canopus napísal:
pouzi gebulu

teba nepozvem :-) ale nie, teraz naozaj. Je to definovane? Osobne som za zrusenie oslavy, ale zena potrebuje cierne na bielom ze to nie je dobry napad.. panika vokol jej nepostacuje
10.03.2020 - 14:03:51
00
Satanwagen napísal:
A hlavne dat automaticky do karanteny tých dementov co chodia stále do Talianska a inde na lyžovačky!!


to by sa tak dzejendtakom lubilo - aby Slovakom zakazali minat peniaze v rakuskych centrach - nech sa len pekne tlacia na preplnenych zjazdovkach v Jasnej... vlastne Molltaler a Ankoleg je ok, tam korona nehrozi, tam mozu...
10.03.2020 - 14:06:31
00
RoyalNatal napísal:
teba nepozvem :-) ale nie, teraz naozaj. Je to definovane? Osobne som za zrusenie oslavy, ale zena potrebuje cierne na bielom ze to nie je dobry napad.. panika vokol jej nepostacuje

V Cechach je to definovane nad 100 ludi. U nas som take exaktne info nenasiel.
10.03.2020 - 14:11:59
00
gebula vyjadri sa

canopus napísal:
pouzi gebulu
10.03.2020 - 14:16:02
05
foobar, ja nelyzujem vobec ani nejazdim DH. hodinu cakat na lanovku, platit za to a na krk mi budu dychat cudzinci a potom za 2 minuty sa spustit a znova k lanovke, vleku?
A potom do hotela, kufre balit, hodiny na letisku, potom von z lietadla, lebo porucha, vybavovacky s tym, cestovat tam, zistit ze cosi som zabudol doma, jazykova bariera (co mi v robote hovorili ze upratovacka v taliansku nevedela ani anglicky ani nemecky), zlozitejsie riesenie zdravotneho problemu, ...
V PB, chodim peso okolo vleku, za ktory sa neplati, ked je sneh.
Ja by som nevydrzal stat v rade na trdelnik 1,5hod na jarmoku a za mnou kaslajuci prepoteni ludia, Za 1,5hod, to mam sam upecene.
Na vlak idem 5 minut pred odchodom listok uz mam. U lietadla sa to neda a v aute sa zas nemozem poprechazdat a na wc musim vydrzat az na odpocivadlo. Bicykel je najlepsi. Vzdialenost od ludi... akurat nezabudnut gripy dezinfikovat.


Naposledy upravil zaman dňa 10.03.2020 - 14:32:16, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 14:24:02
00
Hosť napísal:
ja nelyzujem vobec ani nejazdim DH. hodinu cakat na lanovku, platit za to a na krk mi budu dychat cudzinci a potom za 2 minuty sa spustit a znova k lanovke, vleku?

A preto, ze nelyzujes, tak nevies. Ano, pokial sa clovek vyberie lyzovat na SVK, tak to tak velmi casto vyzera. Preto nebudem predsa minat svoje tazko zarobene peniaze na SVK (kde drviva vacsina stredisk ma pofiderny vznik/financovanie) a dam zarobit niekomu, kto mi za to ponukne adekvatne sluzby (ziadne rady na vlek/lanovku).
10.03.2020 - 14:29:16
04
no ale upratovačky (slovenské) tam nevedia po anglicky :)
10.03.2020 - 14:32:39
02
Vuk pre nas Bratislavcanov su rakuske strediska rovnako daleko ako Tatry, takze ziadne lietadlo nam netreba... a dovody ktore opisujes (masy ludi, dlhe rady, plne zjazdovky premotivovanych dementov co ta zramuju) presne vystihuju preco coraz viac Slovakov chodi na lyzovacku radsej do Rakuska
10.03.2020 - 14:37:19
07
v česku už majú evidentne vnútorný prenos...a to majú velký problém.

https://svet.sme.sk/c/22354294/v-cesku-je-posledny-pripad-zlomovy-virus-sa-uz-zrejme-siri-v-komunite.html?ref=njctse
10.03.2020 - 14:44:05
00
Hack3r napísal:
V Cechach je to definovane nad 100 ludi. U nas som take exaktne info nenasiel.

Už také je... Chceš mailom?
10.03.2020 - 14:46:28
00
clxno1 napísal:
A preto, ze nelyzujes, tak nevies. Ano, pokial sa clovek vyberie lyzovat na SVK, tak to tak velmi casto vyzera. Preto nebudem predsa minat svoje tazko zarobene peniaze na SVK (kde drviva vacsina stredisk ma pofiderny vznik/financovanie) a dam zarobit niekomu, kto mi za to ponukne adekvatne sluzby (ziadne rady na vlek/lanovku).

Ja odmietam cakat na listok na vlak aj ked je predomnou 5 ludi.
Vlek vezie hore ovela dlhsie ako je zjazd. To mi nikto nevyvrati.
Kto by vybavoval formality, balil kufre, nicit si chrbat ich dvyhanim, rozmyslal co nezabudnut, cakat na letisku v dave ludi, alebo sediet dlho v aute, potom vybalovat na hoteli... a po tom zase balit?
Rano vstanem, bicykel potlacim, ked treba a odveziem sa z domu, k altanku, vodopadu, nieco zjem odfotim sa naspat domov.
Sleduj vlogy bikemaniaci na youtube.
Bratranec bol v Chorvatsku cez leto a cely tyzden mu prsalo. Peniaze vyhodene povedal.
Blbec nedychaj mi na krk ked stojis za mnou, aj ked tam stoji len 1 clovek. Nemal som sa dat nahovorit zadarmo na tu blbu lyzovacku. V restauracii v Taliansku10 ludi, doma sa najem v klude sam a zapnem si kablovku a co ja chcem a odbehnem na hodinu od nedojedeneho jedla, a za dalsiu hodinu zvysok hodim do mikrovlnky a dojem.
Ja si chcem zariadit dovolenku ako ja chcem a nie kedy oni urcia.

JA CHCEM IST VECER DOMOV A NIE DO HOTELA A RESTAURACIE. Doma si mozem pri veceri aj ulavit a odbiehat. A sadnut na bicykel, mam tam kopu knih, opticky net, koblovku 70programov v SK CZ jazyku. a vsetko. Aj kopec nahradneho oblecenia.


,


Naposledy upravil zaman dňa 10.03.2020 - 15:15:20, celkovo upravené 2 krát.

10.03.2020 - 14:51:15
00
Známej sa v práci pýtali, či bola v kontakte s niekým, kto bol v IT. Spomenula si na mňa, tak má 15dní nútenú PN 😁 dobre sa to rozbehlo
10.03.2020 - 14:53:47
00
prosim prestante nanho reagovat, toto nie je jeho tema.
o com to doboha vobec furt pise?


Naposledy upravil iron.hide dňa 10.03.2020 - 14:58:26, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 14:54:57
013
RoyalNatal napísal:
a co si mam predstavit pod pojmom "hromadne podujatia" .. aj rodinna oslava narodenin? kolko je hromada? koho nemam pozvat?

To sa vzťahuje na ORGANIZOVANÉ podujatia. Pre verejnosť.
Ale treba tu doplniť b) - v Taliansku sa to práve rozšírilo spomínaným spôsobom preto, lebo sa tam musí každý deň u niekoho zliezť celá la familia, samozrejme vždy u iného, aby z toho niečo mala aspoň raz za týždeň aj Luigiho imobilná 90ročná mamma Leone, musia sa oblápať, bozkávať, vrieskať na seba z pár cm a pod. To je základný kultúrny rozdiel medzi nimi a zvyškom Európy (aj keď podobne sa vedia rozšoupnout južania všeobecne). Proste mafiáni :D
(inak sa celkom divím, že juh je v lepšom stave, na severe sú kľudnejší a Tiroláci sú de facto Nemci, zato dole, kde vládne všemocná chobotnica... tam to má nedozierne perspektívy!)
Takže sa odporúčam držať slovenskej zášti :P


Naposledy upravil tulenik dňa 10.03.2020 - 15:02:10, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 14:55:33
01
triki napísal:


zartuju ?

...Dodal, že vystopovanie osôb, ktoré taxikár viezol je "v tejto chvíli veľmi ťažké", pričom ide o "klasický zložitý prípad"...


ale
...(taxikar) Nemá totiž väzby na ľudí, ktorí sa v ostatnom čase zdržiavali na severe Talianska, informoval v pondelok večer spravodajský portál iDNES.cz...
10.03.2020 - 15:00:33
00
keyboard_arrow_up