Vuk, ty si strašný frustrát. Čo ti na to hovorí tvoj psychiater?
Okrem toho uvádzaš fakty bez kontextu. Podľa teba sá dá dopredu vedieť, že napríklad taká rádioaktivita bude akože škodlivá? Alebo, a teraz ešte pritvrdím, že jedného dňa objavím rádioaktivitu a tá bude škodlivá? Lebo nie. A za tento poznatok o ionizujúcom žiarení všeobecne (nielen rádioaktivite, čo je podmnožina) vďačíme tomu, že zařvali desiatky ak nie stovky nič zlé netušiacich (a ani neočakávajúcich) röntgenológov. Mimochodom, aj madam Curie si svoju hematologickú malignitu nevykoledovala pri izolácii Po a Ra, ako sa mylne uvádza, ale pri jazdení s mobilným RTG pracoviskom po vojenských poľných nemocniciach za WWII. Podobne u Ra vo farbičke na číselníky nikto NEMOHOL predpokladať, že by sa jeho toxicita nejako výrazne líšila od toxicity Ba alebo Sr (ktorá je, ale nie nejaká vysoká). U thalidomidu (to je tá fokomélia) takisto nikto NEMOHOL predpokladať, že zlúčenina, čo prešla všetkými vtedy vyžadovanými toxikologickými testami (a práve pre veľmi nízku toxicitu bola odporúčaná gravidným babám) bude teratogénna, čo bol jav dovtedy neznámy a práve toto zistenie viedlo k vývoju screeningových metód (ktoré NIE SÚ failproof a ani nikdy nebudú a ani nemôžu byť). A tie toxikologické testy sa mimochodom začali robiť preto, že úžasná farmácia 19eho storočia vyprodukovala neignorovateľné množstvo (pri)otrávených až mŕtvych (and yes, z "dobrých dobrých" "prírodných" liečiv). Mimochodom ak sa pozrieme na ranonovovekú farmáciu (Paracelsus napr.) tak sa nebudeme čudovať (pričom jedným dychom tvrdím, že nebyť ľudí ako on, skáčeme po stromoch dodnes - je ocinom základného toxikologického dodnes platného konceptu, že jedovatosť je záležitosť dávky a tu by som prešiel rovno k odporúčaniu, aby si si dal asi 4 l destilky... https://en.wikipedia.org/wiki/Water_intoxication).
Aby som ťa frustroval ešte viac, thalidomid sa opäť používa (no problem ak nie si gravidný, to po prvé, po druhé sa ukázalo, že pôvodné liečivo bola smes izomérov, kde ten účinný nerovná sa ten teratogénny).
https://en.wikipedia.org/wiki/Thalidomide
Jo a ako sa vyrovná tvoje presvedčenie, že megapracháči sú na tom najlepšie čo sa týka možnosti doletu, s faktom, že napr. v starom Egypte (aj inde počas antiky) sa ako líčidlá používali vysoko toxické prípravky, napr. práškový antimón, pričom si tieto vysoko toxické status symboly mohli práveže dovoliť len vysoko postavené osoby? (a toto tiež pretrváva fakticky dodnes)
Rastúce % detských malignít je preto, že sa množia tí, čo z nich boli vyliečení a posielajú ďalej svoje genómy s poškodenými reparačnými mechanizmami DNA (ešte "vylepšené" liečbou, BTW).
Atď.
21.07.2020 - 14:18:45
12
No lebo ludia chcu novinky. Radsj sa drzat osvedcenych metod spred 20 rokov, kde sa uz vie akoe to ma ucinky. Za novinky nech zaplati zivotom niekto iny. Ked je u nas nieco nove, tak ja vzdy poviem , "najprv vyskusajte vy"


Naposledy upravil Hosť dňa 21.07.2020 - 14:34:27, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2020 - 14:32:11
00
Hosť napísal:
Keby ludia nesexovali ...

...tak by sme ta nemali... ;)
21.07.2020 - 14:33:09
39
A ak Tvoji rodičia nemohli mať deti, ani Ty ich nebudeš môcť mať :)
21.07.2020 - 14:44:15
04
tulenik Len mala technicka: madam Curie jazdila s RTG pocas Velkej vojny (WWI). WWII sa nedozila.
21.07.2020 - 14:45:01
00
... opravujem sám seba, Sklodowských baba samozrejme jazdila s RTG za 1. svetovej. Druhej sa nedožila.
Vuk tak sa dávaj liečiť starými dobrými pijavicami a kadejakými zelinami s unpredictable výsledkom. A ak si myslíš, že s radiáciou sa stretávame len od 1896 tak si tiež mimo. Otázka skôr stojí, či existuje stabilné jadro (s nekonečným polčasom rozpadu).
21.07.2020 - 14:47:11
00
Bruco jo jo. Znaš: autocorrect.
21.07.2020 - 14:48:30
00
Ja sa nebranim novsim veciam, ale musia byt otestovane na niekom inom.
A v 80-90 rokoch uz pijavice nepouzivali ako beznu liecbu. Aj teraz kolega z prace ju priniesol v pohari a potom ked mu presakoval obvaz tak ze je to normalne ze to u pijavic musi byt. Cicajuce krv musia mat nieco proti zrazaniu
21.07.2020 - 15:03:08
00
A niekto si dáva pijavice na penis ... teda mu dávajú . Som počul niekde 😂
21.07.2020 - 15:11:21
01
tulenik napísal:
Mimochodom, aj madam Curie si svoju hematologickú malignitu nevykoledovala pri izolácii Po a Ra, ako sa mylne uvádza, ale pri jazdení s mobilným RTG pracoviskom po vojenských poľných nemocniciach za WWI.


Ak si dobre pamatam nejake dokumenty ktore som o jej zivote a historii objavu radioaktivity cital tak i s muzom mali radioaktivne latky kadetade po pracovni a boli tym latkam vystaveny neustale. Myslim ze nosili nejake tuby s radioaktivnym materialom i vo vreckach a sama Marie myslim popisovala ze poletujuci prach v ich pracovni a vsetky rozne vzorky co mali po nej rozlozene pekne ziaria a ze sa na to rada chodi vecer pozerat. Po tom co som cital som sa cudoval ze vobec prezili tak dlho ale asi to bude nedokonalym postupom ktory vtedy pouzivali. Takze vysledny produkt nebol taky cisty ako dnes.
Takze je sice pravda ze pracovala s RTG a umrela az potom ale cisto len RTG by som to nepripisoval.
21.07.2020 - 15:16:52
00
milos21 aky je Tvoj nazor na ockovanie deti rodicov s autoimunitnou chorobou?
21.07.2020 - 16:38:23
00
FeroR aké autoimunitné ochorenie? Lebo ani u detí priamo chorých na autoimunitné ochorenia nie je očkovanie kontraindikované, hlavná výnimka sú vrodené ťažké imunodeficientné stavy, kde je problém len so živými a atenuovanými vakcínami (TBC, MMR), pričom ostatné sa očkujú normálne (aj pri ľahkej akútnej infekcii). Je len pramálo kontraindikácii k očkovaniu a rodičia s nejakým autoimunitným ochorením tam nepatria, takže áno očkovať. Najčastejšou kontraindikáciou je žiaľ nesúhlas rodičov...
21.07.2020 - 16:57:12
02
Jedine môžem povedať, že nejaký čas po očkovaní pri 3r alebo 2 som badal (aj žena) zmenu správania. Potom sme si to buď prestali všímať alebo sme si zvykli
21.07.2020 - 17:13:59
01
Akurát vek dieťaťa, kedy dochádza s psychickým zmenám a osobnostnému vývoju (preto aj vznik, event. pozorovanie porúch autistického spektra začína v rovnakom období). Každé dieťa, jedinec je individuálny. Takéto v ničom nesúvisiace korelácie sa dajú pripisovať vo všetkom :)
21.07.2020 - 17:23:11
05
Presne tak som si to vysvetlil aj ja.
21.07.2020 - 17:30:17
00
keyboard_arrow_up