.2021 - 12:00:01
01
nie úplne ale bol to podobný zvuk, u mňa ako keď šúcha reťaz o klietku prešmyku, toto je viac také vŕzganie. ako som sa neskôr dočítal, aj mi bolo poradené, má to na svedomí nejaká podložka pod orechom či kazetou. vyriešil som to nakoniec prepletením kolesa na iný náboj
23.07.2021 - 13:19:08
00
Caute. ja som mal presne ten isty problem ako je popisovany vo videu vyssie. A zistil som, ze takmer kazdy bude mat problem s plastovym "spacerom". Je potrebne ho osetrit vazelinou, ale casom sa aj tak opotrebuje alebo vylame. Zohnal som ten plastovy spacer, ale po zmontovani som zistil, ze mne uz naboj nevydava rapkavy zvuk ani pri nizkych otackach. Predtym zase rapkal aj vo vyssich rychlostiach :DDD. Zjavne su to vydarene naboje. Ako som sa docital, problem je aj pri XT aj XTR prevedeniach. Pretoze maju rovnaky plastovy vymedzovac (spacer).
09.04.2022 - 18:46:47
00
keyboard_arrow_up