Pre všetkých, čo tvrdia, že vírus spolu s teplom zanikne resp. skončí tak si pozrite toto video (šírenie v timelaps zostrihu od januára po marec):

https://www.youtube.com/watch?v=6uu1MGyGjvI


Otázka: prečo vírus expanduje aj v krajinách ako napr. Austrália v ktorej boli donedávna extrémne teplá a takmer do tla vyhorela, alebo aj v Egypte či v Brazílii keď vo všetkých týchto krajinách je stále aj dnes v priemerne 20-30°C?
Nie sú to len reči pre upokojenie obyvateľstva a zabráneniu pokiaľ možno čo najdlhšie nejakým nepokojom atď? :)
10.03.2020 - 15:20:29
00
Lenže Egypt to sú nehygienickí burani.Tam može byť aj 60 C celý rok.Bavíme sa o určitom hygienickom štandarde typickým pre západ....ako kde.
10.03.2020 - 15:30:30
02
Tak napriklad si zober tu australiu - prvy pripad tam mali 29 januara. Dnes tam maju dokopy za cely cas 90 nakazenych ludi z toho 20 je vyliecenych. Obdobie cca 40 dni. V Taliansku , kde prvy pripad zaznamenali 30 januara maju teda za rovnake obdobie 9000 nakazenych ludi.... usudok si z toho spravis asi sam
10.03.2020 - 15:32:17
04
... podobne Egypt, kde je 59 prípadov (0,6 prípadu na milión - 10x menej ako v ČR) a Brazília, kde je 30 prípadov, 0,1 na megapípl. Slopensko: 1,3 prípadu na megapípl. Takže tie žblepty o nehyg. buranoch (kresťanstvom oblbnutí Európania sa po 500 rokoch krížikových naučili znovu umývať paprče od buranov Arabov za krížových výprav) a brazílskej expanzii sú vo svetle reálnych čísiel tak trochu blbosť.
Mimochodom, pre AUS je Čína, Japonsko, Kórea, TW výber ich najdôležitejších obch. partnerov, na veľké zúfalstvo BoJo. Takže je tam dosť veľký flux ľudí obomi smermi už z pracovných dôvodov. Od nás je cesta k čankajškom furt skôr exotina.
10.03.2020 - 15:47:09
00
Tam musite vziat do uvahy mnoho faktorov, teplo, turizmus, hygiena, laxnost k problemu, hustota ludi, zdravotnictvo V taliansku spravili 20 000 sterov a na Slovensku ani 500 a ludia sa musia domahat vysetrenia. Aj tu budu mozno robit viac sterov ak pride do tuheho. Neviem.
https://www.topky.sk/cl/1003201/1867839/Slovenka-Diana-po-navrate-z-Talianska-zotrela-nas-system--Marne-telefonaty-a-zufale-cakanie-doma
10.03.2020 - 15:58:23
00
Hosť napísal:
Ja odmietam cakat na listok na vlak aj ked je predomnou 5 ludi.
Vlek vezie hore ovela dlhsie ako je zjazd. To mi nikto nevyvrati.
Kto by vybavoval formality, balil kufre, nicit si chrbat ich dvyhanim, rozmyslal co nezabudnut, cakat na letisku v dave ludi, alebo sediet dlho v aute, potom vybalovat na hoteli... a po tom zase balit?
Rano vstanem, bicykel potlacim, ked treba a odveziem sa z domu, k altanku, vodopadu, nieco zjem odfotim sa naspat domov.
Sleduj vlogy bikemaniaci na youtube.
Bratranec bol v Chorvatsku cez leto a cely tyzden mu prsalo. Peniaze vyhodene povedal.
Blbec nedychaj mi na krk ked stojis za mnou, aj ked tam stoji len 1 clovek. Nemal som sa dat nahovorit zadarmo na tu blbu lyzovacku. V restauracii v Taliansku10 ludi, doma sa najem v klude sam a zapnem si kablovku a co ja chcem a odbehnem na hodinu od nedojedeneho jedla, a za dalsiu hodinu zvysok hodim do mikrovlnky a dojem.
Ja si chcem zariadit dovolenku ako ja chcem a nie kedy oni urcia.

JA CHCEM IST VECER DOMOV A NIE DO HOTELA A RESTAURACIE. Doma si mozem pri veceri aj ulavit a odbiehat. A sadnut na bicykel, mam tam kopu knih, opticky net, koblovku 70programov v SK CZ jazyku. a vsetko. Aj kopec nahradneho oblecenia.


,


Vuk, nic v zlom, ale niekedy si niesom isty, ci to naozaj vsetko myslis vazne alebo len trollujes.
10.03.2020 - 16:12:20
04
tomasspura Ja vzdy pisem co si myslim a za tym si stojim. Nikomu nepodliezam, ani sa nesnazim nikoho nejako zaujat, ani rozculit.
Ked sa nieko rozculi, neurobil som to umyselne. Ak nieco pokladam za pravdu, nieje tam strach, ze ma vysmeju, alebo ze by som zo seba urobil trola, ak by na nachytali na klamstve.

K teme
https://www.cas.sk/clanok/955442/video-ktore-nahana-hrozu-viac-ako-koronavirus-v-kosiciach-sa-strhla-agresivna-hadka-kvoli-mydlu/

U nas si chcela sama predavacka v lidli kupit dezinfekciu rano prva 5 minut po tom ako ich vylozili a uz sa jej neuslo.
10.03.2020 - 16:20:29
00
zihadlo 5 napísal:
správne, príde teplo a vírus pokape, tak ako tomu bolo pri sars :D
ináč nikde som presne tuto info zachytil že vírus nemá rad teplotu nad 26st :)

bikemartin napísal:
človek má teplotu 36,5 to mi nejako nevychádza



Možno blbosť napíšem , ale ja si myslím, že s tou teplotou 26 stupňov a zánikom vírusu to mysleli tak, že pri terajšej nižšej teplote a vlhku sa udrží vírus vo vonkajšom prostredí napríklad vo vzduchu, na plaste, dreve, skle.... niekoľko hodín, niektoré štúdie čo som pozrela uvádzajú , že až 4-5 dní . Vlhko a chlad mu prospievajú. Pri teplote nad 26 stupňov to bude možno len pár minút, kým zahynie, možno ani toľko nie, takže bude aj malá šanca na prenos vírusu. Keďže sa dokáže množiť iba vo vnútri živých buniek a parazituje na nich, keď vnikne do tela a jeho najväčším snom je pripojiť sa k hostiteľským bunkám , tak pre neho po vniknutí do organizmu teplota dôležitá asi nie je, keďže bez neho vlastne aj tak prežiť nedokáže. V krajinách, kde je momentálne vyššia teplota ako 26 stupňov, je nakazených minimum ľudí, v Austrálii je aktuálna teplota okolo 20 stupňov, tak asi aj preto také množstvo nakazených. Vírus prežíva aj pár dní mimo ľudské telo. Okrem toho sa v krajinách s vyššou teplotou mohli ľudia nakaziť priamym kýchnutím, kašľom v bezprostrednej blízkosti. Tam podľa mňa vírus nestihne zahynúť ani pri tých 26 stupňoch , keď letí priamo do úst , očí alebo nosa niekoho . Tu veľkú rolu hrá aj hygiena. Keby boli teploty v Číne teraz vyššie, pri ich dodržiavaní hygieny by sa možno vírusu zbavili rýchlo. Nie som doktor ani vedec, takže ma tu neukameňujte prosím vás 🙈
10.03.2020 - 17:41:02
00
najlepsie vysledky su aj tak u ciganov v turecku....:D :D :D
10.03.2020 - 17:45:31
00
Hosť napísal:
tomasspura Ja vzdy pisem co si myslim a za tym si stojim. Nikomu nepodliezam, ani sa nesnazim nikoho nejako zaujat, ani rozculit.
Ked sa nieko rozculi, neurobil som to umyselne. Ak nieco pokladam za pravdu, nieje tam strach, ze ma vysmeju, alebo ze by som zo seba urobil trola, ak by na nachytali na klamstve.

K teme
https://www.cas.sk/clanok/955442/video-ktore-nahana-hrozu-viac-ako-koronavirus-v-kosiciach-sa-strhla-agresivna-hadka-kvoli-mydlu/

U nas si chcela sama predavacka v lidli kupit dezinfekciu rano prva 5 minut po tom ako ich vylozili a uz sa jej neuslo.


jasne ok, beriem tvoj pohlad, a samozrejme co sa corona tyka, ok, treba sa spravat rozumne (tiez som zrusil zahranicne cesty na cely marec), ale zase zit v strachu, nikam neist a stale mysliet iba na katastrofu a ako to negativne dopadne si myslim, ze tiez nie je riesenie.
Co sa tyka lidla, budte este radi, ze je aspon obycajne mydlo, tu vcerajsie foto od kolegu z Nemecka z obchodu

Prílohy:

mydlo.png
mydlo.png 1.35 MiB thumb_up0thumb_down

10.03.2020 - 17:46:21
00
Vuk ty v kazdej teme, ci je to servis, elektro alebo korona omielas chrbat, dvihanie, sranie... Ako pls for god sake uz sa na to vyser. Si invalid. OK. No problem. Tak si zi, ako si mozes zit, a nezasieraj nam tu nase krasne forum tvojim subjektivnym pohladom na cely svet. Diky.
10.03.2020 - 17:53:11
09
na Vuka a na Ivana treba použiť toto...

Prílohy:

anti-prispevok.jpg
anti-prispevok.jpg 106.43 KiB thumb_up3thumb_down

10.03.2020 - 18:06:00
015
ja som cital ze JoKotskym prispevkom najprv :D :D

iranski aktivitisti hovoria uz o vyse 2000 mrtvych
Rakusko zatvara hranice do ITA

Rakusko tiez chce zastavit vlakovu a letecku dopravu s Talianskom pre cestujucich, ak nemaju osvedcenie. Naopak, tovar by mal mat moznost pokracovat v prekracovani hranice. „Vykonavame hranicne kontroly na hranicnych priechodoch, vstup je mozny iba z Talianska s platnym zdravotnym osvedcenim,“ uviedol minister vnutra Karl Nehammer. Tranzit cez Rakusko je vsak povoleny. Mali by existovat vynimky pre ludi, ktori zostavaju v izolovanom ubytovani 14 dni.
10.03.2020 - 18:07:13
00
Prave som docital, ze v Zornici v Banovciach idu stopkat ruska. Vraj spickove materialy proti koronavirusu. Nejako mi zvlhli oci, ked vidim tie zienky, v akych sterilnych podmienkach to budu vyrabat. Tie snurky na ruskach ma dorazili kompletne. No nic, idem si kupit snorchlovaciu supravu.

https://domov.sme.sk/c/22354949/foto-ruska-proti-koronavirusu-vyrabaju-v-banovciach.html
10.03.2020 - 18:28:54
00
Ruska sa mozu vyrabat vpodstate v akomkolvek prostredi. Pred balenim prejdu sterilizaciou....
10.03.2020 - 18:35:38
02
keyboard_arrow_up