Ticho, mozno aj pre toto ...
https://svls.sk/vedci-zistuju-ci-ockovanie-proti-tuberkuloze-funguje-aj-na-koronavirus/
23.08.2020 - 14:24:11
00
https://www.startitup.sk/aktualne-uz-len-minimum-ludi-infikovanych-koronavirusom-konci-v-nemocniciach-druha-vlna-je-zrejme-menej-smrtelna/
23.08.2020 - 15:24:13
00
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10102612264473326&id=47509184&anchor_composer=false
23.08.2020 - 15:26:28
00
Zodpovedný voči sebe aj ostatným ... naplnil do bodky a po infikovaní sa / tvrdo na tom pracoval / dal status na Facebook . Take novodobé 😎
23.08.2020 - 15:41:53
02
Nechápem ako môže byť taký hlúpy. Na jednej strane, áno, netestuje sa veľa, mohlo by to byť o dosť lepšie. Tiež si viem predstaviť, že by veci fungovali aj inak... Na druhej strane sú ľudia, ktorí potrebujú v priebehu mesiaca obehať 10 akcií, kde je pravdepodobnosť nakazenia vysoká a potom remtať, že niečo nefunguje, a že sa hneď nedostal na test, ale nech si svoj hipsterský život žije aj naďalej...
23.08.2020 - 17:05:33
06
Ten toho v “dobe korony” stihol snáď povymetat viac ako ja za cely život :)

To čo má pan v hlave sa už blíži diagnóze...
23.08.2020 - 17:44:49
04
iron.hide napísal:


Tri slova, jednoduchsi spolocensky extrovert :-D.
23.08.2020 - 19:16:03
00
eaten napísal:
Mam otazku hlavne na doktorsku cas tohto fora. Nie, ze by som zmensoval vaznost problemu ani nepodlieham konspiraciam ale man otazku na jeden fakt ktory som si uvedomil sam. Pri prvej vlne bol plny internet obrazkov s preplnenymi nemocnicami a ako sa to nikde nezvlada. U nas, nic take nebolo a aj doktorov co poznam skor museli cerpat dovolenky a hrat karty ako realne zasahovat. Teraz su cisla vacsie, druha vlna ma viac pripadov ale o problemoch v nemocniciach ani slovo. Mam z toho teda chaos, je druha vlna lahsia verzia korony alebo sa predtym robil medialny boom a teraz to uz ludi tak nebavi?


Logicky:
- nikto nevedel, aký bude priebeh
- takúto situáciu sme tu za posledné roky nemali, pripravovali sme sa podľa správ z Talianska a Španielska
- sklad štátnych rezerv bol prázdny
- neboli uzákonené a doriešené veci ohľadom dohľadávania kontaktov
23.08.2020 - 19:33:26
00
Jeho dávnejší status hlásal, ako je neskutočne prepracovaný a vyhorený z prace mestského poslanca, lebo sa snaží robiť veci na 100%. Zároveň písal či je vôbec vhodné aby ľudia počas korony navštevovali kultúrne podujatia atď. Potom pod jeho covid status dá odpočet interiérových chlastaciek a tancovačiek, ktoré absolvoval cez pracovný týždeň a ktorých bolo toľko, že by mi stačili na vikendy na pol roka mimo pandémie. #pokazilsito
23.08.2020 - 19:34:35
07
Ramon1 napísal:


Zrejme len vyssia davka toho co uz vyrabaju proti chripke - napichane akciove kuracie prsia. :D
23.08.2020 - 20:02:23
00
AdMich napísal:
Logicky:
- nikto nevedel, aký bude priebeh
- takúto situáciu sme tu za posledné roky nemali, pripravovali sme sa podľa správ z Talianska a Španielska
- sklad štátnych rezerv bol prázdny
- neboli uzákonené a doriešené veci ohľadom dohľadávania kontaktov


Asi si uplne nepochopil co som chcel prispevkom povedat. Ide mi o to, ze talianske nemocnice podla vsetkeho praskali vo svikoch a teraz napriek rastucim cislam taketo spravy nevidim. Tak ci tie cisla stale nie su take zle alebo ludi konciacich v nemocniciach je vyrazne menej.
23.08.2020 - 20:53:39
00
eaten v tejto vlne dominuje (predpokladám) menej smrtný kmeň, lebo zabíjať každého na koho vírus sadne, nie je zrovna to čo by "chcel". Takže v populácii ostali menej nebezpečné kmene...
23.08.2020 - 23:33:51
00
eaten napísal:
Teraz su cisla vacsie, druha vlna ma viac pripadov ale o problemoch v nemocniciach ani slovo. Mam z toho teda chaos, je druha vlna lahsia verzia korony alebo sa predtym robil medialny boom a teraz to uz ludi tak nebavi?

Nechcú vojnu, tak idú takto položiť (reštartovať) ekonomiku, to je všetko... A my sme len kusy zo stáda. Nič neni platný odpor. Tak načo to riešiť...
24.08.2020 - 00:13:49
06
eaten napísal:
Asi si uplne nepochopil co som chcel prispevkom povedat. Ide mi o to, ze talianske nemocnice podla vsetkeho praskali vo svikoch a teraz napriek rastucim cislam taketo spravy nevidim. Tak ci tie cisla stale nie su take zle alebo ludi konciacich v nemocniciach je vyrazne menej.


Toto už dávnejšie zaujimalo aj mňa. Podľa dostupných dôveryhodných zdrojov sú momentálne ľudia vďaka opatreniam a zmene správania (rúška, dezinfekcia, udržiavanie odstupu atď) vystavovaní nižším dávkam vírusu ako boli napríklad Taliani v zime. Preto údajne ten priebeh ochorenia nie je taký dramatický. Ale zároveň nie je spoľahlivý dôkaz o tom, že by vírus zmutoval jedným či druhým smerom. Niekde som vtedy natrafil aj na nejaku horúcou ihlou šitú štúdiu, ale myslím že som sa oprel najmä o tento článok https://www.washingtonpost.com/health/experts-dispute-reports-coronavirus-is-becoming-less-lethal/2020/06/01/8f8ace7c-a432-11ea-b619-3f9133bbb482_story.html
A áno, mohli by sa vyjadriť odborníci z radov bikerov, lebo inak sme tu na fóre vystavovaní vysokokoncentrovaným dávkam blbosti, viď posledný príspevok od pána c.
24.08.2020 - 07:14:50
02
Tiež si myslím,že ludia nedostávaju také velke dávky ako v zaciatkoch na preplnených stadionoch alebo letiskách a naviac vsetci boli bez rúšok. Inak za nedelu 68 nakazených pri 900 testoch. To mi vychádza ,že cez týžden ked sa bude testovat cez 3000 ludí okolo 250 prípadov za den.
24.08.2020 - 10:23:28
00
keyboard_arrow_up