Budem tvrdá, ale naozaj je to tak VUK. Si strašný pesimista, nič pozitívne, vtipné, pohodové som tu od Teba ešte nevidela. Každý má nejaký životný príbeh a aj z toho najťažšieho sa dá vyťažiť maximum! Len to treba chcieť a nie sa sťažovať a ľutovať.

Dnes sme prestali všetci okrem manžela žiť spoločenským životom.
Malému včera potvrdili čierny kašeľ, napriek tomu, že je očkovaný, nevytvorili sa u neho protilátky. To najhoršie dúfam už máme za sebou. 🙏🏻 Keďže sa k malému nesmie dostať žiadna ďalšia infekcia aby to nemalo ťažké následky, ostávame zatvorení všetci doma kvôli jeho ochrane. Dúfam, že mi z toho neprepne 🙈

A ty sa chlape vzchop! Veľa z nás tu má životné príbehy, ktoré by vydali na trojdielny román, ale žijeme, bavíme sa, smeje sa. Taký je život.
10.03.2020 - 18:43:06
028
Piny ako je mozne,ze sa mu nevytvorili protilatky? aj Ti povedal lekar ten dovod? predpokladam,ze dieta bolo v 10tom tyzdni ockovane resp. v 12+roku preockovane
s pertusiskou je stale problem, ze protilatky vela ludom klesaju az vymiznu,uz som pocul u viacerych lekarov,ze by bolo dobre znova 30nikov preockovat
10.03.2020 - 18:55:39
00
canopus napísal:
Piny ako je mozne,ze sa mu nevytvorili protilatky? aj Ti povedal lekar ten dovod? predpokladam,ze dieta bolo v 10tom tyzdni ockovane resp. v 12+roku preockovane
s pertusiskou je stale problem, ze protilatky vela ludom klesaju az vymiznu,uz som pocul u viacerych lekarov,ze by bolo dobre znova 30nikov preockovat

Mal dvakrát aj kiahne. Predpokladajú, že to bude nejaké autoimunitné ochorenie. Všetky ďalšie vyšetrenia môžeme absolvovať až keď toto bude za nami.
10.03.2020 - 19:00:11
00
Stačí, aby sérotypy, na ktoré sa robili očkovacie látky, už neboli v obehu (na čo očkujete, vykape, že jo). Takže časom sa rozšíria nové sérotypy a treba zmeniť očkovaciu látku Najprv sa to musí, samozrejme, zistiť, a zistí sa to práve tak, že sa začnú objavovať infekty u očkovaných.
V lahôdkovejších prípadoch (Plasmodium malariae, Borelia burgdorferi) sa povrchové antigény v dôsledku mutácií (evolúciu nezastaviš - v tomto okamihu biblickí funďáci skáču do stropu, pričom by som im skôr odporúčal nejaké vyššie sa nachádzajúce okná) menia tak rýchlo, že kým dostanete do obehu vakcínu, môžete vymýšľať ďalšiu (problém sa dá riešiť, ak nájdete niekoľko povrchových antigénov, ktoré sú ako-tak stabilné).
Pochopiteľne, evolvuje aj Bordetella pertusis. Ale na naše šťastie podstatne pomalšie :D
10.03.2020 - 19:15:35
01
Hosť napísal:
Budem tvrdá, ale naozaj je to tak VUK. Si strašný pesimista, nič pozitívne, vtipné, pohodové som tu od Teba ešte nevidela. Každý má nejaký životný príbeh a aj z toho najťažšieho sa dá vyťažiť maximum! Len to treba chcieť a nie sa sťažovať a ľutovať.
.....
ostávame zatvorení všetci doma kvôli jeho ochrane. Dúfam, že mi z toho neprepne ?
.

Je ludske, ze ludia sa potrebuju zdoverit s problemom. Dalsi bombarduju urady chybami, na markize bol kedysi taky program co riesil staznosti. Existuje aj SOI, stazovat sa je normalne.
V obchode som si vystazoval reklamaciu.
Mam aj dobre zazitky. Nemam nejak potrebu ich vypisovat a chvalit sa.
Ja len upozornujem na nevyhody, aby ten co nieco prezentuje zamyslel sa aj nad tym. A niesom jediny, co sa stazoval na chybajuci udaj hmotnosti bicyklov na mtbikeri. Jediny koho chvalim na mtbikeri je Imroman. Aj trailhunter je spravny chlap.
Preco by malo ludom prepnut byt mesiac doma? Ja uz som mesiac doma. Akurat 3x som bol u lekara.
Tak pozeraj na youtube volajake urbexy alebo co ta bavi, lusti krizovky, citaj, skladaj puzzle, upec si babovku, pozeraj telku, strikuj, upratuj. Su ludia dlhodobo na lozku.

Na jednej strane mi kazes nestazovat sa a na druhej strane sa sama stazujes ze ti prepne.?
To mi nejak nevychadza.
10.03.2020 - 19:29:05
00
Ked si doma sam je ine ako byt doma s detmi. Detom doma prepina a potom prepne aj tebe
10.03.2020 - 19:37:00
00
Vuk neviem ci si prasteny, ale Piny pisala uplne, ale uplne o niecom inom.
10.03.2020 - 19:39:11
01
tulenik napísal:
Stačí, aby sérotypy, na ktoré sa robili očkovacie látky, už neboli v obehu (na čo očkujete, vykape, že jo). Takže časom sa rozšíria nové sérotypy a treba zmeniť očkovaciu látku Najprv sa to musí, samozrejme, zistiť, a zistí sa to práve tak, že sa začnú objavovať infekty u očkovaných.
V lahôdkovejších prípadoch (Plasmodium malariae, Borelia burgdorferi) sa povrchové antigény v dôsledku mutácií (evolúciu nezastaviš - v tomto okamihu biblickí funďáci skáču do stropu, pričom by som im skôr odporúčal nejaké vyššie sa nachádzajúce okná) menia tak rýchlo, že kým dostanete do obehu vakcínu, môžete vymýšľať ďalšiu (problém sa dá riešiť, ak nájdete niekoľko povrchových antigénov, ktoré sú ako-tak stabilné).
Pochopiteľne, evolvuje aj Bordetella pertusis. Ale na naše šťastie podstatne pomalšie :D
zatial nic nove pod slnkom :lol:
tebe ti fundaci musia strasne liezt na nervy,ked ich spominas v kazdom prispevku :lol:

Piny imunitu skontrolujte uz teraz,nie ze cakat,to Ti zase aky lekarik naordinoval,ze nie :tmi:
10.03.2020 - 19:42:37
00
Vuk: ved prave, tebe po tom mesiaci este viac preplo.
Ale ine som chcel. Ako tak sledujem situaciu, tak reakcie nasich statnych organov na koronavirus je jedna parodia. Doteraz nemaju poriesenu ochranu pre statnych uradnikov, ktori denne prichadzaju do styku s ludmi. Ziadne respiratory, dezinfekcie a pod. Toto u nas zle dopadne. Poukazuje sa tu na oneskorenu reakciu talianov, ale u nas je to podstatne horsie. Asi sa kompetentni zaoberaju skartaciou dokumentov po volbach a na riesenie akutnych problemov im nevydalo.


Naposledy upravil romanx dňa 10.03.2020 - 19:45:38, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 19:44:20
09
lapaloma napísal:
Ked si doma sam je ine ako byt doma s detmi. Detom doma prepina a potom prepne aj tebe

U nas mavame tiez deti doma a co robia? V kuse na youtube alebo hrach, ani najest sa nechcu.
10.03.2020 - 19:45:26
00
lapaloma BTW to je jedna z x príčin prečo totálny lockdown a strieľanie každého, kto vyjde na ulicu, ako tu niektorí bezmozgovia požadujú, sa nekoná.
Dlhodobá izolácia indukuje PTSD a depresie, čo je v skutočnosti menšia sranda ako táto prehypeovaná viróza. Ako tak teraz nad tým premýšľam, aj vo Vukovom prípade to veľa vysvetľuje.
romanx na "legendu o skartovačke" v 21. stor. odporúčam zabudnúť :D už takých 20 rokov necháva všetko celkom slušnú digitálnu stopu a v takom CRZ povinne, proste táto rozprávka je čistá kktina
rúšky vyriešia prd makový, dnes som ukazoval kamoške v rádiochemickom praktiku z rokov 50tych, čo obnáša napríklad správne používanie rukavíc, aby si sa nekontaminoval - niekoľko strán na naučenie, vrátane obrázečkov, a potom desiatky minút drilu (poznajú aj medici z chirurgie), a s hentým je to podobné, nie je predstaviteľné, aby niekto po prečítaní 10riadkového návodu bez niekoho, kto naňho niekoľko dní dozerá a buzeruje ho s tým správne robil
a to po labáku z jadrovky sa premeriavajú, kontamináciu zistia, ale že si sa kontaminoval mikroorganizmami alebo vírusmi, to nezmeriaš :D
nešpárať sa kontaminovanou labou v nose/oku, nekontaminovať si labu dotykom zvonka s rúškou, etc., to chce systematizovaný dril a neustálu pozornosť (ak napr. v tom musíš robiť v labáku, tak vstupom do labáku sa "mentálne prestavíš" a keď po nejakej dobe zistíš, že strácaš pozornosť, tak si ideš dať oraz prv, ako stratíš pozornosť a kontaminuješ sa, alebo podľa toho, čo robíš, prípadne aj naopak - skôr ako kontaminuješ matroš)


Naposledy upravil tulenik dňa 10.03.2020 - 19:58:45, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 19:46:39
00
Hosť napísal:
U nas mavame tiez deti doma a co robia? V kuse na youtube alebo hrach, ani najest sa nechcu.

???
10.03.2020 - 19:54:18
02
Myslím, že môžeme považovať vplyv splnu za potvrdený :)
10.03.2020 - 19:56:58
04
Nechapem,preco mu admini dovolia spamovat kazdu temu tymi istymi srack.ami :x
10.03.2020 - 20:05:24
03
bikemartin napísal:
pred 15 rokmi fičali gel based PCR (časovo náročnejšie), to dnes uvidíš možno v múzeu :lol: , ale nie v rutinnom labáku

... som si teraz spomenul, že som mal na nejakej konferencii tú česť s prototypom Baby Blue! to je niečo ako púť do Mekky :)
rok zhruba 1986, ja som to stretol tak o 10 r. neskôr

upload.wikimedia.org


Naposledy upravil tulenik dňa 10.03.2020 - 20:11:33, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 20:09:29
00
keyboard_arrow_up