Komu niet rady , tomu niet ...

https://www.dnes24.sk/taliani-porusuju-karantenu-do-ulic-nastupuje-armada-357203

Niekto sa tu dotazoval ohľadom odberu krvi ... Kidak ?

https://www.dnes24.sk/zdravie-siet-nemocnic-svet-zdravia-hlada-darcov-krvi-357175
20.03.2020 - 22:33:20
02
K potlesku zdravotnikom pridali aj Na Kralovej Holi. Ze by sa konecne ludom po nekonecnom nahananim sa za nicim... Zacali otvarat srdcia? Dakujem aj ja vsetkym co su tam pre nas.
20.03.2020 - 22:41:20
01
milos21 ved teoreticky ani ku mne, realita je ale uplne ina, ako aj tento pripad, ked pan zatajil, ze pani manzelka sa vratila z Bergama s teplotami... skor mi ale ide o to, ze stale ako keby sme nechapali tu celu situaciu a ti hore jednak ako keby nevedeli co chcu dosiahnut a ani ako to chcu dosiahnut... to tieto manevre budeme robit u kazdeho pacienta? aj ked ich bude 100 nasobne viac? ved to sa neda, ved nebude mat kto robit, vsetci budu v karantene, naco je nosenie rusok, ked nikto nevie pri vychode z potravin dat dezinfekciu na ruky napriklad? naco mi je ruska, ked 50x chytim kosik alebo cokolvek v tom obchode/pumpe a potom si x-krat chytim tvar? ano rozumiem mam mat svoju a podobne, ale moja pointa je, ze sa to ma riesit komplexne a nie sa producirovat po telke s ruskom a chvalit sa, ako mame malo pozit. pripadov a potom zakazat testovanie v inych ako statnych labakoch + o tom ako sa vykazuju zdravotnicke statistiky radsej ani nezacinam a nemyslim si, ze teraz to bude lepsie (myslim tu pani s infarktom)... nie som epidemiolog, ani infektolog, ale aky maju vyznam tieto opatrenia bez intenzivneho testovania? tak sa radsej na to vykaslime, podme anglickou/holandskou cestou, povedzme si na rovinu, zomrie tolko a tolko ludi a aspon vieme na com sme, ale teraz to vyzera skor tak, ze ekonomika v haji lebo karantena, ale aj zdravotnictvo v haji, lebo ziadne testovanie, trochu schizofrenia nie?... a najhorsie je to, ze ti ludia tam od toho su a dostavaju za to peniaze sakra a potom ti povedia do telefonu (hygienicka), ze nevedia co maju robit a pritom sa pozeraju z okna ako tebe caka na parkovisku pred urgentom v zime kocka s teplotou, okolo nej chodia ludia a pytaju sa jej ci je v poriadku, alebo sanitarky pri nej pofajcievaju (v areali nemocnice!!!) a ty sa snazis vybavit prevoz na infekcne do MT (co by mala robit ona) a na KOSke ti povedia, ze v sanitka v kraji je jedna a cakas 2 hodiny na nu, tak zhanas izolacku a typek co ma na starosti krizove riadenie a pred 2 hodinami sa s tebou hadal, ze ti neda dezinfekciu a respirator, ze co by tu robil Covid19, ti necha priviezt karavan (!!!) + ti pred urgentom caka dalsich x ludi, na ktorych pre to nemas cas, toto je true story z minuleho tyzdna... inak je to cele fakt az surealne...

+myslis si, ze nas niekto kontaktoval dnes? mam aj ambulanciu na poliklinike v Puchove a to ze kolega mal pozit. test, som sa dozvedel z telky

vidim to na par flias dobreho alkoholu do zalohy, lebo ked shit hits the fan, tak sa zidu :)
20.03.2020 - 22:43:21
018
:bow:
20.03.2020 - 22:44:31
00
mirec16 Uf, a ja plačem, pričom máme v rámci možností už dlhšie všetko zabezpečené
20.03.2020 - 23:31:08
00
mamator napísal:
Mne je celkom lúto, že už boli voľby, toto si mali vyžrať Smeráci.

No ja ti neviem. Ved oni nemaju chrbtovu kost, urcite by potajme nakupili extremne predrazene ruska a pristroje, ako to mali vo zvyknu.

mirec, ale to sa ti lahko povie z pozicie obcana. Jasne, napr. ta pokuta 1600e je smiesna, to malo byt 20tisic a hned by sa niektori prebrali a mali to hned pokutovat a nie ze po karantene to vyriesime ale tie opratrenia niesu take jednoduche prijat, velmi lahko sa nam tu o tom mudruje.
20.03.2020 - 23:38:46
00
Matejos napísal:
Dovolím si tipnúť, že pravdepodobne aj vďaka ich zdravotníctvu sa držia v kľude. Na počet nakazených majú extrémne málo úmrtí. Samozrejme, že ak dôjde k preťaženiu systému tak sa to zhorší. To ich ale ešte zrejme netrápi...

nemci tam maju bludy, uz par dni tam maju len 2 ludi vo vaznom/kritickom stave a pritom im denne umre 10-20... to proste nesedi. rovnako washington, dnes mal len +2 nakazenych ale hlasia cez 100 vyliecenych, pritom usa malo cez 100 celkovo nakazenych pred 2 tyzdnami... ani to dako nesedi.
20.03.2020 - 23:45:04
00
mirec16 napísal:
milos21 ved teoreticky ani ku mne, realita je ale uplne ina, ako aj tento pripad, ked pan zatajil, ze pani manzelka sa vratila z Bergama s teplotami... skor mi ale ide o to, ze stale ako keby sme nechapali tu celu situaciu a ti hore jednak ako keby nevedeli co chcu dosiahnut a ani ako to chcu dosiahnut... to tieto manevre budeme robit u kazdeho pacienta? aj ked ich bude 100 nasobne viac? ved to sa neda, ved nebude mat kto robit, vsetci budu v karantene, naco je nosenie rusok, ked nikto nevie pri vychode z potravin dat dezinfekciu na ruky napriklad? naco mi je ruska, ked 50x chytim kosik alebo cokolvek v tom obchode/pumpe a potom si x-krat chytim tvar? ano rozumiem mam mat svoju a podobne, ale moja pointa je, ze sa to ma riesit komplexne a nie sa producirovat po telke s ruskom a chvalit sa, ako mame malo pozit. pripadov a potom zakazat testovanie v inych ako statnych labakoch + o tom ako sa vykazuju zdravotnicke statistiky radsej ani nezacinam a nemyslim si, ze teraz to bude lepsie (myslim tu pani s infarktom)... nie som epidemiolog, ani infektolog, ale aky maju vyznam tieto opatrenia bez intenzivneho testovania? tak sa radsej na to vykaslime, podme anglickou/holandskou cestou, povedzme si na rovinu, zomrie tolko a tolko ludi a aspon vieme na com sme, ale teraz to vyzera skor tak, ze ekonomika v haji lebo karantena, ale aj zdravotnictvo v haji, lebo ziadne testovanie, trochu schizofrenia nie?... a najhorsie je to, ze ti ludia tam od toho su a dostavaju za to peniaze sakra a potom ti povedia do telefonu (hygienicka), ze nevedia co maju robit a pritom sa pozeraju z okna ako tebe caka na parkovisku pred urgentom v zime kocka s teplotou, okolo nej chodia ludia a pytaju sa jej ci je v poriadku, alebo sanitarky pri nej pofajcievaju (v areali nemocnice!!!) a ty sa snazis vybavit prevoz na infekcne do MT (co by mala robit ona) a na KOSke ti povedia, ze v sanitka v kraji je jedna a cakas 2 hodiny na nu, tak zhanas izolacku a typek co ma na starosti krizove riadenie a pred 2 hodinami sa s tebou hadal, ze ti neda dezinfekciu a respirator, ze co by tu robil Covid19, ti necha priviezt karavan (!!!) + ti pred urgentom caka dalsich x ludi, na ktorych pre to nemas cas, toto je true story z minuleho tyzdna... inak je to cele fakt az surealne...

+myslis si, ze nas niekto kontaktoval dnes? mam aj ambulanciu na poliklinike v Puchove a to ze kolega mal pozit. test, som sa dozvedel z telky

vidim to na par flias dobreho alkoholu do zalohy, lebo ked shit hits the fan, tak sa zidu :)


takto dakoto vidim aj ja (aj s tym alkoholom :D)), nesnazime sa to zastavit ale len nejak zmiernit. takze vacsina z nas sa proste nakazi nech robi co chce. zastavit to by mozno este bola sanca, ale fakt by museli vsetci sedet doma, povinne, ziadne chodenie do roboty, vonka so psom atd (okrem par profesii). po nejakych 3-4 tyzdnoch by sa to zacalo zlepsovat. namiesto mesacneho 'zaracha' budeme minimalne pol roka plakat ako vsetko ide do paze. mame par nakazenych (oficialne) a zdravotnictvo je na pokraji kolapsu. nejakym zazrakom nepribuda vela ludi denne ale fakt staci nejaka blbost cosi kdesi a sa to rozbehne ako lavina a potom papaa uz sa budeme len pozerat na cisla. par krajin nabehlo na vyssie cisla a vsetci hikaju... tie cisla budu radovo uplne inde, 95% krajin sa este nerozbehlo. ked nabehnu aj tie potom bude veselo.
moj skromny a velmi optimisticky odhad je 100M+ nakazenych, na slovensku tipujem 50k+ mrtvych, tiez som optimista a verim ze nasi seniori znesu viac nez rozhyckani zapadniari ;) zachranit nas uz fakt moze len to ze sa najde nejaky ucinny liek
21.03.2020 - 00:18:59
00
50k + mŕtvych len na SK , keď doteraz je celosvetovo mŕtvych cez 11k ?! Veru silnú pálenku si popil 🤦‍♂️
21.03.2020 - 00:26:29
013
ved sa len rozbiehame :), pockaj o tyzden, bude tak 30k mrtvych, a dalsie tyzdne to ursite nebude klesat, ale skor pridavat v stupani

btw info z brna od znamych:
Česko pôjde do total karantény, do 1-2 dní, tesco v brne že má rady až ku zadným stenam. Potom bude všetko total zavreté okrem potravín, kde sa bude púšťať po pár ľuďoch a bude to na dlhé čakanie pred obchodom. Doplnte zásoby, benzín, Nebude doručovanie, nikto do práce, nič. Asi. Neviem presne, čo to znamená, ale CR a SR s nápadmi nezaostávaju jedno za druhým, tak pre istotu píšem včas, tu už panika asi je...
21.03.2020 - 00:43:25
00
Ramon1 napísal:
50k + mŕtvych len na SK , keď doteraz je celosvetovo mŕtvych cez 11k ?! Veru silnú pálenku si popil 🤦‍♂️

Co na tom nesedi? Zakladne cisla su celkom jasne. Cca 5 milionov obyvatelov. Podla odhadov sa moze nakazit 60-70% obyvatelstva, aby to same zastavilo. To su cca 3 miliony. Ked bude mat kazdy kriticky pacient perfektnu opateru, tak zomiera cca 1% ludi, tj 30 tisic. Ak tu opateru nedostane, co je v podstate iste, tak to bude viac nez 1%. 50 tisic podla mna je uplne realny udaj pre nekontrolovatelne sirenie.

Zastavit to uz podla mna nejde, pocty nakazenych su podstatne vyssie, nez sa udava. Napriklad USA, oficialne postupy su tam taketo: S podozrenim na virus, kontaktovat telefonicky obvodneho, liecit sa doma podla jeho pokynov. V pripade, ze je velmi zle, tak volat 911 s tym, ze treba upozornit na podozrenie na coronu a nasadit si rusku. Az vtedy je clovek realne otestovany.(moze to odporucit obvodny aj skor, ale realne sa to nerobi, s odovodnenim, ze lieky aj tak neexistuju) To su samozrejme obycajny ludia. Potom su bohaci, ktory uz maju testy za sebou. K kazdom pripade oficialne pocty nakazenych v USA su podstatne nizsie, nez je realita.
Co sa tyka SVK, aj keby sa tu podarilo virus zastavit skor, muselo by zostat uzavrete pre ostatnymi statmi, kym to neprehrmi aj tam, inaksie sa to znovu rozbehne. A to mame 5 susedov. Ak sa to jedinemu z nich nepodari (aj oni maju zase dalsich susedov, kde je to zle), tak to aj tak casom sem pride, az kym tu nebude dostatocne mnozstvo nakazenych. Proste ak jeden stat stavil na kolektivnu imunitu, ostatne nemaju na vyber, musia ju dosiahnut aj oni, pokial sa nechcu do vynajdenia vakciny a komplexneho zaockovania drzat v totalnej izolacii od toho statu, ktory to nema pod kontrolou, alebo uz imunitu ma, ale virus tam stale koluje. Ale to znamena mesiace totalnej izolacie.
21.03.2020 - 03:01:11
02
Kks, tak ja neviem ale homo sapiens sapiens ako druh je najpremnoženejší druh na zemi a už je schopný oddialiť smrť aj o niekoľko rokov. Treba s koronou začať rátať ako so súčasťou života. Tak ako chrípka... Len verím, že za pár dní už rúško či respirátor hodím do koša a firmy čo to vyrábajú... Ináč, kde sa to robilo predtým? Predtým sa to nerobilo?
21.03.2020 - 06:52:29
00
za pár dní? Koľko tipuješ 30? alebo 60?
21.03.2020 - 06:58:59
00
Netypujem, ale keď chceš číslo tak 6-7 😀
21.03.2020 - 07:01:03
00
D-Fens ako vždy priamo k veci: http://dfens-cz.com/wuchanska-chripka-teoreticke-zaklady/
21.03.2020 - 07:20:10
00
keyboard_arrow_up