https://martinfejfar.blog.sme.sk/c/532867/vtom-sa-more-roztvorilo-a-matovic-cez-neho-previedol-svoj-milovany-narod.html
08.04.2020 - 19:34:17
00
Hosť napísal:
"zákaz pohybu po verejných priestranstvách s výnimkou osôb ktoré pôjdu do prírody za účelom pohybu v rámci okresu" - myslené, že môžeš využívať verejné komunikácie na jazdenie - príjazd do lesov a potom aj samotné jazdenie na bicykli /jedno či horskom alebo cestnom/ v prírode - aj v lese po cestách I. a II. triedy.


Toto je otázne pretože tu zjavne nevie pravá ruka čo robí ľavá a ani polícia nevie ako ktomu pristupovať.
Dnes kontrolovali a spisovali dokonca aj niekoľko "profi" jazdcov a keď im bolo povedané že sú vlastne v práci a trenuju v rámci okresu pozerali po nich ako na zjavenie.
08.04.2020 - 19:35:21
00
LukeBikerider napísal:
No mne stále moja logika hovorí "zákaz pohybu po verejných priestranstvách s výnimkou osôb ktoré pôjdu do prírody za účelom pohybu v rámci okresu" mi stále nejak nevychádza jazdenie po komunikáciách (ak sa nejedná o lesnú cestu alebo cyklotrasu popri rieke podľa mňa. Ale kľudne uvítam reálne skúsenosti keby ľudia napísali.

Btw podľa toho ako to premiér začína hrotiť emočne, tak sa môžme po veľkej noci nachystať na bu6d predĺženie zakázu vychádzania a keď nie tak minimálne podobnú situáciu zažijeme 1. a 8. mája, tam si myslím že to zavrú aj cez týždeň kvôli "predĺženym dovolenkám"


Matovič už čo to dnes naznačil: To, ako bude vyzerať situácia na cestách najbližšie dni, nepovedal. Je to podľa neho otázka na ministerstvo vnútra a políciu. Nateraz neplánuje bezpečnostné opatrenia po sviatkoch uvoľniť aj vzhľadom na počet nových pozitívne testovaných prípadov.
08.04.2020 - 19:37:41
00
Inak ak niekto si zaraba tym, ze je cyklista, tak naozaj de jure moze.
08.04.2020 - 19:40:29
00
na tlacovke niekto hovoril (len som to pocuval popri inej praci, tak neviem kto), ze cesta do prirody znamena, ze pojdes tou najkratsou cestou z domu do najblizsej prirody. Ja tomu rozumiem tak, ze ak byvas v juznej casti mesta a mas les na juhu a na severe, mozes ist len do toho na juhu a dalej v pokracovat v prirode ako chces v ramci okresu.
08.04.2020 - 19:44:14
00
takže keď budú testovať 3 tisíc denne tak 200 kusov budeme mať každý deň a na tých 2000 sa čoskoro dostaneme.Stále hovorím,že tie testy sú náhodilé bez systému a tí ktorí by ich potrebovali na základe podozrení všeobecných lekárov sa k testom nedostanú.Takže radšej zostať doma pri týchto našich plačkov.Celé zle.
08.04.2020 - 19:44:41
01
Predpoved na utorok, brutalne ochladenie .. zda sa, ze premier sa dohodol s pocasim :D, aby nasral co najviac ludi
08.04.2020 - 19:52:36
03
skorpion napísal:
na tlacovke niekto hovoril (len som to pocuval popri inej praci, tak neviem kto), ze cesta do prirody znamena, ze pojdes tou najkratsou cestou z domu do najblizsej prirody. Ja tomu rozumiem tak, ze ak byvas v juznej casti mesta a mas les na juhu a na severe, mozes ist len do toho na juhu a dalej v pokracovat v prirode ako chces v ramci okresu.


do prirody mozes v ramci okresu BODKA.
08.04.2020 - 19:53:37
00
triki napísal:
takže keď budú testovať 3 tisíc denne tak 200 kusov budeme mať každý deň a na tých 2000 sa čoskoro dostaneme.Stále hovorím,že tie testy sú náhodilé bez systému a tí ktorí by ich potrebovali na základe podozrení všeobecných lekárov sa k testom nedostanú.Takže radšej zostať doma pri týchto našich plačkov.Celé zle.


tulenik, a myslim aj Ramon1, tu pisali, ze tie testy nie su nahodile, ale ze existuje system a hierarchia, na zaklade ktorej sa testuje. A zaroven, ze nemozu testovat hlava nehlava. Tak kto ma teraz pravdu? Skadial mas insiderske inforamce, ze ludia, ktori testy potrebuju sa k nim nedostanu?
08.04.2020 - 19:56:41
01
tomspura: tak tak, na tlacovke toho mozu nahovorit co chcu. Okrem toho, vyhlasenie na UVZSR nehovori, ze tankovat a ist do obchodu v nevyhnutnom rozsahu je obmedzene na okres. Len v pripade pre inu osobu. Zial, priroda takto obmedzena je.

volodja: spravy necitas ? Prikladov uz bolo dost ;)
08.04.2020 - 19:58:00
00
Milí členovia SZC, milí cyklisti.
Zisťovali sme aktuálne možnosti trénovania na ceste, vzhľadom na zákaz vychádzania počas veľkonočných sviatkov.

https://sk-sk.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3754584337944827&id=195662197170410

Niečo je tam aj v diskusii.
08.04.2020 - 20:03:10
00
dem: nepozeral som to, ale musis to mat bud ako pracovny pomer, alebo podnikatel/iny typ cinnosti .. samotna licencia nestaci.

edit: inak je to fuk, vlada tu nema co konat proti ludom .. co sme v Severnej Korei ?
08.04.2020 - 20:06:24
00
Cyklisté mohou v přírodě jezdit bez roušky
V pondělí 6.4.2020 uvolnila Vláda ČR některá opatření proti šíření koronaviru, a mezi nimi rozhodla také o otevření venkovních sportovišť pro individuální sport s platností od úterý 7.4.2020.

Z usnesení Vlády ČR vyplývají i další uvolnění stávajících opatření, která se týkají také cyklistiky a sportovců tento sport provozujících.

Od úterý 7.4.2020 je možno:
- individuálně trénovat (běh, jízda na kole) v přírodě bez povinného nošení roušky
- v případě jízdy na kole ve městě nebo jiných lokalitách s vyšším počtem osob na jednom místě je nutno i nadále roušky používat
- možnost trénovat na venkovních sportovištích – velodromech, bikrosových drahách, bike parcích apod, za předpokladu dodržování povinného odstupu osob na alespoň 2 m

I nadále ale platí ostatní opatření proti šíření koronaviru, které se vztahují rovněž na sportovní aktivity, a to povolení volného pohybu na veřejnosti v maximálně dvou lidech, pokud se nejedná o rodinné příslušníky.

Aktuální informace k opatřením proti šíření koronaviru budeme i nadále zveřejňovat na http://www.ceskysvazcyklistiky.cz.
08.04.2020 - 20:07:53
04
Nooooo, konecne vlada, ktora prijme opatrenia presne tak, ako povazujem za rozumne pri tomto probleme. /kde su ludia, si to nasadim, kde nie su, nie je nutne,mat odstup a mat to na pamati/
A to som si myslel pred asi 3 tyzdnami, ze v CR to maju velmi zle. A voala, zrazu je vsetko inak.


Naposledy upravil lto dňa 08.04.2020 - 20:12:04, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 20:10:42
02
ako sa ľudia nedostanú k testovaniu.

https://dennikn.podbean.com/e/newsfilter-ludom-zakazali-chalupy-ale-pacienti-s-priznakmi-sa-musia-dobyjat-na-testy/

https://www.podbean.com/media/share/pb-jkp3g-d89d9d
08.04.2020 - 20:11:14
00
keyboard_arrow_up